PurPur Pannónia

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szappanok
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2020. május 28.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Szappanok

Természetes, növényi eredetű, illatosított szappan búzacsíraolajjal, lótuszvirágkivonattal és különleges virágesszencia cseppekkel.

Kiszerelés: 200 g

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal (régi)

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal (régi)
powderwoman

Alafaya

2015. február 19.

Karácsonyi kézműves vásáron vettem. Nagyon szép csomagolás, igazán kellemes illatok, szappanként jól működik, teszi a dolgát. Azt elnézném neki, hogy nyilvánvaló ND koppintás, ettől még akár jó magyar termék is lehetne. De érzésem szerint a "virágesszenciák" összetevő szándékosan félrevezető, ez pedig sokat ront a szappan (és gyártói) hitelességén. A termék természetes, növényi eredetű szappanként mutatkozik be, de az illatanyag benne nagy valószínűséggel szintetikus. Ennek elfedésére virágesszenciák néven kerül feltüntetésre. Ez ugyan természetesnek hangzik, de a "virágesszenciák" egy igen szokatlan összetevő - az elnevezés alapján teljességgel beazonosíthatatlan. Aki járatos a natúrtermékek világában, az tudja, hogy a természetes eredetű illatanyagok sajnos többnyire nem tartósak és nem is intenzívek. Ennek a szappannak az illata viszont nagyon tartós és nagyon intenzív. Csak összehasonlításképpen: a Nesti Dante szappanok közül azoknak az illatáról áradoznak folyton (én is), hogy milyen fantasztikusak és tartósak, amelyekben szintetikus illatanyag van. De ez a csoport nem is állítja magáról, hogy natúrszappan lenne. Azok a Nesti-k viszont, amelyek csak természetes illatanyagokat tartalmaznak, folyamatosan kapják a negatív kritikákat a fürdés után azonnal elillanó, gyengécske illatuk miatt (pl. Paradiso Tropicale Maracuja-Guava). A PurPur egész jó termék lehetne, ha nem próbálna másnak látszani, mint ami. Vagy ha valamilyen csoda folytán mégis natúrkozmetikum, akkor feltüntetné a hihetetlenül tartós illat eléréséhez felhasznált természetes varázsösszetevők pontosan beazonosítható és ellenőrizhető megnevezését a csomagoláson.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. február 19.

bandita

2013. szeptember 13.

Nem ismerem a tubarózsa illatát, legalábbis amikor ezt a szappant megszimatoltam egy kis kézműves boltocskában, nem üdvözölt ismerősként.
Számomra az ott látott kollekció darabjai közül ő volt a legvarázslatosabb, és valósággal megszólított engem.
Hónapokig dédelgettem, őrizgettem, és valahányszor kinyitottam a fehérneműs fiókot, mindig kézbevettem, egész egyszerűen sajnáltam kibontani a szépséges csomagolást, és szappantartóba hajítani ezt a Magyar csodát.
Az elmúlt héten azonban valami történt.
Ellobbant a nyár, rövid haláltusát követően, és ezt most nagyon nehezen élem meg.
Fázom és szorongok....és ez az érzés már csontig hatol.

Kibontottam hát és azóta ezzel vigasztalom magam az esti zuhanyzásnál.
Az illata lágyan ölel át, nem tolakszik, de a lelkemig hatol.
Olyan érzés, mintha dús, ropogós, életteli virágszirmok vennének körül, minden molekulájából árad az élet nagyszerűsége és pompája.
A habzása visszafogott, állaga kellemesen olajosnak tűnik, könnyedén oszlatom el a testemen.
Leöblítést követően a bőröm nem húzódik, de mivel én testápoló krém nélkül félember vagyok, mindig használok utána.
Jó ez a szappan, jobb, mint reméltem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. szeptember 13.

Az elmúlt héten azonban valami történt.
Fázom és szorongok....és ez az érzés már csontig hatol.

Kibontottam hát és azóta ezzel vigasztalom magam az esti zuhanyzásnál.
Az illata lágyan ölel át, nem tolakszik, de a lelkemig hatol.
Jó ez a szappan, jobb, mint reméltem.

Nem szabványos INCI név. Jelentése virág esszenciák.