Nadler

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szappanok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: kiscsilli, Módosítva: 2013. december 11.

Kategória:   Szappanok

"Normál és száraz hajra készítettem az új hennás samponszappanomat.Rózsavizet, biozöldteát és kecsketejet tettem bele, sok hennaport és tisztító rhassoul agyagot, a fejbőr ápolásáról és a haj kondicionálásáról a sheavaj és a bio jojobaolaj gondoskodik. Rózsafa, szantál és levendulaolajokkal illatosítottam.Kényeztető gondoskodás, akár napi használatra."

Krampusz

2016. július 30.

Alapvetően zsíros a hajam, de régen a végei nagyon törtek, ezért (is) esett rá a választásom pár éve. Istenien hidratál. :)
(Tény és való, hogy nekem is inkább egy másik Nadler termék lett az igazi.)

(Ha valaki nem kellő ideig öblíti le a samponszappanokat, akkor ragacsos marad a haj. Viszont ha nincs kedvem ecetes öblítéssel "bíbelődni", akkor is ki tudom mosni a hajamból, csak picike türelem kell, hogy 3 perccel többet öblítsek...)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 30.

(Tény és való, hogy nekem is inkább egy másik Nadler termék lett az igazi.)

Akara

2016. július 11.

Update:
Nos, ez nekem most nem vált be. Nem tudtam túllendülni ezen a tapadós, bevonós érzetű dolgon, jobban is zsírosodott miatta a hajam (erre mondjuk azért vagyok csak kényes, mert én 5-7 naponta szeretem mosni, ha valaki 2-3 naponta is mosná, annak bőven jó). Ezért megkértem Tündét, hogy ajánljon valami mást, ezek közül a shikakais samponszappant választottam - ez viszont valószínűleg életem eddigi legjobb samponja lesz. Már az első használat után teljesen odáig voltam tőle. Bár ez a hennás is szépen táplálta, fényesítette a hajam. Ezért nem is fogom lepontozni, mert amúgy jó sampon, csak nem nekem.
* * *

Eddig 2 alkalommal használtam csak (hetente mosom a hajam). Azért ezt vettem, mert mosás után nagyon száraz a hajam (még a gránátalmás alverde után is), aztán másnapra már mindig normális, 4-5 nap múlva kezd zsírosodni a teteje, de a hajvégek meg száradnak. Úgyhogy tényleg elég kombinált a helyzet, de úgy voltam vele, a táplálás, hidratálás segíthet ezen.
Segített is, mert nem szárazak a hajvégek, sőt, nem is zsírosodik annyira a hajam fent sem.
Az egyetlen problémám az volt, hogy az első használat után talán nem öblítettem ki jól, vagy lehet, hogy valamelyik hatóanyag miatt a festéssel teljesen szétroncsolt alsó kb. 15 cm tincsenként elkezdett összetapadni. Ezért legközelebb a biztonság kedvéért arra a részre tettem egy borsónyit a megmaradt alverdéből, vízben feloldva. A hatását nem rontja el.
Erre a szőkített részre egyébként még mindig szilikonos hajpakolást/balzsamot használok (Kallos Latte), mert nem akarok megválni tőle, és próbálom mentegetni. De csak az alsó 5-10 cm-re kell, amit tényleg sokat ért a vegyszer. Az is lehet, hogy ezzel összeférhetetlen a szappan. Még mindenképp update-elek, hiszen 10 használat után szokott igazán kialakulni, hogy mi megy, mi marad. Meg kikísérletezem, mi okozhatta a tapadós problémát.
Eddig ez egy nagyon erős jól megfelelt (4 csillag).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 11.

Update:
* * *

Eddig ez egy nagyon erős jól megfelelt (4 csillag).

kiscsilli

2013. december 8.

Kicsit félve kezdtem el használni Nadler samponszappanját, hiszen ez egy szappan! :-)
Első mosásnál fokozódott az ijedtségem, úgy éreztem, hogy ezt a hajat az életben nem fésülöm ki! De láss csodát, jött a balzsam, az ecetes öblítés és az én hajam lett a fény az éjszakában, ugyanis gyönyörű, könnyen kezelhető hajkoronát kaptam ettől a szappantól. Azóta a férjem is rákapott, elmúlt tőle az évek óta tartó fejbőr viszketegsége. Az olajos pakolásokkal is elbánik. Viszont a sebesedésemre, ami a fejem hátsó részén van nem volt jó,de lehet csak idő kérdése, mindenesetre próba alatt van a kátrányos társa is. Nem tudom megmondani hány mosásra tart ki,mert a férjem kétnaponta mos vele hajat, de nem fogy olyan gyorsan,mint azt gondoltam.Gazdaságos.(Nekem közel félméteres a hajam.) Csillagos ötös!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. december 8.

Hidratálók: Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil

Nem hivatalos INCI név. A fehár rózsa virágjának desztillálásával készítik. A többi rózsavízhez hasonlóan bőrkondícionáló, bőrvédő hatású összetevő.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.