Kövess minket Instagramon is! :)


Naturissimo SLIM TESTKONTÚR GÉL
Ár: | 4901 Ft | Kategória: | Testápolók | |||
Kiszerelés: | 150 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | bioboltok, online | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2012. május 31.
Ár: | 4901 Ft | |
Kiszerelés: | 150 ml | |
Lelőhely: | bioboltok, online | |
Kategória: | Testápolók | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Hatóanyagai fékezik a tartalék lipidek képződését, beépülését, stimulálják lebontásukat. A gyógynövények kivonatai élénkítik a nyirokkeringést, a feszes és rugalmas bőr kialakulását eredményezik. Alkalmazása: A narancsbőr vagy cellulit által érintett nedves bőrfelületre naponta kétszer felvisszük a gélt. Célszerű a kezelést 6 héten át rendszeresen folytatni. Ajánljuk a csökkentett kalória bevitelt és az un. méregtelenítő tea ivókúrát egyidejűleg alkalmazni.
Kiszerelés: 150 ml
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Hamamelis Virginiana (Witch Hazel)
gy
,
Hydroxyethylcellulose
,
Crataegus Monogina Fruit Extract
,
Origanum Vulgare (Oregano)
,
Coffea Arabica (Coffee) Seed Extract
,
Hedera Helix (Ivy) Extract
,
Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract
a I h I gy
,
Theophylline
,
Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Oil
,
Magnesium Sulfate
,
Zinc Sulfate
,
Pyridoxine
,
Folic Acid
v
,
Prunus Spinosa Fruit Extract
,
Niacinamide
h I v
,
Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Oil
eo
,
Citrus Limonum Oil
i
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
Glycerin
h
0
0
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Aloe Barbadensis (Aloe Vera)
,
Benzoic Acid
ta
,
Salvia Officinalis (Sage) Oil
,
Cananga Odorata (Ylang Ylang) Oil
i
,
Lecithin
eo I eu
,
Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil
i
,
Cinnamomum Cassia (Cinnamon) Leaf Oil
i
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
krémajánló
Lassan 4 hete használom ezt a terméket, combomra illetve a fenekemre, habár csak 1szer egy nap...és látok valamiféle változást :) mondjuk szerintem ez betudható a torna+jóga+rengeteg víz+zöld tea kombinációnak is...Érdekes hogy nedves bőrre kell felvinni, zuhanyzás után szoktam alkalmazni.Nagyon tetszik benne hogy szinte egyből beszívódik, hamar lehet öltözni utána.Ez sem fogja eltüntetni a narancsbőrt. Jól tudom, az ilyen itthoni krémek feszesebbé teszik a bőrt inkább, egyik sem fogja tökéletesen eltüntetni az átkozott narancsbőrt....sajnos :)


Lassan 4 hete használom ezt a terméket, combomra illetve a fenekemre, habár csak 1szer egy nap...és látok valamiféle változást :) mondjuk szerintem ez betudható a torna+jóga+rengeteg víz+zöld tea kombinációnak is...Érdekes hogy nedves bőrre kell felvinni, zuhanyzás után szoktam alkalmazni.Nagyon tetszik benne hogy szinte egyből beszívódik, hamar lehet öltözni utána.Ez sem fogja eltüntetni a narancsbőrt. Jól tudom, az ilyen itthoni krémek feszesebbé teszik a bőrt inkább, egyik sem fogja tökéletesen eltüntetni az átkozott narancsbőrt....sajnos :)


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Tocopheryl AcetateGyulladáscsökkentők: Hamamelis Virginiana (Witch Hazel), Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract
Hidratálók: Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Niacinamide, Glycerin
Vitaminok: Folic Acid, Niacinamide, Tocopheryl Acetate
Emolliensek: Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Oil, Lecithin
Emulgeálószerek: Xanthan Gum, Lecithin
Tisztítószerek: Xanthan Gum
Illatanyagok: Citrus Limonum Oil, Cananga Odorata (Ylang Ylang) Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Cinnamomum Cassia (Cinnamon) Leaf Oil
Tartósítószerek: Benzoic Acid
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
A nagylevelű csodamogyoró különböző részeiből készülő kivonat - jellemzően a levelek, gallyak és kérgekből vonják ki, ezek a különböző részek pedig eltérő mennyiségű biológiailag aktív összetevőt (tannint, katechint és galluszsavat) tartalmaznak. Tonikokban gyakran használt szövetösszehúzó. Összehúzó, nyugtató, antioxidáns és antibakteriális hatása is van. Ugyanakkor viszont Paula Begoun szerint a csodamogyoró-kivonatba az előállításakor 14-15%-nyi alkoholt (ethanol) tehetnek, ami viszont szárító, irritáló hatással lehet a bőrre, ahogy az összetevő magas tannin tartalma is, ezért érdemesebb inkább kerülni az összetevőt, ha valakinek gyulladt, pattanásos, irritált bőre van, rosaceával küzd vagy kipirosodásra hajlamos az arca.
