Parfums de Marly

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Tarzicia, Módosítva: 2021. január 19.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Megjelenés éve: 2021.

Fejjegyek: licsi, körte, bergamott

Szívjegyek: török rózsa, bazsarózsa, vizes és virágos jegyek

Alapjegyek: haiti vetiver, fás jegyek, fehér pézsma

Parfums de Marly Delina La Rosée edp 75 ml
Ár: 60 000 Ft + postaköltség , Eladó: parfumvilag
Állapot: új, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel Bp. (Klinikák metróállomás), vagy posta, foxpost
Parfums de Marly Delina La Rosée fújós
Ár: 2000 Ft/2 ml, 4500 Ft/5 ml, 8500 Ft/10 ml , Eladó: malvada
Állapot: frissen fújt , Helyszín: Budapest, Margit híd budai hídfőhöz közel , fizetés: személyesen lakcímemen, vagy posta,egyéb

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Dark Purple

2021. augusztus 4.

Előre is elnézést a rajongóktól, de nekem is csalódás, pedig nagyon kíváncsi voltam rá, mert szeretem a rózsa parfümöket. Sillage alig van, tartóssága gyengécske, maga az illat pedig egy jellegtelen, kicsit sem eredeti, harmatgyenge vizes rózsa, a tizenkettő egy tucat típusból. Mainstraim és niche vonalon is rengeteg, minden szempontból sokkal jobb rózsás parfüm kapható, töredék áron. Itt szerintem arról van szó, hogy a Delina-rajongókról húzzunk le még egy bőrt, de ezt a "minőséget" luxusparfümként, közel 1000 Ft/ml árban elsütni elég merész húzás volt. Ha a párezres árkategóriában lenne, adnék neki egy hármast, elvégre szaladgálós nyári napokra elfújkálni egynek megfelel. Nem szoktam ennyire lepontozni egy parfümöt, de ár/érték arányban ezt sajnos teljes pénzkidobásnak tartom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. augusztus 4.

silence

2021. április 19.

Jöttem őt is megvédeni! Szerintem nagyon jól eltalált illat ez, értetlenül állok a viszonylag alacsony értékelés előtt.
Nagy Delina rajongó vagyok, az anyaillatot és az Exclusif verzióját is magaménak tudhatom üvegében, így kíváncsian vártam idén ezt a könnyed változat megjelenését.
Ő az eredeti Delina friss, vizes, üde és könnyű változata…….. (ezzel nem mondtam újat, sokan leírták már)…... valóban semmi több, de ettől én nem is vártam többet, és szerintem ez a kulcsszó! Nem kell tőle világmegváltó újdonságokra számítani és egy harmadik ütős erejű rózsaillatot se várjunk……. akkor biztos nem csalódunk!
Tulajdonképpen hiánypótló volt ez friss, vizes hatású nyári változat a Delina kollekcióban.
- eredeti Delina: harsány, kacér, életteli, vidám és pezsgő rózsaillat, amit tavasszal fújkálok legszívesebben.
- Delina Exclusif: édes, gourmand, bújós, meleg, téli viselet
- Delina La Rose: elbűvölő, szerény, lédús, örömteli tavaszi - nyári illat.
Ebben is egyértelműen benne van a Delina DNS-e, csak ez egy sokkal könnyebb, vízszerűen tiszta változata az eredeti Delinának.
Egymás mellett tesztelve szinte 70%-ban azonos a kettő, csak rebarbara nélkül - ami esetleg egyeseknek túl harsogóan, bántóan hatott - és sokkal könnyedebben, vizesebben. Emiatt sokkal inkább alkalmazkodóbb, szélesebb körnek szerethető.
Bátran ajánlanám mindenkinek, aki eddig is kacérkodott a Delinákkal, csak túl “soknak”, intenzívnek érezték az előző két változatot.
A kollekció tagjai közül nekem még mindig az eredeti Delina a kedvencem, valahogy őt érzem leginkább a személyiségemhez illőnek, még mindig érzem benne a pezsgést és az izgalmat, ami ebben a vizes változatban kicsit letompul és sajnos a tartósságával sem vagyok teljesen elégedett. 4 órán túl nem tart, szemben az anyaillat 24 órás tartósságával. Na, de nyári időszakban nem is ildomos nagyágyút viselni…...
Egyelőre lebeszéltem magam a La Rose megvásárlásáról, a másik két Delina mellé most feleslegesnek érzem, de nem kizárt, hogy nyárra beszerzem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 19.

