Purito

Ár:   4000 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Lexy00, Módosítva: 2017. november 10.

Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Vízhiány

A 200 m mélység alatt létező mélytengeri víz (60%), a zöld alga (caulerpa lentillifera), a hínár és a sziksófű (salicornia) kivonat aktiválják a bőr nedvességét, hidratált és élénk bőrt eredményezve. Ránctalanító és fehérítő hatású a 2% niacinamid révén. Segít megtartani a bőr rugalmasságát és nedvességtartalmát.

MeaGNewcastle

2020. október 21.

Egy mintát kaptam belőle, ami 3 napos használatra volt elég.
A bőröm kombinált és érzékeny, jellemzői, pici de sok bőr alatti pattanások, tág teli pórusok és bőrpír. Hámlasztás után kell a jó hidratálás és nagyon örültem mikor ajándékként megtaláltam egyik kapott csomagban. Ez is a listámon volt, hogy majd kipróbálom, így nagy reményeket is fűztem hozzá, hisz más Purito termékeim is vannak, amivel nagyon meg vagyok elégedve. Ez is közéjük tartozik és ha elfogy minden más hidratálom, biztosan megveszem nagy kiszerelésben is.
Könnyű krémes állagú, könnyen kenhető és rétegezhető bármire. A hatása jó volt, kellően hidratált és az érdességet is enyhítette, nyugtatott is, a bőrpírt javította. Reggel szép hidratált, de nem zsíros, egyenletes és nem piros bőrrel ébredtem :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 21.

Egy mintát kaptam belőle, ami 3 napos használatra volt elég.

rakori

2020. augusztus 7.

Ez a krém a jelenlegi kedvencem az arcápolási rutinomban. Egyébként magát a márkát is nagyon ajánlom. Este szoktam használni, legutolsó lépésként, mert valóban kicsit nehezebben szívódik be, de szuper illata van, és sokat segít a száraz, vízhiányos bőrön. Nappali krémnek viszont nem ajánlom.
Mivel kevés is elegendő belőle, ár-érték arányban is nagyszerű.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 7.

Mivel kevés is elegendő belőle, ár-érték arányban is nagyszerű.

annasara

2020. július 23.

Jó kis krém, szép összetevőkkel, irritációt nem okoz és könnyen beszívódik a bőrbe. Ennek ellenére sajnos nálam nem igazán működik, a zsírosodásra hajlamos részekre túl soknak bizonyult, a fölé felvitt színezett fényvédő kb egy óra múlva kifényesedik, az arcom szárazabb részeit pedig nem hidratálja eléggé. Végül az esti rutin utolsó részeként, szérum és lotion után, éjszakára használom két rétegben, így reggelre szépen feltölti a bőrt. Újravenni nem fogom, de annak aki egy könnyed textúrájú hidratálót keres a melegebb hónapkra érdemes lehet kísérleteznie vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 23.

iifenopy

2020. május 14.

Önmagában 4 csillag viszont a szintén purito hyaluronnal keverve csodatermék. A magas víztartalmát a másikban levő hialuron nagyon szépen megköti. Kicsit zavaró néha a fura illata néha meg tetszik.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 14.

makrancos

2020. február 4.

Minta alapján próbáltam ki, nem csalódás. Ez az első koreai termékcsalád amit kipróbáltam. Egy hete használom, de még nem tudom... Nekem egyenlőre a design a leghatásossabb. :D Nekem abszolut nem túl sok, bár vegyes a bőrőm. Ennél nehezebb krémjeim is voltak és vannak. Hamar beszívódik, hidratál is. Meglátjuk. :) Egyenlőre nem csodaszer kategória.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 4.

elike

2019. április 30.

