Kövess minket Instagramon is! :)
Ezt a terméket már nem gyártják!


Yamuna Szőlőmag Olajos Kézkrém
Ár: | 999 Ft | Kategória: | Kézkrémek | |||
Kiszerelés: | 75 ml | Bőrtípus: | Száraz | |||
Lelőhely: | Yamuna márkabolt, DM, online | Bőrprobléma: | Vízhiány |
A krémet feltöltötte: eszter010, az összetevőket feltöltötte: stepetra, Módosítva: 2016. november 8.
Ár: | 999 Ft | |
Kiszerelés: | 75 ml | |
Lelőhely: | Yamuna márkabolt, DM, online | |
Kategória: | Kézkrémek | |
Bőrtípus: | Száraz | |
Bőrprobléma: | Vízhiány |
TERMÉKLEÍRÁS
Gyorsan felszivódó kézkrém.
Regenerálja, védi és ápolja a száraz, érdes bőrfelületet. Mélyre ható és sokáig tartó hidratálást nyújt a kéz bőrének.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Propylene Glycol Dicaprylate
eo
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Polyethylene Glycol
,
Isopropyl Palmitate
eo I i
4
1
,
PEG-100 Stearate
ti
0
0
,
Glyceryl Stearate
eo I eu
,
Cyclopentasiloxane
eo I szil
,
Triethylhexanoin
eo
,
Glycerin
h
0
0
,
Ascorbic Acid
a I v
,
Lanolin
eo I h
,
Benzyl Alcohol
i I ta
,
Dehydroacetic Acid
ta
,
Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil
a I eo
,
Parfum/Fragrance
i
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
TiriaValaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
krémajánló
Isteni illata van, puha kezeket varázsol! :)



Isteni illata van, puha kezeket varázsol! :)


Az illata jó, de szerintem nem hidratál olyan jól, ráadásul nagyon nehezen szívódik be, és ilyen zsíros réteget képez a bőrön, ami nagyon zavaró. Egy részét elhasználtam, de aztán kidobtam...



Az illata jó, de szerintem nem hidratál olyan jól, ráadásul nagyon nehezen szívódik be, és ilyen zsíros réteget képez a bőrön, ami nagyon zavaró. Egy részét elhasználtam, de aztán kidobtam...


Az illata csodás, az állaga sűrű, de az én bőröm gyorsan beszívja és nagyszerűen hidratál, amire a kezemnek sajnos nagy szüksége van. Eddig a TBS kenderes kézkrémét használtam, aminek rettentő szaga van és drága is, bár tény, hogy hatásos, na de ez a csoda, még őt is lepipálta, szóval a kis büdit innentől biztos nem veszem újra. Akinek extrán száraz a keze, annak nagyon ajánlom, a legjobb kézkrém amit valaha próbáltam.



Az illata csodás, az állaga sűrű, de az én bőröm gyorsan beszívja és nagyszerűen hidratál, amire a kezemnek sajnos nagy szüksége van. Eddig a TBS kenderes kézkrémét használtam, aminek rettentő szaga van és drága is, bár tény, hogy hatásos, na de ez a csoda, még őt is lepipálta, szóval a kis büdit innentől biztos nem veszem újra. Akinek extrán száraz a keze, annak nagyon ajánlom, a legjobb kézkrém amit valaha próbáltam.


Nem teljesen igaz hogy gyorsan felszívódik, hosszabban hagy egy furcsa vizes-olajos utóérzetet, csúszós marad utána a kezem. Ezt a kis kényelmetlenséget leszámítva szeretem, jól hidratál, nem irritál. Az illata is kellemes.



