The Ordinary

Ár:   3990 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   Tinamu, online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)
Vedd meg online a Skinsmart.hu-n 3990 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: WorkingClassGirl, Módosítva: 2022. április 20.

Lelőhely:   Tinamu, online
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)
Vedd meg online: Skinsmart.hu, 3990 Ft

Az azelain sav egy természetes anyag, amelyet egy a bőrön élő gombafaj termel. Segít világosítani a bőrtónust, javítani a bőr textúrájának egyenetlenségeit, láthatóan csökkenti a pattanásokat. Egy multifunkcionális hatóanyag minden bőrtípusra számára, mely egyúttal antioxidáns is. Ez a formula rendkívül magas, 10%-os koncentrációban tartalmazza a nagy tisztaságú azelain savat, egy könnyű krém-gél formájában.

Ár: 3990 Ft , Eladó: Skinsmart.hu
Fizetés: bankkártya, utánvétel, banki előreutalás, Szállítás:MPL futárszolgálat
♡ TO Azelaic Acid ♡
Ár: 3800Ft / db , Eladó: KataViki
Állapot: bontatlan, Helyszín: Budapest, XI., fizetés: átutalás / készpénz

SkinCareBudapest

2022. június 27.

Testesebb krém állagú a termék. Alkalmazása során több alkalommal szárította a bőröm, illetve előfordult, hogy csípő, viszkető érzést is tapasztaltam. A kellemetlen érzés elkerülése érdekében mindennap használtam hidratálókrémet utána, még akkor is, amikor egyébként a bőröm állapota alapján nem éreztem volna szükségét a hidratálásnak pl. egy melegebb napon. A testesebb állaga miatt kis mennyiség is elegendő egyszeri alkalommal - napi 1x, esti használat mellett - 2 hónapig elég volt a termék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. június 27.

Formidable

2022. június 2.

Számomra kellemes az állaga, plusz felkenés után olyan csodaszép matt hatású, mint amilyen bőrképről álmodozok, ezért nagyon akartam szeretni, de sajnos ennél több pozitívumot nem tapasztaltam vele. :( A 30 ml-es kiszerelés végére érve még mindig nem tudom eldönteni, hogy ez csap-e ki vagy a stressz miatt gyűlnek ennyire a pattanásaim újra, de hajlandó lettem volna még egy tubussal venni és tovább kísérletezni, ha nem kukacosodna/morzsálódna rajtam ennyire. :( Nincs nagy rétegezős rutinom, rendszerint hidratáló kerül rá (The Ordinary NMF vagy CeraVe Moisturizing Cream), illetve nappal fényvédő, időnként esetleg alá Geek & Gorgeous HA 5 Light, de akármilyen kombinációban is próbálkoztam, a vége mindig az volt, hogy "morzsákban" levált az arcomról. Egyszer próbáltam ki BHA után, akkor annyira csípett, hogy inkább lemostam, de egyébként nem volt ezzel jelentős problémám.
Mivel pozitív hatását nem tapasztaltam, macerát viszont sokszor okozott, csak 2 csillagot tudok neki adni, akármennyire is imádom a finishét.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. június 2.

Basszusmari

2022. május 28.

Az időközönként megjelenő durva, mély, gyulladt pattanásaim, illetve állandó mitesszereim eltüntetésében kiválóan segített a PC fekete BHA-jával együtt, jól karbantartja a pofázmányom azóta is:) Állagát imádom, jó vele dolgozni. A kezdetekben néha csipkedett, de egyáltalán nem volt zavaró.
Állandó tagja a rutinomnak!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 28.

Állandó tagja a rutinomnak!

tzrn7u67

2022. május 4.

Nagyjából heti 2 alkalommal használom, sokszor niával rétegezve, és úgy vettem észre szép bőrképet ad. :) nem vagyok pattanásos és nagy folthalványításra sincs szükségem, de szeretem alkalmazni már csak megelőzésként is. Leginkább a reggeli rutinba kenem fényvédő alá, mert extrán de tényleg extrán lemattul a termék, így kicsit a fényvédő csillogását is sikerül lentebb húznia, mintha egy amúgy is fényes finishű szérumot tennék fel. És bár sok helyen olvastam, de nekem egyáltalán nem szokott reggel sem kukacosodni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 4.

eni333

2022. május 3.

Alkalmanként használom, heti kb 2x, amikor el akarom tünteni a foltokat. Nekem nem anniyra jött be, nem látok sok változást, GG aPad, szeintem sokkal hatásossab, ott már másnap láttam az eredményt. Állagát sem szeretem annyira, kicsit nehezen kenhető, valószínűleg nem fogom újravenni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 3.

Vrnk

2022. április 29.

Az àllaga miatt csak 4 csillag, amúgy fantasztikusan halvànyítja a pattanàs utàni foltokat

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 29.

LLeva

2022. március 18.

