Kövess minket Instagramon is! :)


Omnia Botanica Aloessence Crema Viso
Ár: | €6 | Kategória: | Hidratáló krémek | |||
Kiszerelés: | 75 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | Külföld vagy online | Bőrprobléma: | Pattanások (acne) |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: Tardie, Módosítva: 2016. június 6.
Ár: | €6 | |
Kiszerelés: | 75 ml | |
Lelőhely: | Külföld vagy online | |
Kategória: | Hidratáló krémek | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | Pattanások (acne) |
TERMÉKLEÍRÁS
Hidratáló, gyulladáscsökkentő és tisztító hatású arckrém 60% Aloe-val, és kis mennyiségben Karité vajjal, mandula- és jojobaolajjal a bőr táplálásáért. Az anti-akné hatású Phycosaccaride (hydrolized algin) szabályozza a faggyútermelést. Kiválóan alkalmas kombinált bőrre is. Nem zsírosít, nem tömíti el a pórusokat, hidratál.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Powder
,
Water / Aqua
,
Ethylhexyl Palmitate
eo I i
4
0
,
Polysorbate-60
ti I eu
,
Butyrospermum Parkii Butter Extract
,
Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil
eo
2
0
,
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Parfum/Fragrance
i
,
Propylene Glycol
h
,
Phenoxyethanol
ta
,
Benzyl Alcohol
i I ta
,
Ceteareth-20
eo I eu I al
2
3
,
Glycerin
h
0
0
,
Isostearyl Alcohol
eo I al
,
Triethanolamine
ti I eu
2
0
,
Carbomer
,
Dehydroacetic Acid
ta
,
Disodium EDTA
,
Hydrolyzed Algin
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Zinc Sulfate
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
TiriaValaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
krémajánló
Érzékeny,vízhiányos, zsíros és pattanásos bőrömre kerestem valami hidratáló krémet ami gyulladáscsökkentő. Megtetszett, hogy az aloe tartalma magas de por formában van jelen illetve az egyéb hatóanyagai alapján gondoltam nem lőhetek mellé...és így lett!
Tényleg van bőrtisztító hatása, a pórusok kisebbek és tisztább tőle a bőrkép, remekül hidratál, hiába van benne olaj mégsem zsirosít. Felkenés után kicsit fénylik a bőr de estére szoktam használni és reggelre teljesen beszívódik. Remekül leviszi a gyulladt pattanásokat anélkül, hogy kiszárítaná a bőrt. Egyszóval nekem ő most a top top top 10 pontos hidratáló krém ami tökéletesen orvosolja a problémáimat!:)
Tutira újraveszem, mert teljes áron sem drága (5,90 eur) de féláron is szokott lenni.:)


Érzékeny,vízhiányos, zsíros és pattanásos bőrömre kerestem valami hidratáló krémet ami gyulladáscsökkentő. Megtetszett, hogy az aloe tartalma magas de por formában van jelen illetve az egyéb hatóanyagai alapján gondoltam nem lőhetek mellé...és így lett!
Tényleg van bőrtisztító hatása, a pórusok kisebbek és tisztább tőle a bőrkép, remekül hidratál, hiába van benne olaj mégsem zsirosít. Felkenés után kicsit fénylik a bőr de estére szoktam használni és reggelre teljesen beszívódik. Remekül leviszi a gyulladt pattanásokat anélkül, hogy kiszárítaná a bőrt. Egyszóval nekem ő most a top top top 10 pontos hidratáló krém ami tökéletesen orvosolja a problémáimat!:)
Tutira újraveszem, mert teljes áron sem drága (5,90 eur) de féláron is szokott lenni.:)


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Tocopheryl AcetateHidratálók: Propylene Glycol, Glycerin
Vitaminok: Tocopheryl Acetate
Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Isostearyl Alcohol
Emolliensek: Ethylhexyl Palmitate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Isostearyl Alcohol
Emulgeálószerek: Polysorbate-60, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Triethanolamine
Tisztítószerek: Polysorbate-60, Triethanolamine
Illatanyagok: Ethylhexyl Palmitate, Parfum/Fragrance, Benzyl Alcohol
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Pálmaolajból származó bőrpuhító, emolleint összetevő, melyet gyakran használnak natúrkozmetikumokban a szilikonok természetes alternatívájaként. A comedogén idexe 5-ből 4-es, így pattanásokra hajlamos bőrrel érdemes óvatosnak lenni az összetevővel. (További info: truthinaging)
A shea fából (karité fából) nyert Butyrosperum Parkii Butter vagy Shea Butter (shea vaj) kivonat. Lásd: Shea Butter Extract , bővebben: Butyrospermum Parkii (Shea Butter)
Édes mandula olaj, amelyet bőrpuhító, emollient anyagként használnak a kozmetikumokban. A mandulaolaj könnyen a bőrbe szívódó, finom textúrájú olaj, amely puha és selymesen finom érzetet hagy maga után a bőrön. A mandula olaj tápláló és védő olaj, mely ideális az irritált és kiszáradt bőr regenerálására.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban - a beautybreains szerint a hidratáló hatása a glicerinéhez hasonló. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy az arra hajlamosaknál allergiás, ekcémás tüneteket (kontakt dermatitist) válthat ki.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
A benzil-alkohol egy szerves vegyület, a legegyszerűbb aromás alkohol, mely bizonyos gyümölcsökben és teákban természetesen is megtalálható. Színtelen, kellemes, virágos illatú folyadék. Remek antibakteriális és gombaölő tulajdonságának köszönhetően a kozmetikumokban elsősorban tartósítószerként használt összetevő. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Cetearyl alkohol és ethylene oxide keverékéből készülő zsíralkoholok a ceteareth vegyületek. Az összetevő nevében a szám az ethylene oxide molekulák számára utal. Az összetevőt leginkább emollient és emulgeáló szerként valamint elegyítő, sürítő anyagként használják a kozmetikumokban. Némileg vitatott az, hogy az összetevő mennyire biztonságos. Az EWG magas kockázatú összetevőnek sorolja be, és a ceteareth vegyületek kerülését javasolja, mert azok - az EWG szerint - potenciális káros és karcinogén anyagok bőrbe szívódását segíthetik elő. A Cosmetic Ingredient Review (CIR) szerint azonban ezek az állítások nem valami megalapozottak, és szerintük az igazság az, hogy csupán sérült bőrön nem szabad használni a ceteareth vegyületeket, egészséges bőrön alkalmazva nem jelentenek problémát. Részletesebb információ az összetevőről a TruthInAgingen.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Bőrpuhító (emollient), emulzió stabilizáló és sűrítőanyagként használt, könnyed állagú zsíralkohol. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre, hanem kifejezetten hidratáló hatású.
Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.
Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak.
Gomba és baktérium ellenes hatású tartósítószer, melyet 0.6%-os vagy az alatti koncentrációban használnak.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Az Algin hidrolizátuma. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint hajkondícionáló hatású összetevő, Paula Begoun szerint pedig sűrűség szabályozó, gélesítő, viszkozitásnövelő hatása miatt segédanyagként is gyakran használják a kozmetikumokban.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Cink-szulfát. A CosIng hivatalos besorolása szerint szövetösszehúzó és fertőtlenítő hatású összetevő. Paula Begoun szerint kevés kutatás van arról, hogy lenne bármi haszna az összetevőnek a bőr számára, és nagy mennyiségben potenciális bőrirritáló, így Paula a kerülendő összetevők közé sorolja. Kis mennyiségben a magas C-vitamin tartalmú termékek stabilizásására használják, ebben az esetben (és mennyiségben) viszont nem valószínű, hogy irritál.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.