Vitalfarco

Ár:   1750 Ft   Kategória:   Egyéb
Kiszerelés:   100 ml   Bőrtípus:   Kombinált

A krémet és az összetevőket feltöltötte: lufka, Módosítva: 2015. november 12.

Kategória:   Egyéb
Bőrtípus:   Kombinált

Az első Ultravilágosító hatással is rendelkező, Argán olajos NHP PPD mentes Ammóniamentes és parafin mentes hajfesték, a hajfestékek legújabb generációja.

PPD mentes,  Parafin mentes,  és Ammóniamentes krém hajfesték, egyedülálló bársonyos textúrával. A korszerű összetétel minimalizálja az érzékenység, és irritáció lehetőségét. (paraphenylenediamine = PPD)

Tökéletes, 100% os ősz haj takarással rendelkezik! Használata megegyezik a hagyományos hajfestékekkel. Keverési arány 1+1, ultra világosításkor 1+2.

PPD mentes hajfestés előnyei: A hajfestékek legproblematikusabb vegyi összetevői eddig az anylaminok voltak. Az anylaminok egyik fajtája a PPD, a hajfestékek fontos összetevője, eddig ezt az anyagot használták a színtartósság elérésére. De mivel az érzékeny bőrűeknél allergiás reakciót váltott ki, ezért ennek kivonására és más anyaggal történő helyettesítésére volt szükség. Ezt természetes összetevőjű anyagokkal érték el, melynek egyvelege védőréteget alkot a hajon, ugyanakkor a hajfestést kényelmessé teszi a teljes hatóidő alatt, a színt pedig tartóssá, a két hajfestés között.

Legfontosabb összetevők:

• Argan olaj:  A jól ismert \"folyékony aranyat\" Dél-Marokkóban, a Argania Spinosa fa termésének magjaiból nyerik, mely biztosítja, a haj rendkívüli selymességét és a fényét. Nagy mennyiségben tartalmaz E-vitamint, omega-6 és fitoszterolt,  amelyek mélyen táplálják és regenerálják a haj szálakat. Könnyű és könnyen felszívódik, így magával viszi a színes pigmentek mélyen a haj belsejébe.
  • Kakaó vaj: A kakaó bab kivonat  (Theobroma Cacao ) egy nagyon gazdag és koncentrált növényi zsír. A kitűnő ápoló és puhító tulajdonságokkal bír, így nagyon hatékonyan védi a hajat, és a fejbőrt is, a szárazságtól. Gazdag vitaminokban és ásványi anyagokban, ez egy erős antioxidáns és védő szer.

Ár: 1500 , Eladó: kke
Állapot: új bontatlan, fèlig tele tubus, Helyszín: Budapest, fizetés: szemèlyes átvétel vagy fox post előre utalás után
barbarag

2017. október 20.

Update: Csak egy kis megjegyzést fűznék az utánam (xcvbnm) szólóhoz, illetve kiegészíteném korábbi megjegyzésem:
nem tudom, milyen szinten lehet az angolja, de ha jól tudom a PPD free azt jelenti, hogy PPD mentes (emellett szerepel még az is, hogy Ammonia and paraben free, vagyis ammónia és paraben mentes is). És a festék dobozán ez áll. Illetve ha fent, itt a Krémmánián az összetevők között megnézitek, a PPD szintén nem szerepel… A termék összetevők között ez áll: N-BIS(2HYDROXYETHYL)-P-PHENYLENE-DIAMINE SULPHATE - ez egy önálló kozmetikai vegyület, és egyáltalán nem egyenlő a PPD-vel!
Az Esetleges allergiás roham esetén forduljon orvoshoz! mondatból pedig – az allergiás roham – kiemelése is elég kiélezett. Nyilván okozhat allergiás reakciót, mint bármilyen más kozmetikai termék, ezért erre is rá van írva. De ha csináltok bőrpróbát, akkor ez mind elkerülhető.
Amióta írtam ide, csináltattam allergia tesztet, mert sajnos egyéb termékeknél jelentkezett viszketés, pirosodás, és kiderült a PPD-re abszolút allergiás vagyok. De ez a hajfesték továbbra sem okoz semmilyen tünetet… Nyilván, ha valaki sok mindenre allergiás, ebben is lehet olyan összetevő, ami allergiát válthat ki, de az biztos nem a PPD, mert az nincs benne! Csináljátok meg a kötelező bőrpróbát, mielőtt használnátok, hogy elkerüljétek a problémákat!
Ezzel nem akarok senkit megbántani, csak szerettem volna tisztázni, mert én nagyon megszerettem ezt a festéket, azóta is lelkes használója vagyok. Áttértem egy másik színárnyalatra, az 5.89-re, tejeskávé barna, imádom, és ez még pluszban resorcinol mentes is. (Megkérdeztem, és ez színárnyalat függő, hogy melyikben van, és melyikben nincs, úgyhogy ha valaki erre is allergiás, bátran kérdezzetek rá, nagyon segítőkészek!)