Nagyon szeretem! A Geek apadról váltottam erre, mert ott valahogy nem éreztem ott a megfelelő hatást, viszont ez a krém egyszerűen fenomenális! Igaz, hogy sok terméket használok egyszerre a pigmentfoltjaim halványítására, viszont szinte biztos vagyok benne, hogy ez is hozzájárult ahhoz hogy szebb lett a bőröm. Az állaga nagyon jó, jól beszívódik, és utána a bőrérzetem is nagyon kellemes. Rendkívül szeretem, már harmadjára rendeltem újra a deciemről.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. március 18.

csiges

2022. március 6.

2022.02.10.
A G&G aPAD-ja helyett vettem a 100ml-es verziót, mivel a postára ki tudja mennyit kéne várni, ezt meg helyben meg tudtam venni. Egyenlőre 5 csillagon hagyom, később frissítek.
*****
Este kipróbáltam: viszonylag sok kellett belőle. Eleinte kicsit csípett, hamar abbamaradt, majd selymes érzetet hagyott maga után, és szépen mattított.

2022.02.11.
Tegnap este nem bírtam magammal és összenyomkodtam az arcom. Nézzük mit tud alapon felkentem. Nem csodaszer, mert semmi extra nem történt reggelre, csak annyira ment le a pirosság, mint amit magától is gyógyult volna az arcom bőre. Kíváncsi vagyok a hosszú távú hatására.
*****
Lemostam a sminkem. Az elkaparásokon végig mentem egy kis vodkával. 😂😂😂 (A külföldi pipere cucc készletem nem túl nagy... Valamivel meg egyszerűen le kell fertőtleníteni.) Szóval utána shea vajat tettem rá (ami nálam mindennapos), illetve ezt a krémet. (Igen azt is tudom hogy víz alapú hidratáló krémet kellene elé kenni nem a sheát, de nincs.) Szóval bemasszíroztam a sheát és felkentem. Kicsit csíp. Mindenhol, nem csak a sebeknél/ hegesedéseknél, és szem körül jobban már nagyjából egy órája. Nem fáj, de nem is jó. Viszont mintha összementek volna a piros pöttyök.

2022.03.06.
Nem vettem észre, hogy halványítaná a foltokat. Viszont már nem bizserget/csíp. Reggelente utolsó lépésként használom, összekeverem a fényvédő krémmel. Így a fényvédő után sem marad zsíros tapintású a bőröm, és lehet egyből sminkelni. Lehet, hogy emiatt nem látom hatását, de máshová nem tudom beilleszteni jelenleg. Akinek van erre tippje, szívesen várom. Mindenesetre arra tényleg nagyon jó, hogy lemattít, csak nem tudom, hogy csinál-e bármit az összképpel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. március 6.

2022.02.10.

2022.02.11.

2022.03.06.

vica.white

2022. február 23.

Az egyik kedvencem, ha érzem hogy türemkedne kifele egy pattanás akkor már kenem is és jó eséllyel másnapra volt-nincs, a pirosságot is szépen leviszi. Spot treatmenként használom, picit csíp először de hamar elmúlik és mattít, bár ez nem igazán számít mert utána kenem is a hidratálót.
Újravevős imádós.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. február 23.

Újravevős imádós.

nikk

2022. február 9.

Három hónapja használom és game changer. Rozaceás, vízhiányos az arcom egy kis áll vonalon zsírosodással fűszerezve. A Hylamide Sensitive fix szérummal együtt használom, a kettő együtt igazán bevált. Sajnos stresszes időszakban az államon megjelennek a pattanások, amiket ez hatástalanít, még ha "véletlen" meg is gyötröm kicsit a bőröm. Kb borsónyit használok az arcomra, nem kukacosodik, mattító hatása van. Hidratáló+fényvédő megy rá, nekem 10/10.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. február 9.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Ethoxydiglycol

Azelainsav, mely számos bőr- és hajkondicionáló része. Bőrgyógyászati készítményekben is alkalmazzák, általában más szerekkel kombinációban.

1. Pattanás: Az azelainsavat enyhe és közepesen súlyos akne ellen alkalmazzák, mind mitesszeres, mind fertőzéses esetben. Gátolja az aknét okozó baktérium növekedését, ezáltal tisztán tartja a bőr pórusait.
  2. Rosacea: A kivörösödött bőr kezelésére az azelainsav gyulladásgátló hatását használják helyileg alkalmazott gél formájában.
  3. Pigmentkezelés: Az azelainsavat különböző bőrszíneződések kezelésére használják, pl. melazma fertőzés utáni hiperpigmentáció, különösen sötétebb bőrűek esetén. Az azelainsav csökkenti a melanin mennyiségét.

Felületi hártya képző anyag.

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.

A truthinaging szerint az ethoxydiglycol egy tiszta, színtelen folyadék, melyet elsősorban oldószerként használnak a kozmetikumokban. A hivatalos CosIng besorolás szerint még vízmegkötő és illatanyagként is használt. Penetrációt fokozó hatása van, vagyis segíti a hatóanyagok bőrbe jutását.