Uriage

Ár:   3690 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák, online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet feltöltötte: Makk Zsuzsó, az összetevőket feltöltötte: Radam, Módosítva: 2022. május 16.

Lelőhely:   patikák, online
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Olajmentes, gyorsan felszívódó, ultra-könnyű fluid textúra, rendkívül erős fényvédelemmel és az Uriage termálvíz védő, bőrápoló hatásával. Száraz bőrfelületet biztosít, nem ragad, láthatatlan a bőrön. Vízálló. Hipoallergén.

gomoripetra

2022. május 18.

Gyógyszerész hölgy segített a választásban. Mindenféleképpen 50-es fényvédőt szerettem volna, csak azt használok. Nagyon ajánlotta ezt a márkát, hogy szuper. Bőrtípusomnak megfelelően remek választásnak bizonyult, mivel ez egy könnyű fluid. Igazából nagyon szeretem és annak ellenére, hogy 30 ml-es kiszerelés, nagyon sokáig elég még úgy is, hogy elegendő mennyiségben viszem fel minden nap. Körülbelül fél órával indulás előtt teszem fel, addigra le mattul és viszonylag beszívódik. Egyetlen egy hibája van számomra, amiért nem veszem majd újra, az pedig az, hogy borzasztóan irritálja a szememet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 18.

VomPlattensee

2021. október 7.

Nem ragad, nem irritálja a bőrömet, a szemem környékét sem bántja. Jól tudok rá sminkelni, de nem túl kellemes viselet, nap közepére már csillogok tőle, sajnos én nem érzem ultra könnyűnek... El sem tudtam használni az egész dobozzal, nem veszem újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 7.

drozsi

2021. július 21.

Fenylik es zsiros erzete van, csipi a szemem es hamar elmozdul, raadasul a bogarakat is vonzza, pattanasokat is okozott.. nekem ez egy nagy nulla

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 21.

Celia

2021. július 12.

Update: Habár még mindig nagyon kedvelem, elkezdtem észrevenni, hogy napközben, ha kicsit lejjebb "csúszik" az arcomon, akkor bizony elkezd viszketni a szemem tőle (habár nem durván, nade mégis...), és ezt más kémiai fényvédőknél is észrevettem azóta sajnos... :/ Ezért még nem vonok le pontot, de a szemem környékével azóta óvatosabb vagyok... :/

Még csak pár alkalommal használtam, de eddig nagyon elégedett vagyok vele. Sajnos az utóbbi időben több rossz tapasztalatom is volt a fényvédőkkel, így ez igen üdítő élményt nyújtott. :) Nagyon szépen terül, kellemes viselni, nem csíp, nem bánt, habár igaz, hogy egy enyhe fénylő réteget hagy, de ez nem zavaró. Az érzékeny bőrömre azt hittem, csak ásványi fényvédőt érdemes használnom (a PC Calm SPF30 zsíros/kombó bőrre például elég jó volt, de az nyárra kicsit kevés, kell valami 50-es, pláne, ha többet vagyok a szabadban), de úgy látszik, van a kémiaik között is jól működő. :)
Kicsit sajnálom, hogy az árához képest elég pici kiszerelés (habár nekem volt szerencsém a töredékéért beszerezni itt, Krémmánián :)), de majd spórolok máson, hiszen a fényvédelem kb a legfontosabb a bőrápolásban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 12.

Reggike93

2021. július 10.

Zsíros bőrömre tökéletes. Kellemes tej állaga van, pár perc alatt beszivodik, nem hagy nyomot. Ad egy kis puderes fényt az arcnak, de abszolut viselhető. Nem folytja le a bőrt, imádom! :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 10.

morningflower

2021. július 8.

