Montale

Ár:   17 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Kodi, az összetevőket feltöltötte: silence, Módosítva: 2020. december 21.

Ár:   17 900 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

"A Sweet Oriental Dream a Montale egyik hőn szeretett parfümje – azoknak, akik szeretik a gourmand, édes illatokat. A kedvelt keleti édességet, a lokumot idző alkotás: az illatos százszirmú rózsa mellé aranyló méz és mandula társul. Az egyik legaddiktívabb parfüm, maga az ehető érzékiség! A lineáris gourmand parfümökkel szemben a Sweet Oriental Dream egy csodálatos, komplex alkotás, melynél keleties finomságokat idéző illatjegyek járják táncokat szinte végtelenül hosszú ideig a bőrön."

Montale Sweet Oriental Dream, Honey Aoud FÚJÓS
Ár: lásd a leírásban , Eladó: galagonyanya
Állapot: 5 ml fújós vagy 10 ml fújós üveg parfümszóróban, Helyszín: Pécs, fizetés: banki utalás után küldöm postán maradóra vagy Foxposttal
Ár: 1600 Ft , Eladó: TallodiZsofi
Állapot: 5 ml, Helyszín: Debrecen, fizetés: Személyes átvétel, posta vagy Foxpost előre utalással

jakarika

Korcsoport: >54
2020. augusztus 30.

Édes, krémes, tartós álom.KIváló Montale minőségben.Természetesen az elmaradhatatlan rózsával és mézzel.Bújós, vonzó illat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. augusztus 30.

Sziszilady

2019. december 31.

Az elején nagyon intenzív mézes rózsát érzek, nagyon keleties illat. Kb fél, 1 óra múlva viszont csodás púderes finomsággá alakul. Tetszik. 🙂

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 31.

mimóza

2019. február 5.

Második nekifutásra lett a téli illatom. Kifúváskor türelem kell hozzá, míg eloszlik az a tömény, mézes, rózsás, reggeli jobbegyenesként bevitt arculcsapás. Aztán leszáradáskor megérkezik a csoda. Bújós és mesés illat, ami velem marad egész nap. Az én bőrömön mandula és vanília, nyomokban tartalmaz rózsát és mézet.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 5.

Ritus33

2019. január 30.

Igazi kis babás illat! Nagyon szeretem, mindig van itthon, 4 évszakos illat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 30.

Igazi kis babás illat! Nagyon szeretem, mindig van itthon, 4 évszakos illat.

szptimea

2019. január 26.

Igazi púderes finomság! Aki szereti a púderes illatokat, annak nagyon fog tetszeni. Rajtam még fürdés után is lehet érezni az illatát. Imádom!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 26.

Hanamizuki

2019. január 14.

Negyedik Montale próbálkozásom, de ő tetszik a legkevésbé. Sajnos rajtam dominál a rózsa, amit pont nem szeretek. Ez annyira Murphy, hogy az összes illatjegy közül az érződik rajtam, amit nem akarok. Édesnek édes, és rendkívül tartós is. Vegyes érzéseim vannak, egyszer jól esik hogy körül leng ez a számomra meghatározhatatlan illatfelhő, máskor pedig úgy érzem, ez egyáltalán nem az én illatom. Nekem ez kevésbé gourmand illat, inkább virágos-púderesnek mondanám én is. Azt hiszem, hogy a fújóst elhasználom, de nem érzek különösebb késztetést nagyobb mennyig beruházására. Ennek a pénztárcám örül a legjobban. :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 14.

silence

2018. október 26.

