Yamuna

Ár:   2900 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   Yamuna márkabolt, DM, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: csoki, Módosítva: 2018. november 17.

Lelőhely:   Yamuna márkabolt, DM, online

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

sildicow

2016. július 2.

Még soha nem használtam púderalapozót ez előtt, gondoltam, kipróbálni jó lesz ez, árban nem bukok sokat vele. Reménykedtem, hogy a nyári melegre jobb lesz, mint a folyékony alapozók, amik tényleg szinte lefolynak rólam. Leginkább bőrtónus korrigálásra kell, de azért vannak pattanásaim, bőrhibáim is.
Árnyalatra leginkább a Krém szín passzolt a kicsit rózsaszínes világos bőrömhöz, mivel nyáron sem nagyon barnulok. Eleinte nem volt túl sok bizalmam benne - nem is értem -, és rétegezésként más alapozók fölé használtam pluszként. Így közepesen vált be, sokat nem tartósított. Aztán kipróbáltam magában fényvédő fölé (Innisfree No Sebum), és wow, így is elég volt a fedése. Természetesebbnek tűnik, mint egy folyékony, valahogy jobban bele is olvad a bőrömbe. De ami a legjobb, hogy most nyáron tényleg tartósabb. Igazítani azért pár óra után így is kell, de extra zsíros a bőröm, szóval már az jó, hogy délig kibírja.
Szóval abszolút bevált, nem csak nyáron fogok mostmár púderalapozót használni. Valamikor biztos újraveszem majd ezt is (elég kiadósnak tűnik egyébként), de kíváncsi is vagyok, hogy a drágábbak mivel tudhatnak többet.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. július 2.

ViktoriaVrd

2016. május 16.

Itt vettem egy nagyon kedves lánytól a Porcelán árnyalatot. Alapból száraz-kombinált a bőröm, de fénylik, mint a diszkógömb, akármit is használok rá. Sajnos ez sem segít, pedig nagyon reménykedtem, de ezen kívül nincs hibája. Kicsit talán világos, de ez az én számlámra írható, bár én amúgy betegesen vonzódom a hullafehér bőrhöz, mondjuk azért #vámpírokkíméljetek
Nagyon jó a fedése, de azért a piros pöttyeimet korrektorozom alatta. Vannak napok, hogy csak púdernek használom, úgy is tökéletes. A szemem-szám körüli részeket mondjuk igyekszem elkerülni, mert oda ha disznózsírt is kenek szűz lányok verejtékével, akkor is száraz marad, de nem is oda kell a púder, a szemem alatt meg még elviselni, vagy legalábbis engem nem szárít. Nagyon örülök, hogy kipróbáltam, és amúgy hatalmas adag. bár ha rajtam múlik és minden héten leborítom, hamar el fog fogyni... (--> kicsit kellemetlen a dobozzal szarakodni reggel félálomban, de hát a por állagú alapozó az ilyen, meg kell tanulni kezelni kávézás előtt, na)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 16.

Emmeline

2016. április 9.

Up: Már majdnem a végénél járok, szóval a szokásos fél évet (kb. 7 hónap) hozta ez a mennyiség, mint minden alapozó szokta nálam. Mostanában inkább a Clinique CC fölé használom finom rétegben púderként, szeretik egymást, jól beletapad. Irritációt soha nem okozott, abban viszont igaza van az itt véleményezőknek, hogy a leszáradófélben levő pattanásokat csúnyán kiemeli. Azért valószínűleg újravevős lesz, jobbat egyelőre nem találtam, egyszer, ha rám szakad a bank, nekilódulok majd a high end ásványi alapozóknak is. :)

2015. 10. 12.: Bár még viszonylag új a kapcsolatunk, a coffee latte olyan igazi "átlag magyar színnek" bizonyult, amibe én is illeszkedem még a kikopófélben levő (véletlen) nyári barnaságommal. Az első ásványi alapozóm, szóval összehasonlítási alapom nem sok van, de csak természetesen fényesedik át, nem diszkógömbként, és a problémás, pattanásos, nagyon zsíros, kipirosodásra hajlamos bőrömet szépen kiegyenlíti, bár a nagyobb hibákra kell alá a korrektor. Összességében egyelőre egy rossz szavam se lehet rá, de még meglátjuk, később ez változik-e. :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 9.

novembermesi

2016. március 13.

