Yamuna

Ár:   2900 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   Yamuna márkabolt, DM, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: csoki, Módosítva: 2018. november 17.

Lelőhely:   Yamuna márkabolt, DM, online

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

vador

2017. május 23.

A Porcelán árnyalatot szereztem be, ami hófehér és ebben a formájában élő ember számára használhatatlan, de nem ért váratlanul és amúgy is más terveim voltak vele. Leginkább más púderek és alapozók világosítására, illetve matt highlightnak használom nagy megelégedéssel. Folyékony alapozóhoz csak egy pöccintésnyit keverek, különben ízléstelenül belekontárkodik a matéria eredeti állagába, de így pont szépen világosít minden gubanc nélkül.
Egyébiránt összehasonlítva az eddig használt ásványi poralapozóimmal a jobbak közt van, szépen építhető és gusztusos finisht ad zsíros, néha itt-ott hámló képemnek.
Kár, hogy a színskála ilyen átgondolatlan, mert amúgy hiánypótló termék a maga árszintjén.

Ui.: Vettem egy sötétebb színt, ami tónusában megfelelő számomra és szépen kikevertem a Porcelánnal. Jól fed, tartós(!), semmimet nem bántja. Lapos kabukival tartom a legkönnyebbnek felhordani, időben sem több, mint egy folyékony alapozóval babrálni. Egyszer már tényleg elmegyek a Yamuna üzletbe kipróbálni a tesztereket, ha jól látom, azóta variáltak a színskálával.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 23.

Pixie88

2017. május 6.

Világos bőrömre a Krém árnyalat tökéletes, mintha semmi sem lenne rajta, viszont remekül fed, egész nap tart és egyáltalán nem tömíti el a pórusokat. És ha mindez nem lenne elég, még az ára sem veri a csillagokat, ráadásul egy 10 grammos kiszerelés nekem napi használattal is kb fél évig kitart.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. május 6.

Moringa

2017. április 5.

Nem találam megfelelő színt. Nem lett a kedvencem. A natúrságát viszont imádom.

Nem találam megfelelő színt. Nem lett a kedvencem. A natúrságát viszont imádom.

mautika

2017. január 28.

Egy ideje már ezt használom, nagyon szépen fed igazi természetes hatást lehet vele elérni. Az összetevők fontosak voltak számomra, ezért esett rá a választásom. Egyedül a csomagolással van problémám kellett 1-2 hónap mire megtanultam tökéletesen használni. :D

Update: 1 év (!!!) után fogyott ki az első tégely, újravásároltam. Nem vennék mást. Gyönyörűen fed, mégis természetes nem maszk hatás, és olyan könnyű mintha semmi nem lenne az arcomon. Ez után biztos nem tudnék elviselni magamon folyékony, szintetikus alapozót.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 28.

markusgina

2017. január 25.

Sokat próbálkozom a "natúr" sminkekkel, de sajnos mindig csalódnom kell, mert egyik sem jött be. A hatékonyságtól már nem is várok sokat, de azért annyit igen, hogy ha már natúr, akkor ne okozzon allergiás irritációt... Sajnos ennél az alapozónál is azt kellett tapasztalnom, hogy pár használat után kiütést és pirosságot okozott.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 25.

sztimi

2017. január 7.

Ez az egyik legjobb alapozó, amit valaha használta. Természetes hatást kelt, tökéletesen elfedi az apróbb bőrhibákat, de tud alatta levegőzni a bőr. BB krémmel használom, úgy tökéletes a végeredmény. Kicsinek tűnik a csomagolás, de nagyon sokáig elég, nekem sokkal lassabban fogy, mint egy normál alapozó. A csomagolás utazáshoz nem alkalmas, mert kiszóródik belőle a por, de egyébként egy csodaszer!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 7.

Mimik

2017. január 3.

Már több mint egy éve ezt az alapozót használom. Cream árnyalatban van meg, ezt ajánlotta az eladó hölgy és igaza volt. Nyáron talán egy icipicit világos a bőrömhöz (annak ellenére hogy nem nagyon barnulok), de más árnyalatot nem próbáltam még. Nagyon szeretem, hogy nem nehezíti el az arcom és épp annyira fed amennyire szükséges. Ecsettel nagyon könnyű felvinni és lemosni is egyszerű.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 3.

