Nizoral

Ár:   3500 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Fgreta1, az összetevőket feltöltötte: Lexy00, Módosítva: 2020. május 7.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Samponok

A Nizorál korpásodás elleni sampon alkalmas a bőr gombás eredetű fertőzéseinek kezelésére szolgáló gyógyszer. A samponnal a fej és a mellkas nagyobb kiterjedésű területei ill. az arc is kezelhető.

Ár: 3000 , Eladó: rougeoftheday
Állapot: Bontatlan, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel a 14. Kerületben vagy Foxpost

Robotmacska

2020. november 9.

Gyerekkoromban ugyanazzal a problémával használt és jó volt, ma meg nem. Pár nap után viszket a fejem, a hajtövem fáj és hihetetlenül korpás leszek tőle már másnap.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 9.

Daloca

2020. november 4.

Az erősen korpás fejbőrömet hozta helyre. Az első használat után látszott a javulás. Először egy normál samponnal (Alpecin) megmosom a hajam, majd második mosásnál a Nizoralt alkalmazom. Eleinte balzsam nélkül használtam, így eléggé rossz állaga volt a hajamnak, de amióta balzsamozom ez a probléma is megszűnt.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. november 4.

piroslili

2020. november 2.

Második mosásként érdemes használni, mélytisztítás után. Vichy Dercos után szoktam, azt 3 percig hagyom a hajamon, ezt pedig 10, de előtte azért balzsammal lefedem a hajam végét, mert mindkét sampon szárít.
Én imádom, csökkentette a viszketést, mikor malesseziám volt, elmulasztotta. Heti egyszer biztosan használni fogom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. november 2.

doriri

2020. október 21.

Rozáceás-szeboreás kombinált bőröm van, már pár hónapja megvastagszik a bőr a fejbőrömön és viszket, ha vakarom akkor pedig nagy darabokban leválik, a helyén piros, sebes lesz. A lábujjam felső részén ugyanez, nagy darabokban leszakad a viszkető, megvastagodott hám és utána fájó sebes lesz. Gyakran a kezemen is megvastagszik a bőr, viszkető ekcémás kiütéseim is szoktak lenni.

Na már most 2 hajmosáson vagyok túl és már az első használattól kezdve láthatóan enyhültek a tünetek a fejemen, a korpát mintha feloldotta volna, a festett, eddig seprűsen szálló hajam pedig újra fényes, van tartása, selymes a tapintása. Nekem egy hajszerkezet építéssel is felér, úgy nézve pedig már az ára sem olyan borsos :P

Eddig Faith in Nature sampont használtam fodrász javaslatára mivel az érzékeny bőrömre nem kenhetek rá akármit - mégis talán az rontotta el ennyire a hajamat. Régen amikor szőkítettem akkor is kevésbé sebesedett ki a fejbőröm, mert az valahogy átradírozta és tisztította a fejbőrömet. Kicsit a Nizoral is ilyen bizsergő érzettel jár, amikor rajta hagyom 5 percig. Első használat után a homlokom eléggé hámlott, ami talán ijesztő lehet, de letöröltem arctejjel (mert a rozácea miatt nem bőrradírozhatok) és kentem rá egy kis mélyhidratálót is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 21.

eduscho

2020. október 16.

Ideig óráig jó ez is, mint a többi, hozzászokott a fejbőröm és hatástalanná vált.4 csillag, mert amíg volt, addig jó volt. Az én fejemmel van a baj :D :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 16.

svekits

2020. szeptember 25.

Nekem a seborreás fejbőrömet rendben tartja. Felváltva használom egy másik samponnal. A viszketés teljesen elmúlt, nem jön plakkokban le a bőr a fejemről, nem zsírosodik jobban a hajam, sőt, azon is javított nekem, és amúgy nem is bántja a hajamat se, balzsamot használok utána és mindig puha, fényes és sima a hajam. Elég kicsi a tubus és hamar fogy, de nekem ez nagyon bejött, nem bánok rá pénzt kiadni, mert hónapok óta ez az egyetlen sampon, ami eddig megnyugvást hozott a fejbőrömnek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 25.

KuliKali

2020. szeptember 18.

