Best of Beauty 2019

Parfum de Nicolai

Ár:   11 400 Ft és 33 800 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Beus70, Módosítva: 2012. április 28.

Ár:   11 400 Ft és 33 800 Ft
Kiszerelés:   30 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Illatcsalád: gourmand

Fejillat: davana, füge, illatvirág

Szívillat: jázmin, koriander, mate tea

Alapillat: ámbra, guajakfa

mariasoros

2019. május 19.

Engem csak most ért el a füge-mánia. Beszereztem több fügés illatot, de a nyerő a Fig Tea lett. Semmi kecmec, szép, édeskés füge. Évek óta visszatérünk a családdal egy kis horvát faluba nyaralni, na ott van ilyen illat időnként, rengeteg füge nő vadon. Nem nagy a hatósugara, de ahogy jövök- megyek, jól érezhetően megcsap. A teát én nem érzem különösebben, de biztos az adja azt a pluszt, ami miatt ilyen finom ez az illat. Pazar a csomagolása, szeretem a (kicsi) üvegét. Munkahely kompatibilis, zárt térben sem lehet senkinek egy rossz szava sem. Sajnos a lányom is beleszeretett, így aztán elég hamar elfogy majd. :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 19.

Laurencia

2019. május 10.

Valamikor még a 2000-es években a Nők Lapja volt főszerkesztőjéről Vass Virágról olvastam egy cikket, amolyan kérdezz-felelek típusú párbeszéd volt, valahogy így:
-Kedvenc illatod?
-Jean-Paul Gaultier Classique. Szeretek beburkolózni a törékenységébe.
Ámbár az azóta íróvá avanzsálódott hölgy alkotói kvalitása messze alulmarad az én szépirodalmon és klasszikusokon pallérozott ízlés szintemtől, de ez az egy mondata valahogy bent ragadt a fejemben.
Mi köze van a fentieknek Patricia de Nicolaï 2000-ben született illatához?Csupán annyi, hogy amennyiben meg kéne neveznem egy parfümöt ami számomra ugyanezt az érzést adja vissza, az egyértelműen a Fig Tea lenne. (nincs párhuzam a két illat köz, semmilyen)

Teljesen sallangmentes, letisztult füge illat, teás dominanciával, figyelmet követelő osmanthus jelenléttel.
Nagyjából ennyi amit az illatjegyekről el tudok mondani,mert ez a parfüm pont annyira egyszerű hogy nem is érdemes ennél több szót fecsérelni a szétboncolására.
Leszáradásában van egy picit kellemetlen poros, kesernyés csengés-bongás, de ezt csak akkor tapasztalom, ha a hajra fújok belőle.
Hűvös ez a májusi tavasz, de ennek ellenére kimondottan jól esik viselni, tiszta egyszerű szépsége olyan mint egy jól szabott fehér lenvászon szoknya, egy lapos talpú Tod's bőr mokaszin, vagy egy Philip Tracey cloche kalap.
Semmi bóvli, semmi csicsa, egyszerű, nem bonyolult, de annál minőségibb.
Tartóssága rajtam éppen megfelelő: 4-5 óra, vannak olyan élethelyzetek melyeknél sokszor nem is kívánok ennél többet.
A 30 ml-es üvegcse igencsak retikül friendly, aki igényli a napközbeni újra fújást, nem lesz gondja ezáltal vele.
Nem egy atomerőmű, nem csábításra született és nem is ígér ilyesmit, helyette kapunk egyfajta törékenységet ahogy már a mondandóm elején írtam is.
Befele fordulós, gondolkodós illat számomra, amikor a külvilág csak egy haszontalan tényező.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. május 10.

-Kedvenc illatod?
-Jean-Paul Gaultier Classique. Szeretek beburkolózni a törékenységébe.

Semmi bóvli, semmi csicsa, egyszerű, nem bonyolult, de annál minőségibb.

Andi0415

2019. február 23.

Olyan parfüm ez, amit először meg kell illatolni kicsit, és ha nem a hangulatod, akkor nem kell erőltetni. De igen, amikor arra a csésze édes teára vágysz, kell az a kis relax. Utálom a teát, meginni. De az illatát nagyon szeretem, és ez áll eddig hozzá a legközelebb. Lélekmelengető ☺
Örülök, hogy hozzá jutottam. Harmadik eddig használt niche illatom, de ár-érték arányban a legjobb. Megvert egy CREED-et az én orrom szerint 😉

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 23.