2018, 2019 tavaszain-nyarain-őszein végig ezt használtam, aztán tavaly nyáron egy koreai (Papaya) fizikai-kémiai vegyes fényvédő mellett döntöttem. Utóbbi is elég jól teljesített, de most újrarendeltem akciósan ezt a kis csodát, ami amúgy a kedvenc fényvédőm volt eddig. Tény, hagy maga után fényes réteget, de egy kis transzparens vagy ásványi púderrel ez nekem abszolút nem zavaró :) Csak az ára miatt kap 4 csillagot, mert túl pici hozzá :D (Bár utazni meg épp ezért igencsak praktikus.) Ja, még valami, sminkelni szépen lehet rá, nem kukacosodik!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 8.

R.Szandra

2020. december 21.

Meglepően olvasom a kommenteket. Kifejeztetetten zsírosodásra hajlamos a bőröm főleg T vonalban. 2 hete használom ezt a terméket reggel felkenem hagyom beszívódni majd rákenem a hidratálót. 8-9 órát van rajtam és egyáltalán nem tapasztaltam zsírosodást, sem irritációt. Korábban a
BIODERMA PHOTODERM M SPF50+-nel próbálkoztam, aminél hasonló tapasztalataim voltak. (zsírosodás). Én egyelőre elégedett vagyok a termékkel nagyon kellemesen beszívódik puha érzetet ad, nem lesznek tőle pattanásaim.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. december 21.

papramona

2019. április 29.

Csatlakozom az előttem szólókhoz, 2018-ban egész nyáron ezt használtam, zsírosbödön érzésű volt tőle az arcom, nagyon folyik, mindig mellé cseppen, hidratáló krémmel keverve sem egyszerű eldolgozni, borzasztóan zsíros lesz tőle az amúgy tök száraz bőröm és nekem mitesszerképző is sajnos szóval nagyon nem váltotta be a reményeket, és nem biztosít száraz bőrfelületet ahogy azt írja a termékleírás. Elhasználtam nagyjából, mert nagyon drága kidobni, de nagy csalódás. Most nagy hidratáló fényvédő keresésben vagyok, de biztos nem uriage termálvizes 20 faktoros hidratálót veszek, mert attól is zsíroskenyér a fejem. Nem értem miért nincs sima hidratáló fényvédővel, ami vizes alapú, nem lipid, és esetleg nem tízezer feletti az ára, biztos hogy lenne rá igény.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 29.

plinka

2018. október 17.

Elmegy. Én krémmel bekeverve szoktam használni a fényvédőket. Ez most Ordinary azelinsav, ami eleve mattít. Raktam fölé primert, kicsit később púdert, de így is zsíros lett a homlokom. Nekem eleve zsíros a T-zónám, nyáron meg pláne, szóval nem meglepő, de ez gyorsabban zsírosít, mint a korábbi szintén 50 faktoros yves rocher-m. Felkentem a bőrömre egymás mellé a kettőt, hogy lássam, mi a különbség. Az Yves Rocher krémesebb, az Uriage inkább vizes, folyós. Az Yves Rocher-t be lehet dolgozni a bőrbe, nagyon gyorsan "eltűnik", az Uriage viszont fényes rétegként rajtamarad. Valszeg, emiatt a réteg miatt hatékony a fényvédelme, de lehet, hogy ez hosszútávon zavarni fog. Azt azért tegyük hozzá, hogy nem kifejezetten arcra készült, bár kis kiszerelés, hanem arcra és testre is lehet használni, szóval nem olyan, mint egy arckrém. 20 % kedvezménnyel vettem, így megérte a próbát, de legközelebb valszeg mást veszek.

UPDATE: Lecseréltem Innisfree-re. Ég és föld a különbség. Mármint az Innisfree toronymagasan veri (ráadásul kb. egy ezressel olcsóbb). Azóta ezt ki is dobtam. nem értem, miért kell ragacsos, zsíros cuccot gyártani arcra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. október 17.

KreolAncsi

2018. július 5.