Páromnak ajánlotta a bőrgyógyász Seborreára. Azt mondta, hogy a hajra és az arcra is mehet, de max 1-2x/ hét. Hát nagyon nem jött be, konkrétan semmit nem csinált a hámló bőrével, talán még jobban ki is szárította. Tökre nem praktikus a csomagolása, nem zár túl jól, az illata ilyen tuttifruttis rágóra emlékeztet és még drága is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. szeptember 18.

miko02

2020. augusztus 18.

Egy festés után brutális korpás lett a fejbőröm. Plakkok alakultak ki rajta, viszketett, pirosodott, brutálisan hullott a hajam. Ezen a hajmosás sem segített - mintha semmi se történt volna. A kozmetikusom javaslatára vettem egy tubussal, és a Gigi egy kozmetikai szappanával kiegészítve kezdtem el használni.
3 hét után elmulasztotta a korpát, 2 hónap után teljesen eltűnt a pirosság, a korpa, a viszketés... minden. Azóta kéthetente egyszer mosok ezzel és a szappannal hajat fenntartó kezelésként.

Az illata nem túl kellemes, de engem nem is zavart. Az ára valóban borsos, de a többi gyógyszertári samponnal ellentétben (Vichy, Eucerin) ez valóban megoldás volt a borzasztó állapotban lévő fejbőrömre. Csak ajánlani tudom, megmentette a hajamat.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 18.

Ivy1986

2020. augusztus 16.

Tényleg hatásos kis cucc. Viszont drága,de aki korpával küzd képes kipróbálni . :) Én úgy szoktam a tövére tettem nizorált,a végére pedig a szokásos sampont,így azért lehetett spórolni vele. Nekem full eltüntette. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 16.

Lorna

2020. július 25.

Életmentő. Egy gonosz Pantene sampon télen korpát okozott nálam, aztán a következő négy! sampon amivel próbálkoztam mind mellényúlásnak bizonyult vagy irritált vagy zsírosított vagy visszahozta a korpát. Ha jó nap volt akkor egyszerre több bűnt is elkövedtek.
Hónapig heti kétszer-háromszor használtam aztán fenntartásra hetente, aztán kéthetente. 4 percig kell a fején hagyni. Ketaconazole az aktív összetevője. Egy barátnőm és Dr. Dray is ajánlotta. :)
Rózsaszín színű, tényleg borsós, (100ml 3500 Ft körül van) , de ha az embernek viszket a fejbőre akkor ez nem érdekli nagyon. Megszüntette a viszketés, a korpát, a haj kevésbé volt zsíros, adott egy kis tartást a hajamnak (ezzel együtt szárította is) , kitolta a haj mosás napját is. Kábé megtaláltam a tökéletes sampont.
Leszámítva, hogy pár pattanás megjelent a hajam vonala mellett amíg használtam amit nem vagyok benne biztos hogy az ő számlájára írok, alapból elég hisztis volt az arcbőröm abban az időszakban.
Nagyon nehéz volt viszont visszaállni egy átlagos samponra ami nem irritál. Végül miután konzultáltam a Krémmániával arra jutottam, hogy az Alpecin koffeines samponjára találtam kábé zéró véleményt, ami korpára panaszkodik, és kevés olaj vagy ápoló összetevővel rendelkezik ami etetné a korpát úgyhogy most azt használom és kopp kopp nem viszket a fejbőröm.
Ezt csak azért írom hátha másnak is nehézség visszatérni egy átlagsamponra vagy keres egy Nizorallal váltogatós samponra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 25.

Emulgeálószerek: Sodium Laureth Sulfate
Tisztítószerek: Sodium Laureth Sulfate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance
Színezékek: FD&C Red 3
Tartósítószerek: Imidazolidinyl Urea

Szintetikus összetevő, mely hatékony antimikotikus aktivitással rendelkezik a dermatophytonokkal, valamint a sarjadzógombákkal szemben. Az összetevő előnye, hogy tüneti javulás már azelőtt megfigyelhető, mielőtt a gyógyulás első jelei mutatkoznának. Az összetevővel leggyakrabban korpásodás elleni készítményekben találkozhatunk.