UP: 2016. március
Már kb egy hónapja használom kicserélték nekem a színt, végül a Caffe Latte színt választottam. A téli fehérebb bőrömhöz passzol, de nyárra világos lesz. Keverni szoktam egy másik ásványi alapozóval ami kicsit sárgás. Zsírosabb krémre érdemes felvinni , így jól beletapad. Szép, természetes egységes bőrképet ad, egységesíti az arc színét. Sajnos a fedése nekem kissé gyenge. Több piros és régi pattanások maradvány foltjai vannak az arcomon, amit enyhít, de nem fedi el. Illetve nekem kevert a bőröm, hol száraz hol zsíros. Az orrom is hámlik sajnos. Így észrevette, hogy a száraz részeket nagyon kiemeli. Sajnos így nem a legszebb. A bőrömet nem bántja, de nekem kevés. Elhasználom, de nyárra visszatérek a Maybelline mineral folyékony alapozóhoz. A fedése miatt inkább, kevés bőrhibával rendelkezőeknek ajánlom, egyébként jó kis termék, de nem veszem újra.

Csajok ha valaki rossz színt vásárolt és nem használta kicserélik, vagy le lehet vásárolni, csak fel kell postázni nekik :) Én most pont így jártam, a krém árnyalatot vették meg nekem, de nagyon rózsás világos a szín. Mivel Nyíregyházi vagyok mondtam a hölgynek, hogy interneten keresztül nagyon nehéz választani. De van a Szent István út 39 szám alatt a Bécsi szalon, ahol árulják a termékeiket. Nagyon örülök neki, nem is tudtam róla... ha előbb tudom nem járok így :D A héten még el fogok menni megnézni a színeket, hogy milyenre cseréltessem ki. Aztán a használatáról majd frissítek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 13.

UP: 2016. március

zsebcuki

2016. február 15.

Abszolút kedvenc! Semmi mást nem használok.A zsírosabb bőrömre nagyon szuper.Nagyon sokáig elég számomra és azt a fedést adja amit szeretnék egy alapozótól.Egységesíti az arcbőröm,de egyáltalán nincs maszkhatás.Homok színben találtam meg a nekem megfelelő árnyalatot télre-nyárra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. február 15.

Vica75

2016. január 26.

Régóta ismerem a márkát, nem kedvelem. Ezt mégis megvettem, útba esett a bolt (pedig igazán egy KAPra lennék kíváncsi). Túlárazott, semmi extra, ebben a tégelyben számomra használhatatlan. Szerencsére pont kiürült a Dodo, így abba áttettem. Egynek elmegy.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. január 26.

cicuka

2016. január 4.

Friss: a tartóssága egész jó, egy idő után krémessé válik rajtam, mint egy folyékony alapozó. olyan 8-10 óra elteltével már kopik. kiegészíteném a véleményemet még azzal, hogy a fedését inkább enyhének mondanám és egy picit szárít, ill. kiemeli a száraz részeket. a zsíros bőrű és kevés bőrhibával rendelkezőknek egy álom lehet.

Már korábban megrendeltem a Porcelán árnyalatot, ami tényleg nagyon világos, gésa fehérre sminkeltem vele magam, ezért önmagában nem, csak más alapozókkal keverve tudtam használni. A napokban viszont megrendeltem a Mandulát és a Café Latte-t. A Mandulát azért, mert a honlapon lévő képek alapján azt gondoltam, hogy az a 2. legvilágosabb, (a Krém nem is jött számításba, az valószínűleg túl rózsaszín lenne nekem) a Café Latte-t meg azért,mert láttam róla egy tesztet, ahol nagyon világosnak és sárgás árnyalatúnak tűnt. Úgy voltam vele, valamelyik biztos az én színem lesz, és így is lett, a Café Latte az én színem. A Mandula meglepően túl sárgás, így sötét lett nekem, de nem bánom, mert el fogom használni pl. kontúrozni hátha sikerül vele, ha meg nem, majd összekeverem a Porcelánnal és egy életre elég alapozóm lesz. :D
Az alapozót fényvédő (!) fölé teszem reggel, a Giordani Gold lapos alapozóecsettel dolgozom el és így nagyon természetes, second skin hatása van, a fedése is rendben van, de a pirosabb foltokra, bőrhibákra azért kell korrektor. A pórusaimba nem ül bele, és az apró szem körüli ráncokba sem. Eddig nem szárította a bőröm és irritációt sem okozott. Nagyon örülök, hogy megtaláltam a színem, és hogy ilyen jó kis cucc ez. :)

(a Yamunának ajánlanám, hogy frissítse az alapozókról készült képeket a honlapon, mert nagyon nehéz az alapján kiválasztani a megfelelő színt, még a Warholsuicide által belinkelt fotó sem segít a választásban, a valóságban egyáltalán nem olyan színűek az alapozók, mint ott és nem mindenki tud Bp-re menni csak azért, hogy megfelelő színű alapozót vegyen magának.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 4.

Lotheg

2015. december 16.

Egész jó kis alapozó. Gondoltam előbb az olcsóbbakkal próbálkozok a púderalapozóknál. Ezt találtam, és mivel magyar plusz egy esélyt kapott. A Jászainál lévő boltjukba mentem színt választani, és ez a gyenge pontja, mert nekem világos és semleges a bőröm.... Volt egy nagyon világos ami még nekem is az illetve túl rózsaszínes. A következő kettő meg vagy túl rózsás vagy túl sárgás. Végül a rózsásabbikat választottam, az jobban passzolt az arcomhoz. Egészséges bőrfényt ad. Zsíros bőrűeknek hamar átcsillog, ez a másik bajom talán. Viszont a télen a púderek által okozott viszketésnek nyoma sincs, így kettős érzéseim vannak vele kapcsolatban. Elhasználom most aztán meglátjuk mi lesz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. december 16.

greengirl115

2015. november 22.

Nagyon szeretem ezt az alapozót, könnyen építhető, így könnyű elérni a megfelelő fedést is. Mindenképpen aláhidratálok, mivel száraz bőröm van, de nagyon szépen egyenletesen terül. Egyáltalán nincs poros hatása, és gyönyörű bőrképet ad, porcelánhatást érek el vele. Legnagyobb meglepetésemre nem szárította az arcomat, illetve nem okozott pattanásokat sem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 22.

maminti

2015. október 21.

A Jászai Mari téri üzletben vettem segítséggel a megfelelő árnyalatot. Még soha nem használtam por állagú alapozót ezelőtt. Egy puha kerek fejű ecsettel viszem fel. és woow!! Nagyon szép a végeredmény, nem túl matt, egészen láthatatlanul besimul a bőrömbe. Aláhidratálok mindig, így nem is szárítja a bőröm. Teljesen természetes és egyáltalán nem irritálja az elég kényeskedő bőrömet.Tartós is, helyén marad szinte teljes munkanap. Megyek egyebekért is...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. október 21.

Fényvédők: Zinc Oxide
Színezékek: CI 77491, CI 77492, CI 77499, Titanium Dioxide / CI 77891, Ultramarines

Ez egy átlátszatlanná tevő, grafitszerű, kristályos segédanyag, melyet kiváló fedése, nedvesség és zsírosság felszívó hatása miatt használnak kozmetikumokban, és kiváló bőrkondícionáló hatásáról sem szabad megfeledkezni. A rúzsokban krémes érzetet és szebb színt ad az ajkaknak.