Parfum de Nicolai

Ár:   14 400 Ft és 39 800 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Beus70, Módosítva: 2020. április 3.

Ár:   14 400 Ft és 39 800 Ft
Kiszerelés:   30 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Illatcsalád: gourmand

Fejjegyek: davana, füge, illatvirág

Szívjegyek: jázmin, koriander, mate tea

Alapjegyek: ámbra, guajakfa

🌸 FÚJÓS! Parfum de Nicolai Fig Tea Eau Fraiche
Ár: Leírás alapján , Eladó: Korsolya
Állapot: Frissen fújva , Helyszín: Miskolc , fizetés: Megbeszélés szerint
Parfum de Nicolai Fig Tea Eau Fraicfhe
Ár: 25000 , Eladó: Parfum28
Állapot: 45ml hiánytalan , Helyszín: Győr, fizetés: Foxpost, posta, előre utalás

shiningstar

2021. május 6.

Egy csésze narancsos mate tea egy fügefa alatt.

Egy zöld gyepes kert egy modern, fehér ház hátuljában. Egy gyönyörű, kellemes késő tavaszi szombat reggel ami egy jó könyvvel és egy kellemesen hűs narancsos teával indul. Ez az illat nem zaklat fel, nem szúrja az orrod. Egyszerűen leül a bőrödre és tudatja hogy ott van. Csendben ül ott és nem változik egy pillanatra sem. Kifújástól-leszáradásig ugyanaz az illat kompozíció van jelen - az én bőrömön. Olyan mint egy kedves, önzetlen társ akire támaszkodhatsz és amikor úgy érzi hogy nincs már rá szükséged, szótlanul eltűnik. Én hiányolom amikor odébbáll mert odébbáll és nagyon hamar.

Olyan nőknek, lányoknak ajánlom akikben sok a szorongás, sokat aggódnak. Ez az illat egy kellemes, békés, nyugodt hangulatba hoz. Introvertált, befelé figyelő embereknek. Kismamáknak akiknek újszülöttje lesz hiszen az illat nem erőteljes. Terapeutáknak - főleg pszichoterapeutáknak tudom elképzelni.
Nem erős és gyorsan továbbáll - az én bőrömön nem marad tovább 1-2 óránál. Otthon és az utcán is használható. Én a 30 ML-es verziót vettem meg és nagyon megkedveltem, de nem venném meg újra. Nagyon drága ahhoz képest, hogy meddig tart ki a bőrömön.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 6.

Egy csésze narancsos mate tea egy fügefa alatt.

Annaakiss

2021. március 12.

Finom gyümölcsös (barackos) leszáradásában pedig előjön a lágy tea illat. Tetszik mert nagyon egyedi. EDT-hez képest nagyon tartós. A csomagolás amiben érkezett nagyon igényes és luxust keltő főleg az árához képest.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 12.

selmeczireka

2021. január 29.

Imádom ezt a parfümöt, először gyári mintát vásároltam belőle, aztán a szerelem miatt azonnal lecsaptam itt egy nagy üveges maradékra is. Imádom töretlenül. Picit citrusos, fanyar teás, zöld fű és víz illatú. Picit megcsavarja a citrusosság az orromat, de ott van benne a fűszer, amitől igazán különleges. Nem egy tucat illat, kifinomult, modern nő illata, de nálam kizárólag tavasszal és nyáron működik. 5 plusz csillag

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 29.

silence

2020. június 17.

Minden nyáron rákattanok a fügés illatokra és ezt a Nicolai-t még nem ismertem, ezért Nerolis vásárlás alkalmával vettem ebből is egy mintácskát.
Neve hűen tükrözi a tartalmat: igazi fügés tea illat.
Rajtam leginkább a tea dominál. Szeretem a teás parfümöket, úgyhogy ez mindenképp előnyt jelent! Frissen felkenve szinte mást sem érzek, csak teát.... keresem a fügét, de nem igazán érzem....
Az Acqua di Parma Fico di Amalfijával összehasonlítva ez nem annyira fanyar, kesernyés, sokkal édeskésebb, tetszik ez a teás dominencia. A füge is megmutatja magát, de éppen csak a háttérben lapulva.
Nem túl citrusos, nem túl zöld, kellemes viselni, már - már kezd meggyőzni...
Aztán ahogy telik az idő, előtör valami illatjegy, ami nem tetszik magamon, mintha besavanyodna... a teljes leszáradás után pedig kész káosz lesz a fejemben. Nem tudom már hogy savanyú, vagy keserű inkább, de nagyon fanyar lett....emellett egy kicsit retro hatást is keltett bennem.... amennyire tetszett az elején, később annyira kellemetlenné vált magamon.
Hiába szeretem a teás illatokat és a fügéseket egyaránt, gyorsan eldőlt, hogy ez nem lesz az én illatom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 17.

Neve hűen tükrözi a tartalmat: igazi fügés tea illat.
Nem túl citrusos, nem túl zöld, kellemes viselni, már - már kezd meggyőzni...

mariasoros

2019. május 19.

Engem csak most ért el a füge-mánia. Beszereztem több fügés illatot, de a nyerő a Fig Tea lett. Semmi kecmec, szép, édeskés füge. Évek óta visszatérünk a családdal egy kis horvát faluba nyaralni, na ott van ilyen illat időnként, rengeteg füge nő vadon. Nem nagy a hatósugara, de ahogy jövök- megyek, jól érezhetően megcsap. A teát én nem érzem különösebben, de biztos az adja azt a pluszt, ami miatt ilyen finom ez az illat. Pazar a csomagolása, szeretem a (kicsi) üvegét. Munkahely kompatibilis, zárt térben sem lehet senkinek egy rossz szava sem. Sajnos a lányom is beleszeretett, így aztán elég hamar elfogy majd. :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. május 19.

Laurencia

2019. május 10.

Valamikor még a 2000-es években a Nők Lapja volt főszerkesztőjéről Vass Virágról olvastam egy cikket, amolyan kérdezz-felelek típusú párbeszéd volt, valahogy így:
-Kedvenc illatod?
-Jean-Paul Gaultier Classique. Szeretek beburkolózni a törékenységébe.
Ámbár az azóta íróvá avanzsálódott hölgy alkotói kvalitása messze alulmarad az én szépirodalmon és klasszikusokon pallérozott ízlés szintemtől, de ez az egy mondata valahogy bent ragadt a fejemben.
Mi köze van a fentieknek Patricia de Nicolaï 2000-ben született illatához?Csupán annyi, hogy amennyiben meg kéne neveznem egy parfümöt ami számomra ugyanezt az érzést adja vissza, az egyértelműen a Fig Tea lenne. (nincs párhuzam a két illat köz, semmilyen)

Teljesen sallangmentes, letisztult füge illat, teás dominanciával, figyelmet követelő osmanthus jelenléttel.
Nagyjából ennyi amit az illatjegyekről el tudok mondani,mert ez a parfüm pont annyira egyszerű hogy nem is érdemes ennél több szót fecsérelni a szétboncolására.
Leszáradásában van egy picit kellemetlen poros, kesernyés csengés-bongás, de ezt csak akkor tapasztalom, ha a hajra fújok belőle.
Hűvös ez a májusi tavasz, de ennek ellenére kimondottan jól esik viselni, tiszta egyszerű szépsége olyan mint egy jól szabott fehér lenvászon szoknya, egy lapos talpú Tod's bőr mokaszin, vagy egy Philip Tracey cloche kalap.
Semmi bóvli, semmi csicsa, egyszerű, nem bonyolult, de annál minőségibb.
Tartóssága rajtam éppen megfelelő: 4-5 óra, vannak olyan élethelyzetek melyeknél sokszor nem is kívánok ennél többet.
A 30 ml-es üvegcse igencsak retikül friendly, aki igényli a napközbeni újra fújást, nem lesz gondja ezáltal vele.
Nem egy atomerőmű, nem csábításra született és nem is ígér ilyesmit, helyette kapunk egyfajta törékenységet ahogy már a mondandóm elején írtam is.
Befele fordulós, gondolkodós illat számomra, amikor a külvilág csak egy haszontalan tényező.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. május 10.

-Kedvenc illatod?
-Jean-Paul Gaultier Classique. Szeretek beburkolózni a törékenységébe.

Semmi bóvli, semmi csicsa, egyszerű, nem bonyolult, de annál minőségibb.

Andi0415

2019. február 23.

Olyan parfüm ez, amit először meg kell illatolni kicsit, és ha nem a hangulatod, akkor nem kell erőltetni. De igen, amikor arra a csésze édes teára vágysz, kell az a kis relax. Utálom a teát, meginni. De az illatát nagyon szeretem, és ez áll eddig hozzá a legközelebb. Lélekmelengető ☺
Örülök, hogy hozzá jutottam. Harmadik eddig használt niche illatom, de ár-érték arányban a legjobb. Megvert egy CREED-et az én orrom szerint 😉

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 23.

zuzmano

2018. október 23.

Az egyik legkedvesebb illatommá vált . Két hónap alatt ellocsoltam 20 ml. Ez nálam nagy szó mert rengeteg illatom van és ritkán fújok ua azt egymás után kétszer .
Nagyon viselhető nem túlzó de tartós elengáns v sportos akár attól függ mit veszel fel . Rajtam tea és valami bújós puha illat keveredik . Talán az ámbra vagy a guajakfa teszi ezt a puhaságot. Az biztos hogy a kezdeti ide nekem az oroszlánt is édes legyen és tudják hol vagyok szemléletemből eljutottam hozzá . Amit az érez aki közelebb lép és én is egész nap . Olyan mint egy selyem sál . Nekem 4 évszakos . Szeretem .

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. október 23.

Trixi

Korcsoport: >54
2018. szeptember 14.

Bájos, gyümölcsös, üde illatnak indul, olyan kislányosnak, még talán egy kis fügét is érzek benne (de csak mert keresem), picit édeskésen, azután egyértelműen a virág, leginkább az osmanthus érkezik meg. Az osmanthust Ormonde-nál nem szerettem, túl harsány, éles volt. Ebben az illatban puhább, nőiesebb, de friss, fiatalos módon, a fűszeres tea lecsendesíti, melegíti. Rajtam egyértelműen virágos tisztaságillat, egy meleg teás csavarral, melytől nem lesz távolságtartó. Nekem akkor lehetne a tökéletes illat, ha krémesebb-fűszeresebb-teásabb lenne, kevesebb osmanthussal, de így is kedves illatnak tartom. Nem zöld és nem uniszex számomra, letisztult női illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2018. szeptember 14.

RitaL

2018. szeptember 14.

Trixi hozzászólását akár én is írhattam volna, de szóról szóra. Az is stimmel, hogy mi az, ami "hiányzik" nekem belőle. Nagyon emlékeztet ez az illat valamire, amit tinikoromban használtam, de nem jövök rá, mi az... mindenesetre kellemes nyári emlékeket ébreszt, uszodai napozások villannak be.
Összességében kellemes és szerethető, és tényleg tartós. Én nem szerettem bele, tényleg szükségem lenne arra a bizonyos fűszeres csavarra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 14.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Linalool, Limonene, Lyral