Montale

Ár:   17 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Kodi, az összetevőket feltöltötte: silence, Módosítva: 2020. december 21.

Ár:   17 900 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

"A Sweet Oriental Dream a Montale egyik hőn szeretett parfümje – azoknak, akik szeretik a gourmand, édes illatokat. A kedvelt keleti édességet, a lokumot idző alkotás: az illatos százszirmú rózsa mellé aranyló méz és mandula társul. Az egyik legaddiktívabb parfüm, maga az ehető érzékiség! A lineáris gourmand parfümökkel szemben a Sweet Oriental Dream egy csodálatos, komplex alkotás, melynél keleties finomságokat idéző illatjegyek járják táncokat szinte végtelenül hosszú ideig a bőrön."

fújós Montale Sweet Oriental Dream
Ár: 2400 , Eladó: daliah
Állapot: 5 ml frissen fújva , Helyszín: --, fizetés: utalás után Foxpost, Packeta vagy postán maradó
Ár: 2700 , Eladó: kjancsa67
Állapot: 10/7 ml + posta ktg, Helyszín: Budapest, fizetés: --

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Scara

2022. szeptember 4.

Ez a parfüm volt a karácsonyi kívánságlistám élén 2017-ben. Mivel akkor itthon nem volt készleten megbízható helyen, így a márka honlapjáról rendeltük meg, próba nélkül a parfüm leírására, az illatjegyekre hagyatkozva. Bevallom picit csalódott voltam amikor először kipróbáltam, mert hirtelen az Angel jutott eszembe, azt hiszem az erős méz illat miatt és azzal mai napig hadilábon állok.
Az évek alatt többször is nekifutottam, de végül feladtam és szekrény aljára került az 50ml-es üveg.
Pár napja a kezembe akadt és mivel kellemesen hűvös volt az este, újra fújtam. Nem tudom mi történhetett, talán időközben a baba születése variált a hormonjaimon és így a bőrkémiámon is, de egy percig sem tudok meglenni most nélküle. Reggel-este ezt fújom, persze szigorúan csak egyet, mert két fújás már tömegoszlató erősségű belőle.
Édes, mézes, fűszeres pirított mandula illat, pici púderes háttérrel. Egyszerűen imádom! Még szinte tele az üveg, de kicsit aggódom, mert most megint nem látom a Neroli webshopban. Éljenek a hűvős/hideg évszakok és az édes-fűszeres illatcsodák! :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. szeptember 4.

Vulpecula

2022. május 28.

Pogány istenség. A fején viselt korona első pillantásra töviskoszorúnak tűnik, közelebbről megnézve azonban látható, hogy agancsdarabok alkotják. Sötét alakja belevész az éjjeli erdő nyugalmába. A nyakában nehéz aranyláncok, megcsillannak a holdfényben. Társasága csak egy-egy áldozati rítus alkalmával akad, olyankor rögtön megbabonázza, elkábítja segédjét édes illata – rózsaszirmokról csepegő aranyló méz -, átjárja őt valami puha melegség, s a kedvéért bármit feláldoz, máglyára dobja legkedvesebb tárgyait, s a gyilkosságtól sem riad vissza. Kegyetlennek és baljóslatúnak tűnik a lénye, ahogy a tűz megvilágítja sápadt arcát. De a vonásai nem olyan élesek, a szemei is kedvesen csillognak. Teljesen veszélytelennek nem nevezhető, de azért van szíve. A szertartás során senkinek sem esik bántódása, a reggeli napfény ébreszti őket az ágyukban fekve, mintha csak álmodták volna az egészet. Vagy mégsem? A mézes rózsaillat még az orrukban érződik…

(Számomra ez a parfüm maga a drog: tudom, hogy rossz nekem, hogy nem lenne szabad még a közelébe sem mennem, mert gyakran megfájdul tőle a fejem, olyan erős, mégsem tudok betelni vele, újra és újra éreznem kell a bőrömön.)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. május 28.

malnahal

2022. május 26.

Ez valami eszméletlen... az elején rendesen fejbevág, de a lehető legjobb értelemben, aztán arra eszmélek, hogy folyamatosan illatolom a csuklómat, annyira addiktív. Tényleg füstölőillat, de nagyon luxuskivitelben és a vége csodás, édes púderes. Max két fújás, különben mindenki belefullad (én nem bánnám, de a környezetemre is gondolnom kell...) Mintám van, de megy a kívánságlistára az 50 ml-s! (A 100 ml-s így, hogy napi egy-kétszer fújás elég, soha az életben nem használnám el...)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 26.

buzasannamari

2022. március 14.

Ez a parfüm nagyon érdekes. Sokan írtátok, hogy igazi púderessé válik, ezért próba nélkül megvettem.
Minőségileg csúcstermék. Egyetlen egy permet is egész napos illatot biztosít, és két fújásnál nem is szabad többet tenni.
Illatát tekintve: leírták előttem. Ami nálam másképp működött: nem lett púderes később sem, és már kezdtem elkeseredni. Szenzációs illat, de én púderesre vágytam. Akkor eszembe jutott Oila véleményéből az illatmenes testápolóval keverés. Hát zseniális. Reggel kevés testápolóba két permetet fújtam. A fesőtestemen használtam. És láss csodát, egy-másfél óra elteltével olyan IGAZÁN PÚDERES lett. Annyira megváltozott, hogy volt egy pillanat, amikor egy mozdulatom után megcsapott az illat, és azt hittem, hogy NEM rólam jön :) Kinek van ilyen isteni púderes illata? - tette fel a kérdést az orrom, mire pár tizedmásodperc eltéréssel: Neked!- válaszolt rá az agyam. A tenyerembe nagyon szépen beleivódott, megszelídült. Montale-rajongó vagyok, és most ez az egyik kedvenc. (A másik a Golden Sand.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. március 14.

