Sarah Jessica Parker

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: anonymous, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2019. október 21.

Sarah Jessica Parker 2016-ban kiadott fás-aromás uniszex illata.

Sarah Jessica Parker Stash FÚJÓS
Ár: 5 ml 1600 Ft, 10 ml 2800 Ft , Eladó: galagonyanya
Állapot: 5 ml vagy 10 ml fújós frissen fújva, minőségi üveg parfümszóróban, Helyszín: Pécs, fizetés: banki utalás után küldöm postán maradóra vagy Foxposttal
Ár: 1600.- / 2800.- + szállítás , Eladó: eannamaria
Állapot: Frissen fújva, Helyszín: Budapest I., fizetés: Személyes átvétel, Foxpost, ajánlott levélként postán maradó, előre utalással

Linett21

2021. július 29.

Upd.:
1. Meg is van a szivárgás oka. A kupakja egyszerűen túl alacsony. (Legalábbis a 30 ml-esnak biztosan.) Ha tisztességesen rápattintod, hogy le is zárja teljesen;a fújókája folyamatosan feszültség alatt van, mintha folyton kicsit nyomnák lefele ujjal. A kupak alatt így folyton nedves a fújóka környezete. Ne pattintsd rá a kupakot, ha jót akarsz. Csúnya típus-, és dizájnhiba :-(
2. Ne fújd ruhára. Olajos foltot hagy maga után. A bőröm egy 1 órával fújás után is fénylett az olajtól...

Ez döbbenetes...
Hirtelen csak ez jutott eszembe az első talákozásunkkor. Ami nem indult jól. Vakon rendeltem az N betűs oldalról (épp aromás-fás ámokfutó korszakomat élem, és hát mikor máskor, mint pont 35 fok melegben, LOL). :-)
Első méreg: a celofánnal is lezárt 30 ml-es üveg nem egészen 2/3-ig volt csak tele; szóval, jó, ha tán 20 ml volt benne. Szemöldök ráncolás. Utána fújás. Blatterre, kupakba, és bőrre. Megen szemöldök ráncolás + kimerevedett szem. Ez bizony terpentinszag, de töményen! Mindhárom helyre fújva. Miii vaaaan???
5 perc elteltével viszont a világ (számomra) legcsodálatosabb meleg-gyantás-balzsamos-fás illata kerekedett ki belőle. Instant LOVE!!! Grépfrútot és zsályát nem éreztem benne (bár lehet, ők voltak a felelősek a kezdeti terpentinszagért). Ez a parfüm nem "aromás-fás", hanem "fás a köbön" típusú.
A massoia-fa, a cédrus, az olibanum és a vetiver mindent visz. Téli, melengető moccachino jut róla eszembe, amit egy ódon kastélyban kortyolsz; minden fal csupa-csupa lakkozott fa borítású körülötted, a padló is; ülsz a bögrével az alig fényt adó, égő kandalló előtt és picit nyikorog alattad a hintaszék. Minden ízében sötét és fás, intenzív, magával ragadó; mégsem érzem soknak, vagy fullasztónak. Férfin is nagyon tetszik. :-)
2 bánatom van: egyrészt ez a csoda max. 3 órát bír (rajtam). Másrészt a csomagolása. A fragin is többen panaszkodtak, hogy valahol ereszthet, másnak is illékony. Talán nálam is ez lehet a bibi, hisz a csomagolása amúgy bontatlan, sértetlen volt.
Mindettől eltekintve az illat előtt térdre borulok, 5 csillag.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. július 29.

Upd.:

Ez döbbenetes...
Mindettől eltekintve az illat előtt térdre borulok, 5 csillag.

kisko

2021. január 25.

