KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Benton

Ár:   $17   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Oswin Oswald, Módosítva: 2018. augusztus 8.

Ár:   $17
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Megújult változat

Védi a bőrt, ellátja tápanyagokkal, növeli vitalitását és ellenálló képességét. Egységesíti a bőrtónust, hosszan tartó hidratáltságot biztosít. Parabéntől, ásványi olajtól, alkoholtól, szteroidtól, benzofenontól, szintetikus parfümtől, mesterséges színezéktől mentes.

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

saffron

2018. szeptember 24.

Amíg a lotiont nagyon szerettem, ezt kevésbé. Direkt több hidratálásra vettem meg, de a könnyedebb állagú párja sokkal jobban teljesített ebben. Valami fura, viaszos réteget hagyott maga után. Csalódott vagyok, mert a Benton volt a kedvenc koreai márkám, de mostanában folyamatosan csalódást okoz. :(

saffron
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 24.

Sugarplumfairy

2018. augusztus 31.

Nagyon csalódott vagyok. A régiből (amit már nem gyártanak) két tubussal használtam el, ez volt az egyik biztos termék amiről tudtam hogy tolerálni fogja a bőröm és nem ébredek meglepetés-ekcémával (köszi, gyógyszertári uriage) vagy pattanásokkal (köszi, alverde sensitive) vagy bedagadt szemekkel.

A régi incijében első helyen volt a csiganyál és nem volt benne jojoba viasz (nekem az okoz pattanásokat, ezért kerülöm). Ez az új verzió sem állagra, sem hatásra, sem minőségre nem ér a nyomába az elődjének és emiatt nagyon haragszom a bentonra. Az sem utolsó szempont hogy a minőség csökkenésével párhuzamosan az egész snail bee termékcsalád ára nőtt....

Ps. olvastam a régi verziónál hogy pár embernek pattanásokat okozott. Szerintem Ti már az új verziót próbálhattátok. Azt gyanítom, bentonék a rosszabb minőségű, feldolgozott szulfátos-szulfitos jojoba keveréket alkalmazhatták az új snail bee családnál. Ez azért probléma, mert amíg a jojoba valóban jó lehet ekcémás és aknés bőr ápolására (nem kezelésére), addig a feldolgozott olajkeveréknek már lényeges komedogén hatása lehet.

Ismerősöm normál bőrére nagyon bejött, neki ajándékoztam. A Lotion párját próbáltam elhasználni (az is új receptúra), de feladtam. Ha valaki szeretné, vagy egy fél üvegnyi, felteszem az eladó cuccok közé.

Sugarplumfairy
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 31.

Antioxidánsok: Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Salix Alba (White Willow) Bark Extract, Adenosine
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Urea
Peptidek: sH-Oligopeptide-1
Vitaminok: Niacinamide, Tocopheryl Acetate

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Az ázsiai útifű kivonata. A kozmetikumokban nagy valóüszínűséggel a lándzsás útifű kivonatához hasonlóan baktériumölő, sebgyógyító tulajdonsága miatt használják.

Délkelet-Ázsia, Kína és India ősi kultúrnövényének, a datolyaszilva levelének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrvédő és tonizáló hatású összetevő. E szerint a forrás szerint az összetevő kozmetikumokban használva segít enyhíteni a dermatitis (bőrgyulladás) tüneteit, enyhíti a bőr viszketését.

Lauric Acid ti I eu 4 1

Myristic Acid ti I eu I i 3 0

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Méhméreg, melyet a háziméhekből nyernek. A méhméreg fő alkotóeleme egy 26 aminosavból álló peptid, a melittin, mely bizonyítottan antibakteriális és antimikrobiális hatással rendelkezik. (A meltin aránya a méhméregben elérheti akár az 52%-ot is). Ezen kívül tartalmaz olyan anyagokat, amelyek gyulladást okoznak (pl. apamin, PLA2), ugyanakkor olyan anyagokat is, amelyek gyulladásgátló hatással bírnak (pl. adolapin). A kutatások szerint bőrön alkalmazva a méreg előnyös (gyulladásgátló) tulajdonságai érvényesülnek. Egy friss, 2014-es kutatás szerint a méhméreg bőrön alkalmazva hatékony fájdalomcsillapító, illetve képes enyhíteni az izmok feszülését, csökkentve ezzel a ráncok megjelenését.

Egy Japánban őshonos fűszer- és gyógynövény, a japán vagy sanshō bors kivonata. E szerint a forrás szerint az E-vitaminhoz hasonló antioxidáns hatással bír, viszont Paula Begoun szerint irritáló hatással lehet a bőrre. Az INCIDecoder szerint viszont leggyakrabban antibakteriális és természetes tartósító hatása miatt használják, és része egy Koreában népszerű, Euro-Napre néven futó három növényi kivantból álló (Usnea Barbata és Pulsatilla Koreana-val kombinálva) tartósítószernek.

Egy hagyományos koreai gyógynövény, a koreai kökörcsin kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerin bőrkondícionáló hatású összetevő. E szerint a kutatás szerint gyulladáscsökkentő hatása révén hatásosan lehet vele különféle gyulladásos megbetegedéseket kezelni (pl. a szepszist), e szerint a kutatás szerint pedig a kivonat egy igen széles antimikrobiális spektrummal rendelkező szer.

A virágos szakállzuzmó kivonata. Hatékony baktérium- és gombaellenes szer, emiatt elsősorban dezodorokban használják, illetve különféle kozmetikumok természetes tartósítására is alkalmas. A trutinanging információi szerint gyulladásgátló hatással is bír. Az összetevővel elsősorban krémekben, fogkrémekben, szájvízekben, dezodorokban és fényvédő termékekben találkozhatunk.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.