Kövess minket Instagramon is! :)


Terra Naturi Deo Balzsam
Ár: | 700 Ft | Kategória: | Dezodorok | |||
Kiszerelés: | 50 ml | Bőrtípus: | Normál | |||
Lelőhely: | Müller | Bőrprobléma: | Túlérzékenység |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: Eple, Módosítva: 2017. augusztus 10.
Ár: | 700 Ft | |
Kiszerelés: | 50 ml | |
Lelőhely: | Müller | |
Kategória: | Dezodorok | |
Bőrtípus: | Normál | |
Bőrprobléma: | Túlérzékenység |
TERMÉKLEÍRÁS
Terra naturi alumínium mentes deo balzsam-24 órás védelem, érzékeny bőrre.
Szilikon,alumínium,szintetikus illat,színező,ásványi olaj és állati összetevőktől mentes. Biológiai gazdálkodásból származó összetevőket tartalmaz. Védelmet nyújt a testszag és az izzadtság elkerülésében.Kellemes friss bőrérzet kölcsönöz.
100% natúrkozmetikum, vegán termék.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice Extract
,
Sodium Lactate
h
,
Maris Sal / Sea Salt
,
Zinc Oxide
f
1
0
,
Betaine
h
,
Zinc Ricinoleate
,
Glyceryl Caprylate
eo I eu
,
Glycerin
h
0
0
,
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil
eo I h
1
0
,
Michelia Alba Flower Extract
,
Oryza Sativa (Rice) Bran Extract
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
Microcrystalline Cellulose
,
Algin
,
Potassium Cetyl Phosphate
ti
,
Parfum / Fragrance
i
,
Limonene
i
,
Geraniol
i
,
Linalool
i
,
Citronellol
i
,
Citral
i
,
Eugenol
i
,
Benzyl Benzoate
i
,
Coumarin
i
,
Farnesol
i
krémajánló

Sokat gondolkodtam, hogy melyik natúr (alkohol, alumínium, szilikon stb. mentes) dezodort válasszam, végül erre esett a választásom. Az ára kedvező, az illata finom, de egyelőre az izzadásgátló hatásával nem igazán barátkoztam meg. Hosszabb, aktívabb napokon rosszul teljesít. Ennek ellenére a "pihenősebb" napokon szívesen használom, remélem hosszútávon összebarátkozunk.


Harmadik próbálozásom ez a golyós natúrkozmetikum kategóriába tartozó mindenmentes dezodorokkal és az első amit szerettem is! Funkcióját betölti, az illatát imádom, bár idővel nyilván módosul, büdös nem lettem hosszabb napok után sem. Kifejezetten üvegeset kerestem, nem tudom, a többinél hogy van, de itt könnyű eltávolítani a műanyag golyó részét is, de nem megy tőle tönkre. Így az utolsó cseppeket is el tudtam használni, és az üveget újrahasználom saját készítésű dezodorral kísérletezgetni. Ha nem válna be a saját, akkor az üveg mehet is a szelektívbe, ez nálam hatodik csillagot érdemel :)


Harmadik próbálozásom ez a golyós natúrkozmetikum kategóriába tartozó mindenmentes dezodorokkal és az első amit szerettem is! Funkcióját betölti, az illatát imádom, bár idővel nyilván módosul, büdös nem lettem hosszabb napok után sem. Kifejezetten üvegeset kerestem, nem tudom, a többinél hogy van, de itt könnyű eltávolítani a műanyag golyó részét is, de nem megy tőle tönkre. Így az utolsó cseppeket is el tudtam használni, és az üveget újrahasználom saját készítésű dezodorral kísérletezgetni. Ha nem válna be a saját, akkor az üveg mehet is a szelektívbe, ez nálam hatodik csillagot érdemel :)


