Yardley

Ár:   5590 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Laci, Módosítva: 2018. július 25.

Lelőhely:   drogériák, online

Illatcsalád: fás-fűszeres

Fejjegy: bergamot, lime, elemi

Szívjegy: nyírfa, tölgymoha, bors

Alapjegy: szantálfa, vetiver, ámbra, cédrus

Kodi

2014. december 25.

Ütős darab a szó nem egészen pozitív értelmében... Van egy kollégám, egy magát vérbeli macsónak gondoló (vagy talán az is, de még nem ismerem eléggé ahhoz, hogy ezt a kérdéskört minden kétséget kizárólag eldöntsem) férfiállat. Magamban azzal gyanúsítom, hogy ezt a parfümöt használja, mert vágni lehet az irodájában, ha benyitok hozzá. Kegyetlen lőre, nem is tudom, hogy kellene róla lebeszélni, mert hihetetlenül papás-fás... nem tudom elhessegetni a gondolatot, hogy talán még a szoba linóleumát is ezzel mossa fel. Kár érte, mert szívesen kerülnék vele olyan kapcsolatba, hogy én válasszak hozzá illő parfümöt, de ha sokáig használja ezt a Yardleyt, esélyei egyenes arányban fognak csökkenni az idő múlásával. :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. december 25.

Watcher

2014. október 12.

Ma a Müllerben Terre d'Hermes-t kerestem, hogy megízleljem a sokak által dicsért illatot, de nem találtam. Viszont alsó polcos tálalásban ráakadtam erre és gyorsan fújtam is egyet belőle a papírkára. Kifújáskor a levegőben orrbavágott egy komplett fafeldolgozó üzem illata, a papíron viszont alig érzetem valamit. Kiábrándító volt, így bőrre nem is mertem próbálni, de a tesztcsíkot magammal hoztam. A kocsiban bedobtam a boxba. Menet közben egyszer csak megcsapott egy nagyon kellemesen fás illat, amit szabad asszociációként egy buddhista szerzetes nemes fákból faragott füstölőtartó dobozkájának illataként tudnék leírni, ami évtizedek alatt átvette a benne tárolt sok illatrudacska aromáját. A tesztpapírt szaglászva viszont megint semmi kellemes élmény. Viszont tovább haladva a kocsi belterében folyamatosan éreztem az illatforrás felől érkező kellemes kis illathullámokat. Már sajnálom, hogy megriasztott a fejillat és kihagytam a bőrpróbát, mert úgy néz ki, hogy ezt az illatot sem lehet megítélni saját orral. Kell valaki aki kívülről alkot véleményt a téged körbefonó illatauráról. Ja majd elfelejtem 4800 Ft-ét lehetett volna az enyém az 50 ml-es kiszerelés. A csillagok száma tehát valószínűleg módosul a bőrpróba után.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. október 12.

PetyApu

2013. december 5.

Yardley-t még apukám hozott valami külföldi útjáról a '80-as évek második felében. Mivel lelkes Brut és Old Spice használó volt, mind az EDT, mind a deo a szekrény mélyén pihent - egészen '92-ig, mikor felfedeztem és megszerettem. A Déli pu-nál találtam is egy boltot, ahonnan rendszeresen be tudtam szerezni az utánpótlást. Ez lett az illatom, egészen pontosan a Yardley Gold. De aztán valamikor '96 környékén ez a bolt bezárt, én pedig valahogy azóta sem találom az illatomat :(

Hiába jártam többször is Angliában, meg hiába kértem angliai ismerőseimet, hogy nézzenek utána - nem tudom, mi történhetett a Yardley-val ezekben az években.

Aztán most, mikor feleségem szülinapjára amúgy is EDP-t vásároltam online, gondoltam, rákeresek. És íme, a C&W! Rendeltem belőle, izgatottan vártam, és csak 5.300 Ft- volt. Mondhatom, nagyon bejött! Bár a Gold illatára már totál nem emlékszem, de hasonló lehetett, mert biza megmozgatott bennem valamit :) Így hát 13 év után ismét megleltem azt az illatot, amit maximálisan magaménak érezhetek, így 22-26 éves koromat újra felfedezhetem :)

Köszönöm az infót, hogy a DM és a Müller is forgalmazza - csak rá kell lelnem valahol a polcaikon. Remélem, deo is elérhető :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. december 5.

pairundeper

2013. november 9.

Sziasztok!

Sikerült ma megszagolnom ezt a csodát a Müllerben. Meg is vettem, hiszen 5 ezer forint alatt egy nála 4-5-ször drágább parfümöt vettem, a Terre d'Hermes-t. Jobb karomon a Citrus & Woods, balon a TdH (régről van egy kis üvegem, amit nagy becsben tartottam) és jóformán semmi különbség. A C&W egy kissé fanyarabb, szárazabb, mint a tdh, de ezt csak nagyon közelről érzem. A fás akkordok egy az egyben megegyeznek. A tdh talán tovább bírja 2 órával, de ez annyira nem lényeg, hiszen jóval drágább.
Szerintem aki ilyen parfümöt hord, az kitűnik a tömegből, ajánlom mindenkinek, aki szeretne egyedi lenni. Aki kevésbé érzi férfiasnak (habár szerintem 110% férfiasság lakozik a nedüben), próbálja ki a következő vegyítést:
2 fújás c&w vagy tdh bal-jobb oldalra
1 fújás Dior - Fahrenheit középre mellkasra.
E mellé már csak bőrkabátot kell felvenni. Én nagyon szeretek bőrkabátot hordani és már tdh-val ezt próbáltam, szóval ajánlom. Nagyon ütős.

