Kövess minket Instagramon is! :)


Sundance Sonnenbalsam Med Ultra Sensitiv LSF50+
Ár: | 2199 Ft | Kategória: | Fényvédők | |||
Kiszerelés: | 200 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | DM | Bőrprobléma: | Túlérzékenység |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: beatrisz, Módosítva: 2021. április 22.
Ár: | 2199 Ft | |
Kiszerelés: | 200 ml | |
Lelőhely: | DM | |
Kategória: | Fényvédők | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | Túlérzékenység |
TERMÉKLEÍRÁS
- FF50+ rendkívül erős védelemmel
- Ultra szenzitív vízálló* napozó balzsam
- Nagyon érzékeny, allergiára hajlamos bőrre
- Mallorca-akné, napallergia és pikkelysömör esetén is használható
- Nem tartalmaz illatanyagot, emulgeálószert és zsírt
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Octocrylene
f
,
Alcohol
al
,
C12-15 Alkyl Benzoate
eo
,
Glycerin
h
0
0
,
Butyl Methoxydibenzoylmethane
f
,
Acrylates/ Lauryl Acrylate/ Stearyl Acrylate/ Ethylamine Oxide Methacrylate Copolymer
,
Ethylhexyl Salicylate
f
,
VP/ Hexadecene Copolymer
,
Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid
f
,
Triacontanyl PVP
h
,
Acrylates Copolymer
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Microcrystalline Cellulose
,
Sodium Hydroxide
,
Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer
,
Caprylyl Glycol
eo I h
,
Ethylhexylglycerin
,
Galactoarabinan
,
Disodium EDTA
,
Cellulose Gum
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
krémajánló
Idén más lett: állaga eléggé folyós. Színe sárga, emiatt nem hagy fehér réteget. Picit nehezen szívódik be, és 1 óra múlva is durván ragadsz, ilyenkor papírzsepivel picit leitatom. Jobb mint a SFP30-as változata. Ja, és a mostaniban már nincs Octocrylene.



Idén más lett: állaga eléggé folyós. Színe sárga, emiatt nem hagy fehér réteget. Picit nehezen szívódik be, és 1 óra múlva is durván ragadsz, ilyenkor papírzsepivel picit leitatom. Jobb mint a SFP30-as változata. Ja, és a mostaniban már nincs Octocrylene.


Ez a fényvédő egyáltalán nem vált be: - A szememet mindig kicsípte még amikor kihagytam azt a részt
- Sokszor vált le a bőrömről és fehér pihékben jött le mindenütt, pedig alatta nem használtam mást csak szérumot és anélkül is próbáltam de semmi nem jött be
- Testre használva is ugyanez a probléma így



Ez a fényvédő egyáltalán nem vált be: - A szememet mindig kicsípte még amikor kihagytam azt a részt
- Sokszor vált le a bőrömről és fehér pihékben jött le mindenütt, pedig alatta nem használtam mást csak szérumot és anélkül is próbáltam de semmi nem jött be
- Testre használva is ugyanez a probléma így


Nyaralásra vittük magunkkal és rögtön negyven fokos, párás hőhullámban és pancsolás közben teszteltük le. Hozza az ígért hatást: az erzékeny bőrünk szerette, nem okozott kiütéseket, sőt vízben tartózkodás után is megmarad egy része. Használata mellett nem égtünk le. Fehér, fluid jellegű, de nehezen dolgozható el az általa hagyott fehér rèteg.



