Yamuna

Ár:   2900 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   Yamuna márkabolt, DM, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: csoki, Módosítva: 2018. november 17.

Lelőhely:   Yamuna márkabolt, DM, online

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Nnikolett

2017. november 6.

Az itteni vélemények alapján választottam ezt az alapozót még valamikor a tavasz elején, és mostanra fogyott el. A boltban az eladóhölgy segített megtalálni a megfelelő árnyalatot, ami sikerült is, a sand sárgás tónusa tökéletesen passzol az én ázsiai bőrömhöz. Nagyon szerettem használni, könnyebb és gyorsabb volt felvinni, mint egy krémes alapozót. Természetes hatású, nem maszkos, elég jól fed, és a nyáron is helyt állt.
Ami miatt most mégsem veszem újra (de később valószínűleg visszatérek hozzá), az az, hogy mióta új koreai esszenciát és szérumot iktattam a rutinomba, amelyeknek elég látványos brightening hatása van, sokkal kevésbé tartós rajtam. Olyan, mintha lecsúszna az arcomról. Ettől függetlenül jár neki az 5 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 6.

Prnr

2017. november 1.

Az összetevők miatt esett erre a választásom, egy éve vettem meg a "Krém" változatot, ami világos bőrhöz lehet ideális választás. Elsőre kicsit aggódtam, hogy nem teljesen passzol a bőrömhöz, ami habár világos, de kicsit sárgás tónusú, ez pedig inkább fehér-rózsaszínes árnyalat, de végül megszerettem, és végül is nem is ütött el a bőrömtől. Kb. mostanra használtam el, és rendeltem is újat belőle, illetve a Café Latte árnyalatot is, a sárgásabb tónus miatt. Ez is tetszik, és jól passzol szerintem - talán még kicsit jobban is mint a másik -. Egy idő után azért veszít a fedéséből és átfényesedhet pl. a homlok területén, de jó pár órát azért kibír. :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 1.

ursuska

2017. október 11.

Most nyáron váltottam púderalapozóra, mert krémes alapozót nem lettem volna képes használni, meg őszintén, semmi kedvem nem volt vele pepecselni. Zsíros bőrre amúgy is jó választás, hiszen már egyben mattítja az arcot. Nyilván nem fed annyira, de pont ezt a természetes hatást szerettem volna elérni. Bőrhibákra krémes korrektort vittem fel alá, de púdert már nem használtam felé. Nagyon természetes hatást lehet vele elérni, de azért ha túl sokat viszünk fel, az is látszani fog, amit korrigálni már nem igen lehet, csak ha lemossuk. Én a Real Techniques base ecsetjével viszem fel.
Lehet nem tűnik úgy, mintha dicsérném, de annyira bevált, hogy nem tervezem, hogy visszaváltok a krémes/folyékony alapozókra. Egy ideig biztos nem. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 11.

mbarbara92

2017. október 2.

Már régóta szemezgettem a Yamuna sminkekkel. Összességében megéri az árát. Már csak azért is, mert nincs lelkiismeret furdalásom amikor magamra kenem a szép összetevői miatt. Ecsettel viszem fel, a hétköznapokra tökéletesen elég a fedése, közepesnek mondanám. Alkalmakra viszont inkább valami erősebbre váltok. Kellemes meglepetés, hogy nincs poros hatása. Szépen belesimul a bőrbe. Hátránya, hogy reggel kicsit macerás a használata, ezért most fontolgatom valami folyékony natúr alapozó vásárlását, őt pedig púderként használni tovább. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 2.

Mana

2017. szeptember 3.

Végre egy alapozó ami természetes és bírja a bőröm, sőt kifejezetten jó érzés, nem szárít egyáltalán. Én ecsettel viszem fel, könnyű vele dolgozni és szépen el lehet dolgozni. Tartós, nagy melegben sem izzadtam le. Így ránézésre igen sokáig elég lesz ráadásul.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 3.

orsi1293

2017. július 7.

2017.07.07.
Ma fogyott el az első tégely, tehát kilenc hónapig tartott, habár nem használtam minden nap, csak kb heti 3-4x.
Összességében elégedett vagyok, sokkal kevésbé volt maszkos hatású az arcom, mint az eddigi folyékony alapozóimmal, de nagyon sok volt a macera a por állaga miatt. Nem szóródott ki rendesen a lyukakon, aztán jól megütögettem, akkor minden poros lett a környéken... Az ecsetes felvitel nem vált be, mindenhol szállt a por csak az arcomra nem került, így legtöbbet szivaccsal vittem fel, ami meg jól magába szívta. Az ilyen mindennapos esetek miatt elég sokszor hiányzott egy jó kis folyékony alapozó. Azt hiszem újra fogom vásárolni, de mellette keresgélek tovább, hátha rátalálok egy mindenmentes folyékony alapozóra, ami megfelelőbb.

2016. november 13.
Tegnap vettem meg 20%-os akcióval, elég sokat ácsorogtam a teszterek előtt, hogy melyik is az én színem, de a cafe latte sárgásnak tűnt, úgyhogy a krém színben jött velem haza.
Az első olyan alapozó ami szerintem eddig a legjobban illeszkedik a bőrszínemhez, a drogériás alapozók általában túl sötétek/sárgásak még az estée lauder double wear legvilágosabb árnyalata is kicsit sötét hozzám (szerintem a cafe latte-vel egyezik meg az az árnyalat), ebből meg még olyan is van, ami hozzám képest is világos.
Hétköznapra vettem, az összetevői miatt, hogy bűntudat nélkül sminkelhessem magam minden nap anélkül, hogy telekenném az arcom mindenféle vegyszerrel és káros anyaggal, de annyira szép egységes és nem maszkos bőrképet ad, hogy azt hiszem a különleges alkalmakra se találnék jobb alapozót.
Sajnos elég pattanásos az arcom, azokat természetesen nem fedi el, de arra ott vannak a korrektorok.
Eléggé szárítani szokták az alapozók az orromat, de egyelőre nem látok semmiféle száraz részt az orromon vagy a homlokomon.
Összességében így első használat után azt mondanám, hogy ár-érték arányban verhetetlen, remélem később is ódákat fogok zengeni róla és nem kell frissítenem a posztot.