Cellulózból származó zselésítő és sűrítő anyag. A CosIng besorolása szerint még felületi hártyaképző, emulzió stabilizáló és a krémet homogénné tevő segédanyag.
Szurokfű, mely fűszer- és gyógynövény. A kozmetikumokban virágának, levelének a kivonatát és olaját használják. A CosIng szerint a virág kivonata segít a faggyú termelés szabályozásában. A wikipédia szerint a szurokfű a természet antibiotikuma, mely gyulladáscsökkentő és baktérium ellenes anyagokat is tartalmaz.
Borostyán kivonat. A CosIng hivatalos besorolása szerint baktérium ellenes, szövetösszehúzó, tonizáló, bőrkondícionáló és bőrnyugtató összetevő. A Dermaxime szerint a borostyán élénkíti a vérkeringést, tonizálja és feszesíti a bőrt, valamint segíti a méreganyagok távozását. Ezen tulajdonságai miatt sokszor találkozhatunk az összetevővel cellulitisz elleni krémekben. Paula Begoun összességében mint kerülendő összetevőt jellemzi a borostyánkivonatot, mivel irritációt okozhat, különösen, ha a használója allergiás, asztmás vagy atópiás dermatitisben szenved.
Az ázsiai gázló, vagyis gotu kola kivonata. A CosIng besorolása szerint tisztító, nyugtató, bőrfelszínt egyenletesebbé tevő és tonizáló hatása is van. Az INCIDecoder szerint a gotu kolának jól dokumentált sebgyógyító, antioxidáns, gyulladáscsökkentő és hidratáló hatása van. Fő biológiailag aktív komponensei az asiaticoside, madecassoside, asiatic és madecassic acid, amik regeneráló és antioxidáns hatása külön-külön és együtt is jól alátámasztott. In-vitro (kémcsőben végzett) kutatások alapján a Gotu Kóla aktív összetevői serkentik a bőr saját GAG (a bőrben lévő természetes hidratáló elemek) és kollagén termelést is. A Gotu Kolával gyakran találkozhatunk cellulite vagy stria elleni termékekben is vérkeringés élénkítő hatása miatt.
Rozmaring olaj. Lásd rozmaring.
Térfogat növelő, sűrűség szabályozó segédanyag. Hajápolókban használva általában hajgöndörítő segédanyagként használatos.
Cink-szulfát. A CosIng hivatalos besorolása szerint szövetösszehúzó és fertőtlenítő hatású összetevő. Paula Begoun szerint kevés kutatás van arról, hogy lenne bármi haszna az összetevőnek a bőr számára, és nagy mennyiségben potenciális bőrirritáló, így Paula a kerülendő összetevők közé sorolja. Kis mennyiségben a magas C-vitamin tartalmú termékek stabilizásására használják, ebben az esetben (és mennyiségben) viszont nem valószínű, hogy irritál.
Folsav vagy B9-vitamin. Szájon át bevéve antioxidáns hatása van, Paula Begoun szerint viszont a bőrön alkalmazva nem tartja meg ezt a tulajdonságát. A Beiersdorfhoz kötődő kutatások szerint a folsav kreatinnal kombinálva hatásos lehet a nap által károsított bőr regenerálásában, védi a bőrt a további UV-sugárzás okozta DNS-károk ellen, és segít a ráncok csökkentésében.
B3-vitamin, mely többféle szempontból is kiváló hatással van a bőrre: egyrészt remek hidratálószer, másrészt pedig hatásos pigmentfoltok ellen is. Ezenkívül ígéretes öregedés elleni hatóanyag, amely serkenti a kollagéntermelést, és hatásos sejtkommunikáló összetevő (bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre biztató összetevő). Pattanások kezelésében is több antibiotikummal felveszi a versenyt, ráadásul 2% niacinamide ígéretesen csökkenti a faggyútermelést és normalizálja pórusok méretét (forrás).
