Montale

Ár:   35 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Norella, az összetevőket feltöltötte: silence, Módosítva: 2020. december 21.

Ár:   35 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Fejjegyek: bors, citrom, szegfűszeg

Szívjegyek: dohány, narancsvirág, pacsuli, tömjén

Alapjegyek: ámbra, cédrusfa, mósusz, oud, szantálfa, tonkabab

Montale Oud Tobacco
Ár: 2700 Ft, 4500 Ft , Eladó: zoszt
Állapot: 5ml, 10ml fújós üvegcse, Helyszín: Bp. XI. ker, XII. ker, XIII. ker, XXII. ker, Budaörs, fizetés: Személyes átvétel. Előre utalás után posta, foxpost, packeta, easybox lehetséges, a postaköltség a vevőt terheli.

Eta86

2024. március 4.

Atya ég 😍Ez az illat valami mennyei 😊 Így közel a 40-hez megértem a Montale parfümökre.Ő mindent visz.A legjobb az egész szériában.Tartos, dögös, mindig új arcát mutatja.Picit füstös, narancsvirágos csoda♥️ Nagyon szerelem lett.Most csak is ő kell!
5***

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. március 4.

5***

kiss.ist98

2024. február 19.

Rendkívül édes, fűszeres, az orientális illatvilágot nagyszerűen megtestesítő illat. A kevésbé edzett orroknak túlságosan is édes, erős lehet, így megosztó parfüm. Számomra örökké beleírtam magát az orrom a, annyira finom, cukorkás, keleties egyveleg, hogy nem tudom elégszer szaglászni magamat ott, ahol érintkezett a bőrömmel. Nagyon olajos, rettentő tartós illat, ruhára fújni csak óvatosan ajánlom, kabátom/pulcsin 2-3 hét után is bőven érezhető.
Tökéletes date night fragrance, fűszeres jellegének köszönhetően a karácsonyi esték elengedhetetlen társa.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 19.

Bernadett86

2023. október 10.

Elviselhetetlem szamomra.Szeretek Montalekkal kiserletezni ezert amikor Pesten jarok bevasarolok mintakbol a Regi posta utcaban.Hat eskuszom megtalaltam a legmocskosabban emelyito illatot a foldon.Azt hiszem most mar tudom, hogy a tonka az amit nem tudok elviselni bizonyos osszeallitasokban.Too much, hanyingerem van tole pedig rajongok a tomeny edes fustos stb vadakert de ez valami iszonyat olcso lottynek hat. Raadasul a kovid ota van egy jegy ami nagyn zavar, szaraz poros jellegu neha izzadsaghoz hasonlo es sajnos a Montalekban is gyakran benne van.Talan a pezsma lehet?Sajnos nem tudok rajonni pedig konnyebb lenne az eleten, vannak parfumok amikbol nem is erzek mast, pl szorakozohelyeken, puccos ettermekben stb gyakran csak ez a szag uralja a teret.Itt is atsejlik ami csak tovabbront.Telen ujraprobalom azert mert nem akarom elhinni, hogy ennyire sz@r.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. október 10.

Serpentina

2023. augusztus 29.

A “meglepetés kedvencek” adják mindig a legnagyobb csattanót a parfüm ízlésem fejlődésében. De atyaég, mekkorát!!!
Ő is ajándékként jött velem egy mintaként, de hogy micsoda ROCKSZTÁR lakozik a kis kémcsőben, csak napokkal később tudtam meg. 🎼🎸
Valamiért igazi nyárbúcsúztató hangulata van, abszolút átadja a nyár vége / ősz kezdete határának a különleges atmoszféráját.
A páratartalom, a napsugarak még a meleg idő emléke, de az ezüstösen érkező, oxigéndús őszi szél ha barátságosan is, de már jelzi a közelgő hanyatlását.
Valami eszméletlen kipárolgása van a bőrön, amit hiába próbálkozom, nem tudom semmilyen konkrét parfümélményhez hasonlítani, mégis számtalan emléket idéz fel. Van valami indiános feeling ebben az illatban. Mintha egy tisztáson állnék egy erdő mellett, amiből nem a megszokott, kontinentális aromák áradnak felém, és amiből egész éjjel hallgattam a farkasok vonyítását. Alattam a füvet kiszárította az égető nap, de a pusztító zivatar után már elkezdte újjáéledését. Előttem egy kristálytiszta patak, aminek a közelében egyre jobban frissül a levegő, ami egy távolban álló indián tábor füstölőinek felhőjét, fűszerek és aszalt citrusok illatát sodorja felém, ami rátelepszik az egész testemre és az összes textíliára, amit magamon viselek. 🍃🪵🌾🌞💧💨🏕🏔
Tele van édességgel a füstössége mellett, de nem a cukorszirupos módon. Egyszerre melengető és frissítő, valójában se nem feminin, se nem maszkulin. Sokkal inkább érzéseket és emlékeket fest a viselőjére. Azt a dark oldalt villantja meg, ami nem utasítja vissza a napfényt. Bandás póló, bőrdzseki vagy egy feltűnő kabát szinte kötelező ehhez az illathoz. Rock & roll bomba, és valamiért mindenki tudni akarja, ki a viselője. Tényleg úgy érezhetem benne magam, mintha egy rocksztár bőrébe bújnék. 😎😅