("RT buffing brush" ecsettel vittem fel)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. július 7.

2017.07.07.

2016. november 13.

("RT buffing brush" ecsettel vittem fel)

Craftastic

2017. július 5.

Alapvetően elégedett vagyok vele, bár aki jobb fedésre vágyik annak ez kevés lesz. Caffe latte árnyalat van meg, szépen illeszkedik a bőrömhöz a téli hónapokban, nyáron nem ezt használom. Megnyugtat a tudat, hogy valami teljesen természeteset kenek az arcomra és az ára sem vészes. Alapozó fölé is szoktam használni fixálásként és egy kis extra fedésért. Összességében szeretem és ajánlom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 5.

Linnie

2017. június 22.

Az egyik kedvencemmé nőtte ki magát, fed, rajtam marad, nagy melegben se mászkál el nagyon (és ha a tégelyét egy vattakoronggal kitömöm, egyszerűen táskakompatibilissé tehető :D ), lehet korrigálni. És van elég világos árnyalatban.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 22.

PAncsi79

2017. június 22.

Hónapok óta használom, megérett hát a véleményezésre.
Röviden és tömören: imádom!
Nagyon érzékeny a bőröm, így igazi kihívás számomra olyan alapozó terméket találni, amiben semmi (számomra) irritáló nincs, azaz nem tartalmaz denat. alkoholt, illatanyagot, kémiai fényvédőt stb és még a normál/vízhiányos bőrömet sem szárítja. Drogériában ilyesmit egyáltalán nem találtam, így elkezdtem érdeklődni az ásványi termékek iránt. Ez a termék szimpatikus volt, hisz magyar márka és ha lehet, támogassuk a jó minőségű magyar termékeket, ráadásul igen jó áron kapható.
Kicsit tartottam a használatától, mivel nincs gyakorlatom az ásványi sminkek terén, de egy cseppet sem olyan bonyolult, mint eleinte gondoltam. Egy kicsit kiöntök/ütögetek a tetőbe, majd egy kabuki ecsettel felviszem az arcomra. Egyszerre mindig csak egy nagyon keveset, mivel amilyen szép természetes, ha jól adagoljuk az arcunkra, olyannyira csúnya tud lenni, ha túl sokat viszünk fel belőle és visszaszedni belőle lehetetlen.
Mivel a bőröm vízhiányos, odafigyelek, hogy alaposan aláhidratáljak, így soha nem húzódott még alatta a bőröm (alá a Paula's Choice színezett hidratálóját használom). A leírásokat olvasva nem tudtam elképzelni, de valóban olyan, mintha krémmé változna a bőrömön, nagyon kellemes érzés a viselése! természetes bőrfénye van, nem teljesen matt, ami nekem különösen tetszik, nem szeretem a túl matt arcot.
A színválasztás igazi kihívás, monitor alapján választani nem egyszerű, így aki teheti, inkább menjen be az újonnan nyílt üzletükbe! :)
MissTindigo Ilditől kaptam mintát a BareMinerals ásványi alapozójából is, így azzal is össze tudtam hasonlítani: ennek az állaga az én bőrömön jóval krémesebb, a BareMineralst ennél szárazabbnak érzem, így én azt mondanám, hogy vízhiányosabb bőrre inkább ez a jobb.

Update:
Már sokadik tégellyel használom, több szín is megfordult a kezeim között és még mindig nagy a szerelem! A múltkor kipróbáltam egy másik púderalapozót és a párom egyből észrevette a különbséget, azt mondta ez sokkal természetesebb hatású :)
Ahogy lent is írják, figyelni kel a bőr előkészítésére: hámlasztok, így már nem száraz a bőröm, alaposan hidratálok, így nem húzódik alatta a bőröm. Most nyáron még az én bőröm is átfénylik alatta, de nem bírnék elviselni egy plusz púderréteget alatta, így én mattító lappal itatom fel a felesleges olajat a bőrömről és szép marad a sminkem is utána. Hogy még természetesebb legyen a hatás, reggel sminkelés után fújok rá egy kis sminkfixáló sprayt (Essence), számomra ez így tökéletes.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. június 22.

Hónapok óta használom, megérett hát a véleményezésre.
Röviden és tömören: imádom!

Update:

Csobanka

2017. május 29.

A caffe latte árnyalatot szereztem be, télre ideális vagy sötétebb bb krémek fixálására is. Eleinte gondok voltak a felhasználásával: a nagy lyukakon csakúgy ömlik a por, vigyázni kell vele. Ecsettel használom és meglepően tartós számomra de nincs igazi alapozós fedése. Hétköznapokra (primerrel vagy bb krémmel), nekem tökéletes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 29.

Fényvédők: Zinc Oxide
Színezékek: CI 77491, CI 77492, CI 77499, Titanium Dioxide / CI 77891, Ultramarines

Ez egy átlátszatlanná tevő, grafitszerű, kristályos segédanyag, melyet kiváló fedése, nedvesség és zsírosság felszívó hatása miatt használnak kozmetikumokban, és kiváló bőrkondícionáló hatásáról sem szabad megfeledkezni. A rúzsokban krémes érzetet és szebb színt ad az ajkaknak.