Mesi1st

2016. december 26.

Elég nagy bajban voltam rendelésnél, mert nem bp-i vagyok, ezért kép alapján kellett a színek között döntenem. A bőröm sárgás árnyalatú, télen szolis, de nem az a sötét-kreol árnyalat. Elolvastam itt a hozzászólásokat, de nem lettem előrébb, hogy kell a búzavirág vagy kép alapján elég lesz a homok árnyalat is. Úgyhogy megrendeltem mindkettőt. És jól tettem. A Yamuna oldalán a homok színű alapozóról készült kép sötétebb. A búzavirág egymagában felkenve nekem már olyan hatást kelt, mintha túladagoltam volna a bronzosítót :) Nekem nem természetes, mert már túl sötét. A homok árnyalat feltéve egymagában szerintem picit sápasztott, úgyhogy a búzavirágból még egy nagyon leheletvékony réteget felvittem és úgy néz ki így lesz tökéletes. Remélem segítettem picit azoknak, akik a 2 árnyalat között vacilálnak :) Tartósság, fedés nálam rendben van, ebből a szempontból tudja azt, mint a koreai bb krémem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. december 26.

mignon001

2016. november 22.

Az első ásványi por alapozóm, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Én nem szeretem a full-coverage alapozókat, valami közepes fedést azért szeretnék, de attól a maszkhatástól, amit egyes folyékony alapozók tudnak produkálni rosszul vagyok. Éppen ezért döntöttem úgy, hogy a kombinált-zsíros bőrömre az ásványi alapozó jó lesz, és így is lett. A boltban segítettek kiválasztani a megfelelő színt (café latte), ecsetet pedig a Zoeva-tól rendeltem.Szerintem ennél a fajta alapozónál fontos a jó ecset, körkörös mozdulatokkal viszem fel, így nem lesz púder hatása. Rétegezhető, így gyenge fedéstől közepes fedésig tudom felvinni a port. Sminkfixálóval tökéletesen tart egész nap, nem fényesedik át bőröm (végre!). Nekem nincs problémám a tégellyel, a csavaros fedélbe kicsit kiszórok a porból, és onnan veszem fel az ecsettel, nálam pár percnél többet nem igényel az egész művelet. Biztosan sokáig elég lesz még az alapozó, ez a 7 gramm elég sok. Gondolkoztam, hogy legközelebb a Kell a Púder ásványi alapozóját veszem meg, de mivel teljesen ugyanazok az összetevői (viszont drágább), nem gondolom, hogy sokkal többet tudna nyújtani ennél. Nekem a Yamuna termékei 5 csillagosak, és újravevős mind, szuper magyar márka!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 22.

Zsokaa

2016. november 22.

Tényleg egész jól fed, és nincs poros, maszkos hatása, olyan mintha folyékony alapozót tennénk fel. Viszont ezt a féle adagoló tégelyt nem szeretem. :( Egyrészt azért is kerestem por állagú alapozót, hogy azt csak pikk-pakk felviszem, pár ecsetmozdulat és kész is. De ebből néha igen időigényes kivarázsolni a port úgy, hogy ne vigyek fel sokat, de legyen is az ecseten. Lehet én vagyok hozzá béna, de nem szeretem.

Update:
Újra próbálkoztam vele, mert a kőpúderem kifogyott. Biztos, hogy én vagyok a béna hozzá, de nem szeretem, hogy lehullik a por, nem egyenletesen fed, és egy hozzám nagyon sárga színt sikerült megrendelnem, úgyhogy elajándékozom, hátha másnak beválik.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 22.

Update:

Fényvédők: Zinc Oxide
Színezékek: CI 77491, CI 77492, CI 77499, Titanium Dioxide / CI 77891, Ultramarines

Mesterséges kék, zöld, piros, lila és rózsaszín pigmentek. További infó itt.