Penhaligon's

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Le Parfum   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: fruzsicaaa, Módosítva: 2014. május 28.

Lelőhely:   Le Parfum

Bűbájos gyümölcs-virág illat, karamell lágyságú, édes, selymes, púderes lecsengéssel.
Zöldalma, nektarin, jázmin tea, ibolya, ciklámen és liliomszirmok, mézes vanília, szantál, tölgymoha, ámbra és pézsma közé burkolva, vigyázat addiktív!

Ár: 17.900 Ft , Eladó: bobekecske
Állapot: 50 ml / képen látható, Helyszín: --, fizetés: személyes átvétel az Allee-nál munkanapokon reggel 9 előtt/ 17h után
Phoenix19

2019. április 21.

Olyan ez az illat, mintha a Borsószem hercegkisasszony című mesében én lennék a borsó. Rám tették az összes paplant, dunyhát amit csak találtak a palotában ami összenyom, főleg ha még ráfekszik a hercegkisasszony végképp kilehelem a lelkem. Egysíkú, lineáris illat, ami rámülepedik, nem kapok tőle levegőt, nyomasztóan pézsmás-púderes, gyümölcsök és virágok nélkül, én teát sem érzek. Ásítozós délután egy fújás belőle és elalszik az ember, úgy lelapít, lenyom. Olyan mint valami altatógáz.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. április 21.

Katarzis

2018. december 15.

Nagyon kedves illat. Finom, púderes, tiszta. Jó érzés viselni, mintha egy pihepuha takaróba burkolóznék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 15.

Tiziana

2018. szeptember 14.

Ez a parfüm nagyon angol!!! Szép,én leginkább a zöld tónusokat érzem,meg a teát, később fás-púderessé válik.
Olyan mint egy 5 órai tea-délután. Elegáns és visszafogott mint a gyapjú kosztüm+ selyem blúz masnival.
Tökéletesre csiszolt, de nekem kissé túl formális.
Kéne bele egy kis csavar, amitől az ember jobban felkapná a fejét...
Bár ha meggondolom, egyre többet olvasni a neten "esküvői illatokról".
Arra tökéletes választás, nem tolakodó, inkább csak kiegészíti a viselőjét,
olyan ártatlan illat,jól ápoltnak és szépnek érezheti benne magát az ember lánya.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 14.

Tökéletesre csiszolt, de nekem kissé túl formális.
Kéne bele egy kis csavar, amitől az ember jobban felkapná a fejét...
Bár ha meggondolom, egyre többet olvasni a neten "esküvői illatokról".
Arra tökéletes választás, nem tolakodó, inkább csak kiegészíti a viselőjét,

Cintia04

2018. június 9.

Nem minden nap de időszakosan nagyon szeretem az ilyen jellegű púderes, elegáns illatokat hordani. Azt gondolom vannak illatok amihez tényleg hangulat kell vagy alkalom és vannak azok amiket hosszú távon, napi szinten a hétköznapokra használunk. Nem szeretek egy illatot/parfümöt korhoz, időjáráshoz vagy akármi máshoz társítani erről már leszoktam mert végül úgyis azt fogjuk fújni amiben akkor az adott pillanatban jól érezzük magunkat mindentől függetlenül. Mégis kialakul az emberben, hogy egy egy illatot vagy illatvilágot nem tudna napi szinten használni de mégis vonzza és van amikor nagyon is jól tud esni. Nekem az Artemisia illatvilága is ilyen. Esti programokhoz való, elegáns, nőies, érett, kecses illat. Kifújáskor erőteljes, virágos, púderes aurát von viselője köré ami kb 1 óra múlva kicsit halványul és egy selymes, lágy nagyon puha édes púder illat lesz utána ami friss marad és nem lesz nyomasztó vagy zavaró. Nagyon tartós, konkrétan egy fújás és átölel ez a púderes illatfelhő. Nekem valamiért nagyon hasonlít a Chanel No.19 Poudre illatára. Egy fújósom van belőle szerintem sokáig elég lesz. Akik szeretik és napi szinten is szívesen beburkolóznak ilyen jellegű illatokba azoknak megéri mert Niche illathoz képest meg is fizethető. Megérdemli az 5 csillagot.:)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 9.

PerfumePippi

2017. szeptember 14.