Részletes infó az összetevőről: CosmeticsCop, SmartSkinCare, FutreDerm, INCIDecoder
A homoktövis olaj a homoktövis frissen összeroppantott terméseiből szezámmagolajjal készült olajos kivonat. A növény termései zsíros olajat, karotinoidokat, flavonoidokat, C-vitamint és szerves savakat tartalmaznak. A terméseknek a különböző eredetű sebek és fekélyek gyógyulását elősegítő hatása főként a zsíroldékony karotinoid-vegyületeinek köszönhető, melyek a szezámmagolajjal történő kivonás során kerülnek az olajos kivonatba. A kivonatban az értékes karotinoid-vegyületek mellett a szezámmagolajban lévő zsírsavészterek (linol-, olaj- és alfa-linolénsav, összesen mintegy 85%-ot tesznek ki) is fontos szerepet töltenek be a bőr ápolásában, hiszen az említett zsírsavak ún. esszenciális és bőralkotó zsírsavak. A szezámmagolajjal készült olajos kivonat bőrápoló és bőrvédő olajként önmagában, vagy különféle (bőrvédő, napozó, bőr öregedési folyamatát lassító) kozmetikai készítmények alkotórészeként egyaránt használható.Kiemelkedő a C-vitamin tartalma, amely a citrom C-vitamin tartalmának a tízszerese. (forrás: aromax.hu, Wikipedia)
A CosIng besorolása szerint emollient anyag, Paula Begoun szerint pedig a sebgyógyító tulajdonásgon túl antioxidáns hatása is van a homoktövisnek.
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított természetes eredetű, Ecocert által is jóváhagyott sűrítőanyag, mely segít abban, hogy a folyós termék sűrűbb, zselésebb állagúak legyenek.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Aloe vera. Kivonatát, géljét, vizes oldatát, nedvét egyaránt használják a kozmetikumokban. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van. Lásd aloe vera kivonat.
Tartósítószer, mely a kozmetikumokban használt tartósítók között gyengédnek ls kevéssé irritálónak számít. Ecocert jóváhagyással rendelkezik, ezért népszerű tartósító összetevő natúrkozmetikumokban, viszont általában egy tartósítószerkeverék részeként kerül a képletbe, mivel önmagában nem elegendően erős a hatása.
Orvosi zsálya olaj. A CosIng besorolása szerint tonizáló és maszkoló (kellemetlen íz és illat semlegesítése) összetevő.
Az Ylang Ylang virágából kivont illóolaj, melyet maszkoló, illatanyagként használnak a kozmetikumokban. Az ylang-ylang szó jelentése: a virágok virága. Illata jó hatással van a hangulatunkra, hat az érzékekre és azt tartják róla, hogy nemi vágy növelő hatása is van. A kozmetikumokban a többi illóolajhoz hasonlóan potenciális bőrirritáló, így érzékeny bőrrel érdemes kerülni.
Lipid féle (phospholipid). Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található, manapság napraforgóolajból vagy szójából állítják elő. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos. Olajban és vízben is oldódik, ezért hasonlít a sejtmembránhoz. A Lecithin-t liposzómáknak is nevezik, mivel a dupla oldhatósága, a hatóanyagokat magukkal hordozva, segít mélyebbre és a megfelelő helyre szállítani őket.
A közönséges levendulából nyert olaj, melynek fő komponensei a linalyl acetate (51%) és linalool (35%). A levendulát főként az illata miatt használják a kozmetikumokban, de lehet hogy van baktériumellenes illetve sebgyógyító hatása is, illetve úgy tűnik, hogy a pattanásokat okozó P.Acnes baktériumot is képes elpusztítani (forrás). Egy 2004-es tanulmány szerint több potenciális negatív hatása is van a levendulaolajnak és komponenseinek: potenciális bőrirritáló valamint a 0,25%-os koncentráció felett nagy valószínűséggel sejtmérgező hatású.
További info az összetevőről a KM-blogon >>
A fahéjolaj szabályozó, vérkeringést serkentő, fertőtlenítő, gombásodásgátló, vértisztító és emésztést segítő hatású. Hivatalos CosIng besorolása szerint illatanyag és maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) összetevő. Paula Begoun szerint a fahéj a kozmetikumokban potenciális bőrirritáló.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.