Fontos hatóanyagok a krémben
Hidratálók: Sodium Lactate, Betaine, Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) OilEmolliensek: Glyceryl Caprylate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil
Emulgeálószerek: Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum
Fényvédők: Zinc Oxide
Tisztítószerek: Xanthan Gum, Potassium Cetyl Phosphate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Limonene, Geraniol, Linalool, Citronellol, Citral, Eugenol, Benzyl Benzoate, Coumarin, Farnesol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Aloe vera növény leveléből származó lé. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea)
A tejsav nátrium sója, melyet hidratáló és ph szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. A kozmetikumokon kívül élelmiszerekben is találkozhatunk vele E325 néven, ahol gombaellenes hatása miatt húskészítmények szavatosságának a meghosszabítására használják.
Tengeri só. A CosIng a tengeri só kivonatot bőrjavító (skin conditioning) anyagként osztályozza. Nem oldott, szemcsés formában radírozó anyagként is használt.
Ásvány. Kisebb mennyiségben sűrítő, fehérítő és síkosító segédanyagként, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédőként használt. Fizikai fényvédőként kiváló UVB és UVA blokkoló egyaránt, megfelelő védelmet nyújt a 290-400 nm hullámhosszú napsugarak ellen, és még a 700nm hullámhosszú sugarak ellen is nyújt némi védelmet. Meglehetősen fotostabil. Talán nyugtató és antioxidáns hatása is van. Fő hátránya, hogy kozmetikailag kellemetlen, fehér réteget hagy maga után.
Cukorrépából kivont aminosav származék, amit főleg mint szuper hidratáló összetevő használnak a kozmetikumokban. Különlegessége, hogy egy ozmolita, ami képes a sejtek vízháztartását fenntartani. További pozitívuma, hogy sok más hidratálóval szemben nem tapad, sőt kifejezetten kellemes és selymes érzete van. Irritáció ellen is segít védeni, emiatt arra is használják, hogy pl. lemosókat gyengédebbé tegyen. A Cosing szerint továbbá antisztatikus (pl. a haj összetapadását gátló), hajkondícionáló és viszkozitásnövelő tulajdonsága is van. Több infó a a TruthInAging oldalon.
Natúrkozmetikumokban is gyakran használt bőrpuhító (emollient) és emulgeálószer.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Jojobaolaj. Természetes növényi olaj, melynek a szerkezete nagyon hasonló az ember által termelt faggyúhoz (sebum). Kiváló összetevő a pattanásokra hajlamos bőr számára, mert képes csökkenteni a faggyútermelést az aknekezelésektől kiszárított bőrben (sokszor a túlszárítás nagyobb faggyútermelésre ösztönzi a bőrt). A jojobaolaj kiváló tisztító, lemosó összetevő is, ugyanis feloldja a fölösleges faggyút, és ezáltal vízzel lemoshatóvá teszi azt. Mind a zsíros, mind a száraz bőr számára remek emollient és hidratáló anyag. A fenti tulajdonságain túl Leslie Baumann a Cosmetic Dermatology című könyvében azt írja, hogy a jojobaolaj gyulladáscsökkentő és antioxidáns tulajdonságokkal is rendelkezik. További információ a jojobaolajról itt.
A rizskorpa kivonata. Bőrnyugtató és antioxidáns hatású összetevő.
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított sűrítőanyag
Cellulózból (legfontosabb növényi rost) származó töltőanyag. A CosIng besorolása szerint csomósodás elleni, emulzió stabilizáló, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó segédanyag is.
Algin, vagy alginsav. Az alginsav bizonyos barna algák sejtfalának alkotórésze. Ez a hosszú láncú, D-mannuronsavból és L-guluronsavból álló, vízoldható szénhidrát gélesítő, viszkozitásnövelő a kozmetikumokban.
Felületaktív anyag (surfactant), emulgeálószer, tisztítószer.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene) ). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. A bőrön alkalmazva allergiát (contact dermatitis) okozhat az arra hajlamosaknál, így jobb kerülni, csaknem az összetevőlista utolsó helyeinek egyikén áll.
Illatanyag, mely a rózsaolajban, citromfűolajban és kis mennyiségben a muskátliban is megtalálható. Potenciális bőrirritáló.
Levendulából kivont illatosító anyag, a levendulaolaj egyik fő összetevője. Potenciális bőrirritáló és allergén a levegővel érintkezve, egy 2004-es kutatás szerint pedig sejtmérgező hatású lehet, bár nincs olyan tanulmány, ami in vivo (emberen végzett kísérlet) is megerősítené ezt.
Citromfűből kivont illatosító anyag.
A citromfűolaj fő alkotórésze. Megtalálható még a verbéna, a citrom és a narancs illóolajában is. A kozmetikumokban illatanyagként használják.
Színtelen vagy halványsárga olaj. Egyes illóolajokban található meg, mint például a szegfűszegolaj, szerecsendióolaj, fahéjolaj és babérolaj. Bőrirritáló, gyulladást okozó hatása van ismételt használat esetén. Egy 2006-s kutatás szerint pedig az eugenol sejthalált okoz. A kozmetikumokban illatanyagként használt.
Benzyl alkohol és benzoesav észtere, melyet illatanyagként, oldószerként és gombaellenes stabilizáló anyagként használnak a kozmetikumokban.
Számos növényben megtalálható szerves vegyület, melyet a kozmetikumokban illatanyagként használnak.
Bőrtípus: Kombinált
Bőrprobléma: Tág pórusok
Korcsoport: 25-34
Sokat gondolkodtam, hogy melyik natúr (alkohol, alumínium, szilikon stb. mentes) dezodort válasszam, végül erre esett a választásom. Az ára kedvező, az illata finom, de egyelőre az izzadásgátló hatásával nem igazán barátkoztam meg. Hosszabb, aktívabb napokon rosszul teljesít. Ennek ellenére a "pihenősebb" napokon szívesen használom, remélem hosszútávon összebarátkozunk.