Yamuna

Ár:   2900 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   Yamuna márkabolt, DM, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: csoki, Módosítva: 2018. november 17.

Lelőhely:   Yamuna márkabolt, DM, online

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Dalmicica

2016. november 16.

Két hete használom miteszeres, érzékeny, zsíros bőrömre. Eddig a legeslegjobb alapozó amit valaha próbáltam. Nem pattogok ki, bártan rakom az arcomra. Nem mattít le brutálisan, marad egy egészséges fénye a bőrömnek, ami szerintem szép. Fedése sajnos nem erős. Gyenge-közepesnek mondanám, de építhető, korrektorral a hegeket halványítom, így elég. Nem okoz miteszereket sem. Nem kezdi el ledobni a bőröm mint más alapozókat. Árban szerintem elég jó, és sokáig elég lesz remélem :) Homok árnyalatot választottam sárgás tónusú kreolos bőrömre, ami télre megfelelő, de nyárra sötétebb kell majd.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 16.

petoandika

2016. november 13.

Korábban használtam a barefaced beauty-nak az ásványi alapozóját, igazából azzal kezdtem meg az ásványi alapozókhoz vezető utat. Nem tudom mi miatt, de valószínűleg a színválasztást nem találtam ott el, ezért kicsit túl sárgás lett a választás, így csak korrektorként tudtam használni, de annak egyébként nagyon bevált. Így elkezdtem keresgélni, mi a kínálat. Sokat gondolkodtam, hogy a KAP ásványi alapozóját, vagy ezt válasszam. Végül az ár és a krémmániás vélemények alapján úgy döntöttem kipróbálom ezt, sokat nem veszthetek.
A jászain lévő boltjukban vásároltam meg, az eladó hölgy nagyon kedves volt és segített a színválasztásban. A homok szín (053) tökéletesen illeszkedik az arcbőrömhöz -ami egyébként sárgás tónusú nem túl világos, de nem is sötét. Kb. egy hónapja vettem meg, így már szerintem elég kiforrott véleményem van róla. És azt kell, hogy mondjam, nagyon-nagyon jó vétel volt nem csak ár-érték arányban, de egyébként is! :D Én a nanshy alapozóecsetével viszem fel több vékonyabb rétegben. Így nagyon szép eredményt lehet vele elérni, olyan, mintha nem is lenne rajtam semmi, mégis egységesebb az arcképem. Sajnos mivel vannak időszakos pattanásaim, így azt muszáj vagyok korrektorral (én a nyx korrektorát használom) elfedni. És a végeredmény ennél tökéletesebb szerintem még soha nem volt. :)
Próbáltam egyébként nedves blenderrel is, azzal is nagyon szép az eredmény, igazából ki mivel szereti.
Tartósságát illetően...nyilván nem tart örökké. :D Az orr környékén érzékenyebb, főleg, hogy most jön a téli időszak, orrfújás. (Főleg reggelente, ráadásul én még biciklizem is, így biztosan sérül.) Az arcbőrömnek megvan az a sajátos tulajdonsága, hogy melegben zsírosabb, hűvösebb időben meg inkább száraz. De megfelelő aláhidratálással nekem nincs gondom, engem nem szárít kifejezetten (azért szerintem főleg akinek szintén kombinált bőre van, fontos a rendszeres ápolás, hámlasztás).
Fontos kiemelni a szép összetevőket, így mindenki "bűntetlenül" használhatja a bőrén. Nekem volt már korábban, hogy bb krém még rosszabbat csinált a bőrömből, mint amilyen eredetileg volt. Szerencsére ő semmit nem tesz vele, sőt, talán szebb is lett tőle a bőröm.
Időközben kíváncsiságból kipróbáltam napi használat mellett, hogy egyik nap nem ezt, hanem egy szeretett bb krémemet kenek fel. Hát azért ha őszinte akarok lenni, hiányzott, hogy inkább ezt használjam.
Összességében: nem tudok róla rosszat mondani, nagyon megszerettem (de mivel kísérletezős típus vagyok, biztosan ki fogok még más hasonló terméket is próbálni), aki olcsóbb kategóriájú természetes ásványi alapozót keres (és annak is aki amúgy nem keres), nagyon tudom ajánlani. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 13.

Nancika

2016. október 25.

