Montale

Ár:   26 800 Ft és 45 800 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Norella, az összetevőket feltöltötte: silence, Módosítva: 2020. december 21.

Ár:   26 800 Ft és 45 800 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Egyszerre elegáns és szuperérzéki, bársonyos finomságú, észveszejtően finom írisz. Az Intense szó jelzi, hogy rendkívül magas, valódi extrait de parfum töménységgel van dolgunk. Az írisz-rajongóknak kötelező darab, de azoknak sem kell ódzkodni, akik az íriszt túl elegánsnak, fémesnek vélik: itt inkább játékosan édes, és roppant vonzó formában tárul elénk. Egy meglepő, ám gyönyörűen sikerült remekmű a Montale-tól.

Megjelenés éve: 2017

Illatjegyek: írisz abszolút, mósusz, szantálfa

banyadék

2020. augusztus 9.

Szupernőies íriszes puhaság. Sajnos még csak kicsi mintám van belőle, de most már egészen biztos vagyok abban, hogy egy teljes üveggel be kell szereznem.
Eddig a Chanel Chance Eau Fraiche volt a nyári illatom, de sajnos fele annyira sem tartós rajtam, mint ő, szóval pá-pá Chanel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. augusztus 9.

Melda

2019. november 12.

A nyitánya igazi "papíros" írisz - ahogy valaki lejjebb írta is -, hasonló az Atelier Cologne Silver Iris-hoz. Míg viszont az idővel elviselhetetlenül beédesedik, és töménnyé válik, addig a So Iris zöldes, légies marad. A leszáradása már inkább a Chanel No. 19 Poudré-ra emlékeztet: krémes pézsmás-írisz. Kellemes, komfortos, könnyedén elegáns nőies illat. Leszáradás után meglehetősen lineáris, tartóssága a többi Montale parfümhöz hasonlóan jó. (Az extrait töménységet mondjuk megkérdőjelezem). Nem túl eredeti, de finom. Letisztult, sallangmentes írisz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. november 12.

hangya68

2019. szeptember 25.

Első találkozásom az írisszel. A történet úgy indult, hogy barátnőm rám tukmált :-)) egy kisfújóst, próbáljam ki. Nagyon finom, nagyon jó, de nem őrül meg érte. Megorrontottam a fújókáját, hát jó, mi bajom lehet belőle... Aztán egy alkalommal reggel őt választottam. Mostanában a fűszeresebb illatokat kedvelem, ezért meglepett, hogy ez a virágillat mennyire megfogott. Púderes tisztaságillat, mely egész napon át tart és kevés kell belőle. Rajtam reggel kifújáskor is és este is ugyanaz az illat érződik, nem változik semmit, ugyanolyan intenzitással árad. Na és itt a baj! Ebből bizony nem elég az a kis maradék, ebből nekem kell!! De aztán nyáron sikerült itt szert tennem saját üvegében is néhány grammnyira :-) Köszönöm Mariann!
Ma is őt fújtam, ebből az apropóból, gondoltam megosztom Veletek is imádatomat.
Mellesleg magát a virágot nem szeretem. Sem a lila, sem a sárga nem tetszik. A kertünkben sincs belőle. A liláról, bárhol látom, mindig egy ex főnököm jut eszembe. Tizenéven keresztül köszöntött tavaszi névnapomon és a lila írisz soha nem hiányzott a csokorból :-) Magáról a főnökről egyébként kellemes emlékeket őrzök. Soha rosszabbat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. szeptember 25.

Ma is őt fújtam, ebből az apropóból, gondoltam megosztom Veletek is imádatomat.

Timi27

2019. július 31.

Amikor megérkezett és először próbáltam, egy kicsit megijedtem, mert nagyon nagyon íriszes volt.. szeretem az íriszt, de nem töményen, hanem kell mellé más is..utána picit bepuhul, érzek egy kis citrust is rajta, kellemes tisztaságillata lesz. enyhül az írisz dömping is, de azért ez marad a fő csapásirány. nagyon hasonlít a Prada Infusion Iris-re, de az kicsit lightosabban íriszes..tartóssága is ok.
még tesztelgetem, de egyenlőre 4 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. július 31.

még tesztelgetem, de egyenlőre 4 csillag.

Verona5

2019. július 2.

Sajnos az első öt perc földes-száraz írisze tovalibben és marad egy édeskés alapillat a bőrömön. És nagyon tartós. Az előbb hármast adtam neki, de inkább négy pötty. Ettől függetlenül nem az én világom. És az üvege miatt is elkerülöm a márkát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. július 2.

Plenda

2019. július 2.

Nagyon kíváncsi voltam rá. Sikerült üvegében szereznem belőle. Elég kellemes, az írisz rajtam nagyon jól kijön, de nekem valami más nem jó. Próbálom megszeretni, még ismerkedünk. Tartóssága tökéletes!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 2.

via0408

2019. június 5.

Hát ez az illat meglepett, de kellemesen. Imádom a nyitását: kicsit papíros, már-már kesernyés, és nagyon igazi benne az írisz, nagyon zöld, aztán ahogy szárad le, úgy lesz egyre fásabb, édeskésebb és szantálosabb. Középtájon tényleg emlékeztet kicsit az eredeti Prada íriszre. A vége egy az egyben szantál egy icipici írisszel, és ez a vége zavar engem egy picikét, mert egyrészről szeretem a szantált, másrészről picit jellegtelen a lecsengés (kábé emiatt nem vettem meg annó az Estée Lauder Sensuous-ét sem, ami szintén semmilyen szantálra szárad) De jajj, amíg az egynemű szantálig nem jut, annyira szép!!! Nem tudom, mi legyen. Amúgy a tartóssága közepes, a kiterjedése nem nagy, de nem zavar, vannak pillanatok, amikor azt érzem, hogy elszállt, pedig nem. Nagyon szépen harmonizál a bőrrel (legalábbis az enyémmel). Olyan, mintha nem is külön illat lenne, hanem a szappanos, tiszta bőr illata. Nagyon kis intim. Hmmm. Ez nehéz döntés lesz. De az biztos, hogy elfújkálom belőle a mintámat, mert csodaszépséges:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 5.

mariann33

2019. április 22.

A Prada absolu volt az első íriszes illatom,és ott eldőlt minden..évek óta nem hagy alább az írisz iránti szeretetem,viszont sok idő és sok íriszes illat kellett ahoz,hogy ne a Pradából induljak ki,hisz az volt az etalon,abból is inkább az anyaillat.
Ha nem is mindet,de jó sokat,a legismertebb,vagy letöbb fantáziát rejtőket már kipróbáltam,mindben volt valami,ami miatt kerestem tovább..a Montalet régóta ismerem,azóta is jött sok íriszes csoda,egyik jobb mint a másik,de ha valaki egy magas minőségű,színtiszta írisz illatot keres,minden zavaró mellékjegy nélkül,akkor felesleges tovább keresnie!
Fényes,tiszta,nőies.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 22.

Fényes,tiszta,nőies.

Agnesanna

2019. március 7.

Sok-sok írisz egy angol vidéki zöldségeskert közepén. Ez a mondat fejezi ki legjobban ezt az illatot rajtam.
Nem a megszokott írisz illat, nincs benne semmi porszerű púderesség, de van egy nagy adag zöld-fás illatvonal.
Rendkívül tartós, rajtam az illat nem változik és fogalmam sincs honnan, de rebarbarás-íriszes illatot produkál.
Az biztos, hogy felkerül a parfümös polcomra ez a Montale illat is!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. március 7.

Az biztos, hogy felkerül a parfümös polcomra ez a Montale illat is!

melwin

2019. február 9.

Update: Teljesen újra kell értékeljem ezt a csodás. Eredetileg adtam neki 3 csillagot, de felkúszott a kedvenceim közé. Nem tudom milyen belső változáson megyek keresztül, de régi kedvencek elszürkülnek a távolban és régi "nem tetszik" illatok befurakodnak az agyamba, az orromba, a lelkembe. Így vagyok én ezzel is. Az írisz rabul ejt. Szuper tartós, egész napi iroda után is érzem. Hülyeség, de nem akarom kimosni a blúzom, hiszen akkor minden cseppje veszik ennek a csodának. Komfortot adó, biztonságba burkol, olyan "ez én vagyok" illat. Kellemes, nem tolakodó, de jelen van. Imádat.

Sajnos csalódás. Az a gyönyörű írisz, amivel nyit pár perc múlva elillan és egy az egyben Soliel De Capri marad a bőrömön. Kár érte, mert szép és tartós (lenne, ha maradna az írisz is).

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. február 9.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Linalool, Geraniol, Citral, Citronellol