Some By Mi

Ár:   3500 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: tara95, Módosítva: 2019. december 4.

Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Nyugtató hatású SPF50+ / PA++++ faktorral ellátott fizikai fényvédő, ami erősíti a bőr természetes védőrétegét. Segít a ráncok megelőzésében és egyenletessé teszi a bőrfelszínt. Könnyen felszívódó, lotion textúra, ami nem hagy kellemetlen, fehér réteget az arcbőrön.

anneshirley

2021. június 19.

Kellemes, könnyedebb állagú fényvédő, ami sajnos (az egyéb használt termékektől függően) kisebb-nagyobb mértékben morzsálódik, különösen smink alatt. Bár nem égtem meg vele (erre amúgy sem vagyok hajlamos), ilyen alacsony cink-oxid tartalom mellett van némi kétségem a faktorszámot illetően. Tartottam az illóolajoktól, de nem okoztak problémát, és szerencsére nincs túltolva az illatozás. Inkább bőrfényűnek mondanám, nem mattnak, ami hőségben egy idő után zsírosba csap át (de ez egyéb fényvédő termékek esetén sincs nagyon másként).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 19.

Guinevere97

2021. május 1.

Előnye, hogy fizikai fényvédő és valóban nem hagy fehér réteget. Nagyon jellegzetes teafás illata van (aki érzékeny az illóolajokra, annak már sok lehet ez a mennyiség), a nyugtató hatásáról nem tudok nyilatkozni. Kipattogni nem pattogtam ki tőle.
Viszont! Borzasztóan pereg, az én bőrömnek szüksége van az aláhidratálásra, úgyhogy igyekszem vékony rétegben felvinni, de még így is. Gyorsan kell vele dolgozni, mert az orr-szem-szemöldök környékén ott marad a réteg és az már csak leperegni fog.
A fényvédőt meg újra kell kenni, ami ezzel lehetetlen anélkül, hogy ne peregne le az előző réteg fehér foltokat hagyva az arcon.
Már csak házon belül használom. Kár ezért a pergésért, mert amúgy viselhető állaga van, nem fullasztja a bőrt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. május 1.

goldgirl

2020. december 1.

Életem első fizikai fényvédője, nem tudtam mit várjak tőle. Az állaga nagyon tetszett, ezért megörültem a használatakor. Egy irodai munkanapon nem lett volna értelme tesztelni és utána véleményt írni, ámde egy teljes napon, a strandon, többszöri újrakenés után bizony este hazaérve konstatáltam, hogy piros a homlokom és az orrom teteje, amin teljesen ledöbbentem. Már régi motorosnak érzem magam a fényvédőzést illetően, ezért tudom, hogy nem én szúrtam el valamit, kémiai fényvédővel még soha nem "sikerült" leégnem pl strandon a tűző napon. Azóta használni sem mertem, mivel akkor ezek szerint ennyire megbízható. Hozzáteszem ebayről van, bár már korábban is rendeltem onnan kozmetikumokat, egyikkel sem volt baj.eredetinek tűnik, megbízható sellertől rendeltem :(

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 1.

ursuska

2020. július 19.

Nagyon kellemes, könnyű, fizikai napvédő. Zsíros bőrre csodás, nem nehéz, nem olajos, hamar beszívódik. Nekem sajnos olykor morzsolódik és elsőre nagyon tolakodó az illata. Az ára is elég pénztárcabarát szokott lenni. Legszívesebben négy csillagot adnék, viszont annyira nehéz úgy általában ilyen szuper állagú fizikai zinc oxidos fényvédőt találni,amelynek az inci-jében "csak" az a kivetni való, hogy illatos olajok vannak benne. Ha lenne még egy tubusom, szívesen elhasználnám, megéri az öt csillagot. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 19.

tara95

2020. július 1.

Túl vagyok már jó pár fényvédőn, de eddig ez a legjobb.

Állag: géles krém, pillanatok alatt becuppan. A tubus szétvágása után sem marad feltapadt krém, az utolsó cseppig ki lehet nyerni.
Illat: az illóolajok miatt citrusos, nem irritál.
Ár: középkategóriás, szerintem megéri.
Fehér réteg: hajlamos rá, ha túlságosan alárétegezünk, valamint a hajtő-szemöldök vonalnál kiemelten érdemes figyelni. Nekem az vált be, hogy szilikonmentes krémet teszek alá és inkább 2x viszek fel kisebb mennyiséget belőle, nem egyszerre sokat.
Szilikon, alkohol, parabén: nincs.
Pattanások: újakat nem okoz, nem szárít, kicsit csökkenti a gyulladást, ha van.
Finish: természetes bőrfénynek mondanám, de van amikor kicsit sokallom. Leginkább akkor működik, ha sok hidratáló szérum/tonik van alatta, nagyon kevés hidratálóval. Ha véletlenül megszalad a kezem, kellemetlenül átfénylik és néha ragad is.

Némi észrevétel: nem csak ennél a fényvédőnél, általánosságban a fizikai daraboknál feltűnt, hogy valami nem okés. Valószínűleg a szárazabb összetevőlista az oka annak, hogy a bőröm vízhiánya a gondos rutin ellenére sem állt helyre, akármit tettem ellene, eddig. Ugyanis lecseréltem kémiaira. Már 2 nap múlva szinte fellélegzett az arcom, nincs sminkelésnél idegesítő pergés, szemöldökbe ragadt krémes szenvedés, az összkép sima és feltöltött, az apróbb ráncok kisimultak és a menses előtti szokásos apró puklik is látványosan redukálódtak. Emiatt nem fogom lepontozni, de érdemes elgondolkodni rajta és inkább váltogatni a típusokat, eleinte nekem sem volt gondom, de mindenki öregszik akár tetszik akár nem. Úgyhogy nem fogom újravenni :(

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 1.

