Yardley

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Indigo, az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2013. február 22.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm

Jegyek: fej - körte, bergamott; szív - rózsa, pünkösdi rózsa, gyöngyvirág; alap - cédrus, szantálfa, vanília.

Thoralille

2021. augusztus 13.

A teszter igazi mestermű volt, egy csodálatos dohányos felhanggal.
De a megvett parfüm csak árnyéka volt ennek.
Csalódás.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 13.

A teszter igazi mestermű volt, egy csodálatos dohányos felhanggal.
De a megvett parfüm csak árnyéka volt ennek.
Csalódás.

kristinakroes

2017. december 16.

Parfümökből én a két végletet szeretem: egy parfüm vagy legyen illatkompozíció, ezer féle hanggal, szépen egymás után megszólalva vagy legyen egy virágnak a tiszta, természetes illata mindenféle csavar nélkül, végtelenegyszerűen. Számomra a Yardley, ezt a második kategóriát képviseli. A legtöbb illatuk szeretem. Igazi tavaszi virágos rét illata. Szeretem, hogy az üvegcséből szaglászva nem művirágillat fogad. Olyan, természetes virágillatuk van, mintha én hajolnék le a virághoz, hogy megszagoljam. Olyan tipikus Clean illatok, csak olcsóbban. A Royal Diamond, ha jól emlékszem a Kate Middleton esküvő apropóján készült, kicst összetettebb, mint egy átlagos Yardley, de így is egyszerű, csak ez egy tiszta áprilisi illat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 16.

eztak

2017. június 2.

Azóta szeretem, hogy... már közben dizájnt is váltott és egy drogéria az üzleteiből is kivonta sajnos.
Könnyed, nem édes, nem tolakodó, hivatalos, elegáns angol illat, de bármikor tudom viselni.
Annyi, hogy lehetne tartósabb vagy picit erősebb. Minden esetre továbbra is szeretem és kutatom minden fellelhető helyről!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 2.

janush

2017. február 15.

Legutóbbi Müller-körutamon a Marilynes Yardley- idézet miatt célba vettem a levendulás Yardley-t , majd amikor megszagoltam rájöttem, hogy ha lila akkor az ORGONA , ez a levendulás semmiképpen.Legalábbis nekem nem.És ahogy ott nézelődök...nicsak Royal Diamond. És szerelem első szaglásra. Pontosan ilyet, nemis ilyet, hanem EZT kerestem. Frissenmosott illat , tavaszi lágy szellő. Szerelem a javából éjjel-nappal.
(Engem egy kicsit a Versace Pour femme -re ( mashol Medusa- kent lattam ) emlékeztet, csak nem olyan tartós.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. február 15.

Myrtle

2016. február 29.

Finom, könnyű, egyáltalán nem tolakodó illat, az egyik kedvencemmé vált. Sajnos a tartóssága nem az igazi. nagyon hamar elillan. Még kísérletezek vele. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. február 29.

Lory

2014. november 23.

Megszokott módon,engem ez a Yardley alkotás sem nyűgözött le.Túlontúl bőrközeli komfort illat.Halovány,kristálytiszta virágillat különösebb alapok nélkül.Bájos,elegáns,légies és üde de pont ezek miatt kevés és felejthető.Ezt csak megfejeli a 0 tartóssága,a maga kis 15-20 percével ez kritikán aluli.Ha már Yardley akkor én a Royal English Daisy-t választanám és választottam is nyárra de mindhiába,vele sem lettünk jóban.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. november 23.

eo

2014. november 21.

2013. január 7.
Egészen véletlenül találtam rá pár hete erre az illatra. A Müllerbe mentem el nagy parfümszaglászási körútra, hogy találjak egy illatot, ami olyan nagyon az enyém. Tudtam, hogy valami friss, fás, natúr jellegű illatot keresek, de a lehető legkisebb mértékű citrusos beütéssel - inkább valami lágyabb púderessel. Miután kellően kifárasztottam az orrom a különböző dizájner parfümökkel, a polc végén-alján megpillantottam ennek a levendulás verzióját. Emlékeztem, hogy krémmánián sokat olvastam róla, egyrészről oda meg vissza vagyok a levenduláért, másrészt amúgy is nagyon jókat írtak róla. Gondoltam, na most ő szembejött, jól megszaglászom. Sajnos így elsőre annyira nem jött be, másra számítottam. Aztán a többi Yardley-t is megszimatoltam, egyik se tetszett nagyon, őszintén szólva, na de Ő! Már rögtön szimpatikusnak találtam. Nagyon megörültem a dolognak, de tudtam, hogy még hagyni kell ülepedni a dolgot, nem vettem meg hirtelen fellángolásból. Aztán pár nappal később is csak motoszkált a fejemben, végül elmentem egy másik Müllerbe, hogy végre magamévá tehessem. Ott ért a csalódás, mert nem találtam, illetve egyik eladó/parfümös lányka sem tudott nekem segíteni. (Hozzáteszem ez igen negatív tapasztalat volt, igazából azt se tudták nagyon, hogy miről beszélek, aztán fél órával később az ötszázadik eladóhoz is odaküldtek, aki elvileg megmondta volna, hogy hol találom, de fél szóval lerázott.) Így megint nem lett az enyém. Aztán újabb pár nappal később DM-be kellett mennem, ahol eszembe jutott, hogy talán még lehet belőle és nagy meglepetésemre ott árválkodott még pontosan egy darab, és még le is volt árazva. Természetesen azonnal tudtam, hogy csak rám várt a drága. :)

