Parfums de Marly

Ár:   €160 és €210   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   75 ml és 125 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: ediiitkeee, az összetevőket feltöltötte: Gindir, Módosítva: 2020. augusztus 3.

Ár:   €160 és €210
Kiszerelés:   75 ml és 125 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Megjelenés éve: 2019

Illatcsalád: orientális-fűszeres

Fejjegyek: grapefruit, fekete bors, fűszerek

Szívjegyek: levendula, narancs virág

Alapjegyek: szantálfa, borostyán, tonkabab, fás jegyek, zúzmó

Ár: 5ml/3300 10ml/6000 , Eladó: Dudor
Állapot: Frissen átfújva a saját parfümömből üveg fújósba, Helyszín: Debrecen, fizetés: Előreutalás után posta/foxpost vagy személyes átvétel
Parfums De Marly Kalan EDP fújós
Ár: lásd leírásban , Eladó: Gindir
Állapot: saját üvegéből frissen fújva, Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel, utalás után postán maradó, foxpost

Edwin

2021. február 20.

Borsos-köményes csodaszer ez 1 csipetnyi vérnaranccsal bolondítva és szolidan édesítve.
Az igazi spicebomb, mondhatni.
Egy fergeteges fűszer kavalkád.

A fás alapok, a szantál krémessége szépen dolgoznak, az egyveleget pedig csendesen körüllengi a tonka kivonatba csak óvatosan mártott aromás levendula.

A leszáradás csodálatos, nem lehet betelni vele.
Minősége kiváló, tartóssága szintén (12+ óra).

BR540-et én nem érzem ki belőle, de ha koncentrálok, belemagyarázható nyomokban.
Az említett parfümöt kifejezetten nem kedvelem, a Kalan azonban igazi favoritommá vált (részemről ennyit az erős hasonlóságról).

A jó hír, hogy igazából nem hasonlít más illatra.
Önmagára hasonlít.

30 éves kor felett tudom elképzelni leginkább, mert egyfajta szellemi érettséget is kíván viselőjétől.
Maszkulin, és azt gondolom, hogy egy megfelelő megjelenés/öltözködés is javasolt hozzá (susogós nadrág, mackó felső nem elég).

Inkább hűvösebb időben bontakozik ki kissé sötét, fűszeres és aromás személyisége, de a vérnarancs üdítő hatásának hála, megbirkózik a tavasszal is - 20-22 fok felett már zavaróan hathat azonban.

Üdvözöllek, Kalan!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 20.

Az igazi spicebomb, mondhatni.
Egy fergeteges fűszer kavalkád.

A leszáradás csodálatos, nem lehet betelni vele.
Minősége kiváló, tartóssága szintén (12+ óra).

A jó hír, hogy igazából nem hasonlít más illatra.
Önmagára hasonlít.

Üdvözöllek, Kalan!

Rhodesian Ridgeback

2020. július 25.

Végre valami más, mint az összes többi PdM, mégis annyira alul van értékelve. Soha többet nem hagyatkozom annak a bizonyos nemzetközi parfümoldalnak az értékeléseire, hiszen ha valahol, ott kiválóan működik a csordaszellem.
Nem az a biztonságos, (ugyanakkor magas minőségű), de azért mégis designer vonal, amit ez a brand követni szokott. Ez merőben más.
Tulajdonképpen ez olyan, mintha a BR540 férfiasított verziója lenne. Ez kimondottan férfiaknak készült, férfi parfüm.
Hihetetlen, hogy ez a parfüm nem tartalmaz fenyőgyantát, mert közben úgy érzem, mintha lenne benne. Már ott tartok, hogy jelenleg a brand legjobb parfümje számomra a Kalan. Egyelőre képtelen vagyok betelni vele.
Nagyon tartós, kiváló a parformance-sza és a hatótávolságára se lehet panasz. Meleg időben is nagyon jól teljesít, de valóban a 20 fok körüli hőmérséklet a legkedvezőbb a Kalan számára.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 25.

Lapo

2020. február 29.

Óriási fészkelődés közepette írom, hogy nem igazán tudom hova tenni ezt az illatot.. egyrészt tetszik, egyértelműen más mint amit eddig a PDM képviselt és egy minőségi illat van a kezemen, másrészt egy jobb designer illatnak is simán elmenne.
Szoktam keresni a hordható niche parfümöket (ezt mindenképp tudja) de szerintem ez az illat nem lépi át azt a határt, hogy egy nagyobb összeget fizessen az ember érte a kasszánál.
Hűvösebb időben évszaktól függetlenül hordható, kortalan (akár fiatalabbak is próbálkozhatnak vele), édeskés, száradt gyümölcsös és szín értelmében szürke (értem de nem érzem a piros színt), olyan tartózkodó, introvertált, akár hideg, de semmiképp sem melengető vagy érzelmes modern illatvilág. Egy minimál stílusú lakás tulajdonosának szerintem telitalálat lehet. Számomra egyértelműen férfiaknak szól, hölgyeken nem igazán tudnám elképzelni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 29.

LayRue

2019. november 15.

Végre nem a középszerűség! Ami annyira jellemző a brandre, de most érezhetően valami mást akartak. Látható az is, hogy nem talál be mindenkinél, de a valódi niche lényege éppen ez. Merészség kompromisszumok nélkül, és természetesség. Az időzítés számomra egyébként is tökéletes, a téli illatok idei királya. Az Oajant letaszította a PDM-es lista trónjáról, ez egyértelmű.
Már a nyitány odaver, ahogy a legzamatosabb vérnarancsot izgalmas sötétségbe burkolja a bors, majd elkezd bombázni a jázmin, kinyílik a narancsvirág, és téli fűszerek bolondítják még tovább a matériát.
Az újdonság ereje természeténél fogva ejtette rabul az érzékeimet, de kétség sem férhet hozzá, a Kalan telitalálat!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. november 15.

Gesoo

2019. november 4.

Nagy csalódás számomra. Igazán vártam, hogy megjelenjen, de semmi olyat nem tud ami miatt ez a hatalmas hype van körülötte. Egy csomó blogger odáig van érte és azt állítják, hogy a legjobb PDM. Pedig közel sem. Nem rossz nem azt mondom, de többre számítottam. A grapefruit érződik és az egésznek talán picit kesernyés illata is van. Ha nem niche lenne, kizárt, hogy ennyire istenítenék. ( nagy bánatomra nem jön egyelőre Európába a Sedley, nagyon kíváncsi lennék rá)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 4.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Coumarin, Geraniol, Limonene, Linalool