Annyi véleményt olvastam róla, és igen. Húha! Teljes szerelem, elsö alkalomtól fogva tudom, hogy életem végéig viselni tudnám. Teljesen különbözik az ismert parfümök 99%-ától. Váltakozik, brutál cédrus, néha elötör a tömjén, hol meleg kókuszosság, hol valami frissesség. Semmi “floral fruity” lötyögés, teljesen lehengerlö, puha és kemény egyszerre, mint egy mély erdö. 10 éve nem volt signature illatom, hogy pont egy celeb parfüm fogjon meg...

Érdekesség: Vannak, akik kovaszos uborkát éreznek belöle és nem tudják viselni (ezt más parfumnel is olvastam, nem tudom milyen jegy miatt). Érdekes, hogy az elején én is kiérzem, de hamar elillan, és a többi jeggyel nem is zavaró.

Update: továbbra is teljes szerelem, más illataim is vannak, de ő az etalon. Most már kiismertem, hogy számomra háromfajta arca van hőmérséklettől és felviteltől függően.
1. Amit legkevésbbé szeretek és igyekszem elkerülni (és gyanaítom, hogy a negatív véleményzők is ezt ismerhették meg) az az erős férfias, szúrós. borotvahabos oldala. Nem neheztelek miatta, hiszen ennyi férfias illatjeggyel ez nem csoda. Nagy hőségben jön elő, illetve akkor, ha töményen fújom csuklóra - így nálam Stash csakis levegőbe permetezve és belesétálva jöhet szóba. Nálam ez gyakori az unisex illatoknál, hogy töményen a bőrre nem tudom alkalmazni, mert Steven Segallá változtok.
2. A krémes-kókuszos-körbeölelős oldala talán a leginkább a kedvencem, ez az, ami ruhákon is nagyon jól megmarad, azt mondják a massoia fának van ez a tejes jellege. Ruhára fújva ez a jegy életrekel, illetve mozgásra feléled napközben, mámorító.
3. Az aromatikus-gyógynövényes-grapefruitos oldala, ez a fejjegy, kifújáskor erős, de később is felsejlik. Én ezt nem tanultam meg egyből értékelni, de most már hatalmas kedvencem, frissítő, egyedi, pazar, néha sajnálom, hogy nem tart tovább.

Beszereztem az olajat és a hajsprét is mikor a tartaléküveget rendeltem...mindkettő fantasztikus.
Ajánlom a beautystore-ról rendelni, 35GBP felett ingyen szállítanak, bár most a Brexit miatt kellett 20% áfát fizetnem, de így is nevetségesen olcsó egy ilyen csodáéért.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 25.

Dottir

2020. szeptember 15.

Nem vagyok egy celebparfüm-rajongó, Naomi Campbell Naomagic illatát használtam talán ebben a kategóriában eddig, azt nagyon szerettem. Nem korlátoltságból, egyszerűen nem találok nekem tetszőt közülük, legalábbis azok közül, amiket eddig megszagoltam. SJP-től sem a Lovely, sem a Covet nem kivétel, és az itteni/Fragis véleményektől felajzva beszerzett Stash sem. Rajtam egy teljesen átlagos, fougere-szerű férfiillat kicsit átizzadt ing vibe-bal...úgy érzem, a különlegesség a "nő férfiparfümmel" tematikán nem lép túl. Férfiillat kategóriában sem tetszene, szóval egy nagy kerek nem rája.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. szeptember 15.

Szofijaa

2020. augusztus 5.

Ritka az olyan parfüm itt, ahol csak pozitív illetve kedvesen megfogalmazott "nekemnemtetszikdeamúgyjó" kritikát lehet olvasni. Ez az.

Off: az előző véleményemet egy másik parfümnél (LVEB) nem szántam sértőnek, nálam az unalmas azt jelenti, hogy nem ugrok fel az illatra, hűha, ez mi, ez kell. Tudomásul veszem, hogy más szereti és nekem is kellemes benyomást kelt, de semmi más. Nem venném meg, ennyi.

