MosóMami

Ár:   1850 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   350 ml   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Okokucko.hu-n 1890 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: FrauNika, Módosítva: 2016. április 21.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Zsíros
Vedd meg online: Okokucko.hu, 1890 Ft

Gyengéden tisztító korpaellenes sampon, mely a korpát, hámlást eltávolítja és csökkenti annak kialakulását, kezeli a fejbőr zsírosodását, a hajszálakat ugyanakkor rugalmassá és fényessé teszi.

Hazai fejlesztésű és gyártású sampon, amely mentes a napjainkban leginkább kifogásolt kozmetikai összetevőktől.

Különleges biofactor összetevői, a moszat- és varázsmogyoró kivonat (hamamelisz víz) valamint az ichtiol gondoskodnak az optimális ápolásról.
Kellemes gyümölcsös, antiallergén illattal.

Ár: 1890 Ft , Eladó: Okokucko.hu

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

vgeorgina

2020. május 18.

Korábban csalánsampont használtam zsíros-korpás hajra, ami bevált, de egy idő után szárított, így újabb természetes alternatíva után nyúltam. Egy hónapja használom, a korpára nekem bejött, viszont a zsírosodás ugyanolyan gyakori. A hajam fényes, de valóban kócolja a sampon. Az olajakat tökéletes kimossa viszont (ricinusolaj esetén közel sem annyiszor kimosnom vele, mint más samponokkal). Ár/érték arányban teljesen megéri, az illata engem nem zavar, bár a parfümöket nem kedvelem az öko termékekben, és nem is szokott érdekelni, hogy milyen illata van/nincs egy terméknek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 18.

nevaneva

2019. március 17.

Vegyes benyomásaim lettek erről a termékről, de kipróbálásra azért ajánlom, hátha másnak jobb lesz az összhatás. Először is: nekem fontos, hogy ha veszek valamit, az értékválasztás is, és mivel ez egy környezetbarát, hazai termék, manufaktúrában készül, eleve jól indult nálam. Nem vagyok még rutinos a természetes kozmetikumok terén, de engem meggyőzött a leírása is, az illata pedig szerintem nagyon finom, dehát ez szubjektív... A habosításban voltak a legvegyesebbek az élményeim, időnként nem volt gond, máskor meg háromszor is kellett tenni a hajamra, hogy érezzem, hogy van ott valami. Ezzel együtt (nem értem, hogyan), sokáig elég. 2,5 hónapja használom, minden másnap mosom vele a hajam, és még mindig van benne kb 5 hajmosásnyi, tehát szerintem kiadós. Sajnos a zsírosodást nem kezelte jól, időnként már másnap kellett száraz sampont használnom. De használtam mellette (nem ilyen szép öko-cucc) balzsamot is, mert első alkalommal kiderült, hogy kócossá és nehezen fésülhetővé teszi a hajam, ez a zsírosodás amiatt is lehetett. (Két éve használok már natúr samponokat, az átállás nem gond már talán). Szóval összességében szerintem egy kipróbálást megér, hátha valakinek a haja beleszeret, ára rendben van, illata szerintem lágy és finom. Viszont nekem azért nem volt egy csodaszer, emiatt van egy csillaggal kevesebb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 17.

Gyalogkakukk

2018. március 1.

Nagyon bíztam ebben a technikában, de sajnos ez sem lett a kedvencem. A fura illata engem nem zavar. Az sem, hogy alkalmanként 3-szor samponozok. Hajszárítás után szép fényes a hajam, viszont rögtön másnap el is kezd zsírosodni. :( Használom már néhány hete, de nem, hogy megnövelné a mosások közti napok számát, hanem jócskán csökkenti azokat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 1.

Mazsiras

2018. január 10.

Lassan 1 hónapja használom, sajnos a korpára egyáltalán nem jó, ugyanúgy viszket és "havazik". Zsírosodásra tényleg jó, tovább tart a frissen mosott érzés, mint előtte. Egészen más az állaga, én inkább mosás közben, után azt érzem, hogy rettenetesen kócos a hajam, és mintha jobban gubancolná mint a szél.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. január 10.

SidneyFox

2017. október 17.

