RosehipPLUS

Ár:   $17   Kategória:   Lemosók, Tonikok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: tdobos, Módosítva: 2017. augusztus 21.

Ár:   $17
Kategória:   Lemosók, Tonikok

Krémes arctisztító tiszta és ausztrál bio minősítésű RosehipPLUS® csipkebogyó olajjal, valamint jojoba- és homoktövis-olajjal. Segít fenntartani a bőr tökéletes nedvesség-egyensúlyát és ragyogását. Gyengéden távolítja el a sminket és a szennyeződéseket; hidratált, puha és felfrissült bőrt hagy maga után.

tdobos

2017. november 3.

Ez az első krémes állagú arclemosóm. A szemfesték eltávolítása után micellás vízzel törlöm át az arcom, majd ez a lemosó következik a sorban. Sűrű, krémes állaga van, nem habzik egyáltalán, kíméletesen és alaposan hozza le a sminket az arcomról. Nem irritál és nem szárít egyáltalán, sőt érezhetően hidratál. A szemet sem csípi, egyébként alapból oda is használható.
Szóval összessegégében egy kiváló arclemosó. Bátran ajánlom bárkinek, aki szereti a krémes arctisztítókat és ráadásul egy lépésben le akarja tudni a szemfesték eltávolítást is. Nem fog csalódni!
Nekem viszont valahogy sok ez a krémes állag. Pedig vizhiányos, kiszáradásra hajlamos bőröm van, némi rozaceás tünetekkel kiegészítve. Úgy érzem hagy egyfajta filmréteget hagy maga után és talán a hosszú évek megszokása, de nekem hiányzik, hogy nem habzik. Valahogy nem érzem olyan tisztának a bőröm vele. Valószínűleg ezek csak az én egyéni problémáim.
Zsíros vagy kombinált bőrre talán sok, de száraz és érzékeny bőrre telitalálat lehet.

Update (2017.11.03.): Most, hogy az idő már egyre hüvösebbre fordul, nagyon megkedveltem. Megrendeltem ujra a kedvenc Gigi Recovery géles arclemosómat, ami nekem az összes közül a legjobb volt eddig, de sokszor van, hogy ezért nyúlok inkább. Már a filmréteg érzés sincsen a használat után. Az ősszetevő lista szép, a termék pedig nagyon jó, jár neki a felpontozás és az öt csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 3.

Antioxidánsok: Cimicifuga Racemosa Root Extract
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis Leaf Juice, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Lonicera Japonica Flower Extract
Hidratálók: Glycerin, Cimicifuga Racemosa Root Extract

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

A japán lonc virágának a kivonata. Paula Begoun információi szerint bőrnyugtató és antimikrobális hatással bír, illetve gazdag antioxidáns hatással bíró flavonoidokban és szaponinokban. Meglepő módon gyakran tartósítószerként szolgál a kozmetikumokban. A virágban ugyanis a parabén egy természetes formája található meg, a parahydroxy benzoic acid (PHBA), ami bár nem teljesen azonos a mesterséges parabénekkel, ugyanazt a benzol gyűrűt tartalmazza, ami az egészségügyi kockázatokat felveti. Szóval parabén álruhában. Ha az egyiket elkerülöd (ami egyébként nem feltétlen tudományosan alátámasztott, itt írtunk többet róla), akkor a másikat is érdemes.

Kaolin 0 0

Rövidvirágú poloskavész. A homeopátiában görcsoldó szerként használt. A kozmetikumokban a gyökér kivonatát használják, ami hidratáló, emollient, antioxidáns, bőrvédő és gomba ellenes anyag.