Neutrogena

Ár:   $12   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   56 g   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: sailorluna, Módosítva: 2018. szeptember 3.

Ár:   $12
Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Akne kezelő 2,5% benzoyl peroxiddal. Tisztítja és kontrollálja a makacs pattanásokat.

WorkingClassGirl

2020. július 31.

Először leírom röviden a véleményem a BP-ről, hogy tiszta legyen a termékkel kapcsolatos érzéseim, meg, hogy hogyan is használom.
Talán a legjobb hatóanyag pattanások ellen, mindig kell itthon lennie, ha sürgősen szükségem lenne rá, kéznél legyen. Mivel azonban szerintem a bőr számára nem kifejezetten hasznos (azt az "apróságot" leszámítva, hogy hatékonyan kezeli a pattanásokat), nem használom naponta, nem egy niacinamid vagy retinoid, ami egészségesebbé, jól működőbbé teszi a bőrt az én véleményem szerint. Mégiscsak egy oxidatív anyag... Viszont ha kell, akkor számíthat rá az ember. Lehúzza a gyulladást, fertőtlenít, megelőzi az új pattanásokat.
Én két féle képpen használom: short contact terápiaként, és spot treatmentként. Így ezt a krémet is így szoktam bevetni, annak ellenére, hogy nem túl erős, hatékony. Röviden (kb 10 percre) felkenem a teljes arcomra, erre általában ritkábban van szükség, de több nap egymás után, ha valamitől jobban kipattogok, így nagyon hatékonyan teszi rendbe a dolgokat, lemosás után pedig jöhet egy rendes, kíméletes, bőrnyugtató rutin. Könnyű krém, teljesen beszívódik, nem ragacsos, szinte olyan semmilyen a jó értelemben. Ahogy én használom csak kicsit szárít. Spot treatmentként nem annyira erős, én estére a rutin végén szoktam felkenni, és így azért kicsit gyenge, de nem is erre feljesztették, ezért nem vonok le pontot. Összességében jól összerakott, gyengéd, nem nagyon irritáló formula, nem vészes az ára, nekem vagy fél éve megvan, és még mindig rengeteg van benne. Ha elfogy maximum azért cserélem le, mert ilyen rövid hatóidővel vsz erősebbet is elbírnék, és az talán spot treatmentként is jobban bevállalná, két azonos hatóanyagú terméket nem szeretnék itthon tartani.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 31.

Emulgeálószerek: Laureth-4, Hydroxypropyl Methylcellulose
Tisztítószerek: Laureth-4, Hydroxypropyl Methylcellulose
Tartósítószerek: Chlorphenesin

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm

Laureth-4 ti I eu 5 4

Lauryl alkoholból előállított emulgeálószer, felületaktív anyag.