Tesori d'Oriente

Ár:   3000 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet és az összetevőket feltöltötte: KittiASzuperpocok, Módosítva: 2016. december 27.

Japán rituálékat idéző enyhén füstölő illatú, nagyon tartós unisex parfüm.

Tarkamilla

2019. február 7.

Ma érkezett egy nagyon kedves kis csomagban boszitól :)
Le kell szögeznem, hogy hadilábon állok a rózsás illatokkal. Általában azért, mert iszonyatosan "hidegnek" találom őket. (Kivétel az Agent Provocateur, ő olajos rózsa és a "vintage" szóhoz őt asszociálnám, mint parfümöt - hogy ez bók vagy sértés a részemről, magam sem tudom)
Szóval ott kezdődött, hogy egy éve beszabadulva valamelyik parfümériába végigszagoltam a Chloékat. Vagyis elkezdtem, mert miután kifújtam hármat, nem érdekelt a többi és nem értettem, mi ez a nagy felhajtás körülöttük.
Galliano edt-jét két-három hónapja pár napig a birtokomban tudhattam. Ő szépséges de még mindig hidegnek találtam a saját ízlésemhez. (Ennek ellenére szerintem lekörözi az összes Chloét egyediségben, kedvességben, bájban - és árban is).

Szóval ilyen felvezetés előzte meg a Tesorit, akiről tudtam, h rózsa meg h Chloe hasonmás és engem nem hagy békén ez a rózsa-dolog.
Ha valaki azt mondaná, h ez Chloé, elhinném. Biztonsági játékos. Törékenységet sejtet és valóban légies, de nem nőies és lágy, hanem hideg és merev. Az jutott eszembe, h vajon ma ő - és a Chloék - jelképezik a visszafogott nőiességet? Mert ha igen, akkor nekem ez a nőiesség bár elegáns és légies, mégis nagyon steril. Meddő.
Ha megjelenés lenne: nude színek, kis feketével elegyítve, letisztult formák, műbőr táska, lapossarkú bokacsizma, rendezett (rövid) haj, semmi kirívó vagy feltűnő, de minden márkás és minőségi.
Érzem, h nem a stílusom, de ha kicsit jobb idő lesz már, teszek vele pár próbát éppen azért, mert annyira idegen nekem ez az illatcsalád. Kíváncsi vagyok, hogy a napfény, a tavasz mit művel majd vele a bőrömön. Ha melegszik egy kicsit, az is elképzelhető, h megbarátkozunk.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 7.

Ma érkezett egy nagyon kedves kis csomagban boszitól :)

x

2018. május 10.

Üde, bájos, citrusos rózsa, könnyed és szerethető. Friss és zöldes. A leírásban szereplő enyhe füstölő annyira enyhe, hogy én nem találom nyomát sem, de tény, hogy brutál füstökhöz vagyok szokva, talán ezért nem tűnik fel. De ebből nem is hiányzik. Gyönyörű üveg és gyönyörű illat, az ára pedig elképesztően kedvező, mint a többi Tesorinak. Felhőtlen, ráérős tavaszi-nyári sétákhoz tökéletes, boldog illat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 10.

Burya

2018. január 8.

Én, a nagy rózsaimádó, ám ugyanakkor rendkívül finnyás szaglászó, vakon megrendeltem. Sosem volt még Tesorim, a drogériában csak 3 féle volt és mind édes (ez nálam kapásból NEM), viszont több parfümös leányzó ajánlotta a márkát, mert olcsó és tartós. A legtöbb fajtáját csak neten lehet rendelni, így ezt sem volt lehetőségem előtte kipróbálni, de gondoltam 2000.- Ft-ot megér, legfeljebb eladom, ha nem passzolunk. Nos, első fújásra szerelem lett. :) Friss, citrusos, pacsulis rózsa, kicsit fás, földes alappal. Pontosan az az illat, mint amikor egy kora nyári zápor után kimész a kertbe és lemetszel egy rózsát, zöld levelekkel, szárával, közben érzed az eső és a nedves föld illatát. Nyárra kánikulában nekem sok lesz szerintem, mert már egyetlen fújás is nagyon intenzív, de ősszel, télen és tavasszal tökéletes, már most tudom, hogy gyakran fogok érte nyúlni. Chloe L'eau ikertestvére lehetne, csak tartósabb és sokkal-sokkal olcsóbb. Ajánlom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 8.

Laci

2017. december 28.

Megvettem, használom és imádom! Tényleg tiszta L'Eau de Chloe rajtam. Persze ez nem baj, nagyon szeretem a fanyar, zöldes rózsát abban, ez itt is megvan. Szerintem ez egy kortalan illat, számomra nem túlzottan nőies, keveset adagolva viselhető. Nagyon tartós, ruhára fújva napokig illatozik, mint egy mennyei öblítő. Tényleg ápoltság illata van. Most sem csalódtam ebben az olasz márkában.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 28.

Ria22

2017. november 30.