A minap a szekrény mélyéről előkerült egy kb. 11-12 éves üres üveg, az alján egy hangyányi (1 fújásnyi) parfümmel.....felcsillantak a szemeim: nosztalgiázásra kiváló!
Viszont az illatélmény már közel sem azt adta, amit annak idején. Régen majd megvesztem ezért a különleges, luxus kategóriásnak számító parfümért, ma már csak egy jó minőségű autóillatosítóhoz tudom hasonlítani.
Nálam abszolút nem gourmand kategóriába illik, bár tény, a vanília az első perctől az utolsóig dominál benne! Egyszer rózsaszín Johnson's babahintőpor (vagy babaolaj?) illatát vélem felfedezni, másik pillanatban pedig már valami vaníliás autóillatosító émelyeg az orromban.
Ha szebbnek próbálom őt látni, akkor egy múlt század beli kocsmakép ugrik be, amint tehetős Úriemberek édeskés, vanília illatú szivarral a kezükben napi sajtót böngésznek..
Ma is ugyanazt érzem, mint 10-12 éve: egy rendkívül egyedi, jól megkomponált, igazi művészi alkotás ez a Sweet Oriental Dream, ami nagyon egyedi luxus illat, mindenkinek a bőrén másképp viselkedik és ami plusz pontot érdemel, az a fantasztikus tartóssága.
Mégsem tudok már tőle ámulatba jönni, mégcsak nem is viselném már szívesen, mert van benne valami émelyítő, ami miatt már kellemetlennek érzem magamon ezt a valaha csodaként imádott parfümöt. 😔

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. október 26.

RitaL

2018. szeptember 7.

Tényleg babahintőpor és babaolaj!
És tényleg van keleties, fűszeres jellege is, de nagyon finoman, valami igazán minőségi testápoló vagy krém jut eszembe róla. Meg a kedvenc nagynéném, neki volt ilyen illata, de nem tudom, mit használt.
Nem értem, miért gourmand. A 'gourmand' számomra azt jelenti, hogy valami ehető dologra asszociálok róla. Nekem semmi ehető nem jut róla eszembe, hacsak nem tolja valaki nagykanállal a popsikrémet.
Én semmi rózsát nem érzek benne, de egyáltalán. Púderessé válik egy idő után, tényleg tiszta babapúder. Az egyik legfinomabb, legmelegebb komfort tisztaságillat, amit valaha szagoltam.
Egy idő után "letisztul" és megérkezik a méz. Rajtam kb 1 óra alatt bontakozik ki teljes fényében.
Ugyanakkor egyik összetevő sem domináns. Úgy vannak az illatok finomra hangolva, hogy a keverék nem dobja ki egyik illatot sem hangsúlyosnak. Az ilyesmit nagyon nagyra értékelem.
Szuper tartós, és nem zavaróan széles spektrumban szórja szét magát. Persze, szokás szerint visszafogottan kell fújni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 7.

Tényleg babahintőpor és babaolaj!

via0408

2018. július 7.

Első fújásra egy púderbomba, tisztára babapúder illata van, és imádtam, de a bőrömön előre tolakszik benne a rózsa, és nagyon rosszban vagyok az intenzív virágos jegyekkel. Azt hiszem a rózsát is kénytelen leszek felírni a nem-nem-soha-nem-menjinnen jegyek közé, mert a Pure Eve-et is tönkre tette nekem. Szóval annak tudom ajánlani ezt a parfümöt, aki szereti a rózsa illatát, vagy legalábbis nem zavarja. Nem annyira intenzív benne, csak akkor, ha kifejezetten nem bírod elviselni. Amúgy egy kellemes, púderes illat. Én nem érzem kifejezetten orientálisnak, viszont rettentő édes, szóval édes illat-rajongók előnyben:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 7.

Piri11

2018. július 3.

Sajnos én nem tudok erről az illatról ódát zengeni :(
A fragrantica-n a Keiko Mecheri Lokhoum illatához hasonlítják. A hasonlóság valóban jelentős, de mégsem olyan finom, mint az az illat.
Ez a felfújást követően szinte semmit sem változik, és egy idő után nagyon fárasztó és idegesítő lesz.
Tartóssága brutális, két fújás és lemosás után több mint 8 órája itt szaglik a csuklómon. Szilázsa szintén brutál, min. 40-50 cm. Szóval ezzel lehet a "csíkot" húzni.
Annyit tennék még hozzá, hogy amíg a Keiko Mecheri 1998-as alkotás (szó szerint), addig ez egy 2005-ös "koppincs". Sajnálom, de nekem ez így nagyon nem ...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. július 3.

Sajnos én nem tudok erről az illatról ódát zengeni :(

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Coumarin, Citronellol, Linalool, Geraniol, Benzyl Salicylate, Benzyl Cinnamate, Eugenol, Citral