Olvasgatom a véleményeket és azon agyalok, hogy valószínűleg bennem van a hiba, nem a termékben. Az biztos, hogy meggondolatlanság volt megvennem, mivel nagyon jól tudom, hogy a krémes, folyékony alapozók állnak a szívemhez a legközelebb. Az is biztos, hogy a színt benéztem, mert egy fokkal sötétebb kellett volna (ez ritka nekem, és ez sem a termék hibája, bár az igen, hogy az ennél eggyel sötétebb szín viszont már túl sötét).
Viszont abban is biztos vagyok, hogy szárítja a bőröm (pedig mióta natúr termékeket használok, nem érzem, hogy kombinált lenne a bőröm, úgy viselkedik, mintha normál lenne). Ugyan nem hámlok tőle, de feszül tőle az arcom, és nagyon beül a legkisebb mimikai ráncaimba is, még a szokásos elkészülés után ecsettel "kitisztogatós" (minden mással működő) módszerem sem válik be. Ezért nem igazán kedvelem.

Aztán olvastam egy blogon, hogy valaki szintén így járt ezzel, ezért egy alapozójához keverve használja, mert növeli az alapozó fedőképességét és tartósságát. Kipróbáltam, de megbukott ez is (majdnem el is késtem miatta a munkából), mert mind a Dr. Hauschka, mind az Avril mind pedig az Inika folyékony alapozó csomós lesz tőle, és foltosan fed, pedig keverőben, megfelelő eszközökkel teljesen eldolgozom a kettőt egymással, úgyhogy nem bennem van a hiba, de ez sem működik.

Update: Valamelyik nap kipróbáltam a BB/CC krémre kenést, amit szintén a neten olvastam, és úgy voltam vele, hátha jó lesz, de ez sem működött, a netes képhez hasonlóan, hiába ügyködtem ügyesen, nagyon "cake face" lett az eredmény...

Úgyhogy ezeket összevetve engem nem győzött meg, pedig nagyon szerettem volna szeretni. Elhasználgatom majd, de nem mondom, hogy csodaszer. Viszont szerencsére más hasonló termékekhez mérten olcsó, úgyhogy nem szívom a fogam miatta. Kísérletezni jó volt. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 25.

Annie25

2016. október 13.

Teljes mértékben elégedett vagyok vele. Régóta ki akartam már próbálni egy vegyszermentes ásványi alapozót, és nagyon örülök, hogy ezt vettem meg végül. Először a caffé latte színt rendeltem meg, de elég világos lett, így kipróbáltam a homok színt és az tökéltetés lett. De akár keverni is lehet a színeket. Mivel mattító hatása is van, így púdert sem kell használnom. Nincs maszkhatása és nagyon természetes az arcon. Mindenkinek ajánlom! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 13.

FDK

2016. október 10.

Nagyon elégedett vagyok vele. Alapozóként és púderként is használom. A színválasztással sokat küzdöttem, mert csak rendelni tudok. Így mindhárom világos árnyalatot beszereztem, legtökéletesebb keverve mindhárom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 10.

Villango

2016. szeptember 29.

UP2.: nagyon vágytam egy préselt alapozóra, de nincs olyan ami jó lenne nekem. Ezt macerásabb használni, de 20 év alapozókeresgélés van mögöttem, és nyugodtan kijelenthetem hogy ettől jobbat még nem találtam ár érték arányban. Minden szinten tökéletes, szaténmatt finish-t ad, tartós, szépen fed, van tökéletes szín nekem (amit idáig csak a high end vonalon találtam meg), és hát magyar. :)

UP.: hát visszatértem hozzá :) olyan babapopsi és photoshoppolt bőrt csinál, hogy egyszerűen függővé tesz!! :-))))
Sajnos a Mac erre nem jó, picit egységesít, de ennyi. Ez viszont, háááát gyönyörű. Tudni kell kezelni persze, azaz alá nagyon nem mindegy mi kerül, de a koreai/japán fényvédőim elbánnak vele. Azt hiszem ez a titka.
Még egy tapasztalat: nem kell hozzá feltétlenül lapos fejű ecset, simán jó pirosító ecset is, csak ügyesen kell eldolgozni, először mindig keveset felrakni.
Az Aranypart nekem a tökéletes árnyalat, sárga, de nem narancs hanem valami egészen más.......tényleg aranyba hajló, csak nem csillog villog, viszont irdatlanul sötét :) így keverem egy sokkal világosabb színnel, így viszont pont olyan mint a bőröm.

