Schering-Plough

Ár:   800 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Izord86, az összetevőket feltöltötte: niki994, Módosítva: 2017. április 10.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

A betametazon a kortikoszteroid-készítmények erős hatású csoportjába tartozik, a szalicilsav a pikkelyek és a bőr hámló, száraz részeinek leválását segíti elő. A hajas fejbőr psoriasisának és seborrhoeás dermatitisének a kezelésére alkalmas.

szbrigi20

2020. március 27.

Ez egy igazi csodaszer! Ekcémás bőröm van és ez az egyetlen gyógytermék ami segít nekem, bár én nem fejbőrre alkalmazom. Bekenem vele az érintett felületet, 2 napra rá már semmi nyoma sincs a problémanak a bőrömön. Az az egy a baj vele, hogy vényköteles, viszont árban verhetetlen!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 27.

Kmerci

2017. október 5.

Seborreas fejbőrömről 100%osan eltűntette és tünetmentessé tette az első tubusnyi oldat! Sajnos miután elhagytam ezt a terméket legfőképp az erős szteroid tartalma miatt előjött újból az egész... és nem mellékesen előjött nálam ebben az időszakban a beteg tájékoztatóra feltüntetett mellékhatása is ami a túlzott szőrnövekedés. Ez elsősorban az intim területekre, hónaljakra, hasra jött elő és ezért nagyon csalódott vagyok ez nekem már nem éri meg a 'valamit valamiért' mondás szerint​, mert így se vagyok csupasz kislány típus... :( Próbálkozom most az Uriage habzó géllel barátnőmnek az segített majd meglátjuk, később véleményezek róla.

UPDATE!
Sajnos a 4450Ft-ért vásárolt Uriage is kuka. :( Annyira borzasztó hogy csak ez mellett tudok ember lenni, bármit próbáltam éreztem a saját fejszagom(zsíros korpáról beszélünk...) és viszkettem mint állat, meg hullott rólam a korpa mint egy hózápor...újravettem elkeseredettségemben és már az első használat után VÉGE, eltűnt, elmúlt, sehol egy darab korpa sehol a pirosság és nyugodt a fejbőröm...annyira két oldalú ez a dolog de marad a valamit valamiért, remélem nem jön elő más mellékhatása...maximum végleges szőrtelenítés. :D

Update2.:
A Subrina hajszesz tényleg bevált teljesen, viszont ajánlom hasonló problémákkal küzdő embereknek!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 5.

UPDATE!

Update2.:

szusmus

2017. április 8.

Talán 1-2 órára ha megszünteti a viszketést, a hajam zsíros marad ott, ahol használtam. Ha egy kicsit is sebes a fejem, akkor nagyon csíp. Inkább nem is használom, nem sok értelme van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 8.

barbusus93

2017. január 5.

Bőrgyógyász írta fel a seborrhea dermatisis-re. Nem tudom miért, de nekem sajnos elég kevés ideig volt elegendő ez a mennyiség. A felvitele a hosszú hajam miatt nehézkes volt, annak ellenére, hogy az oldatot egyébként könnyen lehetne felvinni. Naponta egyszer kell alkalmazni. Az oldat számomra eléggé erős "illatú" bár szerencsére ez pár perc után nem érződik. Számomra ez egy csodaszer, elmulasztotta a viszketést és a többi tünetet pár napon belül. 1 hónappal később kaptam egy krémet is, amelyet hetente 1x kellett használnom. Végig csináltam a procedúrát de az előző hónapban kezdhettem elölről az egészet. A seborrea dermatitis egy olyan dolog, amitől az ember nem szabadul :( Újrahasználtam megint az oldatot és ugyanúgy csodát tett a fejbőrömmel. Sajnos a szteroid tartalma eléggé eltántorító, ha továbbra is fenn állna ez a jellegű probléma lehetséges, hogy átgondolnám az újrahasználását.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 5.

willow21

2016. május 21.

Kétszer próbáltam meg használni zsíros korpára és ekcémára. Először kb. három évvel ezelőtt fél évig használtam, akkor először nagyon jó volt, utána hozzászokott a fejbőröm, és olyan volt, mintha semmit sem használtam volna.
Ekkor váltottam egy másikra (Alpicort plus), ami nagyon jó volt, de csak bőrgyógyász írhatta fel, később azonban nem tudtam havonta eljárni, emiatt visszatértem ehhez, amit a háziorvosom is fel tud írni. és azóta (kb. 2 éve) ezt használom. Teljesen jól teszi a dolgát, habár a szteroidtartalma miatt hosszútávon valami más megoldást kell keresnem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 21.

rose

2016. január 19.

Nekem sajnos nincsenek olyan jó tapasztalataim, mint az előttem szólóknak. Erős szeborreára írta fel az orvos, ami brutális hajhullással és viszketéssel járt, de nem hogy javított volna, inkább rontott az állapotomon. Egy hónapig használtam, aztán próbaképpen elhagytam, és 1-2 nap alatt drasztikusan elkezdett javulni a fejbőröm állapota, és a hajhullás is mérséklődött. Egyértelműen pénzkidobás volt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 19.

Bogyóka

2014. március 15.

Hajas fejbőrös pikkelysömörre alkalmaztam a krémjével együtt, mivel sokszor kapartam a fejbőröm ezért engem is csípett. Egy ideig használtam csak, rengeteg szteroidos kencen vagyok már túl, most gyógysamponnal, gyógynövényes hajszesszel kezelem, elmúlni sosem fog, tünetmentesítésre a legjobb a sós tengervíz és a napfeny, ugye ami sok bőrbetegsegnek gyógyító hatású. De hát legyen tavasz és jöjjön a nap, nekem mar az is segít.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. március 15.

svivko

2013. november 5.

Bőrgyógyász írta fel seborrheára. Ezt meg a Bioderma Nodé DS+ sampont, és a Garasone fülcseppet, ha ott is érezném a szárazságot.
Tökéletesen bevált. De már az első alkalomtól. Nekem, és a páromnak is. Igaz, a kivakart sebecskéket csípi, büdi, szúrós alkoholszaga van-hajszárítás után azonnal eltűnik-, de valamit valamiért. És 1 hónap használat után már csak a nagyon makacs bibik maradtak meg -saját hülyeségemből "stresszpiszkálás". A korpásodás is szinte azonnal eltűnt!
Én hajmosás, és előszárítás után használom.
Kiszerelése remek. Megkönnyíti a használatot, pont elég mennyiséget nyomhatunk vele.
Ami a problémám (a probléma után), hogy baromi gyorsan zsírosodik a hajam. Nem tudom ettől-e vagy a sampontól, de el kell kezdenem valami hatékonyabb sampont keresni az amúgy mindenmentes Balea ultra sensitive helyett, amit direkt erre a gyógyuló időszakra vettem.
Öt csillag, plusz egy leborulás. 1 éves vakarózást és "basszus, de érzékeny/allergiás a fejbőröm" birka időszakot segített magam mögött hagyni, már 1 használattól.
Támogatott ára 700Ft körüli, ami kb 2 hónapnyi mennyiség.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. november 5.

Én hajmosás, és előszárítás után használom.
Támogatott ára 700Ft körüli, ami kb 2 hónapnyi mennyiség.

Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid