Profumum Roma

Ár:   63 800 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Kardvirág, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. augusztus 10.

Ár:   63 800 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

A hangulat: Az ókori Róma vidéke, 2000 évvel ezelőtt. Valószerűtlen természetesség, felemelő szabadág. Mintha csak Róma legrégebbi hadiútja, az Appia Antica kövein taposnánk.

Érzéseink: Felemelő illat, mintha maga az érintetlen természet fuvallata érintene meg a nyílt mezőn. Vibráló aromás illat: mintha ki készülne törni a vihar, egy sűrű erdő lehellete, melyben még egy fát nem vágtak ki, a föld és a kövek hűvös hatása. A Victrix az ókori Róma egy légiójáról kapta a nevét.

Illatjegyek: babér, bors, fás jegyek, koriander

NoNa999

2019. március 23.

A legfantasztikusabb illat, amivel eddig találkoztam. Nem férfi, nem női; hanem maga az ILLAT. Friss, lenyűgöző, nem tolakodó, nem követelőző, de érzed, ha magadra fújod, nem illan el, ott marad... és idővel változik: "letisztul". Bors és babér. Ennyi. Legalábbis rajtam ennyi, bőven elég :) Imádom. Ódákat tudnék zengeni, nem teszem. Nem tucatillat. Nem trendi. Aki szereti a zöld illatokat, a bors és babér illatát, akkor bingó. Az illat felfújás után kb. 10 perccel "szelídül": már nem annyira harapósan zöld/fűszeres, inkább lágyabb, csalogató, előbújik a mosúsz (pézsma), a borsról egyértelműen érződik, hogy rózsaszín bors, mely a vetiverrel elegyedve csodás párosítás a zöld illat kedvelőinek. Mindig meggyőzöm magam, hogy ez az illat tavaszra/nyárra való, de télen, sőt már ősszel is hiányzik, mivel segít felidézni a napsütéses, kellemesen meleg, késő tavaszi napokat. Számomra ízig-vérig mediterrán illat: Olaszország jut eszembe, akárhányszor is beleszippantok. Nem a tengerparti életérzés, hanem egyértelműen az örökzöld fák alatti séta, különösen az olasz fenyők, a jellegzetes mandulafenyők (Pinus pinea) árnyékában andalgás egy meleg, napfényes délután. Az ára, akárcsak a tartalma borsosnak tűnhet, de megéri: 43 %-os töménységű parfum de extrait. Nem az az illat, amiben minden nap meg akarok fürödni, de minden nap tudom, hogy imádom. Alkalom kell, hangulat kell, de akkor egész nap érzem, hogy ILLAT van rajtam. Nyáron autentikus, télen nosztalgikus. Bármikor is legyen rajtam, megunhatatlan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 23.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Linalool