Best of Beauty 2019

Yamuna

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   Yamuna márkabolt, online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2012. április 30.

Lelőhely:   Yamuna márkabolt, online
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Bőrtípus:   Normál, Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A tengeri iszap, só és a teafa alkalmas a bőr egyensúlyának helyreállítására, a szennyeződések és a túlzott faggyúmennyiség eltávolítására. A bőrtónust világosabbá teszi.

Kiszerelés: 30 g

vadvirag919

2017. február 19.

Itteni vélemények alapján vettem meg, régóta keresek iszapos - tengeri sós maszkot, gondoltam hátha ez lesz az igazi. Hát nem lett... A nagy tégelyes kiszerelés van meg, jó sokáig elég lesz, ellenben nem volt túl drága. Ennyi a pozitívuma a terméknek. Negatív: 1. macerás megfelelő állagra kikeverni - konyhatündérek és hobbi sütő előnyben! Nekik jó móka lesz. 2. Valami fura illata van, se nem sós, se nem iszapos, de teafa se az biztos. Édeskés, mint a gesztenye talán? 3. Azégegyadtapimpósvilágonsemmihasznanincs. Nulla. Zéró. Nyista. Semmi. Tisztítás?! Hírből sem ismeri. A pórusaim köszönik szépen pont ugyan olyan állapotúak előtte mint utána. Ráadásul, ez a s...r lehúzható - lenne elméletileg -, tehát nem szabad se túl vékonyan se túl vastagon kenni. Előbbi esetében fájdalmas lesz száradás után leszedni, utóbbinál meg nem szárad meg. De végülis igazából mindegy mikor szeded le, mert nem csinál semmit. A felesleges faggyút úgy tudja eltávolítani, hogy fél óráig sikálod az arcod, hogy leszedd a maradék cuccot. Naná, hogy a faggyú is eltűnik. Ezt arcmosásnak hívják. A Yamuna termékeinek tesztelését én itt be is fejeztem, eddig egy se vált be igazán. Nagyon nagyon csalódott vagyok. Azért kap 2 csillagot mert legalább nem káros.

UPDATE: Pár hónapos használat után javult a véleményem. Meg a bőrképem, úgyhogy jár neki még pár csillag. Az állagát már szinte mindig el tudom találni, de az ecsetből, keverőtálból lemosni borzalom. Ragacsos guzmi lesz a víztől. Az arcomról is kellemetlen eltávolítani a vékonyabban kent részeken. Mondjuk még nem győzött meg, hogy újravegyem ha egyszer elfogy (ami arrébb van, a 3/4-e a doboznak megvan).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 19.

Pöti

2014. szeptember 28.

Imádom az alginát maszkokat. Naná, hogy ezt is ki kellett próbálnom. Szeretem a Yamuna termékeket, ebben sem csalódtam. Talán egyetlen negatívuma, hogy nehéz kikeverni tökéletes állagúra, elsőre nekem kicsit folyós és csomós lett. Ahova nem vastagos kentem, ott nekem is kirepedezett, de ahol sikerült vastagabban feltennem, ott nagyon jó gumisra száradt. A bőröm nagyon friss és tiszta lett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. szeptember 28.

minaya

2013. május 16.

Nekem a Beauty Kiállításon ajánlották a zsíros bőrömre. Megvettem, kipróbáltam, és eddig tetszik.
Nekem a nagy tégelyes verzió van meg. Magamnak kell kikevernem az egészet a porból és langyos vízből, ami egyrészt nagyon tetszik, hogy "magamnak kutyulok" :) , másrészt viszont sokáig tartott mire eltaláltam a megfelelő por-víz arányt, és a megfelelő mennyiséget, amit az arcomra tudok kenni.
Ha egészen vékony rétegben viszem fel, akkor nagyon gyorsan megszárad, kirepedezik, és inkább csak a lemosást ajánlanám ilyen esetben, mert a ledörzsölése kicsit fájdalmas lehet, még a nem érzékeny bőrűeknek is. Ha vastagon viszem fel, akkor egészen érdekesen, inkább gumiszerűen szárad. Tapasztalatom alapján ez sosem fog megszáradni (legalábbis 1 óra alatt sem), és végig hűsítő érzés. Ezt nagyobb darabokban egyszerűen le lehet húzni a bőrről.
Hatásban eddig nem éreztem különbséget a két felviteli mód között, szóval célszerű vékonyan kenni, mert úgy tovább elég a tégely. Erre a két módra is a sok állag/mennyiség kísérletezgetés során jöttem rá.
A hatását kb. másnapig érzem: nem mondanám, hogy szárítja a bőrt, de eltünteti a felesleges faggyút, és kellemes tiszta és száraz érzés marad utána, amit a zsíros bőrűek szerintem nagyon szoktak értékelni (ez nem olyan, mint amikor kiszáraz a bőr)! :)
Alapvetően zsíros a bőröm, szóval az ilyen jellegű maszkok váltak be eddig a legjobban, és ezzel is elégedett vagyok, valószínűleg újra is fogom venni ha elfogy, de annyira sok van ebben a tégelyben, hogy jódarabig elég lesz még.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. május 16.

Színezékek: Chromium Oxide Greens / CI 77288, CI 77499

Kovaföld. Komplex alumínium-szilikát keverék, amely több féle ásványi nyomelemet tartalmaz. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint  dörzsszemcseként, porok szóró- és nedvszívó képességét növelő hatású, csomósodásgátló, és kozmetikumok átlátszóságát és áttetszőségét csökkentő összetevőként használatos. Erős nedvszívó hatással bír, ezért gyakori összetevője különféle arcmaszkoknak.

Kalcium-szulfát, melynek a fő forrása a Wikipédia adatai szerint a természetben megtalálható gipsz és evaporit, de a kalcium-szulfát számos egyéb kémiai eljárás melléktermékeként is keletkezik. Átlátszatlanná tevő, összecsomósodást megakadályozó, sűrítő segédanyagként használt a kozmetikumokban, és a többi agyaghoz hasonlóan remek zsírfelszívó, és hasznos összetevő olajos, pattanásos bőrre. Leggyakrabban különféle arcpakolásokban találkozhatunk vele.