Nizoral

Ár:   3500 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Fgreta1, az összetevőket feltöltötte: Lexy00, Módosítva: 2020. május 7.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Samponok

A Nizorál korpásodás elleni sampon alkalmas a bőr gombás eredetű fertőzéseinek kezelésére szolgáló gyógyszer. A samponnal a fej és a mellkas nagyobb kiterjedésű területei ill. az arc is kezelhető.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

1983at2

2021. április 9.

Szeborreás a fejbőröm, ez viszont ,,meggyógyította", eltüntette a korpát és megszűnt a viszketés is. Az egyetlen negatívum, hogy sajnos nagyon kiszárította az alapból is száraz hajamat, ami így töredezetté vált, ezért a 4 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 9.

Petra0226

2021. április 2.

Eltüntette a korpásodást és a sebeket a fejbőrömről.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 2.

Eltüntette a korpásodást és a sebeket a fejbőrömről.

Denissza

2021. március 15.

Rengeteg , dús és hosszú hajam van.Gondolom télen megfázhatott a fejbőrőm, arra kerestem megoldást, mert annyira korpás volt a fejbőrőm és viszketett, hogy 2 naponta mostam hajat.Vettem T-Gélt 2 félét, Seborint, Revalid sampont , csalán sampont,Alpecint stb, de semmi nem segített.Utolsó kísérlet volt a Nizoral mielőtt orvoshoz mentem volna. 1 flakont használtam el eddig, és már az első használat után éreztem "ez az IGAZI".Egyszerűen csodát tett a fejbőrömmel , se korpa, se viszketés! Megyek szerzem a következő flakonnal...Nekem csodaszer a problémámra! Jár a csillagos 5!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. március 15.

Tanzanit

2021. március 7.

Elhasználtam egy egész flakonnal, de a korpát nem tűntette el, csak csökkentette a mértékét.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. március 7.

MiuMiu99

2021. március 2.

Korpás, seborrheás fejbőrön megmentője.❤️
2019 őszén kezdett el nagyon korpás lenni a hajam, de akkor még nem igazán érdekelt a hajápolás, válogatás nélkül használtam mindenféle sampont és balzsamot, amit itthon találtam. Írjuk annak a számlájára, hogy kis 19 éves voltam még csak. :)
2019 novemberében volt a 20.születésnapom, ezért úgy döntöttem, a nagy nap alkalmából befestetem szőkére a hajam, mégpedig balayage technikával. Bejelentkeztem egy fodrászhoz a szülinapom előtt pár nappal, és meg is történt a festés, aminek a következményeit azóta is próbálom helyrehozni (légyszi, gondoljátok meg 2x is, mielőtt tönkreteszitek festéssel a gyönyörű, natúr hajatokat, én nagyon megbántam). A festés előtt mondta a fodrászcsajszi, Noémi, hogy hámló, piros foltok vannak a fejbőrömön, valószínűleg ekcémás. Itt már eléggé megijedtem, hogy ez nem sima, ártatlan korpa, és már egyébként is nagyon gáz volt a helyzet, tényleg úsztam a korpában és nagyon viszketett a fejbőröm, ezért elhatároztam, teszek a helyzet ellen, ha már úgyis érett, 20 éves nő lettem. 😂
Az interneten utánaolvastam a tüneteimnek, és itt már egyértelmű volt, hogy ez bizony nem ekcéma, hanem seborrhea lesz. Elkezdtem hát böngészni a neten, keresgéltem, milyen sampon jelenthetne megoldást a problémámra, így találtam meg a krémmániát és a Nizoralt. :)
Akkor még Pesten laktam a koliban, el is rohantam másnap beszerezni a sampont egy patikába, amint visszaértem be is vonultam a fürdőbe, hogy na én akkor itt és most véglegesen megszabadulok a korpától.
Csalódott voltam, mert bár hatott, de nem eléggé, mérsékelte egy kicsit a korpát, de még mindig eléggé korpás maradtam. De nem adtam fel, tovább használtam, és azt vettem észre, hogy a hetek elteltével egyre kevésbé korpás a fejbőröm, míg végül teljesen elmúlt a problémám.
Utána nagyjából elég volt kéthavonta egyszer használnom, hogy fenntartsam a korpamentes állapotot.
Azóta sajnos rosszabbodott a helyzet, és nem vagyok benne teljesen biztos, hogy mi okozta. Hormonális változások miatt kezdett újra belobbani a seborrhea? Vagy csak hozzászokott a hajam a Nizoralhoz? A lényeg az, hogy azóta muszáj heti egyszer használnom ezt a sampont, hogy kordában tartsam a seborrheát.
A jó hír viszont az, hogy változtattak a formulán, a korábbihoz képest sokkal jobban habzik, remekül el lehet ezáltal oszlatni a fejbőrön, ezért kevés is elég belőle. Én az új formulát tartalmazó kiszerelést már 1,5 hónapja használom heti szinten, és még mindig van benne bőven, pedig nem spórolok vele annyira. Ha így nézzük, annyira nem sok érte a 3500-4000 Ft, sokkal tovább kitart mint a korábbi Nizoralok.
A hajamat sajnos eléggé kiszárítja, kötelező utána (és előtte) egy tápláló hajpakolás, nekem enélkül vállalhatatlan lesz a hajam. Ha nem lenne szőkítve a hajam, ez nem jelentene olyan nagy problémát, hiszen a lenőtt, egészséges résznek nem okoz problémát, a szőkített hajvégeim viszont tragikus állapotban lennének Kallos hajpakolások nélkül. :)
Mindenképpen szükség van egy másik, lehetőleg mindenmentes samponra mellette, ha önmagában használtam a Nizoralt, nekem nem tisztított rendesen, és elég zsíros maradt a hajam.
Ajánlok is egy hajmosási rutint, amivel tökéletesen tud működni a Nizoral.
Én elöször felteszek egy Kallos hajpakolást pár percre, hogy a samponok későbbi szárító hatását ellensúlyozzam. Ezt leöblítem vízzel, utána egy mindenmentes samponnal (most épp a Cerave Foaming Cleanser-t használom erre a célra, korábban babasamponokat) alaposan megmosom a fejbőrömet, ezt is leöblítem. Majd felteszem a Nizoralt, alaposan belemasszírozom a fejbőrömbe, közben a hajvégekre jöhet megint egy kis pakolás, ezt a kombinációt pedig legalább 15 percig fenthagyom, így tud csak igazán hatni a Nizoral. Az idő leteltével leöblítem az egészet, majd végső simításként még egy kör hajpakolást, és kész is. :)
Remélem, tudtam ezáltal segíteni seborrheás sorstársaimnak. Ha semmilyen sampon nem vált be a seborrheádra, ezt még mindenképp próbáld ki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 2.