Jajj, szegény, az elsőnek kapott véleménye nem lesz túl rózsás... Idén újdonság, így persze úgy gondoltam, kipróbálom, nagyon jól hangzott az a három szó, hogy "ultra könnyű fluid". Ez valóban így is van, szinte lefolyik az arcról, ha gyorsan nem keni el az ember. Jó néhányszor bedugult az adagolója, fejtörést okozott, vajon mit is tegyek ellene. Az illata számomra olyan strand illat, az a tipikus fényvédő, gyermek koromat idézi. Nyilván valamelyik összetevőhöz tartozik, mert azt állítják róla, hogy illatmentes (ez is nagyon tetszett). Fehér a színe, de ez gyorsan eltűnik, gyorsan felszívódik, ezt az ígéretet is betartja. Hidratálja is a bőrt, ami nem is csoda, van benne uriage termálvíz és ezen kívül még E- és C-vitamin is. A fényvédelme is erős, egyáltalán nem foltosodott mellette az arcom, pedig csak naponta egyszer, reggel kentem fel. A láthatatlansággal, mint fogalommal vitatkoznék... mivel: fehér réteget valóban nem hagy, deeee az én fejem zsírosbödönként csillogott tőle pár órával a felvitel után és ezt a jelenséget nem lehet nem látni. Alapozó délutánra lecsússzant róla, nem győztem púderezni. Állítják, hogy olajmentes... oké, lehet, de az érzés ezzel ellentétes. Pedig olyan idilli lett volna az egész... emiatt kap három csillagot, mert hiába a sok jó tulajdonsága, nem lesz a kedvencem és nem is hinném, hogy újraveszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 5.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, BHT
Hidratálók: Glycerin, Glucose, Trehalose
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tetraisopalmitate

Bőrpuhító (emolliens), bőrjavító (skin conditioning) és oldószer. Száraz érzetet hagy maga után.

Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-350 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Napfényvédő képessége viszonylag gyenge, önmagában használva nem nyújt kellő védelmet. Viszont nagy stabilitású összetevő, mely megvédi a többi fényvédőt az UV-sugárzás okozta károktól. (Sok fényvédő az UV-sugarak hatására lebomlik, és nem véd többet a fénytől.) Az összetevőt alapvetően biztonságosnak tartják, mivel nem rendelkezik endokrin romboló tulajdonságokkal, és ritkán okoz bőrérzékenységet is sok más szintetikus UV-szűrővel ellentétben. Egy 2010-es kutatás szerint azonban egyre gyakoribb, hogy az octocrylene fény hatására előjövő kontakt dermatitiszt (bőrgyulladást) vált ki különösen gyerekekben és kétoprofénre allergiás felnőttekben. Az összetevő használatát Palau-ban betiltották a korallokat károsító hatása miatt.

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag, mely elegáns, selymes textúrát és jobb csúszást ad a termékeknek.

Bőrjavító (skin conditioning) és bőrpuhító (emolliens) anyag. A többi szilikonhoz hasonlóan könnyen kenhető és selymes érzetet hagy maga után. Nem szívódik fel a bőrbe, hanem a bőr felszínén védőréteget képez.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.

Nem ragadós emolliens anyag hidratáló tulajdonsággal, mely a krémet könnyen kenhetővé teszi és selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Bizonyos összetételekben nem elzáró filmréteget kölcsönöz a fokozott bőrvédelem érdekében. Egy 10 önkéntessel végzett tanulmányban azt találták, hogy a polydecene-nek van bőröregedés elleni hatása is (legalábbis az ásványi olajhoz viszonyítva, merthogy az volt a viszonyítási alap). Tiszta és hipoallergén bőrpuhító, amely babaápolási termékekhez is ideális.

Természetes eredetű cukorféle. A kozmetikumokban használva újrahidratáló, vízmegkötő és antioxidáns hatást tulajdonítanak neki. Az összetevő helyileg alkalmazva lehetővé teszi, hogy a bőr megtartsa azt a nedvességet, amelyet egyébként elvesztene a kiszáradása révén, vagyis potenciálisan növelné az öregedés látható jeleit. (forrás) Paula Begoun szerint az összetevő ezen kívül antioxidáns védelmet is nyújt a bőr számára.