Naturland

Ár:   1200 Ft   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: krebianna, Módosítva: 2020. március 27.

Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók

A Pasta zinci oxydati salicylata FoNo VII. Naturland hámhiány kezelésére alkalmas készítmény.

Összetevők: Salicylic Acid 0,6 G,  Zinc Oxide 7,5 G,  Folyékony Paraffin,  Búzakeményítő,  Fehér Vazelin

Októberi Lány

2022. március 7.

A szalicilsav gyulladás csökkentő, a cink sebgyógyító, ezért megvettem, plusz “fegyvernek” a szérumok mellé, helyi kezelésre, egy-egy csúfságra.
Kb egy hete tesztelgetem, vegyes eredményekkel. Gyulladáscsökkentő/pattanáskezelő van több minden a “patikámban” (Ebrimycin, Fucidin, Akneroxid), sebgyógyításban pl a Curiosa gél. Dehát kellett ez is az arzenálba. Az alapfelállás: zsíros, mitesszeres, pattanásra hajlamos bőr, vízhiány és a hámlasztó savakkal együtt extrém érzékeny és fehér is. A legkisebb pattanásnyomkodás, ami kicsit is nehézkesebb, hihetetlen sérüléseket okoz, sajnos. Bármilyen ügyes is vagyok, nem tudom ezeket elkerülni.
Na és a tapasztalat:
Szagtalan, fehér, sűrű állaga egy régi dm-es popsikenőcsre hasonlít, ami szintén cinkoxidos volt, meg a dermofil pasztára, csak annál sűrűbb. Nekem kicsit csípett ha sérült bőrre kentem. Nagyon nehezen lemosható cucc, de amúgy felkenni tök könnyű, nekem nem kell hozzá fülpiszkáló, vagy ilyesmi.
A pattanásokra nem tudom, volt-e hatása, talán, de lehet hogy placebo. A sebeket leszárítja, könnyebben gyógyulnak. De! Tegnap “elintéztem” a fejemet, egy rosszul sikerült nyomkodás miatt mára egy kisebb terület enyhén bevarasodott, vagy mi, szóval lett rajta egy “réteg”, ami 1-2 nap alatt leesne és alatta már egy kis rózsaszín folt jelezné, hogy gyógyul. Egész jól alakult volna, de ma vagy 2 órára rákentem este ebből, és a nagyon finom biopamut vattámmal lemostam, majd arcmosás, és… lenyúzta, leáztatta a kis védőréteget! Most kis lyukak, újra friss seb díszeleg az arcomon ott, mint aki most taknyolt egy hatalmasat bringával és lehorzsolta a beton a fejét. Szörnyű!
Szóval vagy már majdnem meggyógyult sebeknek segít, vagy esetleg kisebb gyulladt pattokon.
Nem veszek többet.
U.i.: Az ezzel kezelt seb mellett közvetlenül keletkező jó gyulladt ragyák okozója is, mivel nehéz csak pontosan a sebre kenni, és a paraffin meg ugye komedogén... :/

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. március 7.

Na és a tapasztalat:
Nem veszek többet.

csiges

2022. február 10.

2022.02.10.
Változó a hatása. Ha nem használom egy ideig, és ekkor estére felkenem, van egész nap rajtam van, akkor nagyon gyorsan halványítja a foltokat. Viszont, ha sűrűn használom, akkor nem olyan hatásos. Illetve, azt nem tudtam eldönteni, hogy pontosan melyek azok a krémek amikkel párosítva veszít a hatásosságából. Ezért mintha úgy működne a legjobban, hogy puci bőrre keni az ember, de nálam olyan nincs, mindig van valami az arcomon (krém/smink).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. február 10.

2022.02.10.

horvathborka

2022. január 27.

Egy jól bevált rutin mellett csodaszerként működő kis kence! Nekem a menstruáció alatt van, hogy sorra jönnek ki rajtam a pattanások, na ilyenkor jön jól ez a krém. Fültisztítóval szoktam felvinni a gyulladt pattikra vagy hegekre főleg éjszaka, de ha tehetem napközben is, 2-3 nap és alig látszanak. Nem szoktam nyomkodni, de ha mégis van, amit már muszáj, akkor azelaint és ezt rakom rá, reggelre szinte nyoma sem marad. Ajakherpeszre is próbáltam már, propoliszos krém mellé, kb fele annyi idő alatt gyógyul nekem így. Én azt vettem észre, hogy 1-2 hónappal felbontás után már csökkent a hatása, ezért jó lenne, ha fele ennyi mennyiséget lehetne venni fele annyiért, mert az előzőnek is a fele repült a szemetesbe.. 1700 Ft a patikában, szóval nem drága, de nem szeretem a pazarlást. Ezen kívül még amiért nem tudok 5 csillagot adni, az az, hogy jó lenne gél formula is ebből, ami jobban beszívódik, mert így rászárad a bőrfelületre a fehér krém és vakarhatod magadról a maradékot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 27.

Renapple

2022. január 19.