Alapból a MAC Studio FIX préselt por állagú alapozóját használom, de szeretem ezt is, bár ezzel nem tudok bánni, foltokban kopik rólam nap közepén. :(
Az ára, hogy magyar és hogy ásványi, na meg a legfontosabb: van pont passzoló színük hozzám ami nagyon ritka, mindig visszacsábít a termékhez, meg kéne már tanulnom használni. :)
Hátha abszolut kedvenc válna belőle.
A fedése nagyon jó, szép szatén arcbőrt csinál, kedvelem és kész, semmit nem vettem ennyiszer újra. Majd talán a Studio FIX-et. ;)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. szeptember 29.

Hátha abszolut kedvenc válna belőle.

Szanszi

2016. szeptember 16.

Sokat tanakodtam, hogy ezt vagy a KAP alapozóját válasszam... Végül a sok pozitív vélemény hatására és az árakat összehasonlítva erre esett a választásom. Annnnyiraaa szeretem! Nem maszkos, nem mászkál napközben, nagyon természetes és hát mindentől mentes... Szívből ajánlom mindenkinek! Elég világos a bőröm de azért még nem vagyok teljesen Hófehérke. A HOMOK szín tökéletes lett. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. szeptember 16.

Szaszmancs

2016. augusztus 22.

Sajnos túl sárgás színt sikerült választanom, így nem sokat használtam, viszont amikor igen, akkor nagyon meg voltam vele elégedve. Meg kell szokni a használatát, mert kezdetben nem olyan egyszerű, de hamar rááll a kéz és pikk pakk végzünk vele. Természetes, kellemes érzés az arcon, jól kontrollálja a kifényesedést (nem egész nap mondjuk) és a fedése is rendben van. Szeretnék belőle majd egy jobb színt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 22.

clara12

2016. augusztus 20.

Végre megvettem, a színválasztáshoz sok segítséget kaptam itt, ezúton is köszönöm :)) Cafe latte színt választottam és gyönyörűen passzol a színe, nagyon világos bőröm van (NC15 szerintem). Kellemes használni, kb. úgy fed mint egy kis-közepes fedésű BB krém, és NEM szárítja az amúgy is száraz bőrömet, bár én eddig csak fényvédő felé kentem, de így is volt olyan ami kiemelte a száraz részeket, ez nem csinál ilyet :) Pattanásokat, foltokat természetetesen nem fed el önmagában, de ezt nem is vártam el tőle. Csupa szépet és jót tudok róla mondani, tartós, természetes a finishe, könnyű használni. Hosszabb távú használat után ha változik a véleményem írok updatet. Az ára is nagyon kedvező, szépek az összetevői, nagyon elégedett vagyok. Egy dologba tudok belekötni, sajnálom, hogy belül a műanyag elzárót nem lehet teljesen rátekerni a kiöntő részre, mert így utazáshoz jobb lenne.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 20.

telelle

2016. augusztus 18.

Két árnyalatom van, és lassan úgy érzem, megérett az idő a véleményírásra. A Krém gyönyörű, üde arcot ad, a Búza pedig nagyon jó sötétítésre másik színhez keverve (a KAP alapozómmal szoktam keverni) ha önbarnítózok, önmagában pedig tökéletes bronzosító árnyalat az én halovány kis bőrömön. Az állagukat szeretem, finom selymes, és szépen egységesíti a bőrt. A csomagolás oké, én nem téptem le róla teljesen a fóliát, de a Búzát már anélkül kaptam, ráragasztottam egy celluxcsíkot és úgy már tök jól kezelhető. Imádom, hogy nem romlik meg és jó sokáig elég is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 18.

Fényvédők: Zinc Oxide
Színezékek: CI 77491, CI 77492, CI 77499, Titanium Dioxide / CI 77891, Ultramarines

Ez egy átlátszatlanná tevő, grafitszerű, kristályos segédanyag, melyet kiváló fedése, nedvesség és zsírosság felszívó hatása miatt használnak kozmetikumokban, és kiváló bőrkondícionáló hatásáról sem szabad megfeledkezni. A rúzsokban krémes érzetet és szebb színt ad az ajkaknak.