Vivus.Laszlo

2021. november 12.

Mint egy luxus füstölő.
Amúgy viccet félretéve, tényleg eléggé keleties benyomású, nagyon intenzív édeskés parfüm, ami nekem brutálisan bejön. Hozzá kell tennem, hogy első próbálkozásnál eléggé fejbevágó élmény volt, de ez tipikusan az a parfüm, amit kipróbálunk és vissza-vissza térünk hozzá és egyre és egyre jobban azt érezzük, hogy kell nekünk. Főleg hideg időben érzi jól magát, elég nagyon kevés fújás is belőle, mert tényleg nagyon erős és tartós is. Összességében egy nagyon ötletes, nem unalmas tartós minőségi parfüm, ami mindig megállja a helyét. :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 12.

Mint egy luxus füstölő.

Oila

2021. október 28.

Évek óta oszlopos tagja a gyűjteménynek, ha elfogy egy flakonnal, egy hónapnál hosszabb ideig nem tudok meglenni nélküle. Pedig számomra nem is igazán parfüm, vagyis én nem hagyományos értelemben vett parfümként használom. Úgy is finom, de kitételekkel: az első fél-egy órában émelyítő, túl tömény, stb. Én este, fürdés után szoktam hazsnálni , mégpedig úgy, hogy egyik tenyerembe teszek annyi illatmentes testápolót (CeraVe, Sanatopic), amennyi az egész testre elég, a másik, tiszta kezemmel veszem a flakont, és egyetlen egyet ráfújok a krémkupac tetejére. Tenyér összedörzsöl, egész test testápolóz. Így használva egy az egyben gyermekkorunk JOhnson's rózsaszín flakonos testápolójának illata. Ha jól tudom, később ezt már - a abbák érdekben, tehát nagyon helyesen - kevésbé parfümözi a gyártó, mint mondjuk 30 évvel ezelőtt, amikor az egész szobát belengte, ha valaki ezt használta, akár babára, akár magára:)

Szóval van egy édes, vaníliás, púderes-krémrózsás illata, töményen füstőlőszerű is, de szerintem ez pont nem szép benne, és szinte teljesen kiküszöbölhető, ha valahogy hígítva hazsnáljuk, pl. a fenti krémes módszerrel. Parfüm, de mégsem, inkább tisztaság, ápoltság, puhaság, szatén fehérnemű vagy ropogós ágynemű, minden, ami babás, de közben mégsem infantilis egyáltalán maga az illat.

Csak annak gourmand, aki ismerős loukhum-területen, aki ismeri ennek a nagyon édes, nagyon tömény, sok helyne rózsavízzel készített édességnek az illatát. Egyébként a mi konyhánkban az ehetőnek titulált édességeknek nincs ilyen illata:)

Szereti magán egyébként az ibolyás, rózsás, jázminos, pézsmás, esetleg ámbrás illatokat is, feltéve, ha sikerül olyanmennyiségben hazsnálni, hogy ne írjon felül bármi mást a környezetében.

Egyedülálló a maga nemében, ezért nem lehet más, csakis ötös.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 28.

Egyedülálló a maga nemében, ezért nem lehet más, csakis ötös.

galbanum1

2021. augusztus 5.

Télen használtam, nagyon szerettem, de tavasszal elraktam szépen a dobozában, hogy kivárja a hűvösebb időt. aztán itt olvasgatva, valaki 4 évszakosnak aposztrofálta, így ma reggel gondoltam, egy életem-egy halálom, én bizony felfújom ma, erre a borongós, viharosnak ígérkező, enyhébb nyári napra. Egészen más arcát mutatja most rajtam, nem a vanília dominál, hanem egy nagyon finom, de erőteljesen érezhető csodás púderillat. Imádom, feldobta a napomat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. augusztus 5.

jakarika

Korcsoport: >54
2020. augusztus 30.

Édes, krémes, tartós álom.KIváló Montale minőségben.Természetesen az elmaradhatatlan rózsával és mézzel.Bújós, vonzó illat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. augusztus 30.

Sziszilady

2019. december 31.

Az elején nagyon intenzív mézes rózsát érzek, nagyon keleties illat. Kb fél, 1 óra múlva viszont csodás púderes finomsággá alakul. Tetszik. 🙂

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 31.

mimóza

2019. február 5.

Második nekifutásra lett a téli illatom. Kifúváskor türelem kell hozzá, míg eloszlik az a tömény, mézes, rózsás, reggeli jobbegyenesként bevitt arculcsapás. Aztán leszáradáskor megérkezik a csoda. Bújós és mesés illat, ami velem marad egész nap. Az én bőrömön mandula és vanília, nyomokban tartalmaz rózsát és mézet.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. február 5.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Coumarin, Citronellol, Linalool, Geraniol, Benzyl Salicylate, Benzyl Cinnamate, Eugenol, Citral

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Benzil alkohol és a fahéjsav észtere. Szintetikus illatkomponens. Allergia és immuntoxicitás tekintetében közepes kockázatú vegyület, kozmetikumokban való felhasználását jogszabályok korlátozzák. Magasabb koncentrációban erőteljesen irritatív, allergén és idegkárosító hatású. Limitált koncentrációban biztonságos, de allergizálhat. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.