Patikában szerettem volna ezt megvenni, de mivel nem volt nekik, ezért kikeverték, így még olcsóbb is volt.
Szóval nem pont ugyanez van meg, de az ő receptje alapján.
Szagtalan, fehér sűrű paszta.
Elég egy nagyon kevéske is belőle, szóval roppant gazdaságos is.
Pattanásokra használom este, vagy napközben ha itthon vagyok. Nagyon jól csillapítja a gyulladást, leszárítja a pattanásokat.
Azt nem ajánlom senkinek se, hogy az egész arcát kenje be vele, mert iszonyatosan szárít mindent, amihez ér. Én is célzottan csak a pattanásra, gyógyulandó sebre pigment foltokra (halványítja őket) teszem fel fültisztító pálcikával, vagy ujjbeggyel.
Így ezzel a módszerrel tökéletes!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 19.

Szóval nem pont ugyanez van meg, de az ő receptje alapján.
Szagtalan, fehér sűrű paszta.
Elég egy nagyon kevéske is belőle, szóval roppant gazdaságos is.
Így ezzel a módszerrel tökéletes!

Buklika

2021. december 22.

Az első 2 használat tapasztlata: igazából alih-alig szívódik be, fehérebbre meszel mint egy 100 faktoros fizikai fényvédő. A sűrűsége miatt nekem egy kicsit nehézkes felkenni, véknyan meg pláne nem megy. A vastag vazelines réteg miatt úgy érzem, hogy a pórusaim fulladoznak alatta.
Az itteni vélemények alapján vettem meg, visszajövök update-elni, és nagyon bízom benne, hogy idővel ódákat tudok majd zengeni róla!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 22.

ramonanagy0669

2021. július 6.

2021.07.06.

Remekül teszi a dolgát, egy hiba még is akad a gépezetben...a vazelin. Ha tudnák helyettesíteni mondjuk shea vajjal, 1000%-os lenne a termék!
Így is hasznos, mert valóban halványítja a foltokat, nagyon sokáig elég, és ehhez képest pedig még olcsónak is mondható.
Azonban ha ez elfogy.. majd egyszer, fél év múlva.. akkor valahol láttam shea vajas alappal ezt, valószínűleg ki fogom próbálni azt a verziót!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 6.

2021.07.06.

Exotic

Korcsoport: >54
2021. június 13.

Gyorsan segít vészhelyzetben is. Gyorsítja a gyógyulást, szuper készítmény, mindenkinek ajánlom! Valóságos csodaszer :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2021. június 13.

bognarcsilla

2021. május 29.

Gyors segítség, ha kijön 1-1 új pattanás. Nyomkodás helyett inkább ezt javaslom! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 29.

UnicornsOfLove

2021. május 23.

Csodaszer, tényleg, hihetetlen. A szalicilsav és a cink oxid amilyen egyszerűek olyan nagyszerűek! Nagyon sokat segít a pattanásokon, illetve az utánuk maradó foltokon is. Rohamtempóban gyorsítja a gyógyulást, gyönyörűen "leszárítja" a pattanásokat és lehúzza a gyulladást, az elsőért a szalicilsav, míg a másodikért a cink felelős, telitalálat! Egy kitüremkedő gyulladt pattanást 1-2 éjszaka alatt szépen "belesimít a bőrbe", utána már sminkkel el lehet fedni. Igaz, hogy legutóbb 4 gyógyszertárba kellett elmennem és csak az ötödikben találtam, nagyon felkapták... De megéri. Először tizenvalahány éve ajánlotta nekem ezt a háziorvos, de nem pattanásra egyébként :D Olcsó, sokáig elég, viszont mindig fültisztító pálcikával nyúljatok bele, és figyeljetek rá, hogy ha a bőrhöz hozzáért, már ne tegyétek vissza, mert nem szerencsés a pattanásról a bacikat bejuttatni a tégelybe.
Az egyik legnagyobb ötös, amit valaha adtam!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 23.

Az egyik legnagyobb ötös, amit valaha adtam!

flohar

2021. május 7.

Esti rutinban, hidratáló után, fültisztító pálcikával felviszem a gyulladt és kezdődő pattanásokra, finoman beütögetem és ami nem szívódott be, azt reggel lemosom. Nekem így tényleg csodaszer lett, de ehhez ki kellett tapasztalni, hogyan használjam. Ha reggelre még marad valami csúfság akkor a fényvédő fölött vékonyan újra bekenem - ha beszívódott akár sminkelni is tudok rá, így sokkal egyenletesebb a bőrfelületem. 3 hét használat után teljesen beleszerettem, főleg, hogy más problémákra (pl. hámlás) is tudom használni. Igazi univerzális kis kincs és még gazdaságos is. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. május 7.

Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid

Nem szabványos INCI név. Fehér vazelin, mely kőolajból nyert, félszilárd szénhidrogének tisztított és elszíntelenített elegye. Fehér vagy csaknem fehér, áttetsző, lágy, kenőcsállományú anyag. Az ásványi olajhoz hasonló tulajdonságokkal rendelkezik.