Sundance

Ár:   2500 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   DM   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2022. február 23.

Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Illat- és alkoholmentes fényvédő napérzékenység ellen gyermekeknek, érzékeny bőrű felnőtteknek.

Vízálló, azonnali védőhatás, 24 órás hidratálás, vegán termék.

Tatyuka

2022. április 29.

Én még az előző fajtát is használtam, azt nagyon szerettem, de úgy látom megváltozott az összetétele. Bár mostmár nem kukacosodik és nem hagy fehér réteget, így könnyebb elkenni, viszont cserébe nagyon fényes és egyáltalán nem mattul be. Púder nélkül borzalmas, mintha leizzadtam volna az arcomat. Nekem az előző jobban tetszett. Viszont jó áron van és sokáig elég.

Update:
Szörnyű.. Kb felkenés után 2-3 órával úgy jön le az arcomról mintha hámlana a bőröm... borzalmas, soha többé. Az előző sokkal jobb volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. április 29.

Update:

CharlotteCobbler

2022. április 26.

Jelenleg más a csomagolása - bálna, búvárszemüveg és tengeralattjáró van rajta a polip helyett, illetve az INCI sem 100%-ban egyezik a DM-ben most kaphatóval.
Arcra vettem, mert különböző csoportokban pozitív feedback-eket nyomtak, habár tény, hogy nem arcra találták ki - annyira nem is lepett meg, hogy ott nem vált be. Kukacosodik és jön le, így a rétegezhetőség nem lehetséges, akárcsk az, hogy az előírt mennyiséget vigyem fel arcra.
A szaga nem tetszik, de az bizonyos, hogy illatmentes - csak az eredeti természetes szaga nekem sok, olajos és fojtó. Nem mellesleg nagyon fényesít is. Testre fogom elhasználni, de arra sem teljesen alkalmas, pl. dekoltázsról lepereg, ahogyan az arcról is - karon tényleg beszívódik, de az olajos utóérzet megmaradt.
Nem nevezném rossznak, de a testápolóm jobban beszívódik és nem hagy ragacsos és olajos érzetet mint ez. - Mivel gyorsan pirulok, így nem csak arcra kell fényvédő, hanem testre is. Nem fogom lehúzni, és abszolút rosszra értékelni, de nekem nem vált be annyira, hogy csodaszernek és tökéletesnek minősítsem. Az viszont megint csak tény, hogy ár-érték arányban egyáltalán nem rossz, de biztosan nem fogom újravenni, inkább keresgélek tovább.
És ahogy a cimkén is szerepel, ruhán foltot hagy.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 26.

És ahogy a cimkén is szerepel, ruhán foltot hagy.

canaille

2022. április 18.

Komolyan mondom, büntetném itt km-en aki az alapján ír véleményt egy termékről, hogy nem a rendeltetésének megfelelően használja. Aztán persze a termék a hülye. Ez egy NAPTEJ. Nem arra van kitalálva, hogy többlépéses rutinra kend, plusz még fölé mékáp. Naptejnek viszont teljesen jó. Megfelelően véd, nem tapad bele por/homok (nyilván akkor igen, ha abban fetreng az ember) kültéri sportolást is bírja. Tessék rendeltetésszerűen használni, nem drága arcra való fényvédőként lehúzni. Csillagos ötös!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. április 18.

PotaSaci

2022. február 7.

Ha valaki kezdő tudatos bőrápolóként szeretne egy olcsó, de biztos fényvédőt, annak szerintem ez a legjobb választás. Viszont, ha olyat keresel, ami kényelmes viselet is, akkor már nem érte kell nyúlni. Nekem egy olyan púderszerű réteget hagyott az arcomon, mintha kartonpapírba csavartam volna a fejemet, emelett jó kis fehér maszkos hatást is kölcsönöz. Ha hidratálok alá, akkor esetleg kibírom vele a napot, de egyébként szárít. Hamar beszívódik, nem hagy zsíros réteget. Annak ellenére, hogy nincs benne octocrylene csípte a szememet. Sminkelni esélytelen rá, mert akkor úgy pereg, mint a vakolat.
Ha sürgősen kellene vennem valamit, akkor nyaralásra, testre esetleg elkenegetném, de egyébként tuti nem veszem újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. február 7.

emilia_99

2022. január 20.

Én nagyon szeretem, nyilván nem tökéletes és nem feltétlen arcra lett kitalálva, de hétköznapokra nekem egy teljesen jó, pénztárcabarát kompromisszumot jelent. Itthonra, sportoláshoz, és ha nem kell fancy-n kinéznem szuper. Kicsit nehezebb állagú krém, arcra kenve a megfelelő mennyiséget kicsit fehér és csillogós lesz tőle a bőr, de abszolút nem vészes. Érzetre is kicsit nehezebb, de számomra teljesen elviselhető. Nagyon költséghatékony, és jól véd, nyáron teljes testre is használom és mindig jól működött. Kedvező ára miatt nem sajnálom pl. sportolás után lemosni és újrakenni. Sminkelni nem próbáltam még rá. Kipróbáltam a 30-as faktorszámú verzióját is, hátha az kicsit könnyedebb állagú, de ebben sajnos nem vettem észre különbséget a kettő között. A 30-asban viszont van alkohol, ez felkenéskor is érződik az illatán (engem nem zavart). Ha olcsó és hatékony fényvédőt keresel napi használatra, abszolút ajánlom. Illetve nem csak arcra napi használatra, hanem strandoláshoz is szuper. Nedves ujjakkal kenve meg lehet könnyíteni a felvitelt.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 20.

Gyomber32

2022. január 12.

Arra, ha valaki fenyvedelmet szeretne valószínűleg alkalmas, viszont ha valahogy ki szeretne nézni smink (alapozó) nélkül, akkor felejtős. Szépen hidratált, normal-szaraz arcbőrön szépen beszivodik, nem kell neki sok idő, főleg így télen, nem hagy nagyon zsíros réteget, de persze nem is tűnik el teljesen. Viszont: hagy egy fehér réteget amit sem az idő eltelte, sem semmi nem tüntet el, úgyhogy viselni talán úgy lehet ha alapozoval lefedjük, habár potyogni is hajlamos, úgyhogy ilyesmivel nem próbálkoztam. Nekem személy szerint az illata sem tetszik, habár illatmentes, van egy jellegzetes enyhe illata ami kb egész nap megmarad. Nekem a szememet is csípi, ha szemem környékén kenem, és gyanítom hogy az orrom is folyik tőle.

Biztosan nem fogom újra venni, ha valaki szeretne olcsón egy fényvédőt otthonra, max akkor lehet jó. Illetve ha valaki tényleg gyerekre szeretné kenni, akkor arra tökéletes lehet, úgyhogy nem húzom le nagyon a terméket.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 12.

mafkanett

2022. január 7.

Ez volt az első fényvédőm. Kezdőként sokat használtam de amikor kezdtem bevezetni a szérumokat kukacosodott. És bizonyos részeken fehér foltokban megmarad (orromnál, álamnál). Már azóta lecseréltem és persze vannak ennél jobb fényvédők de egy kezdő minimalista rutinba teszi a dolgát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. január 7.

dundicat

2021. december 5.

A sokadik fényvédő, amit használok az arcomon, és bár nem ez a legjobb finish tekintetében mégis fél éve nem nyúltam máshoz. Nekem egy darab pattanást nem okozott annak ellenére, hogy csillog az arcom miután felkenem, pedig a fényvédőktől rendszeresen kipattog a fejem. Az van ezzel, hogy kezdő rutinosoknak semmiképp sem ajánlom, mert lehet egy életre elmegy a kedvük a fényvédelemtől, de akinek elege van a méregdrága, alkohollal telepakolt krémekből, annak ez biztosan szerelem lesz. Egyedül a koffeint tűri meg nekem maga alatt, álmomban se mernék C szérummal próbálkozni (max ha van egy órám, hogy beszívja reggel a fejem, mielőtt felkerül a fényvédő). Nekem mivel inkább zsíros a bőröm nem kell reggel a hidratáló, szóval mosás, koffein, majd ez a cucc, és aztán csillogok mint a fene, meg fehérít is kicsit, szóval erre kerül egy nagyon mattító alapozó (vagy bb krém púderrel is be szokott válni, csak az kevésbé tartós). Ez így nálam klasszul működik, tök szép vele a bőröm, botrányosan olcsó, nincs benne alkohol és nem folyik ki tőle a szemem se. Most, hogy ezt így összegeztem, fel is emelem a csillagokat maxra, mert igazából tényleg nagyon szeretem:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 5.

Gaudanecrosis

2021. december 4.

Arcra szoktam használni, jól funkcionál. Elsősorban ez egy gyerekeknek gyártott naptej, így nem is várom el, hogy szérumokkal meg mindennel együtt működjön. Sminkelni mondjuk szépen lehet rá, teszi a dolgát. Nem irritál, nyáron egyszer sem égtem le a használata mellett.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 4.

lisbeth10

2021. november 18.

A kicsi kiszerelést vettem meg, arcra használva. Könnyű állaga van, könnyű eldolgozni, viszont van olyan arckrémem és szérumom, amikkel egyszerűen nem tud együttműködni. Hiába dolgozom el, fehér foltokban megül, ha pedig így akarom eldolgozni, akkor kukacosodik. Ezt főleg a szám körül tapasztalom. Viszont, ha nem közvetlenül arcápolás után használom, hanem hagyok időt, nem tapasztalom ezt a kellemetlenséget

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 18.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Triacontanyl PVP, Caprylyl Glycol