Nyaralásra vittük magunkkal és rögtön negyven fokos, párás hőhullámban és pancsolás közben teszteltük le. Hozza az ígért hatást: az erzékeny bőrünk szerette, nem okozott kiütéseket, sőt vízben tartózkodás után is megmarad egy része. Használata mellett nem égtünk le. Fehér, fluid jellegű, de nehezen dolgozható el az általa hagyott fehér rèteg.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Tocopheryl AcetateHidratálók: Glycerin, Triacontanyl PVP, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate
Alkoholok: Alcohol
Emolliensek: C12-15 Alkyl Benzoate, Caprylyl Glycol
Emulgeálószerek: Xanthan Gum
Fényvédők: Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid
Tisztítószerek: Xanthan Gum
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől.) Az octocylene viszonylag könnyen beszívódik a bőrbe, és felmerült a gyanú, hogy ott elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését. Egy 2010-es kutatás szerint egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Az összetevő használatát Palau-ban betiltották a korallokat károsító hatása miatt. Részletesebb információ a smartskincare-en.
A kozmetikumokban oldószerként (segíti a vízben nem oldódó összetevők keveredését pl. olajok és fényvédők esetén), sűrűség szabályozóként (viszkozitás csökkentő), fertőtlenítőszerként, habzás csökkentőként (a kozmetikum rázásra se kezdjen el habozni) és tartósítószerként használatos, valamint segíti a hatóanyagok jobb bejutását a bőrbe (DE! sajnos nem csak a hasznos hatóanyagoknak segít utat törni a bőr alsóbb rétegei felé, hanem az olyan bőrre káros összetevőknek is mint az illatanyagok). A denaturalt alkohol egy kis molekulasúlyú alkohol, ami bizonyos nézetek szerint szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegíti a szabadgyökök keletkezését, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található, más nézetek szerint viszont legtöbb erre vonatkozó kutatás in vitro volt, vagyis petricsészében nevelgetett sejteken, vagy izolált bőrmintákon, az életszerű helyzetekhez képest kimondottan extrém körülmények között vizsgálták például az ethanol hatását a sejtekre (ilyen kutatási anyag például ez és ez is.)
Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.
Bőrpuhító (emollient) és sűrítő anyag. Antimikróbiális hatása is van, így tartósítszerként is használt, különosen az UV szűrőt tartalmazó termékekben. Selymes érzetet hagy maga után a bőrön.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Egyszerűbb néven avobenzone. Kémiai fényvédő, mely az UVA-sugarak (310-400 nm) ellen nyújt védelmet. Az avobenzone stabilitása nem túl nagy, fény hatására lebomlik. Fotostabilizátorok (mint pl. Octocrylene vagy Butyloctyl Salicylate) lassítják az avobenzone lebomlását. Részletesebb információ a smartskincare-en.
Más néven octyl salicylate vagy octisalate. Kémiai fényvédő, mely az UVB-sugarak (295-315 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Fény hatására némileg veszít fényvédő képességéből. Önmagában használva nem nyújt elégséges védelmet, ezért egyéb fényvédőkkel szokták kombinálni.
Mesterséges polimer (ismétlődő egységekből felépülő, nagyméretű molekula). Felületi hártya képző, hajfixáló és sűrűség szabályozó anyag.
Egyszerűbb néven ensulizole. Kémiai fényvédő, mely főként az UVB (290-340 nm hullámhosszú) sugarak ellen véd. Só formája vízben oldódó és leginkább könnyű, nem zsíros készítményekben használják fényvédőként. Az ensulizole viszonylag stabil fényvédőnek tűnik, ami UV fény hatására nem sokat veszít védőképességéből. Részletes info itt.
Felületi hártya képző, elektromos töltődést megakadályozó, a krémeket homogénné tevő segédanyag.
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított természetes eredetű, Ecocert által is jóváhagyott sűrítőanyag, mely segít abban, hogy a folyós termék sűrűbb, zselésebb állagúak legyenek.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Cellulózból (legfontosabb növényi rost) származó töltőanyag. A CosIng besorolása szerint csomósodás elleni, emulzió stabilizáló, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó segédanyag is.
Nátrium hidroxid (marólúg, lúgkő). Vízben oldva erősen lúgos oldatot képez. A kozmetikai iparban kis mennyiségben arra használják, hogy szabályozzák vele a krémek ph értékét (bizonyos hatóanyagok csak bizonyos ph tartományban aktívak, ilyenek pl. az AHA és BHA). Nagyobb mennyiségben bőr irritáló.
Emulzió stabilizáló, felületi hártya képző (film forming) és sűrűség szabályozó segédanyag.
Vízmegkötő, bőrjavító (skin conditioning agent) anyag. Kivonható növényekből, de előállítható mesterségesen is. Gyakran használják együtt tartósító összetevőkkel (mint pl. phenoxyethanol), mivel növeli azok antimikrobiális (mikroorganizmusok ( gombák, baktériumok) növekedését gátló) hatását.
Bőrjavító anyag, mely egyben a krémben lévő tartósítószerek hatását is növeli. Gyakran használt parabének helyett tartósítószerként phenoxyethanollal kombinálva.
Vörösfenyőből kivont poliszaharid (nagy molekulájú szénhidrátféle), melynek a Cosmetics and Toiletries újság szerint számos előnyös tulajdonsága van: csökkenti a bőr külső rétegének, az epidermisnek a vízveszteségét, segít az apró ráncok csökkentésében, és növeli az AHA savak hatékonyságát az irritáció növelése nélkül, valamint in vitro (kémcsőben végzett) kísérletek szerint a fényvédő krémek védelmét is fokozza.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Cellulózból (legfőbb növényi rost) előállított természetes összetevő, melyet elsősorban sűrítőanyagként használnak. Ezenkívül még felületi hártya képző, emulzió stabilizáló és maszkoló (kellemetlen illat, íz semlegesítése) funkciója is van.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.