Korpás, seborrheás fejbőrön megmentője.❤️
Ajánlok is egy hajmosási rutint, amivel tökéletesen tud működni a Nizoral.

Kinga14

2021. február 18.

Valóban nem a legolcsóbb termék, de a seborreas fejbőrömet már egy alkalom alatt helyrehozza. Nagyon szuper

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. február 18.

bbeb

2021. február 14.

kb bármi baja van a fejbőrömnek, ezt használom rá. arcra is jó tisztítónak

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 14.

kb bármi baja van a fejbőrömnek, ezt használom rá. arcra is jó tisztítónak

m.julcsi27

2021. január 19.

Szívből ajánlom mindenkinek!! Az ára elsőre borsosnak tűnhet, de tényleg elég belőle egy kisebb mennyiség is. Sőt, más samponokhoz képest, egy mosással is csodát tesz a hajjal. Arról nem is beszélve, hogy mióta használom egyszer kellett szteroidos krémet használnom, előtte viszont.. aki szeborreás dermatitis-szel küzd annak megváltás. Adjatok neki egy esélyt :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 19.

Fanni039

2020. december 16.

Nem érzek pozitiv változást, pedig elég borsos az ára és gyorsan fogy, mert pici a kiszerelése.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 16.

ainatol

2020. december 6.

Másfél éve tartó erős hajhullást a Nizoral sampon + Ligetszépe olaj + sport megállította 2 hét alatt. (Erős = kb negyede maradt meg az eredeti hajmennyiségnek, hajmosásnál nagy marék hajszál, napi fésülködésnél is rengeteg hullott ki, és már annyira elvékonyodtak a hajszálak, hogy csak kis pihék maradtak. Minden kivizsgálás, góckutatás negatív, hajgyógyász-bőrgyógyász vizsgálatok, mindent beszedtem, mindent rákentem, semmi nem segített.)
A neten ezt találtam: “az elhízás és a mozgásszegény életmód magas inzulinszintet és magas szabad tesztoszteron szintet eredményez, amely növeli a haj szempontjából káros dihidrotesztoszteron szintet. A ketoconazol egy gombaellenes vegyület, amit Nizoral néven korpás hajra kenőcs és sampon formájában is forgalmaznak. Egyrészt bizonyítottan gátolja a dihidrotesztoszteron szintézisét, másrészt csökkenti a gyulladást.”
Ezért elkezdem Nizoral samponnal hajat mosni 3 naponta (normál samponnal megmos, utána Nizoral sampont hajtövekre ráken, 5 percig rajta hagy). Napi 1 kávéskanál Ligetszépe olaj és napi fél óra kocogás.
Két hét múlva azt vettem észre, hogy hajmosáskor már csak harmadannyi hajszál hullik ki, fésülködéskor max 1-2 szál.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. december 6.

Emulgeálószerek: Sodium Laureth Sulfate
Tisztítószerek: Sodium Laureth Sulfate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance
Színezékek: FD&C Red 3
Tartósítószerek: Imidazolidinyl Urea

Szintetikus összetevő, mely hatékony antimikotikus aktivitással rendelkezik a dermatophytonokkal, valamint a sarjadzógombákkal szemben. Az összetevő előnye, hogy tüneti javulás már azelőtt megfigyelhető, mielőtt a gyógyulás első jelei mutatkoznának. Az összetevővel leggyakrabban korpásodás elleni készítményekben találkozhatunk.