Nem teljesen igaz hogy gyorsan felszívódik, hosszabban hagy egy furcsa vizes-olajos utóérzetet, csúszós marad utána a kezem. Ezt a kis kényelmetlenséget leszámítva szeretem, jól hidratál, nem irritál. Az illata is kellemes.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Ascorbic Acid, Vitis Vinifera (Grape) Seed OilHidratálók: Glycerin, Lanolin
Vitaminok: Ascorbic Acid
Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Propylene Glycol Dicaprylate, Cetearyl Alcohol, Isopropyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Cyclopentasiloxane, Triethylhexanoin, Lanolin, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate
Szilikonok: Cyclopentasiloxane
Tisztítószerek: PEG-100 Stearate
Illatanyagok: Isopropyl Palmitate, Benzyl Alcohol, Parfum/Fragrance
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Az EWG hivatalos funkció besorolása szerint óldószerként használt összetevő valamint segít a bőrben tartalni a nedvességet. Paula Begoun szerint a Polyethylene Glycol tipikusan olyan összetevő, amit a legtöbb "natúr" irányzat üldöz, pedig a rémtörténetekkel ellentétben nincs semmi köze a fagyállóhoz, és nem készült még olyan kutatás sem, mely azt bizonyítaná, hogy ez a PEG vegyület problémát jelentene a bőrre nézve. Éppen ellenkezőleg: nincs ismert toxikus hatása a bőrre, és mivel képes áthatolni a bőrön, segít a többi összetevőt mélyebben a bőrbe juttatni, sérült bőrün viszont kerülendő a használata.
Pálmaolajból előállított bőrpuhító (emollient) és sűrítő anyag. Pattanásokra hajlamos bőrűeknek jobb kerülni, mert potenciális pórus eltömítő.
Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.
Más néven GMS. Színtelen, szagtalan, édes ízű nedvszívó por, a sztearin sav glicerin észtere. Pálmaolajban, szójaolajban, különféle zöldségekben és az emberi szervezetben is megtalálható zsírsav. A kozmetikumokban bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használt. Állítólag védi a bőrt a káros szabadgyökök ellen is. Részletesebb információ a truthinagingen.
Folyékony állagú, könnyen kenhető szilikon. A bőrre és a hajra kenve selymes, csúszós érzetet ad. Folyékony, vízszerű állaga miatt gyakran használják sűrűbb, nehezen kenhető szilikonokkal (pl. dimethicone) együtt. Gyakori összetevő arc- és hajápoló termékekben.
A Triethylhexanoin egy zsírsavakból és glicerinből származó triészter (triglicerid). Viszonylag tiszta zsírféle, melynek szerkezete nagyon hasonlít a természetben fellelhető állati- és növényi zsírokéhoz, péládul a kókuszolajhoz. A Triethylhexanoin egy elég sokoldalú összetevő, többek közt antisztatikus, bőrápoló és bőrpuhító tulajdonságai miatt használják a kozmetikumokban.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
C-vitamin, melynek számos előnyös hatása van a bőrre. Egyrészt kiváló antioxidáns, mely véd a szabad gyökök okozta károktól és segít az UV-sugárzás által károsodott sejtek regenerálásában. A C-vitamin úgynevezett hálózati antioxidáns, melynek hatása fokozható más antioxidánsokkal (E-vitamin, ferulic sav) kombinálva. Antioxidáns hatásán túl a C-vitamin külön figyelmet érdemel azért is, mert azon kevés összetevők közé tartozik, melyek segítik a bőrben a kollagénszintézist. Szintén hatásos a C-vitamin a pigmentfoltok (melasma) ellen is, mivel blokkolja a melanint termelő sejtek tyrosinase aktivitását. Hatásos összetevő a striák ellen is.
Mint mindennek, természetesen a C-vitaminnak is vannak hátrányai. A tiszta C-vitamin nehezen stabilizálható a kozmetikumokban, és könnyen lebomlik levegő és fény hatására, így C-vitaminos krémet csak nem áttetsző, légmentesen zárt csomagolásban célszerű venni. Savas jellege miatt enyhe bőrirritáló. A C-vitamin hatása kérdéses a bőr elasztinszintézisére.
A C-vitamin a fent leírt előnyös tulajdonságait leginkább akkor fejti ki, ha 5-20% közötti koncentrációban található a kozmetikumban.
Gyapjúzsír (gyapjút viselő állatok, mint pl a birka által termelt zsír, olyasmi mint a faggyú az emberi bőrben) . Kiváló emollient és hidratáló anyag a száraz bőrre. Bár korábban a lanolint megvádolták azzal, hogy allergén anyag, egy 2001-es kutatás ezt alaposan megcáfolta. A kutatásban több mint 24000 tesztelő vett részt, és csupán 1.7% volt azok aránya, akik allergiások vagy érzékenyek voltak a lanolinra. Ez az arány még kisebb volt akkor, amikor az alkalmazott lanolin koncentrációja 50% alatt volt. Tehát a lanolin egy száraz bőrűek számára kiváló emollient és hidratáló anyag, a zsíros bőrre azonban nagy sűrűsége és zsíros állaga miatt nem ajánlott.
A benzil-alkohol egy szerves vegyület, a legegyszerűbb aromás alkohol, mely bizonyos gyümölcsökben és teákban természetesen is megtalálható. Színtelen, kellemes, virágos illatú folyadék. Remek antibakteriális és gombaölő tulajdonságának köszönhetően a kozmetikumokban elsősorban tartósítószerként használt összetevő. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Gomba és baktérium ellenes hatású tartósítószer, melyet 0.6%-os vagy az alatti koncentrációban használnak.
Szőlőmagolaj, mely zsírsavakban gazdag, kiváló bőrpuhító hatású, illatmentes emollient olaj, ráadásul még erős antioxidáns tulajdonsága is van. A szőlőmagolaj e szerint a kutatás szerint nagyjából 69% linolsavat, 16% olajsavat, 7% palmitinsavat, 4% sztearinsavat, és 0,1% linolénsavat tartalmaz.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.