Purito

Ár:   4000 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Lexy00, Módosítva: 2017. november 10.

Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Vízhiány

A 200 m mélység alatt létező mélytengeri víz (60%), a zöld alga (caulerpa lentillifera), a hínár és a sziksófű (salicornia) kivonat aktiválják a bőr nedvességét, hidratált és élénk bőrt eredményezve. Ránctalanító és fehérítő hatású a 2% niacinamid révén. Segít megtartani a bőr rugalmasságát és nedvességtartalmát.

elike

2019. április 30.

Minta alapján vettem meg a teljes kiszerelést és a minta jobban tetszett - a mintából a krém gyorsan és matt felületet hagyva szívódott fel, simán használtam nappalra, míg a teljes kiszerelés krémje sűrűbb, gazdagabb és így igazán csak este jó nekem. Ettől függetlenül a krém jó hatással van a bőrömre, remekül hidratál, de csak este használom, pedig eredetileg nyári nappali krémnek vettem. Szóval a mínusz 1 csillag emiatt van, csalt a minta.

A krém illata tetszik, néha csípi az arcomat vagy ha kiszáradt a szám széle, akkor azt is, de irritációt nem okozott eddig (gondolom ez a csípés a tengeri (sós) víztől van). Mint ahogyan se pattanásokat, se mitesszert sem tapasztaltam eddig.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 30.

zsani1332

2019. január 12.

Nekem a zsíros bőrömre nagyon bevált, nem nehezítette el a bőrömet, mint a legtöbb hidratáló krém. Könnyű állaga van és könnyen beszívódik, de azért alaposan hidratál (bár akinek száraz a bőre, annak lehet, hogy ez kevés lesz).
Az összetevőlista szuper!
Van egy kissé furcsa 'sós' szaga és néhányszor csípte s bőrömet, amikor rosszabb állapotban volt (gyulladt pattanások), de összességében nagyon jó ár-érték arányú krém szerintem.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 12.

Az összetevőlista szuper!

im

2018. április 22.

Egy mintát használtam el.
Mivel egy minta alapján nem tudtam a hatást különösebben megítélni, csak a kozmetikai eleganciáról tudok beszámolni: erősebb, fás-citrusos illatú a krém, sűrű, picit nehezebb, mint amit én általában kedvelek, de nem is az a tipikusan száraz bőrre való, gazdag krém. Nem csigázott nagyon föl, mert a 2% niacinamid miatt C-vitaminos szérum mellett bonyolultabb rutinba illeszteni, és a bergamott illóolajról is le tudnék mondani.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 22.

Egy mintát használtam el.

bartazsuzsanna

2018. április 13.

A tavaszi-nyári hónapokra szerettem volna egy könnyedebb hidratálót. Nagyon finom az illata, könnyen beszívódik, és nem hagy ragacsos érzést maga után. Nagyon szeretem, jelenleg kedven hidratáló krémem! :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 13.

eisenhauer_virginia

2018. március 25.

Fantasztikus ez a krém. Már 3 hónapja ezt használom, és csak ódákat tudok zengeni róla. Ettől a márkától tuti fogok még más terméket is rendelni, mert nagyon meggyőzött. Tény, hogy egy picit testesebb krémről van szó, tehát a használata inkább ősszel, télen a legaktuálisabb. Intenzíven hidratálja a bőrt, úgy hogy közben nem hagy zsíros érzetet maga után. A reggeli püffedt szememet is szépen lehúzza. Annak, akinek erősen vízhiányos a bőrre, okvetlen próbálja ki. Az illatától pedig aromaterápiás.:) Az ára pedig tényleg barátinak mondható tekintve a minőségi összetevőket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 25.

dzsanki

2018. március 15.

Mintákat használtam belőle, én a védőkrém kategóriába tettem be, tehát szárazabb, érzékeny részekre tudom elképzelni nappalra a használatát, estére mehet egész arcra, vagy ha otthon marad az ember, mert elég sűrű krém. Viszont hatásos, nagyon erősen hidratál, nyugtat, puha lesz tőle a bőr, de akinek nem száraz a bőre, ki is fog zsírosodni pár órán belül. Őszintén szólva tetszett, de sehova nem tudom igazán beilleszteni, ezért nem rendeltem végül belőle. Védő, nyugtató krémnek tudok jobbat, ami lehúzza az esetleges bőrpírt, hidratálónak nekem túl sok, éjszakai krémnek pedig számomra nem megfelelő az összetevőlistája.
Amúgy egy sűrű, de nem kenőcs sűrűségű, fehéres krémről van szó, könnyű eloszlatni, hamar beszívódik, és utána puha lesz a bőr, az illata nem erős, az incije szép, szóval száraz bőrűeknek kifejezetten jó lehet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 15.

aranypáva

2017. december 1.

Egy fokkal jobb az újonnan kiadott lemosójuknál. Ténylegesen hidratál, vitaminokkal tölti fel a bőrt, azonban zsíros bőrűeknek nem ajánlom, mert nekem elég intenzív hatásúnak tűnt. Egyébként kevés is elég belőle, így megérné az árát, mégsem voltam oda érte. Próbálkozom tovább.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 1.

Gyulladáscsökkentők: Allantoin, Adenosine
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Niacinamide

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Egy dél-ázsiai moszatfajnak, az ún. tengeri szőlőnek (vagy más néven a zöld kaviárnak) a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint gél- és filmképző hatású összetevő.

Sziksófű kivonat. A hivatalos funkció besorolás szerint bőrkondícionáló összetevő. Egy 2008-s tanulmány az összetevő antioxidáns és pigmentfoltok elleni tulajdonságát vizsgálva in vitro (kémcsőben végzett) kísérletek alapján arra a megállapításra jutott, hogy a sziksófű ígéretes anti-aging összetevő kozmetikai használatra. Az Annamarie Börlind cég szerint az összetevő fokozza a víztartalmat és emeli a bőr nedvességtartalmát. Az ezt alátámasztó szakirodalmat sajnos nem sikerült megtalálni.

Sorbitol és zsírsavak keveréke. Emulgeálószer.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak