Sante

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: mystang96, Módosítva: 2011. szeptember 26.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Hajfestékek

Stenico

2022. március 23.

Majdnem minden téren nagyon jó (ár, kiszerelés, állag, színeredmény), egyet kivéve: sajnos az ősz hajat csak többszöri használatra tudja a tövénél befogni. Mahagóni árnyalatot választottam, aminek nagyon szép a színe a végeknél. Na ja, csakhogy ahhoz 30x kell festeni... Natúr hennával (Mülleres) keverve használom, így tartósabb és a színe is szebb (inkább a piros irányába viszi el a rézvöröset).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. március 23.

mokkalany

2021. augusztus 17.

Sajnos le kell húznom a termék értékelését. Nekem konkrétan nulla a hatása. Évek óta a Khadit használom, gondoltam, kipróbálom ezt az olcsóbbat, és külön öröm volt, hogy enyhébb a szaga. Fekete teába kevertem az intenzív barna színért, és két egymást követő napon is használtam. De másodjára sem fedte el azt a kevés ősz hajszálat, amit el akarok fedni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. augusztus 17.

Narkaa

2021. február 7.

A fekete árnyalatot használtam sötétbarna hajamon. 1,5 órán át hagytam fent, az eredmény szép, fényes, közel fekete, mély-sötétbarna hajszín. Teljesen elégedett vagyok az eredménnyel, pont ilyenre számítottam. Korábban a Khadi vörös árnyalatát használtam, ennek a terméknek ahhoz képest sokkal kevésbé zavaró a szaga. A felvitel ugyan macerás, takarítással jár, de az eredmény magáért beszél. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. február 7.

Zsenike

2021. január 13.

Most először próbáltam ezt a hajfestéket (natúrvörös árnyalat). Előtte több évig vallásos Khadi-rajongó voltam, csak azzal festettem a hajamat, de most megláttam a Müllerben, hogy a Sante sokkal olcsóbb, és nagyjából ugyanaz van benne.
Hát sokkal-sokkal jobb, mint a Khadi. Ez egy kicsit szemcsésebb, nincs olyan finom porrá őrölve, emiatt kicsit nehezebb felvinni, de csak minimálisan. Ugyanolyan szépen, egyenletesen, intenzíven fed, viszont amiben sokkal jobb, az két dolog: szinte alig engedi a színét hajmosáskor, és sokkal selymesebb, fényesebb, puhább most a hajam. A Khadi festéktől hetekig zöldessárga lé mosódott ki a hajamból, bár a színét tartotta, és a hajam állagán nem változtatott.

Átpártolok a Santéhoz, számomra egyértelműen jobb és olcsóbb is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 13.

Átpártolok a Santéhoz, számomra egyértelműen jobb és olcsóbb is.

blairwaldorf

2020. május 31.

Régóta szerettem volna növényi hajfestésre átváltani, most a kartanténos időszakban hagytam is a kémiai hajfestéket szépen kimosódni, lenőni (majdnem 6 hónapig nem festettem). A Santéra esett a választásom. Én először vízzel készítettem el, viszont sokkal többet öntöttem a porra, mint amennyit a doboz javasolt. Nekem így lett krémes, hajra kenhető állapotú. A szaga egyáltalán nem vészes, olyan mintha ülnék egy szalmabálában, vagy valamilyen lucernásban, hangulatos. :D A színe olyasmi lett, mint amilyet elképzeltem (én kevertem két színt). Azóta megrendeltem a következő dobozokkal is, és hazsnálom mellé a samponját, balzsamát. Legközelebb pedig megpróbálom fekete teával kikeverni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 31.

agitkcs

Korcsoport: >54
2020. február 22.

Kérek szépen egy kis segítséget, hogyan kell használni, ui. hiába olvastam el és kevertem ki, vagy kásás massza lett, ami lepergett és nem volt kenhető vagy ha több teát tettem hozzá mindenhol folyt. Egyelőre teljes kudarc, pedig nagyon szeretném!! Talán összekeverés után együtt kell még forralni? kérem, segítsen valaki! Előre is köszönöm: agitkcs@gmail.com

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. február 22.

Betti1994

2019. június 13.

Imádom!!!! Évekig vegyszerrel festettem a hajamat, de fél éve új életet kezdtem csakis natúr dolgokat használok. Teljesen megváltozott az életem. A hajam sosem volt még ilyen csillogó és erős!!!!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. június 13.

nature12

2017. szeptember 14.

A gesztenyebarna árnyalatot használtam hennázott hajon, a vörös fényt akartam tompítani ezzel a színnel, ami sikerült is. Nem szárítja a hajam, engem az illata nem zavar. A színe nekem csak másnapra alakult ki.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 14.

natasa

2014. szeptember 20.

A naturrot árnyalatot használtam. Szép, természetes árnyalat, vegyszer nélkül. Kipróbáltam nemrégiben a terra és a nussbraun keveréket is, egész jó kis barna árnyalatot kaptam, a szokásos melír hatású őszfedéssel.
DE már régebben is tapasztaltam, hogy a por növényi festékek (a Logona is) szárítja a hajam, ugyanakkor mintha korábban zsírosodna is. Szóval maradok a Logona krémhajfestéknél. Állítólag a Sante is beújította a krémfestéket. Most még nem kísérletezek vele, talán majd egyszer.
Azért kap mégis 4 csillagot, mert évekkel ezelőtt ezzel álltam át a vegyi festésről a növényire. Nosztalgia, ilyesmi...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. szeptember 20.

Lilred

2014. február 21.

Nagyjából egy éve használom ezt a festéket. Annak ellenére, hogy macerés bekeverni, felvinni, stb, kárpótol az érzés, hogy valami természetes dolgot teszek a fejemre vegyszerek helyett. Én Flamenrot és naturrot keverékét használom, vörösborral főzöm fel és mindig kivárom a két órát a hatással. Egy akció kb 3 órás, tehát csak olyannak érdemes használni, aki ezt kibírja. Nekem 100%-ig fedi az ősz hajszálaimat, talán az egyetlen bajom, hogy élénk vörös hajszínt nem tudok vele elérni hanem csak olyan barnás vöröset, ha valakinek van valami csodatippje, várom! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. február 21.

Antioxidánsok: Beta Vulgaris (Common Beet) Root Extract

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.

Közönséges dió héjának az őrleménye, melyet dörzsölő, bőrradírozó anyagként használnak a kozmetikumokban.

Az indigó szárított, zúzott levele. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, illatokat semlegesítő hatású összetevő. Használata egyre inkább elterjedt, mint természetes hajfestési alternatíva. A Wikipédia informciói alapján régen növényekből vonták ki, főleg az színagyag nevét viselő indigócserjéből, a ma a felhasznált indigó túlnyomó többsége viszont szintetikus. Az indigó önmagában kékesfekete, míg hennaporral vegyítve bronzbarna hajszínt eredményez.

cékla gyökerének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő. Paula Begoun szerint a cékla gyökere gazdag forrása az antioxidánsoknak.