Kövess minket Instagramon is! :)


Wander Beauty BRB Multipolish Exfoliáló Arc és Ajak Peeling
Ár: | $59 | Kategória: | Pakolások, Hámlasztók | |||
Kiszerelés: | 100 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | online | Bőrprobléma: | Egyenetlen bőrfelszín |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: Bangita, Módosítva: 2020. április 27.
Ár: | $59 | |
Kiszerelés: | 100 ml | |
Lelőhely: | online | |
Kategória: | Pakolások, Hámlasztók | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | Egyenetlen bőrfelszín |
TERMÉKLEÍRÁS
3:1 arc- és ajakradír, amely növényi eredetű cellulózzal, gyengéd gyümölcsenzimekkel és glikolsavval polírozza tükörsimává, egységes tónusúvá és ragyogóvá a bőrt. A finoman, szelíden hámlasztó peeling ananász- és papaya-enzimekkel mélyen tisztítja a bőrt, és finomítja textúráját. A glikolsav eltávolítja a felesleges zsiradékot, kiegyensúlyozza a bőrt, a gránátalma kivonata puhábbá, simábbá teszi a bőrfelszínt.
Parabén, ftalát, paraffin, szintetikus illat- és színezék mentes
Vegán
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Caprylic/Capric Triglyceride
eo I i
,
Ethylhexyl Palmitate
eo I i
4
0
,
Cellulose Acetate
,
Glycerin
h
0
0
,
Water / Aqua
,
Sucrose Stearate
ti I eo I eu
0
0
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
1,2-Hexanediol
ta
,
Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil
i
,
Chlorphenesin
ta
,
Eclipta Prostrata Extract
,
Stevioside
,
Melia Azadirachta (Neem) Leaf Extract
,
Punica Granatum (Pomegranate) Seed Oil
eo
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Moringa Oleifera Seed Oil
,
Glycolic Acid
kh
,
Punica Granatum (Pomegranate) Extract
a
,
Bromelain
,
Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract
,
Papain
0
0
,
Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract
,
Glucose
h
,
Phenoxyethanol
ta
,
Aronia Arbutifolia Fruit Extract
,
Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract
,
Vaccinium Myrtillus (Bilberry) Fruit Extract
,
Vaccinium Vitis-Idaea Fruit Extract
a
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
TiriaValaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
krémajánló
Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Punica Granatum (Pomegranate) Extract, Vaccinium Vitis-Idaea Fruit ExtractHidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Glucose
Kémiai hámlasztók: Glycolic Acid
Vitaminok: Tocopheryl Acetate
Emolliensek: Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Palmitate, Sucrose Stearate, Punica Granatum (Pomegranate) Seed Oil
Emulgeálószerek: Sucrose Stearate
Tisztítószerek: Sucrose Stearate
Illatanyagok: Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Palmitate, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil
Tartósítószerek: 1,2-Hexanediol, Chlorphenesin, Phenoxyethanol
Összetevők megmagyarázva
Kókuszolaj származék. Bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és sűrítő hatású. Nem zsíros, könnyen kenhető, gyorsan a bőrbe szívódó anyag.
Pálmaolajból származó bőrpuhító, emolleint összetevő, melyet gyakran használnak natúrkozmetikumokban a szilikonok természetes alternatívájaként. A comedogén idexe 5-ből 4-es, így pattanásokra hajlamos bőrrel érdemes óvatosnak lenni az összetevővel. (További info: truthinaging)
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Sucrose és sztearinsav kombinációja, amit enyhe emulgálószerként, felületaktív anyagként és bőrpuhítóként (emollient) használnak.
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.
A közönséges levendulából nyert olaj, melynek fő komponensei a linalyl acetate (51%) és linalool (35%). A levendulát főként az illata miatt használják a kozmetikumokban, de lehet hogy van baktériumellenes illetve sebgyógyító hatása is, illetve úgy tűnik, hogy a pattanásokat okozó P.Acnes baktériumot is képes elpusztítani (forrás). Egy 2004-es tanulmány szerint több potenciális negatív hatása is van a levendulaolajnak és komponenseinek: potenciális bőrirritáló valamint a 0,25%-os koncentráció felett nagy valószínűséggel sejtmérgező hatású.
További info az összetevőről a KM-blogon >>
Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Részletesebb info: http://truthinaging.com/ingredients/chloraphenesin/
Gránátalmamag olaj, mely más növényi olajokhoz hasonlóan zsírsavakban gazdag, kiváló emollient, bőrpuhító olaj. E szerint a tanulmány szerint a gránátalma mag olaj serkenti az epidermisben (bőrünk felső rétege) lévő sejtek osztódását, vagyis az epidermisre regeneráló hatással van. Szájon át bevéve a gránátalma mag olaj rákellenes és gyulladás csökkentő hatású is, de nem találni információt arról, hogy ezt a tulajdonságát a bőrre kenve is megőrzi-e.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Glikolsav. Az AHA-savak (alpha hydroxy acid) leggyakoribb formája. A bőr legfelső rétegére hámlasztó hatással van, ezáltal simítja a bőrt, felgyorsítja a sejtek életciklusát (cell turnover). A bőr legfelső rétege (stratum corneum) 3-5 hetente teljesen kicserélődik, ezen gyorsítanak a kémiai hámlasztók. A glikolsavat általában 5-15% közötti koncentrációban használják otthoni hámlasztók esetén, és a krém pH-értékének 3 és 4 között kell lennie ahhoz, hogy hasson. A megfelelő mennyiségben és pH-értéken enyhén irritáló összetevő, mely csípős, csipkedő érzést okoz a legtöbb bőrön. Mivel vízben oldódó, csökkenthetünk az irritáción, ha teljesen száraz bőrre kenjük. A glikolsav külön figyelmet érdemel azért is, mert 10% feletti koncentrációban nemcsak hámlaszt, hanem a kollagéntermelést is serkenti. Részletesebb infó a kémiai hámlasztó savakról és az otthoni kémiai hámlasztásról a blogon. Részletesebb infó a glikolsavról a futuredermen.
A gránátalma kivonata. A CosIng szerint tonizáló, bőrösszehúzó és a kozmetikai szerek szagát elfedő (maszkoló) összetevő. Paula Begoun kiváló alkotónak tartja antioxidáns illetve rákellenes hatása miatt, ám ezt egyelőre emberi bőrön nem, csupán állatkísérletekben sikerült bizonyítani. Az érett, ráncosodó bőr megjelenését jelentősen javítja.
Ananászból kivont fehérjebontó enzimkeverék, melynek kozmetikumokban használva hámlasztó és gyulladáscsökkentő hatása van.
Papayából kivont fehérjebontó enzim, melyet elsősorban hámlasztó hatása miatt alkalmaznak kozmetikumokban. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antisztatizáló, valamint bőr- és hajkondícionáló hatása van. Egy 2015-ös kutatás alátámasztotta, hogy az összetevő erőteljes allergiás reakciókat válthat ki a bőrből és sérülhet tőle a bőr barrier funkciója is, ezért érzékeny bőrűeknek mindenképpen érdemes kerülni.
A papaja gyümölcsének kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A kozmetikumokban általában 5-10%-os koncentrációban használatos. Enzimdús összetevő, enyhe bőrhámlasztó és tisztító hatást is tulajdonítanak neki.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.