Yamuna

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Lelőhely:   Yamuna márkabolt, online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Indigo, Módosítva: 2012. május 2.

Lelőhely:   Yamuna márkabolt, online
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Magas C-vitamin tartalmán és tagadhatatlan antioxidáns tulajdonságain keresztül ez a lehúzható maszk ideális frissítő és öregedés elleni kezelés a bőr korai öregedésének látható jelei elleni küzdelemben és a bőr rugalmasságának fenntartásában.

Antioxidáns hatás: Az acerola az egyik C-vitaminban leggazdagabb gyümölcs (C-vitamin tartalma nyolcvanszorosa a narancsénak). Mint erős antioxidáns, ez a juhar-cseresznye megakadályozza a sejtmembránok pusztulását, miközben semlegesíti a sejtek öregedéséért felelős szabadgyököket. Természetes C-vitaminnal összekapcsolódva fokozott öregedéselleni hatást fejt ki.

Újra-strukturáló hatás: Az acerola emellett még helyreállító összetevővel is bír, mely elősegíti a kollagénrostok szintézisét, ezzel gyorsítva a bőrszövet regenerálódását; a bőr elasztikusságát szabályozza, az arcvonásokat finomítja.

30 g

baobe

2012. október 15.

Engem ez rettenetesen csíp! :( Pedig olyan lelkesen vettem meg. Ráadásul a nagyobb kiszerelésűt, a tégelyeset. Nem kellett volna. Szeretem a lehúzható maszkokat, gondoltam, ezt is kipróbálom, pláne, mert természetes anyagokat tartalmaz. A leírása azt mondja, hogy 10-15 perc múlva egyben húzzuk le, ez alapján - a korábbi arcmaszkokhoz hasonló - zselés lehúzható végeredményt vártam, de nekem nem sikerült egyben lehúznom. Nagyon apró, papírszerű darabokban jött le. (Ha valaki kent már tojássárgáját az arcára, az tudja, miről beszélek. Ez pont úgy jön le, mint az.) Meg is untam a leszedegetését, de lemosni is alig tudtam. Utána pedig egyáltalán nem olyan sima, hidratált, selymes tapintású lett az arcom - ahogy azt más maszkok esetében megszoktam, s ettől is elvártam volna -, inkább száraz lett tőle a bőröm. Lehet, hogy zsíros bőrűeknek való (bár ez nincs a tégelyen feltüntetve), száraz bőrre nekem sajnos nagyon nem vált be.
Update: Mégsem dobunk ki egy kvázi teljes dobozzal!
Próbálkozások:
1. Több vizet kevertem bele. Ekkor túl híg, kenhetetlen lett, tehát az arányokon nem nagyon lehet változtatni, kellett még bele por.
2. Tettem hozzá egy kis olivaolajat. Csúnyán összekapta, próbáltam felkenni, de egy csomós, darabos, lepergő valamit nem lehet. Rossz ötlet volt.
3. Alá kentem az Aromax tápláló olaját, erre a maszkot. Így legalább fel lehetett kenni. Ugyanúgy szárított, szerintem az olajat is felszívta. Egyben most sem jött le,

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. október 15.

Update: Mégsem dobunk ki egy kvázi teljes dobozzal!
Próbálkozások:

Antioxidánsok: Sodium Ascorbate

Kovaföld. Komplex alumínium-szilikát keverék, amely több féle ásványi nyomelemet tartalmaz. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint  dörzsszemcseként, porok szóró- és nedvszívó képességét növelő hatású, csomósodásgátló, és kozmetikumok átlátszóságát és áttetszőségét csökkentő összetevőként használatos. Erős nedvszívó hatással bír, ezért gyakori összetevője különféle arcmaszkoknak.

Kalcium-szulfát, melynek a fő forrása a Wikipédia adatai szerint a természetben megtalálható gipsz és evaporit, de a kalcium-szulfát számos egyéb kémiai eljárás melléktermékeként is keletkezik. Átlátszatlanná tevő, összecsomósodást megakadályozó, sűrítő segédanyagként használt a kozmetikumokban, és a többi agyaghoz hasonlóan remek zsírfelszívó, és hasznos összetevő olajos, pattanásos bőrre. Leggyakrabban különféle arcpakolásokban találkozhatunk vele.

Acerola cseresznye latin elnevezése. Az acerola vagy barbadoszi cseresznye (Malpighia glabra, cereso, escobillo, health tree, Puerto Rican cherry) mintegy öt méter magasra megnövő, lombhullató fa, amely nagy mennyiségű, 1-2 cm átmérőjű, piros gyümölcsöt terem. Az acerola fa vadon nő, de termesztik is Brazíliában, Dél-Amerika északi vidékein, Közép-Amerikában és Jamaikában.

A gyümölcs jelentős mennyiségben (4,5 %) tartalmaz C-vitamint; ez az érés során gyorsan csökken, ezért a kereskedelmi forgalomba hozandó gyümölcsöt zöld állapotban szüretelik le. Ezen kívül sok káliumot, magnéziumot és A-vitamint is tartalmaz.

A kozmetikumokban gyümölcsének és magjának a kivonatát is használják, a CosIng mindegyiket bőr- és hajkondícionáló összetevőnek kategorizálja.