KRÉMKERESŐ
(X)

(X)

KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN FORUM BLOG Belépés

Kövess minket Instagramon is! :)

NeoStrata Ultra Brightening Cleanser
NeoStrata Ultra Brightening Cleanser

NeoStrata

NeoStrata Ultra Brightening Cleanser

  (0 vélemény)
Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   patikák, online   Bőrprobléma:   Pigmentfoltok


A krémet feltöltötte: rúzspiros, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. június 19.

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm
Lelőhely:   patikák, online
Kategória:   Lemosók, Tonikok
Bőrtípus:   Minden
Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

TERMÉKLEÍRÁS

Tisztító és halványító hatású arc- és sminklemosó hab.

  • arc- és sminklemosó hab, tisztítja és halványítja az arcbőrt
  • minden bőrtípus esetén használható
  • nem tartalmaz szappant, parabéneket, illatanyagokat, allergiára tesztelt termék
  • bárm növényeket tartalmaz: menta, citrom balzsam, papsajt (fehér mályva), kankalin (mocsári gólyahír) tartalmú tisztító készítmény pigmentált bőrre
  • napi kétszer nedves bőrre kell használni, bő vízzel kell lemosni

ÖSSZETEVŐK (INCI)

Water / Aqua Disodium Lauroamphodiacetate ti Sodium Trideceth Sulfate ti I eu Acetyl Glucosamine h Acrylates Copolymer Cocamidopropyl Betaine ti I eu Propylene Glycol h Glyceryl Stearate eo I eu Phenoxyethanol ta PPG-2 Hydroxyethyl Cocamide ti I eu Glycerin h 0 0Caprylic/Capric Triglyceride eo I i Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract Achillea Millefolium (Common Yarrow) Extract Alchemilla Vulgaris (Lady's Mantle) Extract Malva Sylvestris (Common Mallow) Extract eo Melissa Officinalis (Lemon Balm) Leaf Extract Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract Primula Veris Extract Veronica Officinalis (Speedwell) Extract Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Extract iElettaria Cardamomum (Cardamom) Seed Extract Lavandula Angustifolia Flower/Leaf/Stem ExtractEugenia Caryophyllus (Clove) Flower Extract Gardenia Tahitensis Flower Extract Hedychium Spicatum Extract Hibiscus Abelmoschuus Extract Jasminum Officinale Flower/Leaf Extract hPlumeria Rubra Flower Extract Polianthes Tuberosa Extract Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract a Vanilla Planifolia (Vanilla) Fruit Extract Hydroxyethylcellulose Glycol Distearate eo I eu Laureth-4 ti I eu 5 4Ammonium Hydroxide Disodium EDTA BHT a I ta Sodium Metabisulfite a I ta Sodium Sulfite ta Chlorphenesin ta Limonene i Yellow 6 Lake / CI 15985 sz CI 14700 sz

Ezt mondják a Krémmániázók a Helia-D termékekről
Ezt mondják a Krémmániázók a Helia-D-ről

Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém

Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Tiria   
Krémmániás  |  Bőrtípus:  Kombinált  |  Bőrprobléma: Tág pórusok  |  Korcsoport: 35-44

Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.

hirdetés

Fontos hatóanyagok a krémben

Antioxidánsok: Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, BHT, Sodium Metabisulfite
Hidratálók: Acetyl Glucosamine, Propylene Glycol, Glycerin, Jasminum Officinale Flower/Leaf Extract

Összetevők megmagyarázva

A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.

Kókuszolajból előállított gyengéd tisztítószer, felületaktív anyag, habképző és sűrűség szabályozó. Samponokban is gyakran használt hajkondícionáló és elektromos töltődést megakadályozó anyagként.

Az összetevőnek még nincsen leírása.

A sejten kívüli mátrixban nagy mennyiségben megtalálható GAG-ok fontos alkotórésze, vagyis a bőrben  természetesen is megtalálható hidratáló elem (NMF, natural moisturizing factor). Nagy koncentrációban elősegíti a sebgyógyulást is. Az Estée Lauderhez tartozó márkák (pl. Clinique) előszeretettel használják az acetyl glucosamine-t mint hatékony nem savas hámlasztó összetevőt, azonban Paula Begoun szerint nincs értékelhető mennyiségű kutatás arra nézve, hogy az valóban hatásos alternatívája az AHA/BHA hámlasztóknak. Egy 2009-es tanulmány szerint az összetevő hatásos a hiperpigmentáció kezelésében is.

Felületi hártya képző, elektromos töltődést megakadályozó, a krémeket homogénné tevő segédanyag.

Közepes erősségű felületaktív anyag és tisztítószer, ami samponok és kézmosószerek gyakori összetevője. Kozmetikumokban emulgeáló és sürítőanyagként használatos.

Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban - a beautybreains szerint a hidratáló hatása a glicerinéhez hasonló. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy az arra hajlamosaknál allergiás, ekcémás tüneteket (kontakt dermatitist) válthat ki. 

Más néven GMS. Színtelen, szagtalan, édes ízű nedvszívó por, a sztearin sav glicerin észtere. Pálmaolajban, szójaolajban, különféle zöldségekben és az emberi szervezetben is megtalálható zsírsav. A kozmetikumokban bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használt. Állítólag védi a bőrt a káros szabadgyökök ellen is. Részletesebb információ a truthinagingen.

Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)

Az összetevőnek még nincsen leírása.
Glycerin h 0 0

Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.

Kókuszolaj származék. Bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és sűrítő hatású. Nem zsíros, könnyen kenhető, gyorsan a bőrbe szívódó anyag.

Az összetevőnek még nincsen leírása.
Az összetevőnek még nincsen leírása.
Az összetevőnek még nincsen leírása.
Az összetevőnek még nincsen leírása.

A borsmenta levelének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. Paula Begoun szerint bár a borsmentának antibakteriális hatása van, a bőrt irritálhatja és érzékennyé teheti, bár nem olyan erőteljesen, mint mondjuk a borsmenta olaja.

Az összetevőnek még nincsen leírása.
Az összetevőnek még nincsen leírása.

A narancs héjának a kivonata. A CosIng besorolása szerint emulzió stabilizáló, illatanyag, bőrjavító (skin conditioning) és sűrűség szabályozó anyag.

Az összetevőnek még nincsen leírása.
Az összetevőnek még nincsen leírása.
Az összetevőnek még nincsen leírása.
Az összetevőnek még nincsen leírása.

Gyömbér-féle kivonata,  trópusi dísznövény. Illatos anyagai miatt Indiában illatszer és vallási ceremóniák füstölője, Pandzsábban a dohányt szagosítják vele. Ayurvedás gyógynövény: daganatok, sárgaság, epe- és gyomorbajok, szív- és vesebaj, emésztési zavar, szédülés, vérhas, ideg-, elmebajok, tüdővérzés és genny, aranyér, nehézlégzés, hasmenés ellen használják. Magas vérnyomás, láz, meghűlés és influenza ellen ma is használt. Nem találni információt arról, hogy mire való a kozmetikumokban. (Forrás: Benedek István: 160 tibeti gyógynövény című könyve)

Az összetevőnek még nincsen leírása.
Az összetevőnek még nincsen leírása.
Az összetevőnek még nincsen leírása.
Az összetevőnek még nincsen leírása.
Az összetevőnek még nincsen leírása.

Egy bizonyos fajta alma kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning), a belőle kivont pectint pedig sűrítő anyagként használják a kozmetikumokban. Az alma jótékony bőrápoló hatása elsősorban annak köszönhető, hogy a káros sejtreakciókkal szemben védő polifenolokban (melyek közül kiemelendő a katechin, az epikatehin és a quercetin) gazdag, ezért erőteljes antioxidáns hatással van a bőrre.

 

Az összetevőnek még nincsen leírása.

Cellulózból származó zselésítő és sűrítő anyag. A CosIng besorolása szerint még felületi hártyaképző, emulzió stabilizáló és a krémet homogénné tevő segédanyag.

Leggyakrabban samponokban és lemosókban található emulgeálószer, emollient, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó segédanyag.

Laureth-4 ti I eu 5 4

Lauryl alkoholból előállított emulgeálószer, felületaktív anyag.

Vízben oldott ammónia. A kozmetikumokban ph szabályozóként használják.  Savas környezetben reakcióba lép és stabilizálódik. 

Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).

BHT a I ta

Butylated hydroxytoluene (butil-hidroxi-toluol). Erős mesterséges antioxidáns, mely a kozmetikumokban leginkább tartósítószerként használt. A BHT-t nem csak kozmetikumokban, hanem élelmiszerekben is használják tartósítószerként, mert meggátolja az élelmiszerek színének, szagának és állagának megváltozását. A BHT kettős természete miatt (egyes rákfajták kialakulását gátolja, míg más rákfajták kialakulását elősegíti) számos országban betiltották (Japán (1958), Románia, Svédország, Ausztrália), viszont Paula Begoun szerint a kozmetikai termékekben csak 0,01-0,1% közötti koncentrációban használják, ami nem akkora mennysiég, mely képes a bőrön keresztül felszívódva a véráramba jutni vagy növelni a rák kockázatát.

Az összetevőnek még nincsen leírása.
Az összetevőnek még nincsen leírása.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Részletesebb info: http://truthinaging.com/ingredients/chloraphenesin/

Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki. 

Az összetevőnek még nincsen leírása.

Színező anyag. (Piros)

SHOP

NEKED AJÁNLJUK
;
© 2014 KrémMánia Minden jog fenntartva.