Annyi volt a probléma, hogy Tesori-lázban égtem, elképzeltem az illatot, aztán megkaptam ajándékba, szép meglepetés volt :)
Az ő üvege a legszebb nekem mind közül, az illattal már máshogy állok.
Tisztán rózsa (semmi flanc!), de az nagyon, még valami, amit nem füstölőként definiálnék, vizes-hideg benyomást kelt. Fiatal vagyok még hozzá, nagyon. Elegáns illat, de szerintem cseppet sem kortalan, mai szemmel negyven fölött tudom elképzelni, aztán kiderül, megvár-e addig (elajándékozni sajnálnám).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 30.

Az ő üvege a legszebb nekem mind közül, az illattal már máshogy állok.

nicole74

2017. november 5.

Nagyon kellemes, nőies tisztaságillat, és egyáltalán nem erős, inkább szolidabb Tesori illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. november 5.

Juditeszter

2017. szeptember 15.

Megjött a Byzantium-mal együtt, mindkettőnek csodálatosan szép az üvege, akár a többi Tesori-nak. Talán a Japanese-é a legszebb eddig. Nekem ez az illat egyszerűen lenyűgözően szép! Tényleg hasonlít a Chloé-ra. Az összes Tesori egy remekmű és mégis sokan nem ismerik.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. szeptember 15.

Terka25

2017. augusztus 18.

Hát ezt nem tudom férfin elképzelni . 😄 Nekem vmelyik Chloé parfümre hasonlít , csak fűszeresebb kiadásban . Tartossága kitűnő , rajtam egésznapos , az ára meg pláne , ráadásul én nagyon szeretem , hogy nem törékenyek és nagyon mutatósak a Tesori parfümök .

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 18.

Creme Brulee

2017. március 18.

Füstölős illatokra mindig azt mondom, oké tegyünk egy próbát, úgyse bírom legyűrni a kíváncsiságom. :) Amikor fragrantica-n olvastam, hogy valaki az Agent Provocateur-hez hasonlítja (ami nagy kedvencem rózsás vonalon), már eldőlt, hogy nekem ez biztosan kell. Az igazság, hogy az AP-hez csak egészen picit hasonlít (ha közvetlenül egymás mellé tesszük őket még kevésbé), sokkal szolidabb, tized annyira se füstös, pézsmás, a rózsát alig érezni, inkább más virágok (gondolom ezek a kamélia (ha jól értem ebből vonják ki a tsubaki olajat), és a bazsarózsa) dominálnak. Rajtam végig friss marad, csak egészen visszafogott füstösséggel a háttérben, könnyen viselhető.
Illatjegyek a Tesori honlapja alapján:
Top Notes: Citrusy notes, Grapefruit, Bergamot
Middle Notes: Freesia, Jasmine, Lily of the valley, rose, Provence rose, sweet olive
Base Notes: Patchouli, Cedar, Musk
Ki ne felejtsem a végéről, az üvege szerintem az egyik legszebb a Tesorik közül, öröm ránézni, kézbe venni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 18.

Illatjegyek a Tesori honlapja alapján:
Top Notes: Citrusy notes, Grapefruit, Bergamot
Base Notes: Patchouli, Cedar, Musk

ALettah

2017. március 9.

Istenem, menthetetlen vagyok. A tegnap lett az enyém a Byzantium, boldogan szaglásztam, ódákat zengtem róla itt a KM-en is. Ma pedig nem megint a DM-be visz a lábam? És nem befújom magam a japán rituálékkal, amely tegnap első szagolásra orrbavágóan élesnek tűnt?
Azóta gyakran megcsap a különleges, semmi általam ismerthez nem hasonlítható illata. Ez lenne a tsubaki-olaj? Friss, erőteljes illat, benne van a szárba szökkenő növény élni akarása, a japán füstölők köde, a titkos rituálék misztériuma. A frissesége nem citrusos és bergamottos, mint a legtöbb nyári illatnál, hanem zöld növényes, energikus, élő. Érzek még rajta pacsulit és rózsát is. Erős, akaratos illatjegyek, amelyek mégis szépen dolgoznak együtt, de nem simulnak egybe, mint a Byzantiumnál. Kíváncsivá tesz - szeretem? Nem szeretem? Jól áll rajtam? Találunk egymáshoz? Nem tudom, de szeretném megadni az időt ennek az illatnak, hogy megismerjük egymást. Nagyon különleges. Nagyon tartós. El tudnék képzelni egy ilyen illatú masszázsolajat, amelynek a gésák az örök fiatalságukat köszönhetik. Ha ez egy japán rituálé, akkor valószínűleg az élet, a születés és a megújulás ünnepe lehet.
A Byzantium elvarázsolt, azonnal meghódított. A Japanese Rituals felkorbácsol, nem hagy nyugodni, izgat. Szeretném, hogy az enyém legyen.

Parfümfüggőknek elvonót valaki tud-e?

UPDATE: Végül nem lettünk egymáséi, a párom leszavazta a frigyet. Most azon gondolkozom, hogy kinek vehetném meg ajándékba? Olyan különleges egy illat. Szinte integet nekem, hogy menekítsem ki a DM polcról, többet érdemel annál.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 9.

Parfümfüggőknek elvonót valaki tud-e?

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Vitaminok: Tocopheryl Acetate