Sziasztok! Olvastam a véleményeket, és elég vegyes, de úgy döntöttem adok neki egy esélyt. Eddig még nem voltak durva rohamaim a rendes festékektől, mint ahogy azt mások írták, de kellemetlen viszketést, pirosodást én is tapasztaltam, és szerettem volna ezt elkerülni. Tesztet nem csináltattam, hogy vajon milyen összetevőre lehetek allergiás, de reméltem, ha az ammóniát vagy PPD-t kerülöm, akkor ez elmúlik. Utána érdeklődtem a cégnél, hogy mik a pontos összetevők, ez valóban ammónia-, PPD- és parafin mentes hajfesték, de felhívták rá a figyelmem, hogy ha esetleg már volt allergiás reakcióm, akkor a bőrpróba mindenképp kötelező, mert ugyan ez a fő 3 allergén anyag, de aki ezekre már allergiás, és durvább rohamai voltak, az más egyéb vegyi anyagokra is allergiás lehet, amiről nem is tud, mert azokról nem szoktak vizsgálatot csinálni. És mivel ez nem vegyszermentes vagy antiallergén (amit amúgy nem is írtak róla), így kell az elővigyázatosság. A próbát megcsináltam, nem volt semmi pirosodás, aztán befestettem a hajam, a 7.99-es fahéj árnyalatot választottam 6%-os hozzá való NHP oxidálóval (a hajam középszőke volt, így világosítani nem kellett). Én büdösnek egyáltalán nem éreztem, inkább semleges illatú. Nem volt viszketés, se pirosodás, a szín tökéletes lett, mindenhol fedett (bár nekem nincsenek még ősz hajszálaim), és egyáltalán nem száradt ki a hajam, sőt. :-) Abszolút meg vagyok vele elégedve, csak ajánlani tudom, és én is továbbra is használni fogom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 20.

xcvbnm

2017. július 12.

Én durván allergiás lettem a sima sötét barna hajfestékre, anafilaxiás sokkot is kaptam, bedagadt még a nyelvem is, szteroidos injekció hozta le. Találtam neten ezt a PPD mentesnek hirdetett hajfestéket...nos utólag miután arra is allergiás lettem, elolvastam az angol termék leírást és a magyarral szemben ott írja a PPD-t. szintén allergiás roham... szóval ennyit erről. A webshoppal folytatott telefonos beszélgetés és az e-mailben csatolt fénykép, hogy bedagadt a fejem, hosszú bocsánat kérés után legalább a pénzemet visszautalták.
Mivel nőtt le a sötét hajam és nekem szőkés-vöröses az eredeti, sajnos kezdenem kellett vele valamit. Fodrász tanácsára nem 6-os, hanem csak 2-es oxygentát használtuk a következő sötét barna festékhez, és jóval enyhébbek voltak a tünetek (bár a szín nem volt annyira tartós...) és házi orvossal írattam fel Elocom 0,1%os oldatot a fejemre és azt egyből hajfestés után használom is. Mára már ez elég hajfestés után, se viszketés, se püffedés és a 2%os oxy.
Mivel nem hagytam fel azzal, hogy sötét barna hajam legyen, rendszeresen újra és újrafestettem mindig...gyakorlatilag sokk terápiát alkalmazva :D de nem tudom mitől és hogy, de ez a módszer azóta is tökéletes működik nálam, akármilyen hajfesték esetében is.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. július 12.

garden32

2016. március 15.

Én nem vagyok allergiás a hajfestékre, de évek óta használok ammóniamentes festékeket. Az Inoa supreme helyett kerestem ammóniamentes festéket, mivel az nagyon szárított, és erre a termékre esett a választásom. Véleményem abszolút pozitív, a 6 és a 6.1 (sötét szőke és hamvas sötét szőke) árnyalatokkal lett festve a hajam. Tökéletes a fedése, és gyönyörű csillogó a szín, a hajamat se szárította ki. Imádom, és újraveszem!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 15.

Keji

2016. március 13.

Ezt a hajfestéket érzékeny bőrűeknek nem ajánlom!!! Ez minden csak nem allergén mentes! Csíp nem is kicsit! Színe elmegy, de szerintem büdös. Ajándékba kaptam, gondoltam kipróbálom, de azt hiszem maradok a Wella Koleston Perfekt Innosense 10/0-nál, igaz nem olcsó, de az tényleg minden mentes.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. március 13.

lydiadeathtrance

2015. december 10.