Nagy reményekkel kezdtem el tesztelni a mintámat. A ház illatait nem ismerem, de a fraganticás és az itteni leírások alapján első körben ezt és az Iris Primát választottam ki, hogy megalapozzam barátságomat a márkával...és ami púder-szerű, azt alapvetően szeretem, ugyebár. Nos...ez az a púderesség, amit nem. :-( Különleges, könnyen felismerhető, mert nem a szokványos púderes klisékkel machinál, hanem valóban megjelenik benne egy olyan furcsa fűszeres hatás, ami miatt számomra (el)viselhetetlen. Ugyanazt a gyomorforgást és émelygést váltja ki belőlem, mint a Hypnotic Poison, ugyanakkor hozza a Tesoriból már ismert pehér pézsmás-mosott ruhás "cotton feelinget" is, és mellé a púder-illatot, és néha egy kesernyés mellékzöngét is, ami imitt-amott (ha túl erőteljesen szagolok a karomba, nemcsak lágyan elhúzom előtte), akkor valami furcsa szintetikus gumi-szerűséget is életre kelt. Mindemellett úgy vélem, aki szereti a HP-t, vagy a hasonló típusú illatokat, annak érdemes egy mintát megszavazni ennek a parfümnek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. szeptember 14.

Torpece

2017. április 26.

Ez a második Penhaligon's illat, amit volt szerencsém kipróbálni. A Lavandula után nagy lelkesedéssel szereztem be egy gyári mintát, de sajnos nem jött az a "hűha" faktor, ami a Lavandula után volt. Sem gyümölcsöt, sem virágot nem érzek benne, édességet meg aztán végképp, nekem ez egy teljesen maszkulin illat. Nekem nem kellemes egyáltalán, sőt a közelemben sem érezném szívesen máson. Sajnos csalódás, pedig annyian dícsérik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. április 26.

Klaunak

2017. január 28.

Mióta kijött ez az illat, nekem folyamatosan van. Egy nagyon elegáns és finom illat. Egyszerű, tiszta, de mégis különleges. Az a típus, amikor érzik, hogy de jó illatod van, de nem az ugrik be, hogy de jó a parfümöd. Valahogy eggyé válik az emberrel. Szerintem egy nőnek ehhez az illathoz fel kell "nőni". Plusz mint általában a márka illatai nagyon tartós és kevés kell belőle. Nálam nem évszak vagy alkalom függő, hanem hangulat és öltözék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 28.

szeliger

2016. december 8.

Egy négydarabos miniüvegekből álló kiadás részeként jutott el hozzám, Ladies' Fragrance Collection néven kapható, 5 ml üvegcsékkel. A nagy üveg is szép és a miniben is sikerült visszaadni az eredeti báját, az üvegcse nyakán selyemzsinór, a tetején szilikonszerű kupak. Nem mai illat, 2002-ben adták ki, az illat mögött Dominique Bouley áll. Az ötletet Artemisia Gentileschi olasz festő ihlette, aki a női nem első képviselőjeként került be a firenzei Accademia di Arte del Disegno tagjai közé.
A parfüm egy finom, visszafogott, édeskés, játékos illatot rejt. Az én bőrömön pézsmás, púderes alapvetően. Kiérzem még a jázminos tea frissességét és a vanília krémes jellegét, a többiről ne kérdezzen senki. Kedves, bőrközeli illat, klasszikus, kicsit borotvahabos jelleggel. Biztonságos, kényelmes viselet, simán elfújkálnék belőle egy egész üveggel is, ha ajándékba kapnék belőle, de nagy üvegre magam nem ruháznék be. Tartóssága dicséretes, a reggel feltett illatot este is jól érezni. A téli borús időben kifejezetten jó választás, melengető, simogató, ugyanakkor a virágosabb, frissebb jegyei miatt azt hiszem a nyári nagy melegekben is megállná a helyét.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. december 8.

magyaredina

2016. szeptember 11.

Nagyon nőies, nagyon púderes illat egy kis extra fűszerrel. Alapvetően egy kedves illat volna, ha nem lenne benne az a kis fűszer, ami megtöri az egyszerűségét, és ettől izgalmas lesz.
Nagyon tartós, és annak ellenére, hogy púderes nem válik bőr közelivé.
A csomagolás nagyon szép, doboza nagyon szép.
Ártatlan, vagy mégsem?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 11.

Nagyon tartós, és annak ellenére, hogy púderes nem válik bőr közelivé.
A csomagolás nagyon szép, doboza nagyon szép.
Ártatlan, vagy mégsem?

Katica13-D

2016. június 21.

Az utóbbi időben az egyik legnagyobb csalódásom ő. Oly régóta vágytam rá. Bevallom, csábított az üvege is, de nagyon. Nem sok híja volt, hogy látatlanban meg ne rendeljem, aztán persze győzött a józan ész. Szerencsére!
Amikor először magamra applikáltam a kapott mintácskát... jaj, nem is tudom, hogy fogalmazzak... fura volt, émejítő és műanyag. Aztán vártam, hátha változik, de nem. Elejétől a végéig tolakodó, mű, valamiféle ócska szappanos katyvasz. Liftezik tőle a gyomrom és fejfájás közeli állapotba kerülök tőle. Ellenben rendkívül tartós. Hiába a csodaszép üvege, igyekszem inkább távol tartani magam tőle.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 21.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Lyral, Coumarin, Linalool, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Eugenol, Benzyl Cinnamate