- Delina Exclusif: édes, gourmand, bújós, meleg, téli viselet
- Delina La Rose: elbűvölő, szerény, lédús, örömteli tavaszi - nyári illat.

melike_0817

2021. április 3.

Jövök frissíteni. Közben adtam egy új esélyt a két testvérének a kezdeti kudarcaink ellenére, és szerelembe estem mindkettővel <3 Ugyanakkor vannak olyan napok, amikor ki szeretném élni az újdonsült rózsamániámat, de nem kell nagy hatósugarú illat és nem vágyom a Delina erős jelenlétére, olyankor nyúlok érte! Imádom, ezt a "vizes" hatású rózsaillatot benne, örülök, hogy megvettem üvegében, nyáron nagy kedvencem lesz! (Ui.: olvastam Fragin, hogy sokak szerint olyan, mint egy designer illat. Nem értek egyet, az illat jellege esetleg, de a minőségén érezni, hogy ő egy Parfums de Marly. És rajtam brutál tartós!)

Nyárra kerestem virágos-gyümölcsös illatot. Pár éve nagyon tetszett az Armani Sky di Gioia illata, engem picikét arra emlékeztet jellegében, csak ez sokkal simábbra kevert, minőségibb alkotás, hűen a márkához :) Nagy reményeket fűztem hozzá mert akárhogy is szerettem volna, egyik Delina sem nyűgözött le eddig (na nem az illatok miatt, azok tetszenek, csak nem passzolnak hozzám) viszont én sem szerettem volna lemaradni a Delina vonatról, így tettem egy próbát vele. És milyen jól tettem! A klasszikus Delina rózsa kiérezhető az illatból édes-fanyar gyümölcsökkel övezve. Maga az illat eléggé lineáris, sokat nem változik, talán miután csendesednek a fejjegyek, bújik elő igazán a rózsás oldala, nekem itt tetszik a legjobban! :) A tartósságára nincs panaszom, felfújás után még 5 órával is érezni, de inkább bőrközelben. Szerintem az illat hatósugara nem éri el a nagyágyú testvéreinek hatósugarát. Nagyon várom, hogy viselkedik majd a melegben, szerintem egészen más élményt nyújt majd, mint most, a tél végén egy 21 fokos panel lakásban szimatolva :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 3.

leaseydoux

2021. március 22.

Egyáltalán nem szeretem a Delinát semennyire, jogosan adódhatna a kérdés, hogy akkor minek fújtam magamra, igazából nem is ezt feszegetném, hanem hogy lehet valami ennyire lerobbanthatatlan? Mivel lehet ezt lemosni? Sosem tapasztaltam még azt, hogy fél deci alkoholos kézfertőtlenítő, szappanos kézmosások, majd testápolók rétegei után ugyanúgy ontja a csuklóm az illatot magából. Akinek ez bejön, megfogta az Isten lábát, egy 10 ml-s fújóssal egy életet le lehetne élni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 22.

Lenaszandra

2021. február 27.

Óriási Delina fan vagyok, így amikor megláttam, a vizes jegyeket a leírásban azonnal a levegőbe csaptam,mert immmmmádok minden aquas illatot is.Csodálatos illat. Egy vizes,könnyed,üde,jókedvű, bohókás Delina, ami nagyon tetszik. Egy a nagy problémám vele és ezért -1* : sajnos nekem nem olyan tartós,mint a másik kettő :/
UPDATE: le kell vennem még egy csillagot,mert bhogy próbálkozom, rajtam semennyire nem tartós. Csak kb annyira,mint egy testpermet. Sajnos :(

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 27.

Tarzicia

2021. február 26.