Én is csatlakoznék az előttem szólókhoz, allergiásoknak nem ajánlom. Szintén amiatt vettem meg, hogy ppd mentes hajfestékként hirdették, amit allergiások is használhatnak, közben viszont egyáltalán nem antiallergén! Ugyanazok az allergének vannak benne, mint a többi festékben is, tiszta ekcéma lett tőle az egész testem....

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. december 10.

mitokondrium27

2015. november 11.

Sokáig keresgélem ammónia és PPD mentes professzionális hajfestéket, mert sok más terméktől sajnos nagyon viszketett a fejbőröm és borzasztóan kivörösödött. A Kinessences és ez között vacilláltam, de végül a kicsit jobb ár győzött meg. Szőke voltam 12.1-es árnyalat, aztán hogy ne legyek olyan sápadt, pedig 10 évig voltam ilyen, nem tudom miért most kezdett zavarni? :-) Tetettem bele 6-os árnyalatú Majirel hajfestékkel melírt, vékonyan, de sűrűn. Aztán csak nem sikerült megszeretni, pedig sokak szerint jól állt, jobban minta a platina szőke. Lényeg a lényeg én utáltam és a jó minőségű festék sem akart kikopni az istennek sem, pedig ebben reménykedtem. Így elhatároztam, vissza akarok szőkülni, no nem 12-esre, inkább egy 10-es mélységre. Egyébként használtam már Alfaparf (szerettem, de az új csomagolással, vmi az összetételben is változott, mert akkor kezdte marni a fejbőröm, így váltanom kellett, pedig a színe állítom annak volt a legszebb!), aztán volt Wella Koleston: nagyon allergizált, Matrix: ez volt a legrosszabb allergia ügyben, plusz a színe sem volt az igazi! Hozzáteszem, hogy a viszketés probléma minden festéknél szépen fokozatosan jött elő, pedig a bőrpróbákat elvégeztem. Utána jött a L'oreal Excellence ez dobozos volt ugyan, de szép színt adott, nem allergizált és nem roncsolt, ezt nagyon szerettem, de a 03-as színt kivonták a forgalomból, így másikat kellett keresnem. És ezek után jött a melír...nem kellett volna. Lényeg a lényeg, két centis szőkés saját 7-es lenövés alapra tettem a 10.0 és a 10.1 NHP Vital Colort a 9-es oxyjával. Nem viszkettem, (bőrpróba is jó volt előtte), nem volt büdös egyáltalán és a színe vmi gyönyörű lett. Sok a vörös pigment a hajamba ezért gondolkodtam is hogy több hamvas színt kellett volna bekevernem, de a végeredményt még jobban imádtam mint amit kitaláltam. Picit aranyszőke lett, de még ilyen szépet nem láttam! Imádom! Nem szárította szét a hajam, a melírcsíkokat is megszívta szépen, amik ugye festett barnák voltak. ÚJRAVESZEM! De nemcsak a festéket hanem az argánolajos nagy pakolásukat és az argánolajos hajolajukat is! Én csak ajánlani tudom!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. november 11.

Ruptura

2015. január 17.

Allergiások figyelem! Ez a hajfesték nem PPD mentes!!! Én allergiás vagyok a hajfestékekben található összes vegyi anyagra (összefoglaló nevük a PPD) és nagyon örültem, mikor a neten rátaláltam erre a festékre, persze a weboldalon nincs konkrétan kirészletezve, hogy miből áll, csak a fent leírtakat tudod elolvasni, hogy ne keverd össze a szavakat... nagyon cseles!!! Nos, megrendeltem, csináltam próbát a csuklómon, borsónyi mennyiségű festékkel, egy óra után kiütött, azóta, egy hete, még mindig viszket, dagadt, pedig iszom a calcimuscot. Felhívtam a céget, hogy magyarázzák már el, hogy mi ez, nem ezt hirdették. Kiderült, hogy igenis tartalmaz vegyi anyagot, egy fajta szulfátot, tehát kevesebb a vegyi anyag benne, mint egy normál festékben, de nem teljesen PPD mentes!!!!! A korrektség kedvéért leírom, hogy az árát visszautalták, de ez egyébként nem vicc, mert aki allergiás, feldagad tőle és meg is fulladhat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. január 17.

Sylvy

2013. június 16.

Most rendeltem ilyet először. Váltanom kellett, mert az eddigi BES ammónia mentes hajfesték irritálta a fejbőrömet. Az első két használat utáni tapasztalataim jók. Az ősz hajszálakat ugyan kicsit gyengén fogja be, de összeségében szép színt ad, nem szárította a hajam és nem irritálta a fejbőröm.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. június 16.

Antioxidánsok: Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Sodium Metabisulfite, Ascorbic Acid
Hidratálók: Sorbitol
Vitaminok: Ascorbic Acid