Some By Mi

Ár:   8000 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: tara95, Módosítva: 2023. július 28.

Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Nyugtató hatású SPF50+ / PA++++ faktorral ellátott fizikai fényvédő, ami erősíti a bőr természetes védőrétegét. Segít a ráncok megelőzésében és egyenletessé teszi a bőrfelszínt. Könnyen felszívódó, lotion textúra, ami nem hagy kellemetlen, fehér réteget az arcbőrön.

4900.- Some By Mi Truecica Mineral Calming Tone-up Sunscream SPF50+ PA++++
Ár: 4900.- , Eladó: Iszike
Állapot: Új, bontatlan 50ml, Helyszín: Veszprém , fizetés: Személyesen Veszprémben vagy Posta , Foxpost , Packeta , vagy MPL csomagautomata

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

KonDori

2023. március 27.

Nekem nagyon bejött. A kombinált bőröm nagyon szereti, pattanásokat nem okoz. Nagyon gyorsan becuppan, könnyű, géles állag. Kellemes viselet, nem akarom lemosni 5 perc után. Nálam nem hagy fehér réteget. A finishe bőrfény vagy talán kicsit glow, nap végére már azért fényes. Én sminkelek rá, nem kukacosodik, nem mászik el róla a smink.
Ami negatívum: az erőteljes illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. március 27.

Ami negatívum: az erőteljes illat.

Alsace

2022. július 15.

Könnyen felvihető, nem kukacosodik, és szuper sminkalap is. Én nagyon fehér bőrű vagyok, de még engem is rendesen "lemeszelt", szóval a marketing itt nem jött be. Sminkkel egyébként szépen lehet ellensúlyozni ezt és nagyon szép bőrképet ad egyébként.. Nekem 2 hónapra volt elég egy tubus, úgy, hogy felvágtam már a végén és minden cseppjét elhasználtam. Nem járok ki naponta az utcára, otthonra nem kenek fényvédőt, amúgy is UV szűrős ablakunk van. Fenn van az újravevős listán, csak sajnos nehéz beszerezni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. július 15.

Vicus

2022. január 5.

Nagyon szerettem. Enyhén illatos, fehér színű, jól kenhető krém. Jól be tud szívódni, enyhe fehér réteget hagy a bőrön, de ennek ellenére volt, hogy dupla réteget kentem fel. Néha morzsálódott, nem minden réteggel működött jól. Furcsa, hogy csak fizikai szűrők vannak benne, de alig hagy fehér réteget, emiatt kissé szkeptikus vagyok a védelmével kapcsolatban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 5.

anneshirley

2021. június 19.

Kellemes, könnyedebb állagú fényvédő, ami sajnos (az egyéb használt termékektől függően) kisebb-nagyobb mértékben morzsálódik, különösen smink alatt. Bár nem égtem meg vele (erre amúgy sem vagyok hajlamos), ilyen alacsony cink-oxid tartalom mellett van némi kétségem a faktorszámot illetően. Tartottam az illóolajoktól, de nem okoztak problémát, és szerencsére nincs túltolva az illatozás. Inkább bőrfényűnek mondanám, nem mattnak, ami hőségben egy idő után zsírosba csap át (de ez egyéb fényvédő termékek esetén sincs nagyon másként).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. június 19.

Guinevere97

2021. május 1.

Előnye, hogy fizikai fényvédő és valóban nem hagy fehér réteget. Nagyon jellegzetes teafás illata van (aki érzékeny az illóolajokra, annak már sok lehet ez a mennyiség), a nyugtató hatásáról nem tudok nyilatkozni. Kipattogni nem pattogtam ki tőle.
Viszont! Borzasztóan pereg, az én bőrömnek szüksége van az aláhidratálásra, úgyhogy igyekszem vékony rétegben felvinni, de még így is. Gyorsan kell vele dolgozni, mert az orr-szem-szemöldök környékén ott marad a réteg és az már csak leperegni fog.
A fényvédőt meg újra kell kenni, ami ezzel lehetetlen anélkül, hogy ne peregne le az előző réteg fehér foltokat hagyva az arcon.
Már csak házon belül használom. Kár ezért a pergésért, mert amúgy viselhető állaga van, nem fullasztja a bőrt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 1.

goldgirl

2020. december 1.

Életem első fizikai fényvédője, nem tudtam mit várjak tőle. Az állaga nagyon tetszett, ezért megörültem a használatakor. Egy irodai munkanapon nem lett volna értelme tesztelni és utána véleményt írni, ámde egy teljes napon, a strandon, többszöri újrakenés után bizony este hazaérve konstatáltam, hogy piros a homlokom és az orrom teteje, amin teljesen ledöbbentem. Már régi motorosnak érzem magam a fényvédőzést illetően, ezért tudom, hogy nem én szúrtam el valamit, kémiai fényvédővel még soha nem "sikerült" leégnem pl strandon a tűző napon. Azóta használni sem mertem, mivel akkor ezek szerint ennyire megbízható. Hozzáteszem ebayről van, bár már korábban is rendeltem onnan kozmetikumokat, egyikkel sem volt baj.eredetinek tűnik, megbízható sellertől rendeltem :(

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 1.

ursuska

2020. július 19.

Nagyon kellemes, könnyű, fizikai napvédő. Zsíros bőrre csodás, nem nehéz, nem olajos, hamar beszívódik. Nekem sajnos olykor morzsolódik és elsőre nagyon tolakodó az illata. Az ára is elég pénztárcabarát szokott lenni. Legszívesebben négy csillagot adnék, viszont annyira nehéz úgy általában ilyen szuper állagú fizikai zinc oxidos fényvédőt találni,amelynek az inci-jében "csak" az a kivetni való, hogy illatos olajok vannak benne. Ha lenne még egy tubusom, szívesen elhasználnám, megéri az öt csillagot. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 19.

tara95

2020. július 1.

Túl vagyok már jó pár fényvédőn, de eddig ez a legjobb.

Állag: géles krém, pillanatok alatt becuppan. A tubus szétvágása után sem marad feltapadt krém, az utolsó cseppig ki lehet nyerni.
Illat: az illóolajok miatt citrusos, nem irritál.
Ár: középkategóriás, szerintem megéri.
Fehér réteg: hajlamos rá, ha túlságosan alárétegezünk, valamint a hajtő-szemöldök vonalnál kiemelten érdemes figyelni. Nekem az vált be, hogy szilikonmentes krémet teszek alá és inkább 2x viszek fel kisebb mennyiséget belőle, nem egyszerre sokat.
Szilikon, alkohol, parabén: nincs.
Pattanások: újakat nem okoz, nem szárít, kicsit csökkenti a gyulladást, ha van.
Finish: természetes bőrfénynek mondanám, de van amikor kicsit sokallom. Leginkább akkor működik, ha sok hidratáló szérum/tonik van alatta, nagyon kevés hidratálóval. Ha véletlenül megszalad a kezem, kellemetlenül átfénylik és néha ragad is.

Némi észrevétel: nem csak ennél a fényvédőnél, általánosságban a fizikai daraboknál feltűnt, hogy valami nem okés. Valószínűleg a szárazabb összetevőlista az oka annak, hogy a bőröm vízhiánya a gondos rutin ellenére sem állt helyre, akármit tettem ellene, eddig. Ugyanis lecseréltem kémiaira. Már 2 nap múlva szinte fellélegzett az arcom, nincs sminkelésnél idegesítő pergés, szemöldökbe ragadt krémes szenvedés, az összkép sima és feltöltött, az apróbb ráncok kisimultak és a menses előtti szokásos apró puklik is látványosan redukálódtak. Emiatt nem fogom lepontozni, de érdemes elgondolkodni rajta és inkább váltogatni a típusokat, eleinte nekem sem volt gondom, de mindenki öregszik akár tetszik akár nem. Úgyhogy nem fogom újravenni :(

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 1.

Túl vagyok már jó pár fényvédőn, de eddig ez a legjobb.

Illat: az illóolajok miatt citrusos, nem irritál.
Ár: középkategóriás, szerintem megéri.
Szilikon, alkohol, parabén: nincs.
Pattanások: újakat nem okoz, nem szárít, kicsit csökkenti a gyulladást, ha van.

Csobanka

2020. május 8.

Még csak télre használtam ezért nem tudom mennyire hatásos leégés ellen. Kellemes használni, semmilyen fehér réteget nem hagy, pedig elvileg 50-es faktorszámú és fizikai fényszűrős... A dobozán eredetiség vizsgálatra volt qr kód vagy hasonló, jolse.com-ról rendeltem kb 17 dollárért, tehát nagy valószínűséggel tényleg eredeti de akkor nem stimmel vmi ezzel a faktorszámmal mert nem érződik fizikai fényszűrős terméknek...

Hosszú idő óta ez volt az első krém, ami nem zsírosította az arcomat, ennek nagyon örültem mert azért kellemesen hidratált. A leírás szerintem rossz; én nem emlékszem illóolajokra, teafa-levélvíz van benne...

Mivel szerettem de nem értem miért nem érezni semmilyen fehér réteget egy szimplán fizikai fényszűrős krémben ezért nem adok neki 5*-ot. Nyáron még újrapróbálom.

Zsíros, pattanásos bőrre nagyon jó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 8.

Zsíros, pattanásos bőrre nagyon jó.

ppetruc

2020. május 4.

Szeretem az állagát, hogy nem hagy fehér színt maga után, szépen felszívódik. Nem kukacoskodik semmilyen más termékkel és jó érzés a bőrömön viselni. Jár az 5*

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 4.

Antioxidánsok: Madecassoside
Gyulladáscsökkentők: Adenosine, Madecassoside
Hidratálók: Butylene Glycol

Sűrűség szabályozó anyag, oldószer. Parfümök, haj- és bőrápló termékek gyarkori összetevője. Kiváló bőrhidratáló képességgel is rendelkezik.

Cetearyl alcohol és az olivaolaj zsírsavainak észtere. Kozmetikai szerekben az alkotók elegyedését segíti, ezen kívül bőr- és hajpuhító képességgel is rendelkezik. Sorbitan Olivate-tal kiegészülve alkotják az Olivem 1000 nevű bőrrokon zsírsavösszetételű, jól tolerálható O/V emulgeátort, amely a gyártó ígéretei szerint emulgeáló tulajdonsága mellett stabilizálja és erősíti a bőr védő barrierrétegét, valamint nyugtató, öregedésgátló és a fényvédő összetevők hatását növelő tulajdonsággal is bír.

Az olíva olaj zsírsavaiból és sorbitolból származó emulgeálószer, mely segíti a krém víz- és olaj komponenseinek egyenletes keveredését. Gyakran használt natúrkozmetikumokban. Cetearyl Olivate-al kiegészülve alkotják az Olivem 1000 nevű bőrrokon zsírsavösszetételű, jól tolerálható O/V emulgeátort, amely a gyártó ígéretei szerint emulgeáló tulajdonsága mellett stabilizálja és erősíti a bőr védő barrierrétegét, valamint nyugtató, öregedésgátló és a fényvédő összetevők hatását növelő tulajdonsággal is bír.

Kókuszolajból készülő aminosav származék, melyet a kozmetikumokban elsősorban bőr- és a hajkondicionáló tulajdonsága miatt használnak. Előnye, hogy magas hőmérsékleten is stabil maradt. Néhány tanulmány azt is kimutatta, hogy az összetevő gátolja a reprodukcióját a herpeszvírusnak. Az összetevővel leggyakrabban por állagú sminktermékekben (púderekben, bronzosítókban, szemhéjfestékekben) találkozhatunk.

Ausztrál teafa cserje leveléből kivont olaj. A teafa olajnak fertőtlenítő, baktérium ellenes tulajdonsága van, mely hatásos lehet a pattanásokat okozó baktériumok ellen. Ezen tulajdonságának köszönhetően a teafa olaj természetes alternatívája lehet a benzoyl peroxidnak (BP). Egy 119 beteg részvételével készült tanulmány 5% BP és 5% teafa olaj pattanások elleni hatékonyságát vizsgálva arra a megállapításra jutott, hogy mindkettő hatásos a pattanások kezelésében, de azért a BP számottevően hatásosabb, viszont a BP esetén a szárító, irritáló hatás is jelentősebb. A pattanások hatékony kezelésére 5-10% teafaolajat tartalmazó készítmény ajánlott. A legtöbb illatos növényi olajhoz hasonlóan a teafaolaj is tartalmaz illékony összetevőket (például linaloolt, limonént és eukaliptolt), amelyek szenzibilizáló hatásúak lehetnek, különösen, ha 100%-os tisztaságú teafaolajat alkalmazunk.

Bőrjavító (skin conditioning) anyag, mely bőrünkben a sejten kívüli mátrixban is megtalálható, és fontos szerepe van számos fiziológiai folyamat szabályozásában. A bőrben sejtkárosodás (gyulladás, isémia) hatására az adenosine koncentrációja megemelkedik, hogy sejtvédő funkciót biztosítva védjen a szövet károsodásától. Az adenosine állati sebeken való alkalmazása nagymértékben gyorsította  a szövet regenerálódását, az emberi sebeken való használat jelenleg klinikai vizsgálatok alatt áll. Az azonban már most is valószínűnek látszik, hogy az adenosine hatásos gyulladáscsökkentő anyag.

Különféle növényekből (jellemzően a az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából) kivont triterpene-féle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és stabilizáló hatású (javítja összetevők vagy készítmény stabilitását és eltarthatóságát) összetevő. E szerint a tanulmány szerint antioxidáns, gyulladáscsökkentő és kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.