Tulasi

Ár:   790 Ft és 1390 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   250 ml és 500 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: juhaszregina, Módosítva: 2016. október 26.

Ár:   790 Ft és 1390 Ft
Kiszerelés:   250 ml és 500 ml
Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Samponok

A Tulasi SLAS-mentes samponok egy, az SLAS-hez hasonló, ám kisebb kockázatú habzóanyagot tartalmaznak.

• Könnymentes
  • pH-ja enyhén lúgos
  • Színezékeket nem tartalmaz
  • Biológiailag 100%-ig lebomló

MVA

2020. február 2.

2 éve lesz már, hogy ezt használom, kicsit hosszú lesz, bocsi. Az új fodrászunk ajánlotta, aki egészséges fejbőr specialista. Mikrokamerás fejbőr vizsgálatra mentünk hozzá a férjem miatt, akinek hullott a haja, és ha már ott voltam én is beültem megvizsgáltatni a fejbőrömet. Az ő fejbőrének semmi baja nem volt (head&shoulderst használt) hormonális okai voltak a hajhullásának. Az én hajam egészségesnek tűnt ránézésre, az eredmény mindenkit meglepett: olajtócsák voltak a hajhagymáim mellett, ezeket a kőolajszármazékos samponok okozzák. Igaz, hogy korpásodott a fejem, de a legdurvább az volt, hogy fájt a fejbőröm a fejem tetején, de csak akkor, ha hozzáértem, de nem foglalkoztam ezzel (fekete glisskurt használtam 10 évig).
Ez a sampon teljesen elmulasztotta a korpát és a fejbőr fájdalmat egy használattal.
De utáltam mégis, nagyon! Megbántam, hogy nagy flakonnal vettem. Nem habzott, csak öntöttem a fejemre, mert nem éreztem hogy tisztítana, iszonyat büdös mocsárszagot éreztem, és úgy állt utána a hajam, mint a seprű, míg az előző samponomtól selymesen sikamlott.
Visszatértem a régihez, de egy hajmosás után a fejbőr fájdalom is visszatért.
Így maradt mégis ez a teafás sampon, ma már az eredmény: csak ezzel mosok hajat, 2 naponta helyett hetente 1-2x elég (!), nem fáj a fejbőröm semmi baja, gyönyörűen csillog a hajam, nem egyszer elmondják a munkatársaim, milyen egészséges hosszú hajam van (fél évente levágatom a végét), a hajközepétől a ceramise tejproteinest használom (13 éve) a hajvégére pedig kis fehér pumpás krémes glisskur hajvég ápolót (ami jó a hajvégnek, az nem volt jó a fejbőrnek)
Jó tartása van a hajamnak, 2x szoktam kimosni a samponnal, másodjára már érzem, hogy habzik is, de én már annyira elszoktam a habzó samponoktól, hogy ezt a kis habzást is érzem. :D És a legfurább, hogy semmilyen szagát nem érzek már hajmosás közben, de biztos, hogy azért mert az orrom megszokta. A megszárított hajon, pedig csak a pakolás illatát érzem, ha megszagolom.
És nagyon tisztának érzem a hajam és a fejbőröm is.
A többi tulasi terméket, még nem próbáltam, nagyon lassan váltok, mint látjátok. :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 2.

Visszatértem a régihez, de egy hajmosás után a fejbőr fájdalom is visszatért.
És nagyon tisztának érzem a hajam és a fejbőröm is.

Guille

2017. november 8.

Szeretem a cég termékeit, de ez nem jött be. Sokat kellett használni belőle és nem éreztem túl hatékonynak.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 8.

zoldgekko

2017. január 23.

Kellemes illata van (hozzá kell szokni), tisztítja a hajat és fertőtlenítő hatással bír. Télen a fejbőröm kevésbé korpás a samponnak (is) köszönhetően. Sajnos az SLS mentes termékek nem tudják felvenni a versenyt habzásban az átlag készítményekkel, így annyira nem érzem, mennyire oszlattam szét a hajamon, legalább kétszer kell átmenjek vele a hajamon hajmosás közben (csak ezért kap 4 csillagot).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 23.

juhaszregina

2016. október 28.

Több mint 1 éve ezt a sampont használom, felváltva a citromfüves tesójával. Mivel alig-alig lehet SLS mentes samponokat kapni, ezért maradok is ennél. A hajamat megfelelően tisztítja, és nem viszket tőle a fejbőröm. 1 nappal tovább bírja a hajam, mint más samponokkal. 3-4 naponta mosok hajat. Sajnos hagyományos, jól habzó sampont már nem tudok használni egy ideje, mert iszonyatosan viszket tőlük a fejbőröm. Mivel ez kevésbé habzik, mint a normál samponok, ezért a Babydream 2in1 sampon és fürdetővel mosom elő a hajam, az jól habzik, majd jön ez a sampon, végül alapos öblítés, majd egy gyors ecetes öblítés és végül ismét sima vizes öblítés. Lehet, hogy macerásnak hangzik, de nekem már minden a kezem ügyében van, kancsó, ecet is, és nagyon szép fényes a hajam, nincs különösebb gondom a kifésüléssel sem, továbbá nem korpás a fejbőröm. Azért adok csak 4 csillagot, mert más terméket is használnom kell mellé az optimális eredmény érdekében.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 28.

Emulgeálószerek: Glycereth-2 Cocoate
Tisztítószerek: Glycereth-2 Cocoate