Túl vagyok már jó pár fényvédőn, de eddig ez a legjobb.

Illat: az illóolajok miatt citrusos, nem irritál.
Ár: középkategóriás, szerintem megéri.
Szilikon, alkohol, parabén: nincs.
Pattanások: újakat nem okoz, nem szárít, kicsit csökkenti a gyulladást, ha van.

Csobanka

2020. május 8.

Még csak télre használtam ezért nem tudom mennyire hatásos leégés ellen. Kellemes használni, semmilyen fehér réteget nem hagy, pedig elvileg 50-es faktorszámú és fizikai fényszűrős... A dobozán eredetiség vizsgálatra volt qr kód vagy hasonló, jolse.com-ról rendeltem kb 17 dollárért, tehát nagy valószínűséggel tényleg eredeti de akkor nem stimmel vmi ezzel a faktorszámmal mert nem érződik fizikai fényszűrős terméknek...

Hosszú idő óta ez volt az első krém, ami nem zsírosította az arcomat, ennek nagyon örültem mert azért kellemesen hidratált. A leírás szerintem rossz; én nem emlékszem illóolajokra, teafa-levélvíz van benne...

Mivel szerettem de nem értem miért nem érezni semmilyen fehér réteget egy szimplán fizikai fényszűrős krémben ezért nem adok neki 5*-ot. Nyáron még újrapróbálom.

Zsíros, pattanásos bőrre nagyon jó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 8.

Zsíros, pattanásos bőrre nagyon jó.

ppetruc

2020. május 4.

Szeretem az állagát, hogy nem hagy fehér színt maga után, szépen felszívódik. Nem kukacoskodik semmilyen más termékkel és jó érzés a bőrömön viselni. Jár az 5*

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. május 4.

Bettiiyy

2020. április 29.

Vegyes érzéseim vannak ezzel a fényvédővel kapcsolatban, ami mindössze csupán annak szól, hogy valamiért nem szeretem a fizikai fényvédőket. :)
Meglepően kellemes állagú, könnyen elkenhető fényvédő, gyorsan beszívódik, abszolút semmilyen fehér réteget nem hagy. Ilyen fizikai fényvédővel még soha nem nem találkoztam. Kicsit az elején leheletnyit hűsít, de nagyon rövid ideig, és egyáltalán nem irritál, és a szemet sem csípi. Kellemes, mintha nem lenne semmi rajtam.
Jól véd a napsugárzás ellen. Volt, hogy egész nap kint voltam a kertben, persze, kentem magamra, mint egy nem normális, de nem is történt semmi a bőrömmel, pedig égetett a nap. :)
Nekem egy hatalmas bajom van vele, akármilyen krémet teszek alá, az elején nem látszódik, de rövid idő múlva enyhén kukacoskodik. Nem látványosan, de én látom, és zavar. Eddig akármit próbáltam, mindennel ezt csinálta. Viszont ha esszenciát használok, és utána fényvédő, semmi baja. Ilyenkor ha ráteszek egy alapozót (ez a neve, de egyáltalán nem az, inkább BB krém szerintem) gyönyörűen elvannak, egyáltalán nem lesz kukacos.
Egy bajom van még, habár hatalmas a tubusa, mégis hamarabb elfogyott, mint vártam.
De tény: ez eddig a legjobb fizikai fényvédő, amit valaha próbáltam. Nagyon eltalálták, le a kalappal. (Ami miatt valószínűleg nem valószínű, hogy megveszem, az az, hogy nem szeretem a fizikai fényvédőket.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 29.

sziku

2020. február 1.

Tökéletes az állaga, a használhatósága. Azonnal beszívódik, nem ragad, egyáltalán nem hagy fehér réteget, se nem mattít, se nem fényesít. Pont olyan érzés mintha egy egyszerű hidratáló lenne az arcon. Az illata enyhén teafás/citromos, de nem zavaró. Irritációt nem okozott. Kíváncsi leszek hosszútávon milyen lesz, egyelőre szeretem :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 1.

zs001

2020. január 1.

Rengeteg fényvédőt kipróbáltam már, mivel én nem szeretem, ha barna a bőröm. A kémiai fényvédőktől kiütéseim szoktak lenni illetve a szemem könnyezik tőlük, a fizikaiakat meg a fehér réteg/lemoshatatlanság miatt nem szerettem. Ez a krém viszont tökéletes. Nem is fogok már mást kipróbálni, felesleges. Nem hagy semmilyen fehér réteget, nem fullasztó a viselete. Matt hatást nyújt, jól véd, és kíméletes. Ha van egy kis irritáció, nyugtatja is a bőrt. Maga a krém fehér színű, nagyon enyhe, citrusos illattal. Én egész évben, télen-nyáron ezt használom. Maximálisan megéri az árát, remélem, mindig kapható lesz!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 1.

Antioxidánsok: Madecassoside
Gyulladáscsökkentők: Adenosine, Madecassoside
Hidratálók: Butylene Glycol

További info az összetevőről a KM-blogon >>

Különféle növényekből (jellemzően a az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából) kivont triterpene-féle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és stabilizáló hatású (javítja összetevők vagy készítmény stabilitását és eltarthatóságát) összetevő. E szerint a tanulmány szerint antioxidáns, gyulladáscsökkentő és kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.