Salvador Dalí

Ár:   2900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: miraclum, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. július 6.

Lelőhely:   Rossmann

Kiadás éve: 1995

Illatcsalád: virágos-zöld

Illatösszetétel: bergamott, ananász, zöld levelek, barack, gyöngyvirág, citrom, grapefruit, jázmin, írisz, rózsa, ylang-ylang, szantálfa, ámbra, vanília, cédrus, szilvafa

Dottir

2020. augusztus 23.

Drága szüleimtől kaptam még gimnazista koromban, mivel bölcsen belátták, hogy illatkórságom ellen nincs ellenszer. Az akkori lehetőségekhez képest szabad gyereknevelési szellemüknek köszönhetően viszonylag sűrűn leptek meg parfümökkel, irtó cukin igyekeztek az újdonságokat felhajtani. (Ez most kicsit off, csak amolyan Proust-osan jönnek az emlékek: apukám barna Azzaro-ja, az ultimate everbest fougere, anyu akkortájt méregerőset pöffenő Nina Ricci-jei...mindenkiben volt egy kis érdeklődés azért az illatéria iránt...bocs, hogy személyes volt, de sajnos már egyikőjük sem él, és olyan jó volt írni róluk.:))
Az illat friss-virágos szépség, kicsit Chloé-s rózsával, zöldes gyöngyvirággal, falatnyi édes gyümölcsösséggel, hintésnyi íriszes púderrel. Pont jó korban találtak el vele, szalagavató előtt, frissen-fiatalon, kibomlóban lévő nőiség idején. Emlékszem, milyen büszke voltam, mikor az angoltanárom megjegyezte, milyen finom ez az illat (nem, nem olyan volt - mármint az angoltanár). Ha lenne lányom, biztos megkapná tőlem a szalagavatója előtt a féltve őrzött régi darab maradékát. Persze megfejelve egy mai üvegcsével.:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 23.

Kromatophora

2017. április 3.

Nagyon üde, tavaszias illat, fontos, hogy nem csajos hanem nőies. Az ananászt enyhén lehet érezni a rózsa és a citrom alatt. Könnyű, nem tapadós illat, tényleg jól viselhető meleg időben is. A zöld és citrusos tónusoktól tiszta és friss marad, míg a púderességet megkapja az írisztől és a fenyőtől. Érdemes kipróbálni, szerintem teljesen összhangban van benne minden jegy, bár ez is sok összetevőjű de leginkább a rózsa, citrom, zöld levelek és az ananász, jázmin dominál. Összességében üde, de nem ropogósan friss, a citrusos jegyek sem durvák benne, és a rózsa sem brutális.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 3.

szilviakiralyno

2017. február 13.

Ó, az én cukiságom! :) Életem első állásinterjújára tettem magamra, akkor vettem, sikerem is volt vele, aztán nem is tudom hány üveggel elhasználtam belőle ( persze itt ott felváltva más illatokkal). Most is van még nekem, de már csak nosztaliából fújom magamra vagy szagolgatom ritkán. Szép emlékek, szerelmek... Hát, akkor ez menő volt ám! Virágos -zöldes illata sikkes volt, a rózsa miatt, belecsempészett egy kis édes élet érzést, hogy minden sikerülhet, friss is, üde is volt, és nagyon csajos akkoriban, és hát akkor még nem olyan kifinomult orromnak nem tűnt fel ami most, hogy mennyire plasztik szaga van, nagyon szintetikus, de ettől még egész jó illat. Millió emlékem csatolható hozzá, és ezért őrzöm az üveget. Dali művészetéért most is rajongok, úgyhogy az emlékek csak még jobban sokasodnak :) Sokat meditáltam akkoron a képei előtt, egész komoly mennyiségű újrakinyomott képem volt tőle, és naptárak, néha olyannyira elábrándozva merültem el bennük, gondolkodva, hogy Ő micsoda elme, hogy magam sem tudtam, melyik bolygón vagyok. Néhány illata ugyanilyen szürreális volt, de ez pont nem. Aranyos, kedves, és mégis csábító szép illat. Csodajó emlékezni!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 13.

egiagi23

2017. január 3.

Üde, nem tolakodó illat. Olyan igazán nőies, virágos, lágy illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 3.

Üde, nem tolakodó illat. Olyan igazán nőies, virágos, lágy illat.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance