Montale

Ár:   21 000 Ft és 36 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Kardvirág, az összetevőket feltöltötte: silence, Módosítva: 2020. december 28.

Ár:   21 000 Ft és 36 000 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

A Montale kifejezetten a tahiti fűszer hódolónak készített emlékezetes ajándékot: egy ábrándos trópusi vaníliát édes, zamatos sárgabarackkal. Semmi bonyolítás, itt azt a desszertet kapjuk, ami a menüre van írva, Montale erővel és minőségben. A Vanilla Extasy és a Vanille Absolu mellett most itt az új, erőteljes vanília-mennyország - az arany változat!

Illatjegyek: sárgabarack, vanília

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Vivus.Laszlo

2021. december 20.

Rajtam elviselhetetlen vanília és citrom illata van. Sajnos szerintem nem egy jó párosítás. Kicsit csalódás volt. Tartósság viszont verhetetlen.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 20.

Anett0721

2021. december 10.

Vanília-imádóként nem hagyhattam ki a próbát. Nem rossz vanília, sőt, finom, de érdekes, hogy rajtam karácsonyi fűszeres. Nem könnyed barackos, hanem fűszeres, mentolos - ez utóbbi lepett meg igazán. Konkrétan candy cane illata van rajtam, az a mentolosan édes piros-fehér cukorpálca édesség. Ja és igen, a '90-es évek sütibabái!!! Azért is karácsonyi, mert mindig karácsonyra kaptam őket szülőktől, nagyszülőktől, illetve novemberi szülinapomra.

Plusz valami LUSH-os beütés, csak annál jóval kifinomultabb, mert a LUSH illatai kétségtelenül vadak. Tartóssága sajnos a szokásos Montale rajtam: fél óra, marad teljesen bőrközeli.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. december 10.

sigma

2021. november 10.

Jelenlegi top kedvencem. Nagyon szeretem ezt az illatot (mint ahogy minden vaníliásat, a barack hozzá pedig nyammnyamm), kis kedves, könnyed, puhán körbeölelő felhőcske, amitől jól érzem magam. Sajnos nem sokáig, mert egy idő után egyáltalán nem érzem magamon :(. Pedig nem spórolok vele, fújok belőle rendesen, elég sokat, napközben is többször újrafújom. Így hamar elfogy a 100 ml és ahhoz képest drága, pedig amúgy nem sajnálnék érte ennyi pénzt, ha mondjuk negyed ennyit kellene használnom per nap. Kifújáskor mindig csavarja az orrom és tüsszentenem kell :D, de megéri, imádom, ám a tartósságát nagyon-nagyon sajnálom, mintha fél órán belül elillanna, vagy rajtam nem működik, esetleg ennyire megszokja az orrom, nem tudom. :(
Sokan megdicsérték rajtam, inkább lányok, a pasik valahogy nem szeretik, legalábbis a környezetemben, a párom például falnak tudna menni tőle, és mondta is a múltkor, hogy nem bánja ha elfogy ez az üveg. Hát én sem, mert akkor veszek még egyet :D Azt mondja, az elején még valamennyire elviselhető, de később nagyon szúrós szagú. Érdekes, én nem így érzem. Május elseje-illatként is jellemezte egy srác, szerinte olyan mint a vattacukor. Hát igen, kis tinis bohókás cucc ez.
Szóval hiába érzem kevésbé tartósnak, hosszú után ez az a parfüm, amit tényleg szeretek, és nem kérdés hogy újra fogom venni, de nem marad kizárólagos társam, szerintem keresgélek tovább, mert sok-sok figyelmeztető jel utal arra, hogy mégsem ő a tökéletes sajnos :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 10.

petrambrus

2021. szeptember 11.

Csak illatmintát szereztem be belőle. Szeretem a gourmand illatokat, ez is abszolut az, kifujaskor es az elso 10percben még egészen tetszett is, aztán elkezdtem érezni ezt a művanília illatot, zárt térben ráadásul, olyan émelygés jött rám, kevesen múlott hogy ne lassam viszont az előző esti vacsorámat… Amugy nem lenne baj az egesszel, de ez a műanyag vanilia teljesen elrontja, pedig ezert az osszetevoert rendeltem meg :(

Update: Tettem még egy próbát nem éhgyomorral, kicsit hűvösebb napon. Így már mindjárt más volt :P A boltban egy csapat fiatal srác állt mellettem, akik percekig beszéltek arról, mi lehet ez a finom vaníliás süti illat :) Szóval jár +1 csillag. Csak azért nem 5, mert még mindig érzem azt a mű vaníliát, mint az elején, de közben meg annyira megszerettem, hogy jöhet az az 50 ml :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 11.

Dorci94

2021. augusztus 8.

Két Montale illatmintát rendeltem, ez volt az egyik.
Első kifújásra azt gondolná az ember , hogy a régen agyon-vissza használt tini illat az Aquolina Pink Sugar egy drágább verziója. Aztán bumm. Jön a krémes sárgabarack. Nem egy túlbonyolított illat az tény, de amilyen “egyszerű” annyira nagyszerű.
Nagy melegben nem ez a nyerő, mert elég fullasztó tud lenni, plusz azt vettem észre, hogy a tartóssága sem az igazi 30 fokban.
Egy hűvösebb nyári napon, tavasszal, ősszel ,télen viszont szuper választás.
Tartóssága rajtam 6 óra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 8.

Két Montale illatmintát rendeltem, ez volt az egyik.
Egy hűvösebb nyári napon, tavasszal, ősszel ,télen viszont szuper választás.
Tartóssága rajtam 6 óra.

Szasza002

2021. március 3.

Az egyetlen illat a Montale családból, ami megfogott. Édes, de nem az a túl túl.. 1 fújással kb egész nap kitart.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 3.

Yeticica

2021. február 14.

Wunderbaum.
Vaníliás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 14.

Wunderbaum.
Vaníliás.

cattitude

2020. november 7.

sajnos nem tudnék 1-nél több pontot adni ennek az illatnak, iszonyúan rossz rajtam. a Montale illatok általában nem jók rajtam, de ez komolyan túltett mindenen, még a Mukhallaton is, ami szintén szörnyen édes és mű volt. üvegből én is kiérzem a barackot, meglehetősen szirupos illat így, kb mint a tejberizs barackbefőttel, de bőrre fújva elképesztően gejl citromos cukor, annyira fejfájdító, szintetikus ócskaság, komolyan alig hittem el, hogy ez nem a Star Nature vattacukros parfümje... komolyan rosszullettem tőle, pedig alapvetően én szeretem a gourmand illatokat, de ez szó szerint vegyi fegyver.
tudom, sok múlik a bőrkémián is, de sajnos tényleg minősíthetetlenül rossz rajtam, sajnálom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 7.

feve

2020. október 6.

Nekem csak minta volt, de rajtam semmi extra, miután magamra tettem pár percig érzem, puha meleg vanilia illata van, aztán egy fél óra múlva semmi.
Teljesen felejthetető :(

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 6.

Teljesen felejthetető :(

Rannek111

2020. szeptember 26.

Én imádom ezt az illatot! Krémes, testápolós, nyári naptejes illat. Nem parfüm jut róla az eszembe, hanem mint amikor bekened magad egy nagyon jó testápolóval. Én szeretem!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 26.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Linalool, Citral, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Geraniol, Farnesol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.