A kis mintafiolát kívülről megszaglászva ez az új Delina buborékosan pezsgő, picit édes, üde rózsás illatnak tűnt, olyan nőies, kecses, halványrózsaszín, fátyolszerű szépségnek. Egy kifinomultabb, elegánsabb Elie Saab Rose Couture-ra számítottam. Azt hittem, ez lesz az a légies, rózsás illat a niche kategóriában, ami majd végre tetszik. (Hiába szeretem pl. a MFK illatait, a rózsái ebben a könnyed műfajban nekem nem jöttek be.)
De nem. Bőrön próbálva sajnos teljesen más.
A kezdése friss, citrusos és vizes, érdekes módon mégis száraz, tudom, ez képzavar, de nem tudom másképpen leírni. Ez a bevezető rész nekem kicsit maszkulin, nem is igazán tetszik, és nagyon ismerős valahonnan. Egy egész mintafiolát elhasználtam, de nem jöttem rá, hogy hol találkoztam már ezzel az illattal. Egy negyed óra múlva kivirul, megszépül, lágyabb lesz, már jobban tetszik, de összességében ez számomra csak egy egyszerű, átlagos, pézsmás rózsa. Rózsácska. Nem mondom, hogy rossz, de semmi különös. 15-20 évvel ezelőtt valószínűleg megvesztem volna érte, de ma már csak legyintek rá.
Egyértelműen felismerhető benne a Delina DNS-e, de a sima Delinánál frissebb és sokkal puhább (abban engem azt hiszem a peónia zavar, nagyon éles, szinte hideg), és kevésbé édes, mint az Exclusif.
Transzparens, diszkrét kis illat, nem sok vizet zavar, hatósugara gyengécske, tartóssága csapnivaló. Az árát szerintem egyáltalán nem éri meg, nem is tűnik niche illatnak, azt leszámítva, hogy a minősége tényleg kifogástalan. Sok hasonló tipusú, designer illatot találni manapság a parfümériákban, kedvezőbb áron. Nekem ez a Mon Guerlain Bloom of Rose/La Vie Est Belle En Rose/Idole kategória.
A Delina sorozatból nekem csak az Exclusif tetszik, de az nagyon. Másfél éve még túl édesnek találtam, máshoz voltam szokva, de azóta sokat változott az ízlésem. Frissítenem is kell majd a véleményemet, úgy fair. Annyira beleszerettem, hogy névnapomra azt kértem, és az a csodaszép rózsaszín üveg immáron a gyűjteményem része. Én naív most meg elképzeltem, hogy ez az új La Rosée lesz a párja nyárra. Még szerencse, hogy nem ugrottam bele egy vakvásárlásba, először csak mintákat rendeltem. Hála az égnek, nem kell vágyakoznom utána, és tutibiztos, hogy nem fogom megvenni. Annyira jellegtelennek tartom, hogy ha ajándékba kapnám, akkor se biztos, hogy elhasználnám. Lehet, hogy nyáron néha fújnám, de arra meg van más, ami sokkal jobban tetszik. Könnyed és elegáns rózsás illatom van tavaszra, a csodaszép Gris Dior, nyárra meg van friss és citrusos, az Izia.
Ez a Delina La Rosée tőlem csak egy gyenge hármast kap.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. február 26.

De nem. Bőrön próbálva sajnos teljesen más.
Ez a Delina La Rosée tőlem csak egy gyenge hármast kap.

Anticinderella

2021. február 15.

Őszintén szólva egy kicsit tartottam tőle, hogy na ez is csak az üveg miatt kellett, de szerencsére nem így lett. A Delina exclusiff nagy szerelem lett, pedig sokáig csakazértsem akartam kipróbálni a Delinákat, aztán pár hete adtam egy esélyt a sima delinának is, ami már kevésbé vonzó a számomra, van benne valami szúrós, ami zavar, s végül jöt a La Rosée, nekem ő egy átmenet a sima Delina és az Exclusiff között, nincs benne az a szúrósság, mint a sima delinában, s talán kicsit édesebb is, mégis sokkal frissebb, mint az exlusiff.... Ami a tartósságot és a szilázst illeti arra sem lehet panasz, az üveg pedig valóban csodaszép... :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 15.

malvada

2021. február 13.

Nagy kedvencem az eredeti Delina, így nagyon izgatott lettem, mikor megláttam, hogy megjelent egy nyáriasabb, "könnyedebb" változata. Mikor Demi Rawling hasonlónak mondta a másik nyári kedvenc D&G L'Impèratrice 3-hoz, rendeltem is az üveget. Sajnos nekem csalódás, meg sem közelíti az eredeti Delina nagyságát. Egy teljesen átlagos illat, amit bármelyik drogériában megvehetnék. Alig érzek benne valamit az eredeti Delinából, elnyomják a vizes jegyek. A L'Impèratricet sem érzem, kevésbé édes, kevésbé gyümölcsös mindkettőnél. Ha valamire emlékeztet, az a L'Eau D'Issey, a vizes jegyek miatt. Nem mondom, hogy megbántam, mert elfújkálom nyáron, és jól mutat a három Delina egymás mellett, de ez számomra sajnos nem nagy durranás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 13.