Na de a parfümről is: Nagyon barátkozunk, előszeretettel használom, tetszik, hogy könnyedén nőies, de azért amolyan visszafogott módon. Elsőként királyi udvari hercegnőkre asszociálok, amolyan apró gombos kasmír kardigánokkal, minden pontosan a helyén. Azonban szerintem nem csak "így lehet viselni". Én például abszolút nem ilyen vagyok és egyelőre csak remélni merem, hogy azért idomul az illat a karakteremhez. Meg némileg én is őhozzá. Azért remélem azt is, hogy rajtam kevésbé a citrusosabb, inkább fás - egyszerű, tavaszias virágos (ó, esetleg púderes!) oldala jön elő. Negatívumként viszont említeném azt, hogy rajtam nagyon nem tartós. Többet fújok belőle, mint bármelyik eddigi parfümömből, mégis sokkal hamarabb elvész az illata. Kap azért egy ötöst, mert nagyon megfogott, és csak bízom benne, hogy a kapcsolatunk még felsőbb szintekre is juthat. :)

Update: Nagy reményekkel zártam előzőleg soraimat, eljött az ideje, hogy újabb véleményt alkossak. Sajnos egyre kevesebbszer kerül elő nálam, ez pedig legfőképpen abból fakad, hogy rajtam valahogy tényleg iszonyat hamar eltűnik az illat. Sajnálom, de még fogok vele kísérletezgetni, lehet, hogy eddig csak nem jött el igazán az ideje.

Újabb Update: Ismét visszatért a szívem csücskébe ez a drágaság, jó ideje szinte az a legnagyobb nehézség, hogy ne mindig utána nyúljak. Sajnos a tartóssága nem kiemelkedő, de ez nem állíthat meg, többet fújok. :D

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. november 21.

2013. január 7.

alexaa87

2014. november 13.

Az illata számomra tökéletes,viszont a tartósságával nem igazán vagyok megelégedve.Maximum a hajamon érezhető 3 óránál tovább

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. november 13.

scherbatsky

2014. augusztus 25.

Nem igazán tudom, hogy mi történik a Yardley háza táján. Ma a DM-ben rohangálva az alsó polcra száműzve láttam meg a Royal Diamond jó pár példányát 1200! Ft-ra leértékelve (50 ml). Szerettem volna egy fújkálós tisztaságillatot azokra a kivételes napokra, amikor nem valami brutális vaníliabombára vágyom, ennyiért pedig nekem ő tökéletes, így el is hoztam. Viszont az egyik felső polcon megpillantottam ugyanezen márka Diamond névre hallgató parfümjét, majdnem 7000 Ft-ért adnak belőle 50 ml-t. Gyorsan fújtam a teszterből, és bár nem volt időm hosszasan elemezni, de számomra kísérteties a hasonlóság a sima és a Royal verzió között. Hogy ugyanaz-e, annak a megállapítására már nem volt időm, de a jelenséget nem teljesen értem.

A Royal Diamond egyébként valóban egy friss, légies, könnyed, citrusos tisztaságillat, nem modern, de nem is elavult, tényleg a maga egyszerűségével nyűgöz le még annak ellenére is, hogy az édes illatok rajongója vagyok. Nyári hétköznapok nagyon kellemes kiegészítője lesz számomra, ennyi pénzért pedig azt hiszem, hogy abszolút megérte beruházni rá.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. augusztus 25.

Sheila

2014. június 24.

Ez egy az egyben CK Eternity koppintás. Mivel azt sem tudom elviselni, ezért ezt is le kell pontoznom. Egyetlen erénye a CK-hoz képest, hogy kevésbé tartós, így legalább nem annyira fejfájdító.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. június 24.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Limonene, Linalool, Citronellol, Geraniol