Nem olyan régen szereztem be ezt a sampont, mert már elegem lett abból, hogy csak veszem a drágábbnál drágább "csodaszereket" majd tubust tubus után dobok félre, mert egyik sem váltja be a hozzá fűzött reményeket.
A fejbőröm meg csak viszket, zsírosodik, és már néha korpás is. Egyébként ezt a fogamzásgátló abbahagyása óta tapasztalom. Addig amíg szedtem, elég volt a heti 1 hajmosás, most pedig már 3 naponta sem ártana. (A fenekem alá ér, tehát nem egyszerű a történet.)
Eddig 3x használtam a sampont, és meg vagyok vele elégedve. Én 2x szoktam samponozni, ami ez esetben célszerű, mert az első adag nem habzik annyira. A második viszont igen, és nagyon jó érzés beledolgozni a fejbőrbe. Amikor leöblítem, tényleg olyan a hajam, mintha a fekete-szappanommal mostam volna hajat. Kell a balzsam utána, mert szárít, de szigorúan csak a haj hosszára. A fejbőrre nem való a balzsam. Azután a haj hosszát hideg vízzel öblítem, hogy ne töredezzen, majd hajolaj, fújós GlissKur és ionizálós hajszárító. Az eredmény= csillogó és puha haj.
A fejbőr viszketésem szépen lassan tűnik elfelé, bár még néha előjön, de ki tudtam tolni 4 naposra a hajmosás-mentes napok számát. Utolsó nap azért már látszik, hogy zsíros, de bízom benne, hogy folyamatos használat mellett még jobb eredményeket érhetek el vele, szóval újra-vevős!
Jár az 5 csillag!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 17.

Jár az 5 csillag!

sajtosszenya

2017. május 18.

A termékről nemrég szereztem tudomást és ugyan kevés felhasználói véleményt olvastam vele kapcsolatban, úgy gondoltam 1650 Ft (én ennyiért tudtam beszerezni) nem olyan nagy összeg, ha esetleg nem válna be a sampon. A fejbőröm érzékeny, a legtöbb kereskedelmi forgalomban kapható sampontól hámlik, egyébként meg gyorsan zsírosodik és ezért 2 max. 3 naponta kell hajat mossak. A másik problémám, hogy nagyon régóta hullik a hajam.
Egyelőre csak korai tapasztalatokkal tudok szolgálni: nagyon kevés mennyiség is elég, szerintem nekem 5-6 hónapra tuti elég lesz, jól felhabzik, bár igazán folyós állagúnak tűnik a készítmény. Az illata eléggé erős, de nem kellemetlen és szerintem csak mosás közben érződik. A hatása egyelőre nagyon meggyőző számomra: a fejbőrömet nem szárítja, nincs húzódó érzés, mintha kevésbé is zsírosodna be a fejbőröm, de lehet ezt csak beképzelem. Viszketést egyáltalán nem tapasztaltam, a hajam fényét, tartását nem befolyásolja kedvezőtlenül. Remélem tartós használata során sem fog változni a helyzet, később még jövök frissíteni, de egyelőre mindenképpen újravevős kategória

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. május 18.

Kormios

2017. február 23.

Hogyhogy senki nem szólt még hozzá ehhez a szuper termékhez?? No, akkor én megkezdem a sort. Eredetileg a kókuszos társáért mentem a boltba, de az pont elfogyott, így ez a verzió jött velem haza. Nem bántam meg! Olyan, selymes, fényes, ápolt, puha a hajam tőle,még a barátnőm is megjegyezte, hogy olyan szép, fényes, erős a hajam, mint egy ázsiai nőé:) Balzsamra nekem nincs szükségem mellé. Zsíros-korpás fejbőrrel rendelkezőknek kötelező darab! Jó összetevők, magyar cég, natúr samponhoz képest nagy mennyiség és elfogadható ár, egyszóval ajánlom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 23.

Antioxidánsok: Tocopherol, Squalene
Gyulladáscsökkentők: Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water
Hidratálók: Xylitylglucoside, Glycerin
Kémiai hámlasztók: Citric Acid, Glycolic Acid
Vitaminok: Panthenol, Tocopherol

nagylevelű csodamogyoró különböző részeiből készülő vizes kivonat - jellemzően a levelek, gallyak és kérgekből vonják ki, ezek a különböző részek pedig eltérő mennyiségű biológiailag aktív összetevőt tartalmaznak. Tonikokban gyakran használt szövetösszehúzó. Összehúzó, nyugtató, antioxidáns és antibakteriális hatása is van. Ugyanakkor viszont Paula Begoun szerint a csodamogyoró-kivonatba az előállításakor 14-15%-nyi alkoholt (ethanol) tehetnek, ami viszont érzékenyítő, irritáló hatással lehet a bőrre, ahogy az összetevő magas tannin tartalma is, ezért érdemesebb inkább kerülni az összetevőt, ha valakinek gyulladt, pattanásos, irritált bőre van, rosaceával küzd vagy kipirosodásra hajlamos az arca.

Anti-bakteriális és gombaölő glycine biovektor.

Az olajpala lepárlási terméke. A CosIng besorolása szerint antimikrobiális anyag, vagyis segít a bőrön található mikroorganizmusok egyensúlyban tartásában. A Wikipedia információi alapján kénben gazdag összetevő, melyet gyulladásgátló, baktérium- és gombaölő tulajdonsága miatt 10-20%-os koncentrácóban olyan bőrbetegségek kezelésére is gyakorta használnak, mint az ekcéma és a pikkelysömör.