Phoenix19

2018. december 28.

A krémmániás véleményeket és illatigényeket olvasgatva azt láttam, hogy az utóbbi időkben végigsöpört egy füge-hullám. Megnőtt az érdeklődés a fügés illatok iránt. Szeretem a füge illatát, de a "jófajta" tea illatot még inkább, én elsősorban a tea miatt voltam kiváncsi erre a parfümre. Teljesen ismeretlenül vásároltam meg és nagyon kellemes meglepetés ért. Ez a parfüm csodálatos tea illat. Fügét nem igazán érzek benne, de nem bánom. Rajtam általában az illatpiramis középső jegyzetei szoktak leginkább érvényesülni, lehet butaságot írtam most, lehet, hogy ez a normális és másokon is a szívjegyek dominálnak. Egyértelműen a teát érzem magamon és egy nagyon kellemes, nem édes, nem keserű, nem citromos, nem naturális, pont a legjobban "beízesített" teát. Nagyon eltalálta az alkotó az ízlésemet, mert ez egy nagyon finom tea illat. Villoresi Yerbamate parfümje lényegesen kevésbé tetszik a vad gyógynövények miatt. A Fig Tea Eau fraiche besorolását meghazudtolja a tartóssága és az intenzitása, egyébként a dobozára eau de toilette van írva, de nagy ívben lekörözi edt mivoltát. Egész napon át kitartóan illatozik, folyamatosan érzem ahogy lengedezik körülöttem és körbevesz ez a nagyon jó arányokban és kitűnő ízléssel megalkotott fűszeres, teás illatfelhő.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. december 28.

zuzmano

2018. október 23.

Az egyik legkedvesebb illatommá vált . Két hónap alatt ellocsoltam 20 ml. Ez nálam nagy szó mert rengeteg illatom van és ritkán fújok ua azt egymás után kétszer .
Nagyon viselhető nem túlzó de tartós elengáns v sportos akár attól függ mit veszel fel . Rajtam tea és valami bújós puha illat keveredik . Talán az ámbra vagy a guajakfa teszi ezt a puhaságot. Az biztos hogy a kezdeti ide nekem az oroszlánt is édes legyen és tudják hol vagyok szemléletemből eljutottam hozzá . Amit az érez aki közelebb lép és én is egész nap . Olyan mint egy selyem sál . Nekem 4 évszakos . Szeretem .

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. október 23.

Trixi

2018. szeptember 14.

Bájos, gyümölcsös, üde illatnak indul, olyan kislányosnak, még talán egy kis fügét is érzek benne (de csak mert keresem), picit édeskésen, azután egyértelműen a virág, leginkább az osmanthus érkezik meg. Az osmanthust Ormonde-nál nem szerettem, túl harsány, éles volt. Ebben az illatban puhább, nőiesebb, de friss, fiatalos módon, a fűszeres tea lecsendesíti, melegíti. Rajtam egyértelműen virágos tisztaságillat, egy meleg teás csavarral, melytől nem lesz távolságtartó. Nekem akkor lehetne a tökéletes illat, ha krémesebb-fűszeresebb-teásabb lenne, kevesebb osmanthussal, de így is kedves illatnak tartom. Nem zöld és nem uniszex számomra, letisztult női illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. szeptember 14.

RitaL

2018. szeptember 14.

Trixi hozzászólását akár én is írhattam volna, de szóról szóra. Az is stimmel, hogy mi az, ami "hiányzik" nekem belőle. Nagyon emlékeztet ez az illat valamire, amit tinikoromban használtam, de nem jövök rá, mi az... mindenesetre kellemes nyári emlékeket ébreszt, uszodai napozások villannak be.
Összességében kellemes és szerethető, és tényleg tartós. Én nem szerettem bele, tényleg szükségem lenne arra a bizonyos fűszeres csavarra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 14.

mariann33

2018. augusztus 25.

