Safeguard

Ár:   60-140 Ft   Kategória:   Szappanok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Maniac, Módosítva: 2017. május 8.

Ár:   60-140 Ft
Kategória:   Szappanok

Antibakteriális szappan.

boszia

2015. augusztus 28.

Akciósan vettem én is a rossmanban pár hete, 6db volt egy csomagban, régebben elment az illata,de moat nagyon nem győzött meg úgy hogy oda is ajándékoztam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. augusztus 28.

marieklein

2015. augusztus 25.

Tavaly nyáron használtam először a fehér változatával felváltva, már akkor is meg voltam vele elégedve. Aztán hónapokig nem tudtam hozzájutni (legalábbis Szegeden nem volt), míg pár hete _nagyon_ akciósan vettem a Rossmannban. Rögtön be is táraztam belőle, mert csak ez tudja kordában tartani a pattanásimat. Az illatát kifejezetten szeretem:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. augusztus 25.

Debyildy

2015. május 3.

Már megint nem lehet kapni sehol se a sárgát se a fehéret. :-(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 3.

Már megint nem lehet kapni sehol se a sárgát se a fehéret. :-(

minimano81

2014. augusztus 11.

kézmosásra használjuk, azért szeretem, mert nem ázik szét

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. augusztus 11.

kézmosásra használjuk, azért szeretem, mert nem ázik szét

MissNickole

2013. december 28.

Valami borzalmas az illata, vagy inkább azt írnám, hogy szaga... Meg sem közelíti a régi safegurad szappanokat, sem minőségben, sem illatban:( Sajnálom, mert régebben a rózsaszínt nagyon kedveltem belőle, kár, hogy eltűnt a piacról....:(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. december 28.

J4n0sk4

2013. december 18.

Apró üvegszilánkot találtam a másik illatú, fehér szappanban.
Deltoid formájú, kb. 0,5 mm vastag 6 mm hosszú 2 mm széles üvegszilánkot.
Éppen új szappant kezdtem koptatni amikor egy idő után arra lettem figyelmes, hogy kiáll valami... azt gondoltam valami apró hiba, el is kezdtem kapirgálni körömmel, végül kijött, elég mélyen be volt ágyazódva.
Azt hittem először, hogy műanyag szilánk, bár túl fényesnek tűnt, mígnem rézbe el nem kezdtem vele karcolgatni, akkor jöttem rá végképp miből is van.
Mégis, hogyan kerülhetett bele? Milyen gyárban készül? Nem ártana ezt megtudni. Import szar, ez nagyon kiábrándító. Egyébként nem lenne rossz..... talán.
Kíváncsi vagyok más is találkozott-e már ilyen problémával, valószínűnek tartom, hogy nem csak engem és nem csak a fehér szappanokat érinti a probléma.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. december 18.

Apró üvegszilánkot találtam a másik illatú, fehér szappanban.
Deltoid formájú, kb. 0,5 mm vastag 6 mm hosszú 2 mm széles üvegszilánkot.

ct

2013. november 22.

Olcsó, jó, nem szárít, az alakja miatt nagyon szeretem, mert igazán kézbeillő és az egyetlen negatívuma az illata, ami valóban citromos takarítószerhez illik inkább, mint szappanhoz, de mivel én szeretem a citromillatú takarítószereket, ezért nem vonok le pontot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. november 22.

Dayanara

2013. november 20.

Végre elfogyott az előző szappanom, így felbonthattam és kipróbálhattam ezt!
A fehér társáról már elég sokat áradoztam itt: http://kremmania.hu/kremek/safeguard-against-germs-szappan
De szerintem ez is ugyanolyan jó, lényegében az ott leírtak nagyrészt igazak erre is.
Tudom, ez a legkevésbé fontos, de nekem tetszik a színe (persze vannak szebb szappanok, de az antibakteriálisak általában nem színesek), pláne így a hideg már majdnem télies idő beköszönte mellett kellemes ránézni. Az illata is tetszik, finoman érezni az egész helyiségben, de nem túl tolakodó. Természetesen nem olyan illata van, mint az igazi citromnak, de azért szerintem egész jó, amíg használom szívesen szagolom, sőt én azt sem bánnám, ha jobban megmaradna az illata a kezemen, de sajnos ez elmarad.
Nem tudom, mi történt a legelső használatnál, mert sárga színű habot képzett és teljesen befogta a körmeimet, egy pillanatra meg is ijedtem, hogy mi lesz, ha nem jön le. De lejött és most már nem engedi a színét sem. :D
Igazából ezt is szeretem és tudom ajánlani. A fehér mintha egy nagyon kicsit könnyebben habzana, ennek viszont feltűnőbb az illata és néha jól jön a változatosság kedvéért ez a sárga szín is. Nem tudom eldönteni, hogy melyik tetszik jobban, ennek is maximális pontszámot adok és valószínűleg felváltva fogom őket vásárolni.
Ja és itt is leírnám, hogy tapasztalataim szerint ez sem szárít annyira, mint a régi Safeguard szappanok, csak mértékkel kell használni, hiszen mégiscsak egy antibakteriális szappanról beszélünk. Nekem mindig botrányosan száraz szokott lenni a kezem, régebben vagy "smirgli" tapintása volt, vagy még be is repedezett és vérzett, folyton csak erre kerestünk megfelelő krémet... De ezek a szappanok valamiért mégis beváltak nekem, és olyan kedves tőlük :), mert nem durván kiszárítják a kezem, hanem ha esetleg túlzásba viszem a használatukat, akkor jelez a bőröm és húzódik, feszül és tudom, hogy akkor aznap este be kell kenni és a probléma megoldódott. Szóval én ezzel is elégedett vagyok. (Persze nem bánnám, ha most is lenne zöld és rózsaszín változat is, mint régen, de hát...)

Kifelejtettem, hogy bár a sebeket és pattanásokat egyáltalán nem csípi, amikor arcot mostam vele és belement a szemembe azt hittem falnak megyek, annyira csípte! Szerintem a fehér nem csípte ennyire a szemem, amikor belekerült, az sem volt kellemes, de ez valami pokoli volt. Akkor jár a legjobban az ember, ha miután megpróbálta vízzel teljesen lemosni inkább becsukja a szemét és megvárja míg elkezd könnyezni, mert akkor legalább magától kijön és hamarabb vége a szenvedésnek. :) De tényleg iszonyúan csípte a szemem, szóval aki arcra szeretné használni, annak inkább a fehér változatot ajánlom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. november 20.

Végre elfogyott az előző szappanom, így felbonthattam és kipróbálhattam ezt!

Maniac

2013. október 4.

Barátomnak ajánlották a pattanásaira (végül nem tudtuk meg, hogy használt volna-e, mert lusta volt használni :D), én kipróbáltam az arcomra: oda sok, nagyon szárít, húzódik tőle a bőröm, télen pedig még ennél is rosszabb lenne. Az illata citromos, egész elviselhető.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. október 4.

agocsfelicia

2013. július 10.

Én gyantázttom a lábam és ugye utánna nem lehet semmilyen "vegyszerrel" érintkeznie a bőrnek. Nos nekem gyantázás után egy hétig minimum kiütéses a bőröm. Múltkori gyantázás után véletlenül lemostam vele a lábam, 1 óra múlva eltűntek a kiütéseim! Nem szárított egyáltalán és gyönyörű lett a bőröm! EZ VALAMI CSODASZER!!!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2013. július 10.

Fényvédők: Titanium Dioxide
Illatanyagok: Parfum/Fragrance
Színezékek: Color

Nem szabványos INCI név. Jelentése: szappan alap. Sajnos nem lehet tudni, hogy mit takar pontosan.

Antibakteriális és gombaellenes szer, amelyet a személyi higiénés termékek tartalmaznak, például antibakterális szappanok és különféle lemosók. Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy rezisztenssé tehet bizonyos baktériumokat az antibiotikumokkal szemben és valószínűsíthetően még a környezetre is kedvezőtlen hatást gyakorol. A kozmetikumokban való használata napjainkban már nem jellemző.

Nem szabvänyos INCI név. Jelentése: Színezék.