Jóval durvább véleményeket olvastam már főleg külföldi oldalakon, de itt is, hogy az általam hőn szeretett illatot nő nem hordhajtja, az nem nő, förtelem, konkrétan a kritika végére már nem is érzed emberi lénynek magad.
Ezt a parfümöt is sokáig pár eléggé keményen megfogalmazott kiritka miatt nem akartam megvenni. Valószínű, ha P.. nem teszi fel, nem is nagyon rendelem meg sehonnan.
+ az előző élmény, emlékleírás meggyőzött arról, hogy nekem ez kell.

Sarah Jessica Parker, a Szex és New York engem anno teljesen hidegen hagyott. Volt jó pár frappáns jelenet, de nem néztem rendszeresen.
Tavaly olvastam, hogy Sarah egyik kedvenc illata az Avginon, szereti a szürkét és hasonló érdekességek. Utánaolvastam és meglepődtem, szégyelltem magam, hogy mennyire félreismertem és egy-két film alapján ítéltem meg.
Ő a nő, magassarkú (de nem szól be, ha te nem azt hordasz), balett, színházban játszik, értelmes, karakteres. El tudom képzelni, hogy végig közreműködött az illat kreálásában (ahogy írták), de az hogy rábólintott, már az nálam plusz pont és tisztelet, hiszen ha végigpörgetjük a színész, hírességes illatokat, bizony nem sok ilyen érdekes illatot találunk.
Ennyiért.
Imádom.
Nyers, puha, tejben ázott szent fa, ezer jelző mehetne rá, igazából az előző vélemény mindent leír.
Utóirat: barátom is kaprot érzett ki a gyöngéd, fekete kis zsákból.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 5.

+ az előző élmény, emlékleírás meggyőzött arról, hogy nekem ez kell.

Ennyiért.
Imádom.
Utóirat: barátom is kaprot érzett ki a gyöngéd, fekete kis zsákból.

emb1p3

2020. május 13.

Frissen lakkozott fa, meleg tej és tömjén, folyamatosan változó arányban. Száraz és bársonyos. A körmenetek, a balzsamos nyári esték a Tisza-parti fenyvesben, a hangos tábortűz után még hosszú órákig pislákoló parázs, a gyerekkorom. A férjemnek szántam, de hát nem értékelné eléggé, úgyhogy megtartom. Úgy érzem, hogy ez hosszútávú elkötelezettség lesz. Írták a többiek a CdG Wonderwood-ot, és abszolút értem, de annak a leszáradása sokkal édeskésebb szantál, a fejillata pedig látványosabb, a hideg-meleg kontrasztja miatt ravaszabb, dominánsabb, az egész parfüm nagyobb utat jár be, mint SJP-é. Nagyon szeretem a Wonderwoodot is, van is itthon, de most a Stash lineárisabb, egyforma hőmérsékletű, gyengédebb kompozíciója valahogy sokkal jobban vonz, otthonosabb. Haloványan emlékeztet Dita Von Teese megboldogult Erotique-jára gyantásságában és faforgácsosságában, persze ott volt bőr meg egy kis rózsaolaj is, dehát érjük be azzal, ami kapható.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 13.

Kodi

2020. február 10.

Azzal a felkiáltással, hogy ami SJP parfüm, az rossz nem lehet, sikerült vakon megrendelnem. Később gyötört is a lelkiismeret, mert a fragranticán aztán lehet mindenféle véleményt olvasni róla, de hát jött a lila köd... Ahogy vettem ki az üveget a dobozából, kaporszagot éreztem, Uramatyám, már szkenneltem is magamban az ügyfélszolgálat számát, hogy fogom visszaküldeni. Hirtelen új értelmet nyert a név, vagy ige stash=eldug, biztos helyre tesz. Talán a zsálya játszhatott velem, felfújáskor szerencsére nagyon rövid ideig éreztem, végül egy szép fás harmónia alakult ki rajtam, ami határozottan uniszex, van egy kis gyógynövényes feelingje. Kicsit olyan, mintha a Villoresi Yerbamate legyengített védőoltása lenne. Teljesen más okból - az egyboszorkával folytatott diskurzus folyományaként a másik kézfejemen a Mauboussinom csücsült, valahogy még vele is érzek rokonságot, sőt ha valaki beköti a szemem és azt mondja, hogy Mauboussin edt változata, simán benyeltem volna, mint kacsa a nokedlit. Persze a Stash fásabb és gyógynövényesebb, szívillatában pedig pici borotvahabos szappanosságot véltem felfedezni. Talán más is emlékszik még a Barbon borotvakrém illatára, ahogy az apukája habosítja fel a pamacssal. Szóval érdekes ez a parfüm, nosztalgikus érzéseket kelt. Sajnos az a baj vele, hogy férfiparfümnek túl erőtlen, női parfümnek pedig meglehetősen férfias, ezt fel fogják róni neki. Erősség is inkább csak edt szintű. Saját magamon el tudnék képzelni egy intense verziót. Én kedvelem azokat a női parfümöket, amikben van egy kis pasis fricska, úgyhogy nekem bejön. A celebparfümök között pedig egyenesen unikum, még csak hasonlót sem tudok. Vakon persze nem szabad megvenni, csak elvetemült pasiparfüm imádóknak. Igazi rétegparfüm. Holényi Zita youtuberen például el tudnám képzelni, remélem olvassa ezeket a sorokat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. február 10.

Timi8

2019. október 18.

Nekem az olaj vàltozata van meg, flancos, pazar, isteni finom. Nagyon kellemes meglepetès volt, azonnal belezùgtam. Rètegezhető is màs illatokkal (pl., vanìliàssal, karamellàssal, fűszeressel...), de mindent legyűr hamar ès csak benne gyönyörködhetünk. Megèri beszerezni! Különleges illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 18.

Pajzs

2019. október 18.

Ráncos borsszemek, keserű grapefruithéj, frissen lakkozott fa, kámforbalzsam. Gyógynövénykrém a lelkemre.
Egy részem asztalos, szúbogár, fakopáncs vagy fenyő lehet, annyira ínycsiklandó ez a sok zamatos fa.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 18.

Verona5

2019. február 7.

Amikor egy kedves illatostárs parfümjét megszagolhattam, szinte azonnal bele tudtam volna szeretni. Szerencsére akkor nem kértem belőle fújóst, mert később, amikor a CCC cipőboltban jártam - na ott újra megéreztem az illatot. Vagy ez, vagy valami más igazán hasonló, amit az üzlet illatosítására használnak, két boltjukban is éreztem. És.... hát nem szeretnék cipőbolt illatú lenni. Azóta maradok SJP Covet nevű művénél! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. február 7.

elvanui

2019. január 15.

Aaahhahahaha!!! Iiigeeen! Hú, végre. De vártam, hogy tesztelhessem!
Nem is okozott csalódást! Hogy ne imádjam, mikor ennyi finom száraz ropogósság van benne?! Csodaszép. Szantál, vetiver, cédrus, pacsuli, bors, zsálya, ommmmmmm... Olyan, mint egy nyugtatólövedék. Azonnal hat. Hú, de jó...
Tényleg van kicsi Wonderwood-rezgése, de sokkal kevésbé édes, sőt, egyáltalán nem az. A szantál Villoresi-kaliberű, mély, csontszáraz, filozofikus, és szerencsére van a cédrusában és még valamiben ( Zsálya? Boróka?) egy halvány utóirata a rég megdicsőült, és már angyalként tovább élő Satellite Padparadschának is.
Kelleni fog...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 15.

Aaahhahahaha!!! Iiigeeen! Hú, végre. De vártam, hogy tesztelhessem!
Kelleni fog...

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Octinoxate, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane
Illatanyagok: Parfum/Fragrance
Színezékek: Green 5 / CI 61570, Yellow 5 Lake / CI 19140, CI 14700

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színező anyag. (Zöld)

Színező anyag. (Piros)