Egyértelműen teás,viszont hogy fügés e?Szerintem nem;annyira keresem benne,annyira érezném,de nem találom...nyilván ott van,legalábbis a leírás szerint,de itt a füge mint összetevő,csak "segéd anyag"lehet,hogy végülis olyan illata legyen a parfümnek amilyen van.
A davana,ami egy indiai gyógynövény,leírásai szerint virágos-balzsamos illatú,szerintem ez dominál benne,és a jázmin.Vagyis sokkal inkább jázmin tea mint füge.Csak azért firtatom ennyire a füge jelenlétét mert nem találom egy füge teának elnevezett illatban...vakon óvatosan érdemes megvenni,sok utána olvasással pl.mert szerintem nem pont azt adja aminek gondolnám a neve alapján,ráadásul igencsak unisex.

Javítanom kell az előző véleményemet,valószínűleg nem volt megfelelő a csillagok állása😁amikor teszteltem...azóta vettem egyet üvegében,olyannyira megváltozott a véleményem róla:))
Nem is érdekel hogy nem találom a fügét benne,mert így jó ahogy van,és levakarhatatlan!
A rossz névválasztás miatt adtam kevesebb csillagot azelőtt,és mert unisexnek éreztem,holott nem az.Rajtam sajnos könnyen férfiassá válnak azok az illatok,amikben van legalább egy olyan összetevő,ami leginkább férfi illatokra jellemző.pl.az Euphoria egyszer szupernőies máskor totál maszkulinnak érzem..
Így ez nem mérvadó,és azóta kimondottan nőiesnek érzem ezt a teát,nem tudom mi lehetett.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 25.

karaibrahimgil

2018. május 25.

Eredetileg nem is ezt a parfümöt kerestem a Neroli Parfümériában, hanem a Diptyque Paris Philosykosát (amit már véleményeztem a termékoldalon). Sikerült több fügés parfümöt is összehasonlítanom, és első szaglásra a Nicolai Fig Teája győzött. Édes, nőies illat ez, a legkevésbé uniszex az összes nerolis-fügés parfüm közül. És tartós is: az előbb említett, zöld illattal ellentétben este is éreztem a csuklómon, ahogy a férjem is, aki megdicsérte az illatomat. A Fig Teat a szintén édes, de jóval olcsóbb Roger&Gallet Fleur de Figuier-jéhez tudnám hasonlítani, csak teás-friss kiadásban (megspékelve pl. a Bvlgari Mon Jasmin Noir l'eau Exquise-zel).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 25.

zabszalma

2018. április 29.

Első Nerolis látogatásom alkalmával beleszerettem. Millió furcsa illatot kifújva, ő volt az, ami elvarázsolt. Néhány utcasarokról visszafordulva, elhatároztam, hogy megveszem. De visszamenve lebeszéltek róla, hogy ez az illat nem illik hozzám, egyáltalán nem tartós, szinte rámkacsintva, jobb ha nem veszem meg. Sikeresen elvették tőle a kedvemet. De tegnap elhatároztam, hogy teszek vele újra egy próbát, mert vágyódom rá. Szerencsémre egy végtelelenül kedves, magas, fiatal, gyönyörű lány volt az eladó, aki egyetértett a választásommal, és cáfolta az illékonyságát. És igaza is lett. Tegnap óta ebben a fügés, teás csodában fürdök. Annyira illik a tavaszhoz, hogy nem bírok vele betelni. A testesebb, édesebb illatokat kedvelem, éppen ezért egy kis üdítőnek fergeteges élmény ez az illatfelhő. Nagyon zöld érzéssel nyit, megidézi a gyerekkoromat, amikor nagypapám kertjében titokban kibontogattam a még éretlen zöldborsókat, amiknek olyan isteni zsenge, üde íze van, és a héj illatának beszippantása a tavaszt, a nyárelőt idézve kellemes borzongással töltött el. Ez a zöld érzés egy órát tart és utána kezd lágyan szelídülni az illat. Előbújik a gyümölcsössége, a ropogósan édessége, és párhuzamban vele a fügehéj naturális illata. Nagyon finom ez a fázis is. Talán még egy kis szappanosság is fellelhető ekkor, amit nem kedvelek egy parfümben, de itt ez is olyan kedvesen, élvezhetően van jelen, hogy egyfolytában mosolyognék az élménytől. Aztán kb. 2 óra múlva előbújik az osmanthus bódító illata, amit gyönyörűen körülölelnek a meglágyult zöld érzetek. Mámorban érzem magam tőle. Számomra ez a lényege egy parfümnek, hogy boldoggá tegyen. És most nagyon boldog vagyok, hogy élvezhetem eme varázslatos illat társaságát.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 29.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Linalool, Limonene, Lyral