Minta alapján vettem meg a teljes kiszerelést és a minta jobban tetszett - a mintából a krém gyorsan és matt felületet hagyva szívódott fel, simán használtam nappalra, míg a teljes kiszerelés krémje sűrűbb, gazdagabb és így igazán csak este jó nekem. Ettől függetlenül a krém jó hatással van a bőrömre, remekül hidratál, de csak este használom, pedig eredetileg nyári nappali krémnek vettem. Szóval a mínusz 1 csillag emiatt van, csalt a minta.

A krém illata tetszik, néha csípi az arcomat vagy ha kiszáradt a szám széle, akkor azt is, de irritációt nem okozott eddig (gondolom ez a csípés a tengeri (sós) víztől van). Mint ahogyan se pattanásokat, se mitesszert sem tapasztaltam eddig.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. április 30.

zsani1332

2019. január 12.

Nekem a zsíros bőrömre nagyon bevált, nem nehezítette el a bőrömet, mint a legtöbb hidratáló krém. Könnyű állaga van és könnyen beszívódik, de azért alaposan hidratál (bár akinek száraz a bőre, annak lehet, hogy ez kevés lesz).
Az összetevőlista szuper!
Van egy kissé furcsa 'sós' szaga és néhányszor csípte s bőrömet, amikor rosszabb állapotban volt (gyulladt pattanások), de összességében nagyon jó ár-érték arányú krém szerintem.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 12.

Az összetevőlista szuper!

im

2018. április 22.

Egy mintát használtam el.
Mivel egy minta alapján nem tudtam a hatást különösebben megítélni, csak a kozmetikai eleganciáról tudok beszámolni: erősebb, fás-citrusos illatú a krém, sűrű, picit nehezebb, mint amit én általában kedvelek, de nem is az a tipikusan száraz bőrre való, gazdag krém. Nem csigázott nagyon föl, mert a 2% niacinamid miatt C-vitaminos szérum mellett bonyolultabb rutinba illeszteni, és a bergamott illóolajról is le tudnék mondani.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 22.

Egy mintát használtam el.

bartazsuzsanna

2018. április 13.

A tavaszi-nyári hónapokra szerettem volna egy könnyedebb hidratálót. Nagyon finom az illata, könnyen beszívódik, és nem hagy ragacsos érzést maga után. Nagyon szeretem, jelenleg kedven hidratáló krémem! :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 13.

eisenhauer_virginia

2018. március 25.

Fantasztikus ez a krém. Már 3 hónapja ezt használom, és csak ódákat tudok zengeni róla. Ettől a márkától tuti fogok még más terméket is rendelni, mert nagyon meggyőzött. Tény, hogy egy picit testesebb krémről van szó, tehát a használata inkább ősszel, télen a legaktuálisabb. Intenzíven hidratálja a bőrt, úgy hogy közben nem hagy zsíros érzetet maga után. A reggeli püffedt szememet is szépen lehúzza. Annak, akinek erősen vízhiányos a bőrre, okvetlen próbálja ki. Az illatától pedig aromaterápiás.:) Az ára pedig tényleg barátinak mondható tekintve a minőségi összetevőket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 25.

Gyulladáscsökkentők: Allantoin, Adenosine
Hidratálók: Glycerin, Niacinamide, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Niacinamide

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Egy dél-ázsiai moszatfajnak, az ún. tengeri szőlőnek (vagy más néven a zöld kaviárnak) a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint gél- és filmképző hatású összetevő.

Sziksófű kivonat. A hivatalos funkció besorolás szerint bőrkondícionáló összetevő. Egy 2008-s tanulmány az összetevő antioxidáns és pigmentfoltok elleni tulajdonságát vizsgálva in vitro (kémcsőben végzett) kísérletek alapján arra a megállapításra jutott, hogy a sziksófű ígéretes anti-aging összetevő kozmetikai használatra. Az Annamarie Börlind cég szerint az összetevő fokozza a víztartalmat és emeli a bőr nedvességtartalmát. Az ezt alátámasztó szakirodalmat sajnos nem sikerült megtalálni.

Sorbitol és zsírsavak keveréke. Emulgeálószer.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak