Schüssler

Ár:   2200 Ft   Kategória:   Arcápolók
Lelőhely:   patikák, bioboltok, online   Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Homeobubus, Módosítva: 2019. február 19.

Lelőhely:   patikák, bioboltok, online
Kategória:   Arcápolók
Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

Dr. Schüssler-féle sót tartalmazó (Nr. 6.) homeopátiás krém. Májfolt, vitiligo, szeplő, ill. öregségi foltok megjelenése esetén ajánlott. Enyhe fokú ekcéma kezelésére is alkalmazható.

Eszter32

2018. augusztus 3.

Terhesség alatt jöttek ki a pigmentfoltjaim, azóta használom. Csodát nem kell várni tőle, de volt olyan nap, amikor reggel nem kentem be az arcom vele és kimentem pár percre a napra és bizony sötétebbek lettek a foltok. Szinten tart.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 3.

szzh01

2017. május 21.

A terméknél látható INCI még egy korábbi változat, a Schüssler hivatalos honlapján ezt a mondatot (is) találtam a krémről, valamint más INCI-t:

"Ez a natúr krém titanium-dioxidot tartalmaz, mely természetes fényvédő hatásáról ismert. Ez a legismertebb fizikai fényszűrő, mely a bőr felszínén védőréteget képez, ezzel visszaverve a káros UV sugarakat, így a nyári bőrápolás tökéletes alapeszköze lehet."

A Schüssler oldaláról ide másolom az aktuális összetevőket:
Aqua, Cetearyl Alcohol & Cetearyl-Glucoside, Butyrospermum Parkii Butter, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract&Propanediol, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Sorbitol, Potassium Sulfate, Benzyl Alcohol&Dehydroacetic Acid, Argania Spinosa Kernel Oil, Persea Gratissima Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Cocos Nucifera Oil, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Titanium Dioxide&Silica, Theobroma Cacao Seed Butter, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Potassium Sorbate, Tocopherol, Beta-Sitosterol, Squalene, Lactose, Magnesium Stearate, Zea Mays Seed Flour

És most jöjjön a vélemény:
Nagyon megörültem neki, hogy van benne fényvédő, el is használtam nyáron egy tubussal. Mint az összes Schüsslerből, ebből a krémből is hatalmas mennyiséget szippant fel a bőröm, nem irritál szemkörnyéken sem. Döbbenetesen (már-már túlságosan is) matt a finishe, elképzelni sem tudom, hogyan érik ezt el ilyen gazdag összetevők mellett.
Táplál, ápol, viszont nekem egyáltalán semmit nem változtatott sem a szeplőkön, sem a májfolton és a szemem alatti lilás-barnás bőr állapotán sem. Mivel erre ajánlják, ezért rovom fel neki, egyébként ez nem lenne elvárás egy nappali krémtől.
Nem is tudom, 4-est vagy 5-öst érdemel-e, vacilálok..., legyen egy gyenge kegyelem 5-ös a szép INCI és a mennyiségéhez képest kedvező ára miatt.

UPDATE 1 évvel később:
Jól tettem, hogy kegyelem 5-öst adtam neki korábban, annak ellenére, hogy májfolt ügyben semmit sem ér számomra. Azóta már többször is újravettem, s különösen napos időben előszeretettel nyúlok érte reggelente a fizikai fényvédő tartalma miatt.
A homeopátiás része őszintén szólva nem érdekel (nem is hiszek benne), de egy nagyon korrekt, jól felszívódó tartalmas natúr arckrém anélkül is, igen kedvező ár-érték arányban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. május 21.

A Schüssler oldaláról ide másolom az aktuális összetevőket:

És most jöjjön a vélemény:

UPDATE 1 évvel később:

Sueann

2016. december 5.

Nekem nem használt. Jó krém ezért 3 csillagot kap, másnak láttam is, hogy használt. Most már tudom azt is, hogy nekem miért nem. A pigmentfoltok hátterében több ok is lehet. Ha nem a 6. só hiánya okozza, akkor nem fog használni. S nekem nem az áll fent. Úgyhogy nem a krém hibája, hanem én nem az oknak megfelelővel próbálkoztam.
Most a pigmanormal próbálkozom a májfoltjaimra, ami talán az összes elszineződésre hatással van. A tapasztalataimat ott kommentelem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. december 5.

evipel

2016. május 29.

A Schüssler sókat és a krémeket már 10 éve használom, és mindenkit csak bátorítani akarok, hogy próbálja ki öket. Nagyon érdemes utána olvasni, mert ezek a sók biokémiai hatásuknál fogva valóban hatnak. Az egyetlen anti-aging hatást csak itt tapasztaltam. Ha valaki érzékenyen reagál a krém egyéb összetevöire, akkkor érdemes saját krémet készíteni, ami nagyon egyszerü. A porrá ledarált tablettákat, csak a dhu-tól, összekeverni egyéb kedvenc krémjével és kész! Az arcra reggel az 1-es este a 11-es ajánlott. Nagyon jól pótolja a vízhiányt a 8-as. A 3-as gyulladásra, a 6-os börporblémákra, pl. korpás, ekcémás börre ajánlott.
Minden sónak és krémnek saját funkcíója van, érdemes beleolvasni az interneten, bioenergetikus hu- gyogymodok- schüssler-só terápia. Ajánlott kúraszerüen a tablettákat is szedni, 3 hétig, utána 1 hét szünetet tartani. A Schüssler terápia nemcsak a szépséget ápolja, hanem egy nagyon fontos és egyszerü gyógymód kisebb problémákra.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. május 29.

Zsolkamolka

2016. február 4.

Sajnos ahogy bekentem az arcom, szinte rogton rakvoros lett, egett. Sokfele kremet probaltam, de igy meg nem jartam. Kar erte, mert masnak bevalt, biztam benne, hogy nekem is jo lesz...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. február 4.

Zsolkamolka

2016. február 4.

hkitti13

2016. január 29.

Nagyon jó, gyorsan felszívódik nincsen ragacsos hatása.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. január 29.

Nagyon jó, gyorsan felszívódik nincsen ragacsos hatása.

Hópihe2011

2015. december 28.

Az ünnepekre megbolondult a bőröm,s amit eddig használtam krémet az arcomra,hirtelen nem tetszett neki.Kijött az ekcémám,s bármivel kentem irritált,száraz volt a bőröm,s nagyon viszketett.Épp volt itthon ebből a krémből,s kínomban kipróbáltam rá.S láss csodát:3 nap múlva nyoma se volt a panaszaimnak.Ami plusz pont,hogy abszolút nem zsírosítja a bőröm!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. december 28.

GNóri

2015. december 25.

Anyukám használja. Barnás szem alatti bőrre is ajánlják ezt a krémet. Körülbelül egy hónapja használja, reggel és este is, és észrevehetően világosabb lett a szeme alatti bőr.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. december 25.

Aquariusgirl

2015. augusztus 24.

Vízhiányos, zsirosodásra hajlamos bőrre alkalmazni felér egy máglyán elégetéssel. Fulladozott a bőrőm alatta, belement a szemembe, ami jól begyullad tőle, a hajam az arcomba ragadt reggelre.......... és semmit sem halványított a foltjaimon.......

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. augusztus 24.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Sorbitol, Sodium Hyaluronate

Sorbitol h 1 1

Sűrűség szabályozó segédanyag.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Squalane eo 1 0