Montale

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: galagonyanya, az összetevőket feltöltötte: silence, Módosítva: 2020. december 28.

Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Pierre Montale alkotása, főbb illatjegyek: tömjén, labdanum, elemi gyanta, virgniai cédrus, pacsuli.

Ár: 800 HUF , Eladó: Pizzaszelet199
Állapot: 2 ml, Helyszín: Bp. XXII., fizetés: Bp. XXII. / postán maradó (590 HUF)
Ár: 12000 , Eladó: szlabony
Állapot: 1x próbált 50ml, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel / fizetés készpénz / posta / utalás / csere is érdekel

Verona5

2020. március 5.

A Montale nem a szívem csücske parfümház. Sem az üvegei, sem a beltartalmak nem tudtak eddig megnyerni maguknak. De mivel már annyi verziója van ennek a ronda fémflakonnak, hogy ember legyen a talpán aki követni tudja az illatokat benne, a nagy számok törvénye alapján mégiscsak kellett, hogy legyen már egy kivétel. Szóval ő egy "tetszik" illat lett nálam. Mondjuk nem egy túlspilázott, sok összetevős, folyton változó arcát mutató darab, de aki szereti a tömjént, és nem fűződik ehhez az illatjegyhez semmi kellemetlen élménye, annak szív és orr-gyönyörködtető lesz.

Rajtam az eleje gyömbéres amiben benne van a karácsonyt idéző melegség, melengetőség, a tél csillogó hópihéi, amit idén eléggé hiányoltunk az időjárásból. Mármint a parfümviseléshez való időjárási illeszkedés miatt. Később, a leszáradásában, döntően tömjénes, néha-néha előlibben a háttérből a gyömbér. A többi jegyet nem nagyon érzem, de nem is baj. Így jó, ahogy van! :)

Nem fogom gyakran használni, de egy kevés azért kell belőle tartalékba, mert van az a hangulat, amihez ez illik.
/pl. a Baruti Chai is ez a téli hangulatú volt, de sajnos túl erős fűszerezéssel./

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. március 5.

Dormir

2020. február 14.

Ez egy gyönyörűséges, hűvös tömjén. Hozzá kell tenni, nem mindennapos illat, sokaknak viselhetetlen. Hogy miért? Mert teljes egészében templom szag. Régi, kopott fa, hideget sugárzó kő, ezer éves falfreskók tömjénfüstben. Ennyi. De annak csoda.
Nekem kell itthonra, de a mindennapokhoz túl szakrális. Élmény illat, nem is annyira parfüm, a köznapi értelmében.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. február 14.

bettina.tarin

2018. november 9.

Számomra olyan illata van, mint a gyömbérnek, egy erőteljes szappanos felütéssel.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 9.

x

2016. október 31.

A neve szépen összefoglalja, hogy mire számíthatunk: tömjén. Azt mondjuk nem értem, hogy aki nem szereti, az minek próbálkozik vele. Egy kifejezetten tömjénillatot, ami még a nevével is figyelmeztet, hogy mit várhatunk tőle, azért szidni, mert tömjénes? :D
Nekem az egyházi iskolában elszenvedett kínzásokkal kapcsolatos egyetlen pozitív emlék a tömjénszag, azt szerencsére megkedveltem. Annyira nem kifinomult a szaglásom sajnos, hogy a különböző interpretációit képes legyek megkülönböztetni, pedig sokféle van, egy-egy kísérletezőbb szellemű ház előállt a saját tömjénjével, a CdG pedig egész sorozattal!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 31.

Nina29

2016. szeptember 19.

Drága Diától kaptam belőle mintát.... Sajnos rá ébredtem hogy a Montale illatok vagy nagyon jók vagy nagyon rosszak. Ő nekem egy rémálom.. Igen a tömjén...olyan illatom van mint egy templomnak..Mindenki aki meglátja ezt a parfümöt ....az meneküljön.. :D -20 csillag, ha lehetne..

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. szeptember 19.

eletszinei

2016. június 12.

Jöttem :)
TÖMJÉN. Ezt akartam, és megkapom!

Összehasonlításképp: Penhaligon's Elixir: "gyógynövényes", száraz tömjén; Heeley Cardinal: száraz, édeskés, "light", illékony tömjén; Full Incense: torokkaparóan telt, kerek, édes, szinte hányingert keltően tömény tömjén, leszáradása hol férfiasabb, hol édesebb. Nem értem.

Mértéktelenül locsolom magam vele, iszonyú fullasztó, imádom! Kell hozzá jókora adag mazochizmus (persze lehet, hogy csak a mennyiséggel van baj... de én így szeretem!) 50 ml-set vettem nemrég, de szerintem csak pár hétig tart ki :)

Nagyon tipikusan tömjén, nem a "füstös" illat kategória - szóval ne a Shalimar, Sahara Noir, Opium-féle füstösségre gondoljatok - hanem ez konkrétan az, aminek elnevezték.
Végre-végre-végre egy ilyen!!
Nálam 5 csillag, de biztos vagyok benne, hogy sokaknak felfordulna a gyomra tőle :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. június 12.

Jöttem :)
TÖMJÉN. Ezt akartam, és megkapom!

Végre-végre-végre egy ilyen!!

galagonyanya

2016. május 27.

Tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén, tömjén. Minden mennyiségben. Esetleg egy kis kósza cédrusfoszlány vagy szárított rózsaszirom a háttérben, de egyébként: full tömjén.

Várom Dia lelkes véleményét, aki nagy rajongója ennek az illatnak. Addig is három csillag, mert mostanában sajnos nagyon nem kenyerem a tömjén...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 27.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Eugenol, Citronellol, Cinnamyl Alcohol, Geraniol, Linalool, Citral