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. augusztus 29.

little_irish

2023. június 24.

Fantasztikus téli illat, erős, karakteres, mély. Folyton felvéltva érzem magamon a dohányt és az ámbrát. Én egy idő után nem szoktam érezni a rajtam levő illatot, de ez nem hagyja magát feledésbe merülni. Nyáron viszont nagyon nehézkes, ez hiddeg időkben segít átmelegeni. :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. június 24.

legallybrunette

2023. február 7.

Négy csillag, de csak azért, mert nekem nem hozza azt az ájulatos élményt. Amúgy szépen összerakott illat. Kifújáskor a tonka csapott képen, nekem először vaníliának tűnt, kicsit túl édes vaníliának, de aztán csendesült, szárazabbá vált, és előbújt a dohány. Az oud csak dísznek van benne, minimálisan érezni, aki nem szereti, annak sem gáz ez a parfüm. Uniszex, elegáns, kellemes, de valahogy nem az én világom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. február 7.

Edwin

2022. október 2.

A parfüm neve ne tévesszen meg, nem igazán oud domináns illat, sőt, én a Tobacco Tonka nevet adtam volna neki!

Fantasztikus a frissen szárított dohány levél aroma, mellyel a tonka bab kézigránátunkat vonták be.
A robbanáskor fűszeres jegyek törnek ki a fő játékosok, a tonka és a dohány mellett, nyomokban pedig citrus aromák is fellelhetőek - éppen csak huncutabbá varázsolva az előadást.

Ahogy feleszmél az ember az atomtámadást követően, egy csendes tonka bab köddel borította dohány ligeten találja magát.. ..a levegő részecskéit szömörce citromszerű akkordja csiklandozza,
s közben apró oud cseppek szemerkélnek az égből.
Kitárod szélesre karjaidat, és engeded, hogy átjárja minden porcikádat.
Pontosan ott vagy, ahol lenned kell.
Mennyei.

Tökéletesen uniszexre hangolva, férfiaknak és hölgyeknek egyaránt ajánlott.

Easy to wear és easy to love.
Zsenideális.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. október 2.

s közben apró oud cseppek szemerkélnek az égből.
Kitárod szélesre karjaidat, és engeded, hogy átjárja minden porcikádat.
Pontosan ott vagy, ahol lenned kell.
Mennyei.

Tökéletesen uniszexre hangolva, férfiaknak és hölgyeknek egyaránt ajánlott.

Easy to wear és easy to love.
Zsenideális.

tzrn7u67

2022. március 7.

Finom unisex illat, bár talán már-már inkább férfias. Igazi csíkhúzó, tömény parfüm így meleg időben szerintem érdemes elkerülni, ha nem akarsz megfulladni 😅 Leginkább a karcos dohányt érzem benne és a fűszereket. Mikor be voltam vele fújva megjegyezték, hogy túl férfias és hogy nagyon öregít.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. március 7.

Csillampor26

2021. december 15.

Számomra túl fűszeres és az uniszexeknek inkább a férfiasba nyúló vonala. Nagyon nem érzem magaménak, szerintem egyáltalán nem illik hozzám. Aki az édesebb, nőiesebb illatokat kedveli, annak véletlen sem ajánlanám. Az egyéni preferenciáimtól függetlenül elismerem, hogy minőségileg teljesen rendben van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. december 15.

Annaakiss

2021. szeptember 15.

Jó minőségű tartós, fűszeres illat. Tökéletesen unisex, nőként viselem és dicséri a környezetem. Végre itt az ideje az ősz és a tél, nagyon jól esik a dohány melengető illata.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 15.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Coumarin, Limonene, Linalool, Citronellol, Eugenol, Alpha-Isomethyl Ionone, Citral, Farnesol, Geraniol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Növényi kivonat, melyet édes, virágos illata miatt illatanyagként használnak a kozmetikumokban. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.