Vivienne Westwood

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: Makk Zsuzsó, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. október 25.

Megjelenés éve: 2005

Illatcsalád: orientális-virágos

Fejjegyek: koriander, zöld tea, kardamom,

Szívjegyek: szerecsendió, ibolya, rózsa,

Alapjegyek: bőr, borostyán, vanília

kvin

2020. október 24.

Én nem tudom mihez hasonlítani, csak önmagában értékelem.
Kifújás előtt üvegéből az volt a benyomásom, hogy "Hm, olyan kis kellemes", már-már kommerszbe hajló, nem mozgatott meg bennem semmit, nem ugrott össze a gyomrom.
Aztán egy fújás - plusz pont, hogy ennyi bőven elég, hogy rendesen illatozzon - , és a bőrömön teljesen átváltozott, hatalmas pozitív csalódás.
Minden úgy jött elő szép sorban, ahogyan a nagykönyvben meg van írva!
Először a fűszeres zöld tea, melyből tökéletesen kiérződik a koriander és a kardamom, de már a szerecsendió is alápislákol - ezt a szakaszt imádtam - , és ahogy egyre inkább felüti a fejét, becsatlakozik hozzá egy csöpp rózsa, majd az ibolya, - rajtam leginkább ez érvényesült - és megyünk át a bőrbe, ami végre nem dohos, állott bőr! És amikor ezek összeérnek... Hűvös bőrös ibolya, aminek szinte már mentolos hatása van, mindez izgalmas aromákkal megspékelve.
Szerencsére nem lett rózsás, hanem megmaradt egy izgalmas, fűszeres illatnak.
Jól működünk, szakaszaiban az orromat kényeztette, a végkifejletben pedig rajtam kifejezetten szexis (másik nem szerint is), van benne valami plusz, amit üvegéből "ízlelve" hiányoltam, de a kémiámmal megvalósult: elindul a gyomorból a bizsergés.
Van ebben angolság, kérem:
tea, - persze nem az, amit a szalonokban szokás kortyolgatni -, arisztokratikus rózsa és távolságtartó ibolya.
Igen, valóban nem túl elvetemült, de én nem érzem beolvadósnak, sőt. Az angol kultúrában - különösen a hűvös elithez viszonyítva - ez igenis merész illatnak számít.
Pont annyira, mint egy Union Jack-be csomagolt kibuggyanó dekoltázs.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 24.

Én nem tudom mihez hasonlítani, csak önmagában értékelem.
Minden úgy jött elő szép sorban, ahogyan a nagykönyvben meg van írva!
Szerencsére nem lett rózsás, hanem megmaradt egy izgalmas, fűszeres illatnak.
Van ebben angolság, kérem:
Pont annyira, mint egy Union Jack-be csomagolt kibuggyanó dekoltázs.

Verona5

2019. november 9.

Már megint egy hiánycikkre bukkantam! :)

Először is az összetevői, mert sajnos azok nem kerültek még feltöltésre:
koriander, zöld tea, kardamom,
szerecsendió, ibolya, rózsa,
bőr, ámbra, vanília

Többen hasonlítják az ELDO Putain des Palaces illatához, illetve annak hasonmásához, a True Lust-hoz. Láttam még párhuzamot Dita von Teese Rouge parfümjével is feltüntetni.

Hát mit is mondjak: a Putain-nel együtt teszteltem egy kis mennyiséget, ami csereként érkezett hozzám a héten. Elsőre többet vártam, valami kirobbanóbbat, forradalmibbat, anglománabbat, Vivienesebben megbotránkoztatót és ebben a várakozásomban sajnos csalatkoznom kellett. Nem az. Ő csak annyira lázadó, mint egy angol konzervatív. Szépen belesimul a környezetébe, nem látod, hogy kiáll és megdönti a rendszert, inkább fenntartja és egyensúlyt teremt. De azt nagyon jól. Lassan alakul, belekúszik az orrodba és rásimul a bőrödre és kb. egy fél óra múlva tényleg Putain-es hatása lesz, de valahogy gyengébben. Mégsem ugyanaz, mert a másik oldalon meg érzem a kezemen, hogy a Putain csipősebb /gyömbér?/ és savanyúbb nála és kb háromszor olyan hivalkodó, pedig alapjáraton nem is az rajtam, hanem inkább csábító. De ő mellette nem, a Putain hivalkodik. Az Angolmaina meg marad szép kis konszolidált kardamomos, korianderes, enyhén virágos, kicsit puderes illat. Jól hordható, nem zavarja a környezetét, nem feltűnősködik a viselőjén, csak teszi szerényen a dolgát. Mondjuk az én bőrömön ez, ezt hozzá kell tettem! :) Máson lehet, hogy már ő is túl sok.

Örülök, hogy kipróbálhattam, tetszik is valamennyire, de már nem vágyom, hogy üvegében is megszerezzem, ami nagy szerencse, mert beállt a ritka holló illatok sorába. Nálam a Putain és a Dita Rouge ami marad öt csillag, ő négyet érdemelt ki, ami szintén szép helyezés.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. november 9.

Már megint egy hiánycikkre bukkantam! :)

Először is az összetevői, mert sajnos azok nem kerültek még feltöltésre:
koriander, zöld tea, kardamom,
szerecsendió, ibolya, rózsa,
bőr, ámbra, vanília

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Limonene, Coumarin, Geraniol, Citronellol, Citral