X-Epil

Ár:   799 Ft   Kategória:   Egyéb kozmetikumok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: wishes, Módosítva: 2014. augusztus 25.

Kategória:   Egyéb kozmetikumok

Aloe Verával dúsított gyantapatron

Kiszerelés: 50 ml

Vattacukor1990

2018. december 26.

Nem tudom, mit rontottam el, de nekem ezzel nem sikerült szép eredményt elérnem. Pedig mindent úgy csináltam, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Próbáltam hintőporozott bőrön és anélkül, zuhanyzás előtt és után, több féle lehúzócsíkkal, hátha az a ludas, de a végeredménnyel sosem voltam elégedett.

Minimum fél órát melegítettem a gyantázó készülékben, mert annyi idő alatt melegedett igazán használhatóvá. Nem távolította el maradéktalanul a szőrszálakat, sokat eltépett pár milliméterrel a bőr fölött, így gyantázás után még hosszasan kellett korrigálnom csipesszel, hogy vállalhatóbban nézzek ki.

Sokszor ki sem tartott az 50 ml egy alkalomra. A teljes lábamra és karomra használtam. Ahol nem szedte le a szőrt, ott újra átmentem. Így hiába vittem fel vékonyan, hamar kifogyott. Macerás volt félbehagyni a gyantázást és csupa ragacsosan várakozni, amíg felmelegszik az újabb gyantapatron.

Nincs viszonyítási alapom más fajta patronos gyantákhoz. Ebből próbáltam még a hintőporosat, mást nem. Szerettem volna tenni egy próbát a Veet-tel is, hátha az jobban beválik, de mindezek után elment tőle a kedvem. Másfél évig tartó bohóckodás után átálltam a cukorpasztára. Az jobb volt, de az epilátor még jobban tetszik.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 26.

kremmanias24

2018. szeptember 20.

Lehet csak én vagyok béna, de nekem olyan piros lett a lábam, mint ha leégtem volna. Anyukám segített a gyantázásban, mert először csináltam. Az is lehet, hogy csak allergia. Legközelebb ősszel adok neki esélyt, ha megint piros lesz a lábam legalább el tudom takarni... nagyon szeretném szeretni, úgyhogy még updatelek..
Update: Most csak egy kis helyen próbáltam, de megint ugyanez.. kivörösödött, és utána 2 héten keresztül pikkely szerűen hámlott.... :((( (legutóbb az egész jobb lábszárammal ez volt)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 20.

viragnyelven

2018. május 19.

A veetnél valóban olcsóbb, de meg így sem a legolcsóbb patron. Évek óta ezt hasznalom, egy ilyen elég teljes láb-kar-bikinivonalra. Úgyhogy azért korrekt. Szeretem, jó cucc.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 19.

kottazur

2018. március 14.

Kevesebbet szedett le mint a hypoallergen verzioja, de ez legalabb konnyen lejott.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. március 14.

dnelli

2017. április 23.

Nekem teljesen tökéletes, nem is szeretnék mást kipróbálni. Nagyon jó szélességben és vastagságban viszi a gyantát és könnyű letépni (nem tépi a bőrt). Az illata nagyon tömény, édes - de nekem semmi bajom sincs vele, nem mondanám büdösnek, de "hú, de jó illatúnak" sem. Ha tele a patron, akkor 20-30 perc alatt melegszik fel, utána pedig sokáig tartja a megfelelő állagot, így könnyű vele dolgozni. A görgőfej nem akadozik, viszont ha nem a talpára van állítva, akkor kiszivárog belőle folyékony gyanta, úgyhogy azt mindig tartsuk a talpán. A színét is szeretem. Az ára nem a legolcsóbb, hiszen vannak olyan szintén jó minőségű patronok, amik 100ml-sek, de 400-500 Forintba kerülnek; de az 50ml-s patronok sajnos drágábbak, és a 800 Ft még mindig sokkal barátságosabb, mint a Veet több ezer forintos megoldása. Nekem amúgy semmiféle irritációt nem okozott.
Szóval mindent összevetve telitalálat, amíg árulják, ilyet fogok venni. És meg ne merjék tenni, hogy kivonják a forgalomból ._.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. április 23.

s_kitty

2017. március 11.

Én is Veet-es gépbe vásárolom a jóval kedvezőbb ára miatt. Amióta gyantázom (lassan 4 éve) csak ezt veszem és nagyon bevált. Azt mondom 95%-ban leszedi a nem kívánt szőrt. A többit vagy azért nem, mert túl rövid vagy azért, mert benőtt.
Szóval elégedett vagyok. Azt hiszem továbbra is ezt veszem. :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. március 11.

Szóval elégedett vagyok. Azt hiszem továbbra is ezt veszem. :)

Birkin22

2016. július 4.

Nekem ez a gyanta vált be a legjobban, szépen leszed mindent, nem irritálja a bőröm. Árban mondjuk húzósabb, mint a fodrászkellékesben kaphatóak, de szerintem jobb is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 4.

marryjane

2016. június 9.

Jól leszedi a szőrt, a bőrön azért marad egy kis maradvány és nehezebben mosható le a bőrről, mint a hagyományos borostyánszínű gyanta.
Érzékeny bőrömön marad apró pici pöttyök, elég csúnyácska, de körömvirágos krémmel bekenem és reggelre semmi. A hipo változatát is kipróbálom azért, hátha az nem irritálja a bőröm annyira.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 9.

Dius89

2016. február 6.

Viszonylag gyorsan felolvad, vékonyan viszi fel a görgő a gyantát, így nem pazarol. Nekem bevált, sokkal jobb, mint a hintőporos változat, amibe nem annyira ragadnak bele a szőrszálak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. február 6.

wiicktoria

2015. október 19.

olyan allergiás reakciót váltott ki,hogy csak pislogtam.. mellé még a bőrömet is tépte, a hónaljam kék-zöld színben véraláfutásokkal tarkított lett... :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. október 19.

Emolliensek: Paraffinum Liquidum/ Mineral Oil, Cera Alba / Cera Flava / Beeswax
Fényvédők: Titanium Dioxide