Külön köszönet Málni, hogy ajánlottad a Müllert. :)
ui. szerintem a Red Vetyverre kevésbé hasonlít, nekem az jobban földes, mellesleg kitűnő illat, de az orromnak más, mint a tdh vagy c&w.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. november 9.

Sziasztok!

2 fújás c&w vagy tdh bal-jobb oldalra
1 fújás Dior - Fahrenheit középre mellkasra.

Külön köszönet Málni, hogy ajánlottad a Müllert. :)

Málni

2013. november 8.

Én is kipróbáltam ma a Müllerben, hááát, mit is mondjak, vegetás húsleves illata van (rajtam):DD Kissé öreges, friss, nekem nem olyan durván ffias, használnám lazán, ha tetszene, de nem akarok húslevest magamon:D Az ára elég jó, 4900Ft most az 50ml, 2 órája van rajtam és elég intenzív még mindig, úgyh nem egy ócska fajta...
update: újra megszagoltam és még mindig vegeta illata van, pflöe, viszont még olcsóbb most a DM-ben, ha esetleg be akar tankolni belőle vki 2990Ft az 50ml. Árához és edt-hez képest tartós, csak az illata nem bejövős...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. november 8.

Lunita

2013. szeptember 11.

Ez a baltás gyilkos az erdőből. :D
bocsika,de komolyan az jutott eszembe róla.
nagyon keményen üt, és annyira erős,hogy nincs menekvés előle..szédelgek,még jó,hogy ezt Férjem nem látta/illatolta.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. szeptember 11.

Ez a baltás gyilkos az erdőből. :D
bocsika,de komolyan az jutott eszembe róla.

elfi777

2013. július 18.

Ma szagoltam meg, és pafff vagyok. Első szippantás: brutál ütős, erdő, citrus, lomb, avar.. ahhh, gondoltam, nem érdekel, hogy agresszív, viselném is. Pár perc múlva új szipp: fizikai erő, tombolás, kissé bőr-és olyan férfi illat, amitől az asszony megáll a tömeg közepén, és keresi a HÍMET, aki két kezével építi fel az erdő közepén a házát.
Sajnos mégsem viselném, viselhetném, ez férfi illat, de akihez illik, az szerencsés.

Ki ihlette? Talán az Indiana Jones - szerep utáni hazatalált H.Ford illata, aki határozott, erős, a forgatás után az asztalosműhelyében kockás ingben gyalul, beszívja a friss fa illatát, majd kitekint a nyitott ablakon, ahonnan beárad az érintetlen erdő vad aromája. Észre sem veszi, hogy száll a por, rátelepszik a bőrére, gondolatban korbács van a kezében, kalap a fején, messze jár, de keze a sima deszkán, pórusai pedig csak szívják magukba az erdőt, a faforgácsot..a gondolatai maguk is illattá lényegülnek, csak áramlik ez a vad, elsöprő, határozott bujaság Ford bőrén, örvény, majd sebes, nem csituló folyó ez..
Ő pedig? kimelegedve, mégis büszkén, munkáját jól végezve belekortyol a limonádéjába, amit erősen, cukor nélkül, igazi citrommal szeret..
...egy láthatatlan szellő ekkor megérinti őt, felitatja testéről a pár izzadságcseppet, üvegbe zárja, és elénk helyezi.
Micsoda illat ez, kérem! milyen szerencsés, aki viselheti!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. július 18.

Micsoda illat ez, kérem! milyen szerencsés, aki viselheti!

severity

2013. július 15.

Én a Hermes helyében plágiumpert kezdeményeznék, mert ez az illat nem csak hasonlít a Terre d'Hermes-re, hanem UGYANAZ!!!! Imádom a Hermes-t és most már ezt is. Ha másként nézzük, akkor 6000 forintért hozzá tudunk jutni egy üveg Terre d'Hermes-hez :)) És a tartósággal sincs semmi gond.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. július 15.

Joe38

2013. május 18.

Valóban egy nagyon egyedi,erős,férfias illat!Nekem is elsőre megtetszett.
Akik azt írták hasonlít erre-arra ,azokkal egyet értek,bár nekem egy harmadik
illatra hajaz nagyon mégpedig egy dezodorra : Zippo ( piros).
Nemrég vettem azt is a Mü...r-be(5000 helyett 1500-ért)és azt kell mondjam
simán passzol a Yardley parfümhöz, merthogy közel ugyan az az illat......

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. május 18.

Valóban egy nagyon egyedi,erős,férfias illat!Nekem is elsőre megtetszett.
Akik azt írták hasonlít erre-arra ,azokkal egyet értek,bár nekem egy harmadik
illatra hajaz nagyon mégpedig egy dezodorra : Zippo ( piros).
Nemrég vettem azt is a Mü...r-be(5000 helyett 1500-ért)és azt kell mondjam
simán passzol a Yardley parfümhöz, merthogy közel ugyan az az illat......

x

2013. április 17.

Ez mennyei finom! A DM-ben megszaglásztam ma, és behalás. Pont az, ami a neve, citrus és fa, és egy csodás hűvös sötétzöld illat. (Amúgy mintha le lett volna árazva, 5000-ért láttam, sajnos nem tudom, mennyi lenne eredetiben.) Lenyűgöző, hűs és nagyon erős. Nem tűnt öregesnek amúgy, de hát kin hogy áll.
Broken, most visszaolvastam, ahogy leírtad korábban az illatélményedet, és annyira ott van! A zöld moha a tajgán. Gyönyörűen betalál.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. április 17.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Citral